Treść opublikowana przez bartez90
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Moze zacznij od napisania ile ma Twoje sprzeglo najechane km? Od nowosci w aucie? Przy w miare nowym jest wieksza szansa. Pasowaloby caly zestaw z awx czyli sprzeglo i dwumas jest p&p. Albo dajesz swoja tarcze do regeneracji i ogicia kevlarem.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
No widzisz, a ja mam 16tki ori biedronki i 320. Poczytaj zresztą w tematach o hamulcach bo wchodzą bez problemu pod takie 16tki. Pomiędzy 320 a 312 jest przepaść, to zupełnie inna jakość hamowania, wiem coś o tym?
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Oryginalne z 2003 roku? Pewnie po przebiegu ponad 200k? Nie ma opcji.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Sprzęgło jak wyżej. Hamulce 320/288 minimum
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
No kompresje na pewno pasowaloby sprawdzic. Do tego pakiet startowy czyli n75, dv, przeplywka, pompa paliwa, swiece, wszystko to mozna mniej wiecej ogarnac na podstawie logow. Przy 270 km seryjna przeplywka i pompa moga nie wystarczyc. Tip pasowaloby dobrac pod odpowiednia hybryde. Chyba ze kupisz taka p&p, bo niektore maja powiekszony wlot na tipa.
-
Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?
Czeka mnie wymiana lewego przedniego błotnika w aucie. Czy taki będzie odpowiedni: https://allegro.pl/blotnik-audi-a4-b6-b-6-00-04-lz9w-czarny-l-z9w-i7525338017.html Czy macie coś lepszego do polecenia?
-
Słaby wynik z hamowni Audi A4 B6 1.8t BEX
240nm powinien mieć Możesz spróbować sam zrobić logi, jest o tym wiele tematów na forum
-
Słaby wynik z hamowni Audi A4 B6 1.8t BEX
Przede wszystkim zrob logi dynamiczne bo bez tego nawet nie ruszymy z miejsca.
-
Logi AVJ B6Q Prosba o komentarz
Przepływka mierzy za mało, ale masz mocno na ubogo. Prawdopodobnie pompa paliwa umarła.
-
Logi 1.8t BFB 163km
Po tych logach to szczerze nic nie widać, na pb jest wszystko dobrze. Kasowałeś błędy przed logami?
-
1.8 T BFB Prośba o sprawdzenie logów
Jak masz bez kata to turbo szybciej wstaje i nawet od tego może być lekkie przeładowanie. Nie masz się tym co przejmować, tylko pompa do zmiany.
-
Logi 1.8t BFB 163km
1. Logi robi sie do odcinki, a nie 4tys. 2. Juz po tym widac ze lpg do regulacji. 3. Wartosci 0 w grupie 020 to akurat dobra wiadomosc.
-
B6 1.8t BFB, granice 250 km
To wzglednie swieze, dlatego taki fajny moment wyszedl. Ladnie juz to pewnie jezdzie?
-
B6 1.8t BFB, granice 250 km
A jak sobie sprzęgło radzi z tym momentem? Dużo kilometrów ma najechane?
-
Wykres z hamowni po strojeniu do wglądu. Ocena + mały problem.
Sam nie wiem czy ten przeplyw jest ok, bo mocy jedynie 180km po wykresie, a przeplyw znacznie wiekszy jak w bexie bo ponad 160 g/s. Poza tym chyba ok.
-
1.8 T BEX LPG ciężko zapala rano ,logi do oceny
Na pb jest spoko, lpg do regulacji bo sporo podlewa. Lekkie stuki są, świece kiedy zmieniane? Masz jeszcze kata czy wrzucony dp?
-
B6 1.8t BFB, granice 250 km
Dokladnie, 312/255 w tak ciezkim aucie to padaka i przy hamowaniu z wyzszych predkosci mozna sie zabic. Sprzeglo jak nowe to 350nm zniesie, ale wiekszosc z naszych 1.8t ma sprzeglo od nowosci i najechane 200-300tys km. W takim nie ma zadnych szans.
-
1.8T vs. 2.0TFSi | 250-300KM
Ja zaczalbym od dolozenia Q na Twoim miejscu bo oska i 300km+ to nie jest dobre polaczenie. Cale dalsze robienie mocy w 1.8t laczy sie z kuciem dolu, a przynajmniej korby. Dla bezpieczenstwa tez panewkami bym sie zajal przy okazji rozbiorki silnika. Koszt bedzie duzy wiec jak uwazasz. 1.8t do mala pojemnosc i na duzych mocach bedzie dzialac w systemie 0/1. Dla mnie 1.8t porobione na okolice 400 km jest jeszcze fajnym dd, a taką moc lub prawie taką zrobisz na hybrydzie k04-064. Jest jeszcze możliwość wsadzenia td05h-12t z evo X - super fajna turbina z mocnym dołem, która spokojnie podaje na 420-450 km, tylko kolektor musisz spawać. Większej lochy bym nie wsadzał do 1.8t, bo będzie wstawać przy 4-4,5 k rpm, chyba, że budujesz auto na kreskę to możesz nawet gt35 włożyć?
-
Sprzęgło a4 b6 1.8t po modach
Dokladnie, autor ma avj czyli sprzeglo najslabsze, przy 340nm na pewno dlugo nie pociagnie. Wkladac awx i spokoj.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Hehe, no w PL bezpieczenstwo najwazniejsze. Widzialem nawet sytuacje gdy klocka w ogole nie bylo bo sie zuzyl calkowicie, a hamowanie przejal zacisk... Tak jest to mozliwe?
-
Podniesienie mocy
Kolega napisał, że planuje 170-190 km. Poza tym zrobienie ponad 250 km jest właśnie dużo droższe niż 220 km, gdy musisz robić hybrydę, tipa pod nią, fmic, większe sprzęgło. Różnica w cenie może spokojnie wynieść z 5k.
-
B6 avj drgania na niskich obrotach
Mozesz zrobic test dwumasu - rozpedz sie do 50, wrzuc 5tke i gaz w podloge. Jak bedzie mocno szarpal i trzasl to dwumas do wymiany. Ewentualnie poduchy silnika do sprawdzenia.
-
[B6] S-line avant 257 bhp 1.8t quattro
A ile tu pod maska km siedzi? Bo widze ze raczej serii nie ma?
-
Audi a4 b6 1.8t 163km jak wrażenia ?
Te 1.8t 163 km w b6 to taki po prostu średni poziom. Nie nazwę takiego auta wolnym, ale szybkim też nie, z tłumu pod względem osiągów się nie wyróżnisz. B6 to ciężkie auto, 163 km do sprawnego przemieszczania się jest wystarczające, ale nie oczekuj że będzie się super zbierać. Po chipie to inna bajka, to auto zaczyna odżywać mając 200 km i 300 nm.
-
B6 1.8t BFB, granice 250 km
Jeszcze tip by sie przydal do takiej mocy. Na serii bedzie kiepsko