Treść opublikowana przez bartez90
-
[Tuning] Kompresor + turbo Audi A4 B6 Quattro 1.9 TDI AVF
A jeśli nawet to najlepiej o takie rzecz pytać na racingforum. Tam ludzie takie projekty budują.
-
(A4 B6 1.8t AVJ) Prośba o analize logów, brakuje mocy
Jest trochę lepiej, ale nadal za mało mierzy. Do wymiany
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
A jak masz bexa to na wymianie wtrysków można jeszcze zarobić:-)
-
1.8T BFB logi do analizy
Bez przesady, widziałem większe korekty w 020, chociaż tutaj do końca dobrze nie jest. Swiece dawno wymieniane? Przepływka też powinna trochę więcej mierzyć.
-
(A4 B6 1.8t AVJ) Prośba o analize logów, brakuje mocy
Zrób dodatkowo jeszcze 3+20.
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Brakuje jeszcze okolo 0,1b. Jak z wg nie pomoze to do regeneracji.
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Ok, dzieki. Tak myslalem ze do 250km srednio jest sens sie wydechem zajmowac. Samo dp przy dobrym turbo powinno wystarczyc.
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
A wstawiajac dp oraz wywalajac srodkowy tlumik przy koncowych ori bardzo glosno bedzie? Czesto latam ekspresowkami z predkoscia 180-200, da sie wytrzymac? W b6 1.8t bex Q sedan. Uwolni to troche wydech i da cos wiecej przy podnoszeniu mocy wzgledem zwyklego dp? Planowana moc 250 km.
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Prawda taka ze jak masz kata od nowosci to raczej jest juz dawno zapchany. Takze jesli zbadaja Ci spaliny to i tak pojdzie do wymiany, nie bedzie przepros. Wtryski bex do mocy 220km wystarcza. Jak chcesz wiecej to bierz z saaba. Prawy ic z 2.5tdi lub bexa ma byc.
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
A moze to ze autor pisal ze nie mial badanych spalin a jedynie sprawdzenie czy kat jest. Czy w przyszlosci takie analizy bedzie mial nie wiadomo ale chyba lepsze to niz dp.
-
A4 b7 1.8t bfb podniesienie mocy
Wtryski raczej by sie przydaly, przy takich 190km moze petlic, a lepiej miec zapas niz wszystko na styk. Prawy ic moze byc z bexa ale z 2.5tdi tak samo (bedzie taniej). Dsmic mocy raczej nie doda ale pozwoli ja utrzymac, szczegolnie w cieple dni. Dp to ulga dla turbo i przedluzenie jego zywota, jesli sie boisz o przeglad mozesz wybebeszyc kata ze srodka i zostawic pusta puche, albo wstawic atrape kata.
-
1.8T AVJ Analiza logów na LPG i PB
Dokladnie, ja kupilem ostatnio za niecale 200zl i to byla mega okazja, najnizsza oferta jaka znalazlem. Tak to wszystko blizej 300.
-
Chiptuning Audi A4 B7 2.0 TFSI 200KM
Często cena nie idzie w parze z jakością. Znam przypadki gdzie za 1000-1500 zł gotowce wgrywają.
-
Chiptuning Audi A4 B7 2.0 TFSI 200KM
Dosyć sporo, można dobrego chipa nawet za 500zł zrobić. Trzeba pytać i czytać opinie.
-
Chiptuning Audi A4 B7 2.0 TFSI 200KM
Nie jest obowiązkowy, ale zawsze turbo będzie miało lżej i będzie szybciej wstawało.
-
Chiptuning Audi A4 B7 2.0 TFSI 200KM
Koszt dp to z 400-500zł. Seryjny ic wytrzyma, chyba że celujesz w coś około 300km i więcej. To wtedy fmic oraz parę innych rzeczy.
-
1.8T AVJ Analiza logów na LPG i PB
Z bama są p&p do avj. Moga byc też z saaba 2.3t brązowe. Pytanie w jakie moce celujesz? Wtryski bex do 220km, a bam/saab do 250km. Gaz obowiazkowo do regulacji.
-
1.8T AVJ Analiza logów na LPG i PB
Na pb ogolnie nie jest zle, ale w dolocie piekarnik. IC seryjny zostal po programie? Czasy wtryskow tez moglyby byc lepsze. Wtryski seria? Lpg do regulacji, strasznie na bogato leci.
-
1.8T BEX Prośba o analize logów (wypadające zapłony)
Do tego auto masz po programie i turbo przeladowuje. Sprawdz n75, sprobuj wyczyscic, a jak nie to raczej wymiana. Sporo rzeczy u Ciebie szwankuje, z przeplywka jakies cyrki sie dzieja. Przy takim doladowaniu powinien byc o wiele wiekszy przeplyw. Sprawdz szczelnosc dolotu.
-
Diagnoza 1.8t BFB
Móc może (poza bexem), ale tu już widać lekkie spalanie stukowe, co może być od paliwa. Ja bym zalał 98 i zrobił jeszcze raz logi. Poza tym u nas w kraju pb95 bywa kiepskiej jakości i mało kiedy ma faktycznie tyle oktanów.
-
Diagnoza 1.8t BFB
N75 do sprawdzenia (możliwe że do wymiany) bo przeładowuje i dobrze nie jest. Paliwo lepiej zmień na pb98.
-
Problem z turbina
Tak, przede wszystkim grupa 115+118. Tam pokaze przeladowanie jezeli jest.
-
1.8T BEX Tuning Mechaniczny
Przy instalacji brc do bexa polecam zrobic dp, do tego wlozyc wtryski z saaba brazowe i jak zdrowe turbo to powinno byc 230km/330nm. A koszt razem z programem wyniesie moze 1500zl. Zrobienie 250-260 km to dodatkowy koszt 3-4 tys + przerobka gazu. Kompletnie nieoplacalne, sam to juz przerabialem.
-
2.0tfsi 220km BUL quattro chip
Zazwyczaj nic nie trzeba przerabiać przy hybrydzie. Jak chcesz hybryde to zadzwon do Geremi Vag Garage i powiedz ze chcesz taka p&p, bez problemu zrobia, to najlepsi spece od hybryd.
-
2.0tfsi 220km BUL quattro chip
Nie, musisz zrobic nowe orurowanie i chtba tez relokacje dv. Do tego koszt nowej k04 to 4tys.