Treść opublikowana przez bartez90
-
[B6 Sedan] 1.8T BEX, Quattro, 2xS-Line, 1BV/B12 Pro-Kit , Recaro, Bose / Zioowo
Spoko, dzięki wielkie. Łączniki u mnie wymienione 10 tys temu więc też ich bym nie ruszał?
-
[B6 Sedan] 1.8T BEX, Quattro, 2xS-Line, 1BV/B12 Pro-Kit , Recaro, Bose / Zioowo
A mam takie pytanie: Nie zmieniałeś łączników jak zostało wskazane dla tyłu w tym artykule: Zostawiłeś na starych i pasowały? Ile wyniosła Cię usługa takiej wymiany?
-
A4 B6 1.8t BFB Logi do oceny
Ogólnie nie jest źle. Turbo ok, korekty delikatnie na ubogo ale tragedii nie ma. A3 8l jest jednak znacznie lżejsza od a4 b6, takie 13 km na plus nie spowoduje, że te auta będą jechać podobnie. A3 i tak będzie trochę szybsza.
-
1.8T vs. 2.0TFSi | 250-300KM
Bex i bfb mają dodatkowo większe hamulce niż avj + bex ma troszkę mocniejsze sprzęgło, ale różnice nie są duże. Dokładnie, taka moc jak u Ciebie to rozsądny max do ośki. Ogólnie w 1.8t do powiedzmy 230 km koszta są małe, ale już na takie 250 km jak dochodzi kwestia fmica, hybrydy i ogarnięcia sprzęgła robi się koszt nieproporcjonalny do przyrostu mocy.
-
0,5 L oleju na 100 km... Pierścienie?
Prawda taka, że pobór oleju 0.5l/100km podpada pod jakąś patologie, tyle to nawet ea888 nie biorą.
-
0,5 L oleju na 100 km... Pierścienie?
Oj wiesz, każdy ma inne potrzeby bo u mnie seryjny bex tyłka nie urwał, a teraz 220km uważam że jest dobrze ale mogłoby być lepiej? Najważniejsze ze Tobie motor pasuje i jeżdzi bezawaryjnie. Może u autora ma też znaczenie, że jednak 6 lat starszy, może przebieg większy, może katowany, trudno powiedzieć.
-
0,5 L oleju na 100 km... Pierścienie?
Znać historię serwisową przez całe 15 lat to jak wygrać w totka. Jednemu jak Ty się uda, a drugiemu jak autor nie. Porównywanie tego silnika z 1.8t nie ma żadnego sensu, nawet z pkt widzenia bardzo słabej dynamiki. Za słabej do masy tego auta.
-
swap z 312/255 na 320/288
W tak ciezkich autach jak b6/b7 szczegolnie przy duzych mocach, hamulce 312/255 to nieporozumienie. Tak jak poprzednicy, roznica bedzie bardzo duza.
-
0,5 L oleju na 100 km... Pierścienie?
No ale tak sie konczy kupowanie alt, a tyle sie mowi ze te silniki to szrot. Jest duzo lepszych w tym modelu. Teraz kupisz nowy silnik albo zreanimujesz ten i cala impreza wyjdzie drozej niz zakup np 1.8t.
-
1.8T vs. 2.0TFSi | 250-300KM
2.7 bit to troche inna liga. W zasadzie wywalajac katy, wstawiajac fmic, wieksze wtryski i turbiny na hybrydy robi bez pierdniecia 400 km. Zeby zrobic taka moc w 2.0tfsi nie bedzie ani latwo ani tanio. Ale koszty 2.7 bit to rozdzial na inna opowiesc, w zasadzie zeby cokolwiek wymienic w silniku trzeba go targac z auta tak wiec tanio nie bedzie...
-
1.8T vs. 2.0TFSi | 250-300KM
Super to napisales, bardzo fajny artykul, mysle ze wielu osobom sie przyda. Co do 1.8t na 250 km to mysle ze jednak jeszcze tip by sie przydal? Na seryjnym moze byc lipa. 1.8t na moce powyzej 250 km mozesz spokojnie caly zestaw sprzegla z awx dolozyc do kosztow. Aha, popraw hamulce: W 1.8t bfb i bex jest 312/255, a nie 312/245 W 2.0tfsi masz 320/288, a nie 320/280
-
Diagnoza B6 1.8t BFB
Ale to że kat zapchany to pewnie fakt:-) A jeśli chcesz więcej wiedzieć to tak jak wyżej - logi.
-
Prośba o analizę logów A4 B6 1.8T AVJ
Ja też nie widzę tutaj nic złego. Swoją drogą b6 to ciężkie auto i takie avj nie robi szału, powiedziałbym nawet że jest ospałe. B5 1.8t 150km o wiele lepiej jeździ.
-
Witam, prosze o analize logow
To jeździj z błędem i rozwal turbinę od zapchanego kata. Na razie większość nie ma problemów z przeglądami. A jak się boisz to montuj sportowego kata.
-
Witam, prosze o analize logow
Nie czytasz ze zrozumieniem? Pisałem już że to od kata, wywalaj i błędu nie będzie.
-
Klasyczny stage 2 1.8t jakie koszta
Bo fmic 180 ma niewiele wieksza pojemnosc niz dsmic.
-
Proszę o ocenę logów silnika BFB A4 B6 1.8T
A jaki blad wyskakuje? Na benzynie na ubogo, a na gazie mocno na bogato. Dolot szczelny? Swiece kiedy wymieniales? Bo troche jest spalanie stukowe.
-
A4 BFB podnoszenie mocy?
K04 023 nie pasuje, a k04 015 tylko chinczyki. Jak chcesz wieksze turbo to wsadz k03s z bexa (na 220-230km) lub rob hybryde swojego. Do tego na takie moce od razu wsadzaj wtryski brazowe z saaba o nr 0280156023 (wystarcza na 240-250 km).
-
Witam, prosze o analize logow
Zdecydowanie sonda do wylaczenia po wywaleniu kata i od razu mozna sai wywalic przy okazji.
-
Witam, prosze o analize logow
A swiece dawno wymieniane? Masz duze stukowe, turbo dosyc wolno wstaje, pewnie kat zapchany wlasnie. Wywal go i bedzie po klopocie. Do tego lekkie przeladowanie. Mozna sprawdzic n75 z wezykami.
-
A4 BFB podnoszenie mocy?
To zalezy jakiej mocy oczekujesz. Jak dla mnie do bfb to od razu dp, wtryski 320cc np bex, dsmic i program. Na tym ugrasz 200-210 km. Za czesci okolo 1000 trzeba dac. Program zalezy gdzie bo od 500 do 1500 i nie zawsze drozej rowna sie lepiej.
-
[B5]1.8Tq vs 2.7tq
Dokładnie, w 1.8t problemem jest mała pojemność i nawet stroker niewiele tu zmienia przy takich mocach. Musisz wrzucić naprawdę duże turbo, a do mocy 500 km to już w ogóle może być spool w okolicach 4k rpm. Z dołu nie będzie to jechało.
-
[B5]1.8Tq vs 2.7tq
400 km z 2.7 to akurat pryszcz i wiele nie trzeba do osiągnięcia takiej mocy. W zasadzie wystarczy wywalić katy, wstawić fmic, tubiny na hybrydy i odpowiednie wtryski. Co więcej to już grubsze mody i gruba kasa.
-
Witam, prosze o analize logow
Spróbować możesz, ale najczęściej to nie pomaga. Do tego jest jeszcze przeładowanie i korekty na bogato ale trzeba zacząć od przepływki.
-
Przecierające się boczki w siedzeniu A4 B9
Szczerze to jest kosmos jakiś. U mnie po 220 tys się nic nie przeciera. Mam wrażenie, że te nowe auta (od b9 i młodsze) to trwałość jak z plastiku.