Treść opublikowana przez bartez90
-
Quattro czy nie?
Poza tym a4 w osce prowadzi sie duzo gorzej od bmw z tylnym napedem, wiec ta zmiana to bedzie krok wstecz. Taka przykra prawda. Jak juz zmieniac to na Q.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Na bank chce? Do tych mocy co są realne sprawna seryjna pompa wystarcza, ale to już było wałkowane. Z przepłyką podobnie?
-
Quattro czy nie?
Powierdzam, a4 w Q po prostu lepiej sie prowadzi od oski, zakrety lepiej sie pokonuje, mozna wchodzic z wieksza predkoscia bo auto nie jest tak mocno podsterowne. A jak zamierzasz w przyszlosci zwiekszac moc, chociazby na to 200km, to tym bardziej Q sie przyda. Znalezienie b7 1.8t w Q w dobrym stanie nie jest natomiast prosta sprawa. Jak znajdziesz to fajnie, ale jesli masz szukac pol roku to lepiej z dwojga zlego kupic oske w dobrym stanie niz trupa tylko dla Q.
-
1.8T BFB Świezy zakup analiza logów
Korekta może wynikać właśnie z nieszczelności w dolocie. Przeładowanie z problemem z n75. Możesz go sprawdzić razem z wężykami.
-
A4 B7 Avant BRD mod na 250+
Jak chcesz wydać kupę kasy na kupno s4 b7, pakiet startowy, jego serwis i uturbienie to proszę bardzo. Dla mnie nieopłacalny biznes bo w 50k się nie zmieścisz na pewno. Już wolałbym dołożyć do s4 b8, które jest petardą.
-
A4 B7 Avant BRD mod na 250+
Bo po pierwsze nie zachwycaja osiagami, niby w s4 na papierze 340km, a przez brak turbo i niewielki nm jezdzi duzo slabiej. Po drugie nie trzymaja mocy i czesto z tych 340km zostaje niecale 300, a wtedy z takimi 3.0tdi czy 2.0tfsi porobionymi na 300km nie maja szans. Po trzecie wyzsze koszty eksploatacji, jak to w V8, ktore w tym przypadku sa nieadekwatne do osiagow.
-
Jaki mocny silnik benzyna a4 b7
Tak, automat w Q zarowno w 1.8t jak i 2.0tfsi to tiptronic.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Bardzo ladnie wyszlo? To jest fakt, ze takie 1.8t z przebieg ponad 200tys, a czasem i 300tys nie chce przyjmowac takich mocy. Te silniki maja okolo 15 lat, nie jezdzono nimi tylko do kosciola, wiec lepiej nastawic sie na 250km. A jak wyjdzie 260km to tylko sie cieszyc. Ped na km w narodzie jest straszny, ale jak robic na grubo to lepiej sprawdzic kompresje, wyczyscic smoka, otworzyc slupek, wymienic korby, sprawdzic panewki, potem dopiero wsadzac k04-064 i stroic na 300+. Ale to juz nie te koszta. @Vexart Dla spokoju mozesz brac 0280156012. Maja 430cc i obsluza takie moce z zapasem.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Ja również polecam:-) Spytaj się @Galettoo przepływkę, ale wg mnie 3'' do tych mocy jest bez sensu.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
No raczej przesadziles bo 275-300km na seryjnym nieotwieranym 1.8t ze sporym przebiegiem to nie sa zarty. Smiem twierdzic ze przy malo ogarnietym tunerze moga nawet korby poleciec. Do mocy 250-260 km (czyli standardowych jakie robi sie na hybrydach) wystarczy seryjny wydech z dp, seryjna przeplywka i seryjna pompa paliwa, o ile wszystko sprawne oczywiscie.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Do tego gdzie 275-300 km na seryjnym wydechu i seyjnym kolektorze. Takie cuda tylko w Erze? Przekroczenie 260 km z samym dp będzie dobrym wynikiem.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
To nie jest k04-064, tylko hybryda k03. Przepływka 3 cale, np. z s3 225km, jak masz sprawną przepływkę to kupujesz tylko obudowe i wkładasz swój wkład przepływki, albo od razu całą przepływkę (np. z 225km bam), żeby weszła do org airboxa trzeba go podocinać i jest ok. https://www.iparts.pl/czesc/przeplywomierz-masowy-powietrza-bosch-0280218065,0-30-0280218065-243682.html#102806 Wydech planujesz ruszać czy tylko dp?
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
A na czym planujesz zrobic te 300km? Jakas duza hybryda k03 od Geremiego? Czy w k04-064? Do takich mocy tez pompe paliwo musisz ogarnac bo seryjna nie wystarczy. Np walbro 255.
-
Dużo bierze oleju
Zaden polsyntetyk, ani inne gow.. chyba ze chcesz rozwalic silnik. Do 1.8t lejesz 5w40 i taki olej powinien byc lany przy kazdym przebiegu. Jedynie zla marke zalales. Ja bym zmienil na motul x-cess lub ravenol vst. Oczywiscie 5w40.
-
Analiza logów (wypadanie zapłonu na lpg, pętlenie wtrysków pb)
Zaloz wtryski z saaba 2.3t brazowe o nr 0280156023. Spokojnie na 250km wystarcza. Lpg duzo latwiej wystroic gdy na pb jest wszystko perfekt ogarniete.
-
Analiza logów (wypadanie zapłonu na lpg, pętlenie wtrysków pb)
Logi na pb robione? Wtryski seryjne z bexa? Powyzej 5000rpm wtryski Ci petla i leci na ubogo. Dla mnie za malo paliwa i trzeba wlozyc wieksze wtryski.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Mysle ze trzeba bedzie przerabiac jesli chcesz isc w moce powyzej 250 km. Jakie koszta to nie mam pojecia. Pogadaj na lpg-forum, tam jest kilku specow, od brc takze i wszystko Ci wyjasnia po kolei.
-
Podnoszenie mocy 1.8t.
Trzeba bylo pisac ze masz brc. Z ta instalacja i podnoszeniem mocy w 1.8t jest mega wielki problem. W zasadzie jesli chodzi o wtryski nic tam nie pasuje. Kme gold chyba da sie jakos przystosowac ale to trzeba umiec zrobic, a u nas prawie nikt nie ogarnia brc. Takiego gazownika ze swieca szukac. Przerabialem to u mnie (tez mam brc) i zrobic powyzej 250 km graniczy z cudem. Wystrojenie auta z brc na 230 km stanowi nielada wyzwanie i u mnie nie jezdzi to jak powinno. A co dopiero przy wiekszych mocach. Przy zle wystrojonym lpg mozesz poupalac gniazda zaworowe, bylo sporo takich kwiatkow przy wiekszych mocach i brc. Popytaj na lpg-forum. Moze tam Ci pomoga.
-
Proszę o analizę logów: B6 1.8T BFB 163KM QUATTRO + LPG
Powiem tak, teoretycznie z panewkami nic dziać się nie powinno. Ale przebieg masz raczej wysoki bo ponad 400k. Dla spokoju można zrobić tak jak piszesz.
-
Proszę o analizę logów: B6 1.8T BFB 163KM QUATTRO + LPG
No to pompa do wymiany, filtr i świece też. Po wymianie powtórz komplet logów na pb, przynajmniej 3+20, 2+33 oraz 115+118 dynamiczne. Wtedy na pb powinna być już dobra mieszanka, a jak z pb będzie dobrze to umawiasz się na strojenie lpg.
-
Proszę o analizę logów: B6 1.8T BFB 163KM QUATTRO + LPG
Turbo dobrze wstaje, nie jest za późno. Ewentualnie możesz sprawdzić czy kat nie jest zapchany. Świece dawno wymieniane? Ogólnie na lpg świece długo nie pociągną. Pompa paliwa do zmiany i tylko ori.
-
Sprzęgło, dwumas ?
Wcale nie jest powiedziane, że musisz mieć sprzęgło i dwumas do roboty, szczególnie jak jeździsz serią. Jak nic się nie dzieje, sprzęgło się nie ślizga, budą nie trzęsie, to po co wymieniać.
-
Budowa układu wydechowego w Audi A4 B6/B7 1.8T
Taki problem w Garwolinie z tym jest? W Lublinie nie ma żadnego, czy kat jest czy go nie ma to bez różnicy. Tak samo emisji spalin nie robią.
-
Proszę o pomoc z logami. 1.8T
Wszystkie robisz dynamiczne.
-
DSMIC + FMIC 1.8t
Geremi robi na tych hybrydach 250-260km na dsmic i jest dobrze. Napisz do niego w tej sprawie to Ci pojaśni, ale jak z nim rozmiawiałem to mówił że przy tych mocach dsmic ogarnia. Pojemność dsmic jest niewiele mniejsza niż fmic 180, a większa niż 140.