Treść opublikowana przez bartez90
-
Bfb mody na 500km
Musisz założyć adapter, a do tego dorobić customowe przewody wodne i olejowe. Ale na takiej k04 z s3 8p nawet do 400 km będzie daleko.
-
1.8t bfb brak wzrostu mocy powyżej 5k obrotów
A nie widzisz na wykresie?
-
Bfb mody na 500km
Koszt w 1.8t na moce 500+ to jednak obstawiam, że nie będzie 30k, a bliżej 100k. Ciekawe czy autor ma tego świadomość? Sama obróbka motoru - odprężenie, stroker, zakucie dołu, ostre wałki rozrządu, obróbka zaworów, panewki itp itd spokojnie osiągnie 20k albo i więcej. Wystarczy przejrzeć projekty Geremiego. A gdzie reszta? Big turbo, customowy dolot, przewody wodne i olejowe, dp, wydech, wtryski pewnie 850cc lub od razu 1000cc, pompa paliwa, maf, customowe sprzęgło, skrzynia, big brake żeby to jakoś hamowało, zawias i tak można wymieniać bez końca. Plus do tego robocizna bo nikt za darmo nie zrobi. A spool i tak będzie przy jakiś 4,5k. Ja na takie moce wolałbym swapa na 2.7 bit.
-
[1.8T+Q] Jakie macie spalanie?? 15l, normalne czy szukać nieszczelności ??
Zależy jak kto woli i jakie ma potrzeby, bo 170 km w tej budzie szału nie robi. A 11-12 lpg pali mój bex mający 220 km.
-
1.8t bfb brak wzrostu mocy powyżej 5k obrotów
Zrób logi dynamiczne, bez tego nic nie wiadomo. Parami 2+33 3+20 115+118
-
Bfb mody na 500km
Przy takich mocach to pasowałoby samemu większość w aucie ogarniać. Bo jeżdżąc do kogoś z każdą pierdołą możesz koszty x2 pomnożyć. Tu masz np temat na fajne 500+
-
A4 b7 1.9 tarcze 312mm
A jak zmieniać to już raz a dobrze, czyli najlepiej 320/288.
-
Pytanie o dystans
Dystans oczywiście, że potrzebny, bo 320 pod stal nie wejdzie. Ale nie wiem ile mm. Wolałbym już chyba felgi zmienić na jakieś fajne.
-
Kupno a4 b7 2.0
Dokładnie, ale nie są to jednakowe silniki. Z 1.8t małym kosztem robisz 200km+ i 300nm+, a wtedy różnica pomiędzy nim a alt jest przeogromna.
-
Kupno a4 b7 2.0
Ja to wiem, no ale co tu w ogóle mówić o takim żółwiu alt. 130 km n/a w cięzkim aucie na dzisiejsze czasy to bardzo kiepsko. 1.8t bfb w stocku jeździ średnio, a alt jest po prostu wolny.
-
Sprzęgło od AWX. Obijać kevlarem czy nie? 224km 330Nm na lpg
Dokładnie tak, tutaj wszystko wyjaśnione:
-
Sprzęgło od AWX. Obijać kevlarem czy nie? 224km 330Nm na lpg
Doczytaj sobie, że dumas też trzeba wymienić na ten z awx bo inaczej jest kupa. Np tutaj:
-
sprzęgło z AWX DO B7 BFB
Nie pisz głupot. Każde b6/b7 1.8t ma 228mm i pasuje tam cały zestaw z awx. Niezaleznie czy to 5b czy 6b. Nie wprowadzaj ludzi w błąd.
-
Kupno a4 b7 2.0
To że nie widze sensu dopłacania do marki premium z silnikami o niewielkiej mocy. Po co dopłacać jak wrażenia z jazdy takim fwd z 1.6/2.0 będą podobne jak w skodzie, vw, czy nawet renault.
-
Sprzęgło od AWX. Obijać kevlarem czy nie? 224km 330Nm na lpg
Przecież nowe sprzęgło od awx bez problemu znosi 370 nm i to w tdi w niższym zakresie obrotów. Jak nie planujesz grubych modów to szkoda zabawy.
-
Kupno a4 b7 2.0
B7 to ciezkie auto, ktore przy 130 km n/a bedzie ledwo dawalo rade. A spod swiatel porobi Cie kazde male gowno z 1.4 pod maska.
-
1.8t BEX quattro - prosba o ocene logow
Teraz przeplyw super, az za dobry wrecz:-)
-
[1.8T BFB] Logi- prośba o ocenę.
Biorac pod uwage ze masz auto po programie to ja jednak lalbym tylko pb98. Do tego wlasnie swiece do zmiany i ponow logi. A jak jeszcze jakies stukowe bedzie to nastepne w kolejce wywalenie kata.
-
[1.8T BFB] Logi- prośba o ocenę.
Szczerze to z takim stukowym troche balbym sie jezdzic.
-
Audi A4 b6 1.8T avj. Ciężko pali na zimnym, turbo się wyłącza podczas gwałtownego przyspieszania
Może być to problem z cewkami, świecami. Zrób logi dynamiczne. Bez tego nie ruszymy z miejsca.
-
[1.8T BFB] Logi- prośba o ocenę.
A swiece kiedy wymieniane? Przeladowanie nie jest duze, mozesz sprawdzic n75 i wezyki bo to od niego zapewne. Sprobuj jednak na 3 biegu zrobic.
-
[1.8T BFB] Logi- prośba o ocenę.
1. Logi robi sie do odcinki. Przy 4500 masz odcinke? Ponow wszystko. 2. Turbo lekko przeladowuje i troche spalanie stukowe jest.
-
0,5 L oleju na 100 km... Pierścienie?
No trudno, ale tak czulem ze bez zrobienia pierscieni nie przejdzie:-(
-
1.8t bfb logi
Bo to nie wyscigowka tylko ciezkie auto. U mnie z Q i mna na pokladzie 1700 kg wazy. Skad ma wiec super przyspieszac przy mocy 160 km.
-
1.8t bfb logi
Ale po logach nic tu nie widac zlego. Jakies bledy sie pojawiaja? B6/b7 bfb demonem szybkosci nie jest, rob program?