Treść opublikowana przez bartez90
-
Analiza Logów dynamicznych 1.8t Avj
Jak robisz logi to gaz musi być wcisnięty w podłogę, do końca. Tu tak nie było, więc nie ma co oceniać za bardzo (małe doładowanie i niski przepływ są efektem właśnie braku wciśnięcia gazu do końca). Zrób jeszcze raz te same grupy na 3 biegu z gazem w podłodze do 6k obrotów. Na pewno niepokoić mogą duże spalanie stukowe w grupie 020. Swiece wymieniałeś kiedys? Katalizator jest?
-
A4B6 1.8TQ BEX Prośba o ocene logów
To spoko, akurat zobaczymy czy stukowe zniknie po wymianie.
-
A4B6 1.8TQ BEX Prośba o ocene logów
A jakie świece wstawiłeś?
-
A4B6 1.8TQ BEX Prośba o ocene logów
Po pierwsze logi dynamiczne robisz do odcinki, a nie do 4k obrotow. Do 6k chociaz zrob. Po drugie robisz grupy: 002 + 033 003 + 020 115 + 118 Po trzecie po tym co na razie zrobiles duzo nie widac. Jest lekkie stukowe (nie ma tragedii) i leciutkie przeladowanie (moze sie zwiekszyc po programie, ale nie musi).
-
1.8T BEX - prośba o analizę logów - przyśpiesza falująco.
Program do zdecydowanej poprawy bo masz spore przeladowanie. Tak jezdzic nie mozna na dluzsza mete. W wysokiej temperaturze jasne ze bedzie spadek mocy. Mycie ickow moze cos delikatnie pomoc.
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
Stukowe troche jest ale nie az takie wielkie. W dolocie goraco ale i na dworze upal:-) Ogolnie chyba niezle.
-
Felgi 18 do b6
To Ty nie masz zadnego argumentu dla ktorego auto na 18, niskim profilu i wysokim zawieszeniu 1ba ma prowadzic sie dobrze. Na takim zawieszeniu i 18 bedziesz mial kanape a nie auto, bedziesz plywal na boki w zakretach bez stabilnosci.
-
Downpipe a przegląd na stacji diagnostycznej
To jest całkiem niezła opcja. Albo wywalenie ze środka wkładu kata.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Dzieki wielkie. To biore z drugiego linka w takim razie.
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
No jak nie widać jak widać:-) Jakieś pęknięcię jest.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Będę niedługo zakładał do mojego bexa zestaw na tył 288. Chciałem się spytać które przewody elastyczne będą pasowały? https://www.iparts.pl/czesc/przewod-hamulcowy-elastyczny-textar-40033800,0-39-40033800-1012784.html https://www.iparts.pl/czesc/przewod-hamulcowy-elastyczny-textar-40023100,0-39-40023100-1012686.html Jest jakaś różnica w tych końcówkach?
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
Dla mnie nie pompuje dobrze skoro przed programem serii nie trzyma. Raczej zeby sprawdzic stan zeliwa trzeba wyciagnac. Ogolnie turbo wolno wstaje, moze byc tez dodatkowo kat zapchany.
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
Przede wszystkim do sprawdzenia, a jak popekana to regeneracja. Z tym, że słaby wynik KM po programie może świadczyć że właśnie turbo nie domaga i nie jest w najlepszym stanie.
-
Jak się przygotować do wizyty w BRK TUNING.
Turbo Ci nie doladowuje, gora to juz kompletnie nie trzyma doladowania. Jakas regeneracja turbiny byla kiedys robiona? Sprawdzales czy zeliwo nie popekane?
-
BEX 231hp i 309NM by Gregor10
Coś na bank musi być nie tak bo ja na samym programie z bexa mam 325 nm:-) Wstaw logi to może coś się wyjaśni.
-
Delikatne podniesienie mocy mapą A4 B6 1.8T 163HP
To zalezy co rozumiesz pod pojeciem rozsadnych funduszy? Na chwile obecna wsadzaj dp. Mozesz zrobic turbo na hybryde (potencjal np 260km), ale pociaga to za soba koniecznosc zrobienia fmica, tipa, prawdopodobnie sprzegla z awx. Za to wszystko razem ze strojeniem 5k musisz liczyc. Poza tym przydalyby sie wieksze hamulce, minimum to 320/288. 280km na wtryskach bam nierealne. 260 km to maks.
-
LOGI 1.8T A4B6 quattro chip 220/340
Bo masz przeladowanie i stad jest problem. Po pierwsze do sprawdzenia n75, caly z wezykami, ewentualnie jakbys mial inny na podmianke. Moze sie okazac ze bedzie do wymiany. Po drugie przeplywomierz, sprawdz jaki jest zamontowany. To ze nowy nie znaczy ze dobry i bedzie dzialal prawidlowo.
-
1.8 T AVJ 150 km LOGI prośba o analizę logów
To jak wywala blad to duza szansa ze od kata. Moze byc przypchany. Montuj dp albo wywalaj srodek. Turbina odzyje przy okazji.
-
1.8 T AVJ 150 km LOGI prośba o analizę logów
Przepływka do sprawdzenia bo zaniża, do tego spore stuki w 020. Może być problem np ze świecami, katem lub paliwem. Doładowanie raczej w normie.
-
Prośba o analizę logów po paru zmianach 1.8t BFB
Turbo przeladowuje. N75 do sprawdzenia
-
A4 b6 1.8t avj prośba o zerkniecie na logi przeładowuje
Sprawdź dobrze grupę 115. 2400-2680 rpm przeładowanie, od 3k rpm opada i jest ok. Coś robione było jak dmucha 0,7b, ale na pewno tak nie jest dobrze. N75 do sprawdzenia (pewnie do wymiany).
-
A4 b6 1.8t avj prośba o zerkniecie na logi przeładowuje
Turbo Ci przeładowuje. sprawdź zawór n75, spróbuj wyczyścić, a jak nie to do wymiany. Do tego troche spalanie stukowe też jest.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
No to spora roznica, w zasadzie prawie 2 razy drozej niz 288. Do tego pod 300 trzeba chyba jeszcze linke recznego z S4 dokupic.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Zasadnicze pytanie ile kosztują zaciski 300:-) Bo nawet na aukcjach nigdzie nie widzę teraz. Cały zestaw 288 z nowymi tarczami i klockami za 800 pewnie ogarnę.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Mam pytanie: obecnie posiadam w aucie 320 z przodu i 255 z tyłu. Chciałem też zmienić tył na coś większego. Opłaca się dawać 288 czy szukać od razu 300? Duża różnica będzie pomiędzy 255 a 288? tak samo pomiędzy 288 a 300? Ogólnie dosyć ciężko znaleźć cały komplet 300 na tył. Przód nie będzie zmieniany na większy, bo wszystko musi wejść pod biedronkę 16 cali na zimę.