Treść opublikowana przez bartez90
-
Nie przyjmuje mocy bfb
To po pierwsze. Po drugie kto robil ta hybryde? Bo rozne cuda widzialem, szczegolnie na jakis z allegro. A tu problem na wejsciu z niedoladowaniem jest znaczny. Po trzecie brak logow zaplonu. Wystarczy ze mocno stuka, zaplon opozniony i mocy nie bedzie.
-
Prośba o analize logów,brak mocy,chyba?
Muszla jeszcze taka zla nie jest, widzialem gorsze, te pekniecia standardowe, aczkolwiek sa. Troche jeszcze pojezdzi. Zmierz cisnienie paliwa i bedzie cos wiadomo.
-
Stage 2 Pare pytań
Zalezy jaka hybryde zrobisz. Geremi ma swoja wersje max p&p z ktorej robi sie te 260km. Do takiej pasuje standardowy tip, no ale z kwasu oczywiscie, a nie harmonijka. Ale sa tez hybrydy z powiekszonym wejsciem na tipa.
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
Do bexa wszystko będzie ok, takie bierz, do tych nm co masz starczy spokojnie. Chyba że zamierzasz dalej podnosić moc.
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
No widzisz, a jednak u niektórych trzeba skracać. Np kolega adventure009 pisał do mnie w tej sprawie, że w bfb musiał skracać bo nie pasuje. W avj wiem że niektórym też nie pasowało, nawet na grupie na fb były przypadki, że jednym siadało, a u drugich trzeba skracać.
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
To bierz z bexa w takim razie i obijaj. U mnie seryjna z bexa 330nm wytrzymuje i jest dobrze.
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
Najlepiej caly komplet z awx zalozyc. Mozesz zostawic dwumas seryjny ale trzeba bedzie skrocic tulejke, sa o tym tematy na forum, nawet ostatnio bylo.
-
Sprzęgło 1.8t ślizga po mapie na 225km
To akurat ze sprzeglo w avj, ktore jest najslabsze z 1.8t w b6 sie slizga po chipie na 225km to normalna sprawa. Wyslij tarcze razem z dociskiem do maklandu, obija Ci kevlarem, wzmocnia docisk i wystarczy do tych mocy.
-
1.8t Q BFB Stage1/2
220km to taki realny max z wtrysków bexa. Ale bez dp i tak więcej nie zrobisz. Gdybyś wrzucił dp i wtryski 370cc to nawet 230km do zrobienia.
-
Prośba o analize logów,brak mocy,chyba?
Leci bardzo na ubogo, sprawdz dolot pod katem szczelnosci. Do tego spore stukowe. Swiece dawno wymieniane? Jakie zalozone?
-
Jaki sztywny tip
Jak masz hybryde z powiekszonym wlotem to trzeba tez innego tipa. Dopasowanego na wymiar.
-
Stage 2 Pare pytań
Zalezy od okolicy, diagnosty itp. Sa miejsca gdzie nie badaja spalin, dlugo jeszcze nie beda badac i maja wywalone na katy (glownie na wschodzie PL). Ale sa tez miejsca gdzie juz badaja spaliny lub niedlugo beda badac. Jak masz lpg i program dobrze zrobiony to i bez kata przejdzie badanie spalin. Na pb raczej bez szans.
-
Stage 2 Pare pytań
To jak 250km planowane to pisz do Geremi Vag Garage i oni Ci wszystko ogarna. Maja hybrydy na odpowiednie moce, takie ze 260km mozna zrobic na nich. Do tych mocy jednak obowiazkowo tip, obowiazkowo sprzeglo i obowiazkowo hamulce i to od razu bym radzil. Na tych co masz w avj mozna sie zabic przy tej mocy.
-
Stage 2 Pare pytań
Robienie mocy o jakie pytasz w 1.8t to zaden problem i nie potrzeba do tego worka czesci. Potrzebujesz: 1. Turbo k03s - mozna wyslac Twoje do regeneracji razem z przerobka. 2. Dp - to chyba jasne 3. Wtryski 370cc z saaba 2.3t o nr 0280156023 4. Prawy ic z bexa lub 2.5tdi 5. Program Wszystko powinno sie zamknac w max 3tys. Zrobisz na tym zestawie 220-230km. Oczywiscie po drodze moze wyskoczyc dv, n75 czy przeplywka ale to sprawdzisz po logach, a potem podczas robienia programu. Do 250km potrzebowalbys hybrydy, tipa, fmica i pewnie sprzegla co podniesie koszt modow pewnie o kolejne 2-3tys. Hamulce moga zostac seryjne dopoki nie uzbierasz kasy, bo do robienia programu sa niepotrzebne, ale do ostrzejszej jazdy po programie juz tak. Seryjne w avj- 288/245 to smiech na sali nawet przy standardowej mocy. Jak uzbierasz kase to wkladaj od razu 320/288.
-
Prosze o analizę logów AVJ
Teraz jest ok.
-
1.8T BEX optymalne czasy wtrysków
Cisnienie paliwa do sprawdzenia bo wtryski bex nie powinny petlic na takich mocach. Program bardzo slaby, z dolu zadane ponad 1,3 b. Trudne do osiagniecia nawet na hybrydzie, a co dopiero seryjnym turbo.
-
1.8T BEX optymalne czasy wtrysków
Tak, te wystarczą.
-
1.8T BEX optymalne czasy wtrysków
Tu masz trochę wyjaśnione. Tak, pętlą Ci wtryski. Ale jesteś pewny pompy paliwa? Bo wtryski bex nie powinny pętlić przy 210km. Poza tym masz niski przepływ jak na bexa po programie. Wstaw wszystkie logi.
-
Co sądzicie o kompresji
Jak wyżej, nie jest dobrze jeśli pomiar właściwie wykonany. Pytałeś o hybrydę ale ja na razie bym się za to nie zabierał. Trzeba silnik doprowadzić do sprawności.
-
1.8T Quattro BFB 163 km
Ogolnie w 1.8t zawsze warto podnosic moc. Seryjnie te silniki maja niski moment obrotowy i osiagniecie takiej wartosci powiedzmy 300nm zdecydowanie zmienia elastycznosc auta. Po prostu jezdzi sie duzo przyjemniej i na pewno warto. W Twoim bfb najlepiej zalozyc wtryski z bex oraz mozna dolozyc prawy ic z bexa czy 2.5tdi oraz dp. Po takich zabiegach i programie powinienes zrobic okolo 210 km i 320 nm, jesli silnik i turbo w dobrym stanie. Samym programem osiagniesz jakies 190km i niecale 300nm. Sprzeglo powinno ogarnac, nawet mimo takiego przebiegu. No chyba ze juz teraz jest w kiepskim stanie. Takie sprzeglo z bfb jesli z nim wszystko ok to znosi okolo 350nm.
-
Kogo polecacie do zrobienia hybrydy
Geremi Vag Garage
-
Prośba o sprawdzenie logów a4 1.8t avj Quattro
Patrze że masz avj czyli przepływ ok. Na ubogo leci niewiele.
-
Prośba o sprawdzenie logów a4 1.8t avj Quattro
Na pb troszke na ubogo i przeplyw moglby byc delikatnie wiekszy. Mozesz poszukac czy jakiejs malej nieszczelnosci w dolocie nie ma. Natomiast na lpg tragedia, do regulacji.
-
1.8T BFB - Prośba o analizę logów statycznych świeży po zakupie
Przepływ spory bo i doładowanie spore. Nie wiem czy seryjne bfb nadmucha 0,7b, raczej chyba nie. Może coś było lekko grzebane. Ale tak ogólnie to całkiem spoko.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Jak wyjdzie przy 250 km że nie daje rady to wymienisz na nową seryjną i będzie dobrze. Niepotrzebnie kombinujesz.