Treść opublikowana przez bartez90
-
DSMIC + FMIC 1.8t
A ile mocy ma byc w aucie czy juz jest? Bo moze dsmic to obrobi.
- Zwiększenie mocy 1.8 T BFB
-
Ocena logów 1.8t BEX
Przeplywka trup plus turbo niedoladowuje. Pasowaloby podmienic przeplywke i ponowic logi. Brakuje 115+118 na pb.
-
prośba o sprawdzenie logów
Pasowałoby założyć większe wtryski, np te z bex i wtedy zrobić ich adaptację. Seryjne nie wyrabiają już przy takich mocach.
-
Załącznie Turbo
Nie ma sensu porównywać, bo oczywiste jest że w dieslu będzie wcześniej wstawać. Jak masz jakieś wątpliwości to wykonaj logi:
-
prośba o sprawdzenie logów
Turbo lekko przeładowuje też, może stąd te szarpnięcia.
-
Wtryski 430cc
Z saaba na 250km. 430cc na 280 spokojnie.
-
Prośba o ocenę logów 1.8 T .Auto po programie
Logi ladne, jedyne do czego mozna sie przyczepic to ze turbo mogloby szybciej wstawac. Ale tragedii nie ma. Co bylo zmieniane i ile jest km? Zrob jeszcze 2+33 bo zrobiles 32.
-
Analiza Logów, Spalanie stukowe, czerwona rura za turbem
Szczerze to balbym sie jezdzic przy takim stukowym.
-
SPRZEDAM - ZIMA/WIOSNA 2021! CzArnuLka [216HP 325Nm] \ A4 B7 1.8T \ Full S-line \ 19" RS4 \ Quattro \ Sedan \ Bixy \ 320/288
To akurat totalnie niemożliwe na tym turbo. k03-029 puchnie przy 215 km i nie ma od tego wyjątków, 240km to nawet na k03s nieosiągalne. Co tam siedzi tak naprawdę?
-
SPRZEDAM - ZIMA/WIOSNA 2021! CzArnuLka [216HP 325Nm] \ A4 B7 1.8T \ Full S-line \ 19" RS4 \ Quattro \ Sedan \ Bixy \ 320/288
Bardzo ładny wynik, zastanawiam się czy to nie aby rekord na seryjnym k03 z bfb i to jeszcze z katem. Widać, że nawet jest potencjał na więcej ale pewnie turbo już górą nie trzyma doładowania. Co do sprzęgła, to raczej byłbym spokojny. Max nm jest dość wysoko, a sprzęgło nie ma jakiegoś wielkiego przebiegu.
-
Auto nie ciągnie 1.8t bfb
Po pierwsze logi bo bez tego nie ruszymy z miejsca. Tu masz wszystko opisane:
-
Sprawdzenie logów
Cos lekko powyzej 1,1b. Te logi co wstawiles wcale nie sa dobre. Turbo pozno wstaje, gora niedoladowuje i nie trzyma boosta. I to dosc mocno. Cisnienie rzeczywiste gora jest takie samo jak u autora.
-
Sprawdzenie logów
Widzisz, ale przeplyw to nie wszystko. Do osiagniecia mocy jest potrzebne jest i powietrze i paliwo. U mnie przeplyw tez ma daleko do 170 g/s, a jest dokladnie 221km. Nie sugeruj sie przeplywem bo mozesz mocno sie zdziwic na hamowni. U autora zaplon i logi paliwa wygladaja ladnie. Nie ma zadnych podstaw do twierdzenia po samych logach ze na pewno nie ma tam 220km.
-
Sprawdzenie logów
Ciekawe to co piszesz. Po czym tak twierdzisz? Masz jakos hamownie w glowie czy jak?
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Dostales odpowiedz zeby sprawdzic kompresje. Wiec to sprawdz. Wszystko inne (szczelnosc dolotu, swiece, n75, dv, przeplywka itp) czy jest sprawne wyjdzie podczas robienia programu na hybrydzie.
-
1.8t bfb 163km zwiększenie mocy
Wydech potrzebny przy mocach powyzej 250km, wczesniej nie ma sensu. Tip jak chcesz mozesz zalozyc, ale do 230km nie jest wymagany. Fmic mozesz zalozyc, ale do okolo 240km spokojnie starcza dsmic. Znam nawet ludzi co 250km maja na dsmic. Jak chcesz robic wiecej to wkladaj fmica od razu.
-
1.8t bfb 163km zwiększenie mocy
Turbo jakie tam siedzi, masz k03s z bexa czy seryjne z bfb? Na pewno dp, prawy ic z bexa lub 2.5tdi, wtryski możesz dać z saaba 2.3t. Jak turbo z bexa to zrobisz na tym 230 km. Jak z bfb to 210 km. Wydechu nie trzeba.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Wg do regulacji. Powinien ładować 0,3b, a jest w peaku 0,23.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
1. Turbo niedoladowuje w calym zakresie obrotow. Moze byc w kiepskim stanie albo wg zbyt malo podciagniete. 2. Gora troche na ubogo. 3. Przeplyw moglby byc troche lepszy ale tragedii nie ma.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
I moc i waga, dlatego w s4 i rs4 masz duzo lepsze hamulce. To ze audi cos wstawialo seryjnie nie znaczy ze jest to dobre. Wystarczy nawet pare tematow na naszym forum poczytac w dziale o hamulcach - daja do myslenia. Wez tak tylko na logike: zwiekszasz moc auta o 100km i 150nm i zostawiasz seryjny hebel? Nie trzeba byc specjalista zeby stwierdzic ze od razu cos tu nie gra.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Z programem i zrobieniem wszystkiego na dobrze to do 260 km mysle ze kolo 7 tys potrzebne. Co do hamulcow to wyobraznia nie ma tu nic do rzeczy bo lekkie s3 8l ma wieksze hamulce niz seryjne bfb. Takie 312/255 to jest dobre do golfa a nie ciezkiego a4 b6 w Q. Na szczescie ja tym jezdzic nie bede:-)
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Niestety ale tuning kosztuje i do takich mocy trzeba nową dwumasę i nowe sprzęgło awx. 1,5k trzeba wydać nie ma rady. Do tego ogarnięcie hamulców na 320/288, bo seryjne do takich mocy to śmiech na sali. Robienie tuningu po kosztach to gównotuning
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Jak chcesz dobra hybryde to pisz do Geremiego. Poszukaj na fb geremi vag garage. Robi najlepsze hybrydy i znacznie ponizej 2tys. Do tego na takiej p&p od niego spokojnie zrobisz ponad 260 km.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
No rozumiem, to jeśli od nowości to może być kiepsko. Tym bardziej, że teraz masz 225 nm, a po chipie będzie pewnie ponad 350nm. Na serii w zasadzie nie ma prawa się ślizgać