Treść opublikowana przez bartez90
-
a4 b6 1.8t logi
Raczej odpiecie na przeladowanie nie pomoze. Sprobuj wyjac i przeczyscic, a jak to nie pomoze to wymiana.
-
a4 b6 1.8t logi
Tak, przeplyw to przeplywomierz. A przeladowanie moze byc przede wszystkim od niesprawnego zaworu n75.
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Tak, wiem o co chodzi, niech autor odepnie jak pisales i sprawdzi. A jak nadal bedzie zle to turbo do regeneracji. Na razie mozna tak jezdzic, nic sie nie stanie raczej, ale trzeba pamietac zeby to zrobic przy nastepnej okazji. Logujesz 115+118 z odpietym n75.
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Dokladnie, z zaplonem jest wszystko ok. Przeplyw w zasadzie tez moze byc. N75 raczej sprawny bo gdyby cos bylo nie tak to by przeladowywal, a nie niedoladowywal. Turbo wizualnie mozesz ocenic zdejmujac kata. Sa o tym tematy na forum/w internecie. Byc moze jest potrzebna regeneracja.
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Juz znacznie lepiej, przeplyw w porzadku. Ale turbo nadal do konca dobrze nie pompuje.
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
A przeplywke nowa jaka masz? Boscha? Szczelnosc mozna sprawdzic na podstawie tych logow co robiles, ale u Ciebie zanizone doladowanie moze byc od przeplywki. Mozesz tez zrobic test szczelnosci, poszukaj na forum w jaki sposob. Jesli turbo olej bierze to moze byc juz potrzebna regeneracja.
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Tak, też dynamiczne, przede wszystkim od zapłonu. Raczej nie mówię tu o słabym wstawaniu (na co miałby wpływ np zapachany kat), a ogólnie o kiepskim doładowaniu. Jak najbardziej popękane żeliwo może mieć wpływ na niedoładowanie. Można to sprawdzić odkręcając kata albo wyjmując turbo. Przepływke jak masz jak to podmień na inną i powtórz logi. Jak nie to pewnie do wymiany będzie.
-
A4 B7 1.8t bfb logi do oceny
Turbo niedoładowuje (szczególnie dołem), może być już w słabej kondycji. Przepływomierz też dosyć mało mierzy. Zrób jeszcze 003+020.
-
1.8T BEX Tuning Mechaniczny
Ostatnio przerabiałem temat brc w 1.8t. Jaki masz tam reduktor i wtryski? Najmocniejszy reduktor jest genius MAX oraz żółte wtryski. Takie wtryskiwacze mają maksymalną wydajność 63km/cyl. Na takich gratach absolutny max to 250 km i tego nie przekraczaj. Powyżej tego ani wtryski ani reduktor nie pociągną.
-
1.8T BFB po modach - logi do oceny
Dla mnie to przeladowanie jest na tyle spore ze sprawdzilbym n75. Najpierw sprobuj go wyczyscic i zrob logi jeszcze raz. Moze cos sie poprawi. Jal nie to ja bym wymienil na nowy. Do tego jazda na 95 po programie to glupota. Zalej 98 dla bezpieczesntwa, tym bardziej ze juz pojawia sie lekkie stukowe. Seryjny ic dla takich mocy to troche za malo. Pasowaloby prawy z bexa/2.5 tdi dolozyc.
-
Logi do diagnozy BFB 1.8 t
Jest spoko, turbo ladnie pompuje i szybko wstaje. Wsadzaj wieksze wtryski (najtaniej od saaba o nr 0280156023 lub z baam) i jedz na korekte softu. Powinien ladny wynik wypluc. Doladowanie powyzej 5000 obrotow na k03s bedzie spadac, to nie jest duza turbina. Ma co prawda szybki spool ale powyzej 5000 doladowanie spada. Nie ma sie tutaj czym przejmowac.
-
Jakie sprzęgło BFB 350NM+
Hehe, no to moje ma 14 lat i na razie wytrzymuje 325nm... Dlatego mysle ze przy hybrydzie sie juz raczej podda i bez wymiany kompletu z dwumasa na AWX sie nie obejdzie. Niby na razie sie nie slizga ale 350-360nm to chyba bedzie za duzo? Na Twoim miejscu jak masz wszystko nowe to wysylalbym tarcze do obicia kevlarem i powinno byc dobrze.
-
A4B6 1.8TQ BEX Prośba o ocene logów
Stukowe ładnie zeszło, zostało malutkie górą, ale jest spoko. Przepływ ładny, widać że kat wyleciał bo turbo szybko wstaje. Turbo leciutko Ci przeładowuje, może być jakiś problem np z zaworkiem n75. Na razie bym tego nie ruszał i jechał na program bo auto aż się prosi o niego:-) Tuner sprawdzi po logach czy przeładowanie sie nie zwiekszy jak podniesie doładowanie np na 1,1 bara. Jak problem się powiększy to pewnie wtedy bedzie n75 do zmiany. U mnie było podobnie podczas strojenia.
-
Jakie sprzęgło BFB 350NM+
Też mam właśnie te same przemyślenia i póki co obawa o seryjne sprzęgło powstrzymuje mnie przed wsadzeniem hybrydy:-) Mówisz, że u Ciebie seryjne sprzęgło z bfb ogarniało 363 nm, a nie dawało rady przy Launch control? Dużo miało najechane to sprzęgło? To może u mnie sprzęgło bexowe dałoby rade przy tych 350nm. Wiadomo, że najtaniej i najprościej wsadzić tarczę z dociskiem z AWX i zostawić seryjny dwumas. Ale widziałem różne opinie, jedni mówili, że trzeba zmieniać dwumas na ten z AWX, a inni, że może zostać seria.
-
Jednomas od Golf IV do BEX'a
Zawsze mozna wsadzic sprzeglo z awx +dwumas z awx i dodatkowo kevlarem obic. Taki zestaw 450 nm zniesie.
-
Jednomas od Golf IV do BEX'a
Tego nie wiem czy taka pasuje, ewentualnie napisz w tamtym temacie bo Dev lub ktos inny moze miec taki jednomas.
-
Jednomas od Golf IV do BEX'a
Tutaj masz wszystko dokładnie opisane:
-
Logi do diagnozy BFB 1.8 t
Mozesz wsadzic z bexa od razu. Na takim turbie zrobisz 230km (bez kata, z wiekszymi wtryskami i lepszym ic).
-
Logi do diagnozy BFB 1.8 t
Pewnie ze mozesz sam wklad wywalic. Najpewniej turbo jest w kiepskim stanie i wymaga regeneracji.
-
Analiza Logów dynamicznych 1.8t Avj
Najpierw podmień przepłykę i powtórz logi. Wtedy zobaczymy co dalej. Brak 100% obciążenia silnika może być spowodowany problemem z przepustnicą o którym pisałem. Albo czymś jeszcze innym. Trzeba wykluczać po kolei. Zacznij od przepłyki, jak nic się nie zmieni podmieniaj przepustnice, jak znowu nic to będziemy myśleć dalej.
-
1.8T 150km logi do oceny
Podmień przepływkę i zrób logi jeszcze raz to coś będzie wiadomo. Świece jakie są? Dawno wymieniałeś?
-
Analiza Logów dynamicznych 1.8t Avj
Przeplywka swoja droga ale obawiam sie ze problem tutaj moze siegac glebiej. Na razie tropy sa dwa i na tym mozna sie skupic. Do autora: a jak odczuwasz obecnie moc auta? Jak to jedzie? Padaka totalna?
-
Analiza Logów dynamicznych 1.8t Avj
Widac tak jakby ecu nie dostawalo prawidlowego sygnalu z przepustnicy i przez to zaniza zadane cisnienie doladowania. Sprobuj moze podmienic przepustnice na inna. Mozesz podeslac ten problem koledze @Łukasz13 bo widzialem ze kiedys sie zajmowal podobnym problemem.
-
Analiza Logów dynamicznych 1.8t Avj
Ogolnie male turbo k03 z bfb nie trzyma doladowania do 5-6k obrotow i gora moze spadac. To jest normalne akurat. Problem taki ze nawet avj w peaku pompuje 0,5b najmniej, u Ciebie jest 0,4b jedynie. Po logu 117 widac ze przepustnica przerywa przy okolo 2900. To przez to moze byc problem z osiagnieciem doladowania. Takze przepustnica na razie jest pewnym tropem. Do tego przeplywka tez dramatycznie malo mierzy.
-
Analiza Logów dynamicznych 1.8t Avj
No to kompresja w normie, nawet jeszcze całkiem dobra. Może być jakiś problem z przepustnicą, możesz sprobować zrobić razem logi: 002 + 115 + 117. Powinno to dać obraz co do wartości kąta pedału gazu i przepustnicy.