Treść opublikowana przez bartez90
-
A4 b7 1.8t bfb turbina
Masz pęknięcie koło klapki więc co do zasady regeneracja. Turbo może przez nie wolniej wstawać i słabiej ładować. Na razie jak nie ma luzu wzdłużnego to przez chwilę może jeszcze zostać ale w najbliższym czasie regeneracja nieunikniona.
-
1.8T BFB 2004 Q
Spoko:-) Jeśli najpierw gaz to instalacja z zapasem na taką moc na jaką chcesz docelowo podkręcić silnik. Potem i tak robi się chipa na benzynie, a następnie trzeba dostosować mapę gazu.
-
1.8T BFB 2004 Q
-
Wydmuszka z kata zamiast dp
W moim województwie 5 na 6 kolegów mających dp (tak dp, bez żadnej puszki) nie miało żadnej analizy spalin robionej na przeglądzie. Diagności widzieli że nie ma kata a i tak wszystko puszczają. Być może w Twoich stronach jest inaczej, ale tu przeglądy to fikcja i długo sie to nie zmieni.
-
1.8T BFB 2004 Q
A po co Ci korek w zderzaku? Teraz montuje się pod klapką wlewu paliwa. Zamiast wozić dojazdówkę kup dobry zestaw naprawczy.
-
K04 064 do bfb
K04-064 nie pasuje p&p. Wiadomo że jest z kolektorem i on będzie pasował. Ale do tego trzeba jeszcze dorobić przewody wodne i olejowe. No i oczywiście dokupić adapter do montażu tej turbiny.
-
Wydmuszka z kata zamiast dp
Przesadzasz trochę, nie jesteśmy w uk czy de, kontrole spalin to poki co u nas fikcja. Policja zajęła się dpf i katów nikt nie będzie sprawdzał gdy naocznie nie zobaczą że dymi. Tak samo xenony bez samopoziomu mają w d*pie. A na przeglądzie w jakieś większej stacji owszem sprawdzą skład spalin, ale jest u nas cała kupa małych stacji, które muszą z czegoś żyć. Tam w zasadzie w szopie u wuja mietka przechodzą przeglądy auta na których jest więcej rudej niż blachy, a co dpiero mają ochote jakieś spaliny sprawdzać.
-
1.8T BEX szarpanie po usunięciu błędów
Turbo Ci przeładowuje więc n75 i wężyki do sprawdzenia. Do tego zrób jeszcze logi 002+033 oraz 003+020.
-
Wydmuszka z kata zamiast dp
Dokładnie, a już w szczególności gdy jeździsz na lpg. Tam często bez kata wynik mieści się normie.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
No w sumie jak policzę z nowymi przewodami, płynem i złożeniem tego wszystkiego do kupy to ze 3k wyszło.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
Np klasyk tarcze zimmermann i klocki ferodo. Ogolnie warto robic 320/288, roznica jest bardzo duza. Ale na wszystko 2k trzeba przygotowac.
-
Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?
To jak masz 312/255 musisz jeszcze zainwestowac w zaciski, jarzma i oslony na tyl zeby zalozyc te zestawy. Koszt tego wszystkiego to okolo 1000zl (po regeneracji).
-
1.8T BFB Prośba o analizę
No to wymien przed programem. Najlepiej na takie same albo ngk pfr7q.
-
A4 b7 1.8t bfb turbina
Dla mnie raczej do regeneracji. Rob hybryde od razu:-) Luzy na wirniku sa?
-
Problem z doładowaniem po regeneracji głowicy, że logo
Przeplywke w zasadzie mozesz wyrzucic, przeplyw tragedia. Podmien na sprawnego boscha i powtorz logi.
-
Tuning b6 2.0
J/w, chipować nie ma czego w tym siniku. A najtańsze rozwiązanie to sprzedaż tego i kupno z 1.8t.
-
1.8T BFB logi do analizy
Do 250km to trochę więcej gratów potrzeba, bo jeszcze fmic (dsmic nie da rady), tip i kto wie czy sprzęgło nie powie pa pa.
-
Logi do diagnozy BFB 1.8 t
Kolega @Galetto Swietny spec ale to okolice Lublina.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dokładnie, w ASN był zestaw 312/255.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
To zależy czy wszystko nowe czy na używkach. Jak nowe tarcze, klocki i zaciski po regeneracji to nawet 1000 zł za oś. Jak skompletujesz na używkach to można ogarnąć za 500-600 zł.
-
Zwiększenie mocy S4 B7
Jak chcesz przyrost wiekszy niz kilkanascie km to trzeba turbo/kompresor. Koszta moga byc bardzo duze ale sa takie projekty np na racingforum mozna cos znalezc.
-
Logi do oceny 1.8t bfb program?
Po logach i przeplywie moze byc okolo 180 km, ale przeplyw czesto bywa mylacy. Problemy z n75 moga jak najbardziej powodowac falowanie obrotow, tym bardziej ze masz wyrazne przeladowanie. Cisnienie paliwa tez do sprawdzenia oczywiscie. Takze te 2 rzeczy poki co. A potem trzeba sie zajac wtryskami (te juz petla) i temperatura w dolocie. Robiony byl sam program? Wtryski zostaly seryjne i jeden ic seryjny?
-
Logi do oceny 1.8t bfb program?
Do tego w dolocie istny piekarnik... to też trzeba jakoś ogarnąć. Przy okazji sprawdziłbym n75 i wężyki, czy wszystko z nimi w porządku. Możesz spróbować wyczyścić i powtórzyc logi czy dalej przeładowuje.
-
Zakup A4 B6 z silnikiem benzynowym
Po 1 nie ten dział. Po 2 nie było w b6 silnika 1.8 bez turbo. Po 3 gołe 1.6 w b6 jest bardzo, bardzo wolne. Szkoda kupować Audi z takim silnikiem.
-
Problem z uzyskaniem mocy i spadkiem momentu obrotowego 1.8t
W zasadzie to wystarczy żeby ocenić pracę tego "tunera". Fajnie, że teraz wgrywają mapy na określoną moc, nic tylko się zapisać:-) Poza tym życzę powodzenia w zrobieniu tych 280 km na wtryskach 370cc. Sprzęgło przy hybrydzie zazwyczaj leci i kupno anglika nic tu nie pomoże, chyba że wyślesz na obicie kevlarem. Logi to podstawa, bez tego nie ruszymy z miejsca.