Treść opublikowana przez bartez90
-
a4 b7 1.8t quatro czy czip ma sens
To nie ma żadnego znaczenia. Musisz też mieć benzynę wystrojoną i od tego trzeba zacząć.
-
Wymiana silnika?
Jak pierścienie lipa to i dół może być lipa. Niech sprawdza wszystko. Prawda taka, że sporo rzeczy może tu wyjść.
-
a4 b7 1.8t quatro czy czip ma sens
1.8t zawsze opłaca się chipować bo po programie to zupełnie inne autko. Tylko na program do kogoś ogarniętego, bo nie zawsze firmy z ładnymi kolorowymi wykresikami są najlepsze? Najlepiej byłoby włożyć chociaż wtryski z np bexa, bo seryjne powyżej 190 km już nie dadzą rady.
-
Wymiana silnika?
Zalezy co tak naprawde jest do roboty, w jakim stanie jest dol, bo jak tez do roboty to 10k zaczyna byc realne. W zasadzie bez rozlozenia silnika na czynniki pierwsze ciezko okreslic nawet przyblizone koszty. Nie wiem czy chcialoby mi sie tyle inwestowac w 17-letnie auto o niewiele wiekszej wartosci.
-
Nie przyjmuje mocy bfb
Po tych logach ogolnie nie jest zle. Przeplyw moglby byc wiekszy, bo po przeplywie jest tak ok. 200km, a doladowanie spore. Ewentualnie ten typ tak ma, bo u mnie tez przeplywka troche zaniza, a moc na hamowni jest. Dla mnie nie jest zle. Pasowaloby do kogos ogarnietego podjechac na finalne strojenie.
-
Logi a4 b6 1.8t bfb
W calym zakresie leci na ubogo. Ja sprawdzilbym dolot pod katem szczelnosci.
-
Prośba o analizę logów - 1.8T BFB zamulone
Dla mnie przepływka ewidentnie do wymiany. Ewentualnie jak masz możliwość to podmień i zrób logi na innej. Pewnie że sprawdź jaka siedzi.
-
wymiana tarcz tylnych jaki rozmiar?
Rozmiar tarcz - 1KP i 1LT. W swoim modelu masz 312mm z przodu i 255mm z tyłu. Zawieszenie masz 1BE czyli obniżone.
-
Nie przyjmuje mocy bfb
Dokladnie, na tej przeplywce jest ok. Na tej drugiej przeplywce ilosc g/s spada powyzej 5k rpm. Nie powinno tak byc.
-
Nie przyjmuje mocy bfb
A przeplywka jaka tu siedzi? Ori? Mozesz sprobowac podmienic na inna bo dla mnie dziwne rzeczy dzieja sie z przeplywem.
-
Stage 2 Pare pytań
Do 250km z saaba wystarczą. Fmic może być 180tka, ze wszystkim to może z 1,5tys. Pytanie ile sam potrafisz zrobić
-
Audi A4 1.8T - sprawdzenie logów
Pasowałoby sprawdzić n75 z wężykami i świece kiedy wymieniane i jakie są. A na reszte potrzebne logi do odcinki.
-
Stage 2 Pare pytań
Do 370nm awx wystarcza bez żadnego problemu. Do tych mocy co chcesz tym bardziej.
-
Stage 2 Pare pytań
A zdajesz sobie sprawe ze to sprzeglo do zadnego 1.8t nie podejdzie p&p? Ze trzeba dawac dystans, wymieniac rozrusznik i pare innych rzeczy i takie proste to nie jest? Wolalbym obic kevlarem awx i wystarczy na 100% nawet na 400nm.
-
Stage 2 Pare pytań
Powinno dać radę, o ile w ogóle silnik będzie na tyle zdrowy, że zrobisz taką moc. Trochę może ograniczać, ale niewiele. Na pewno o wiele mniej niż seryjny kat.
-
Stage 2 Pare pytań
Normalnie ładują. Tu nie chodzi o ilość biegów, a o rozmiar tarczy sprzęłowej bo w 1.8t i awx jest identyczny. Niezależnie czy 5 biegów czy 6 w 1.8t.
-
Stage 2 Pare pytań
AWX jest tylko 5 biegowy. 6 biegowy to AVF. Do 1.8t p&p pasuje tylko awx bo ma 228mm tarcze. AVF 240mm
-
Stage 2 Pare pytań
Dokladnie, to samo jest z hamulcami. Co z tego ze seria to smiech i w takim lekkim s3 montowali wieksze. Najlepiej zostawic smieciowe z avj, albo niewiele lepsze z bfb i do 250km tez bedzie... Nie chcialbym sie spotkac na drodze z takim amatorem gownotuningu. Odnosnie sprzegiel to trzeba pamietac ze te auta maja po 15 i wiecej lat i 200-300tys przebiegu. Dwumasy i tak sa na wykonczeniu, a podnoszenie mocy tylko przyspieszy ich agonie. No ale nie, po co wkladac caly komplet z awx i miec spokoj na kolejne 200tys km. Lepiej teraz po taniosci wymienic sprzeglo i kombinowac z dopasowaniem, ale zaoszczedzic 1tys zl. To nic ze dwumas za rok i tak sie wykonczy i koszty robocizny beda x2. KM kazdy by chcial, ale jak najmniejszym kosztem, takie typowo polskie myslenie.
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
To weź pod uwagę, że po takim przebiegu i po chipie dwumas może już ledwo dychać. Czasami lepiej wymienić wszystko od razu niż za np rok mieć kolejny problem.
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
Nikt tego nie wie na 100% bo ile użytkowników tyle tematów. Tu jest identyczny przypadek jak Twój: To podcięcie chyba mie jest skomplikowane. Natomiast dwumas masz wymieniany czy od nowości jeździ? Bo może się okazać, że niedługo i tak skona. Więc wtedy szkoda roboty dwa razy.
-
Prośba o analize logów,brak mocy,chyba?
Tu masz np fajne zrodlo: Z tego co sie orientuje montaz walbro w kosztu z quattro to nie jest taka prosta sprawa. W osce nie ma problemu, w zasadzie jest p&p.
-
Audi A6
Bez modyfikacji mechanicznych nic wiecej nie bedzie. Z dp moze 10km wiecej. Potem to juz turbo na hybryde, fmic, dolot, wydech, wtryski, sprzeglo i nawet 350km bedzie ale koszty konkretne bo 10k braknie. Nic sie nie bedzie dzialo na tych mocach co masz.
-
1.8TFSI czy 2.0TFSI do 30000zł
To zmienia, że fsi lub tfsi oznacza bezpośredni wtrysk i jego bolączki (np problemy z nagarem i trudność w motażu lpg). 1.8t jest na wtrysku pośrednim mpi. Niższe ceny tfsi wiążą się z legendą 1.8t, złą sławą tfsi (tych z a4 b8) no i trudnościami w montażu lpg.
-
1.8TFSI czy 2.0TFSI do 30000zł
1.8tfsi nie bylo w b7 a dopiero w b8. Silnik o ktorym autor pisze to 1.8t. Jesli bez gazowania to dla mnie 2.0tfsi.
-
Nie przyjmuje mocy bfb
Na dole zalany paliwem, gora nie trzyma przeplywu. Kto dokladnie robi ten program?