Treść opublikowana przez bartez90
-
Podniesienie mocy
Zadnych boxow nie wkladaj, no chyba ze chcesz rozwalic silnik. Zrob normalnego chipa. Samym programem powyzej 180km powinno byc jesli silnik zdrowy.
-
A4 B6 1.8T BFB prośba o ocenę logów, przerywanie + błędy
Po logach turbo przeladowuje. N75 wraz z wezykami do sprawdzenia.
-
Pierwszy Stage
A co ma to dac bez nowego programu? Niczego nie da. Poza tym wtryski najlepiej u tunera wlozyc, tak zeby od razu skalibrowac i zrobic chipa.
-
K04-064tfsi w 1.8t
Ja powiem tak: k04-064 to super turbo, szybko wstaje, fajnie trzyma boosta, trwalosc takiego seta bedzie swietna, to inwestycja na dlugie lata, ale jest pewien problem - korby... Trzeba pamietac ze te nasze 1.8t maja 15 lat a czesto wiecej. Tak wiem, niektorzy maja 420nm i jezdza, ale znam osoby ktorym w przedziale 380-400nm korby wychodzily bokiem. Na racingforum nawet 370+ widzialem. Nie ma tu reguly, jednemu sie wysra a drugi bedzie jezdzil. W kazdym razie 3/4 osob ktore montowaly k04-064 lub np td05 w 1.8t i tak skonczyly na kuciu, czy to z uwagi na wyjscie korby bokiem, czy obawy o to w przyszlosci. Super sprawa zrobienie tego na solidnie, jak np Hopek03, ale to koszt okolo 30tys i wiecej.
-
Po 24h
Audi przewidziało też castrola... Zresztą ok, 5w30 dobrego producenta niech będzie, chociaż i tak prawie wszyscy leją 5w40 i tak jest najlepiej. Natomiast nie o tym mowa bo autor leje 10w60.
-
Po 24h
Spoko, jak wiesz lepiej od całego forum, które w 99% leje 5w40 to nie mam pytań.
-
Po 24h
Szczere gratulacje przy laniu 10w60 do 1.8t. Potem są właśnie opinie, że większość silników to zajechane trupy, jak ludzie nawet oleju nie potrafią dobrać.
-
K04-064tfsi w 1.8t
Widzialem sporo projektow na ori wydechu z dp i ori kolektorze na 260 km. To taki rozsadny maks raczej.
-
K04-064tfsi w 1.8t
Zawsze mozesz oddac auto np do Gregora i ogarnie Ci wszystko po kolei. Roboty duzo bo ponad 300km z 1.8t nie zrobi sie od tak, tylko trzeba sie naglowic. Szczegolnie gdy wklada sie turbo co nie jest w pelni p&p, a o takich rozmawiamy.
-
1.8t BEX quattro - prosba o ocene logow
Ladnie turbo laduje, przeplyw jak na serie az nienormalny. Troszke na bogato ale ogolnie raczej ok.
-
K04-064tfsi w 1.8t
320nm, optymistycznie 330nm. Szkoda ze wczesniej nie zapytales bo szkoda bylo k04-064 kupowac majac 7k do wydania. Za 7k moglbys fajne 250/260 km zrobic.
-
K04-064tfsi w 1.8t
W sensie 7k bez turbo? Pozostale czesci mysle ze w 7-8k ogarniesz.
-
K04-064tfsi w 1.8t
No to hebel masz odpowiedni. Wiedzialem ze o czyms zapomnialem:-) Tak, fmic potrzebny jakis 230 optymalnie. Dsmic nie ogarnie takich mocy.
-
K04-064tfsi w 1.8t
Jak chcesz tylko 270 km to wystarczy dobra hybryda, np od Geremiego.
-
K04-064tfsi w 1.8t
Na oryginalnym dolocie? O czym Ty gadasz... Do k04-064 w 1.8t potrzebujesz: Turbo (jasna sprawa) Adapter Customowe przewody woda i olej Custom dp (taki pod k03s nie bedzie pasowal) Custom tip Przeplywka 3'' (seria moze z 270km uciagnie) Pompa paliwa np walbro 255 Wtryski optymalnie 525cc Caly wydech Sprzeglo awx (seria skonczy sie moze na 350nm) Przydaloby sie tez hamulce tak z 345/300 zeby to jakos zatrzymac Z 15k musisz liczyc za wszystko, na tej turbinie mozesz osiagnac maksa bez kucia, czyli jakies 320km / 400 nm
-
1.8T BEX prośba o analizę logów
Ogolnie to turbo Ci przeladowuje, wiec n75 do weryfikacji. Co do wtryskow to moze po prostu przydaloby sie wlozyc wieksze. Bo pewnie seria zostala?
-
A4B7 1.8T BFB prośba o sprawdzenie logów
Wydaje mi sie ze wszystko jest dobrze.
- Brak mocy
-
1.8T Bex Quattro , proźba o ocenę logów .
Auto masz po programie a do tego turbo przeładowuje. Do sprawdzenia n75 wraz z węzykami.
-
Audi a4b6 1.8t czy 2.4 v6 ?
To zalezy czego oczekujesz, do lpg oba silniki nadaja sie bardzo dobrze. Spalanie moze byc podobne. W standardzie oba silniki beda jechac bardzo podobnie. Tylko 1.8t mozna latwo podciagnac na 200 km i wtedy 2.4 nie ma startu. Koszty utrzymania tez beda podobne.
-
Audi A4 B6 1.8T BEX 190KM K04TFSI
Tu masz nowe turbo prosto z pudelka: https://sidmotorsport.pl/pl/silnik/1564-nowe-k04-k04-064-20tfsi.html Do tego adapter wraz z instrukcja montazu: https://m.olx.pl/oferta/adapter-konwersja-1-8-turbo-pod-k04-064-2-0-tfsi-CID5-IDgnSx9.html/#position=4&page=1
-
Bfb mody na 500km
Tak, ja wiem, tylko biorę też pod uwagę małą wiedzę autora. Zadając pytania skąd można wziąc k04-064 lub adapter do niej to ja bym się w Garretty nie pchał bo skąd takie weźmie?
-
Bfb mody na 500km
Ja na miejscu autora jednak skupiłbym się na takiej propozycji co dałem, gdzie za te 20k można mieć naprawdę fajne i przede wszystkim trwałe daily. Próbowanie przy tych funduszach robienia na siłę 400 hp czy więcej skończy się najpewniej oszczędnościami na wszystkim co się da i jakimś gównotuningiem.
-
Bfb mody na 500km
Tu masz wszystko na co Cie stac za 20k. Doloz do tego sprzeglo z awx obite kevlarem i bedzie akurat. Na wszystko powyzej trzeba kucia, a razem z kuciem i zblizeniem sie do 400hp musisz polozyc kolejne 20k.
-
Bfb mody na 500km
Może niech autor napisze najpierw ile ma/może przeznaczyć kasy na mody? Czy jest to 20k? Czy 30k? Czy np 70k? To wtedy coś można wstępnie dobrać.