Treść opublikowana przez pila24
-
Czyszczenie nagaru w TFSI bez zdejmowania kolektora
No właśnie nie wiem dlaczego powstał ten problem,ale po czasie jak środek został juz wydmuchany z cylindrów auto odpaliło. Może zbyt duża ilość trafiła do cylindrów. Nie słyszałem aby ktoś miał podobne zdarzenie z tym środkiem.
-
Czyszczenie nagaru w TFSI bez zdejmowania kolektora
To czego ja użyłem oprócz czyszczenia tłoków również uwalnia pierścionki.
-
A4 B6 Avant by FrondSide
Wygląda lepiej,ale montaż z czego widziałem to wola o pomstę do nieba. Jeden wielki pająk lutowanych przewodów w liczniku,kwestia czasu aż się odlutuje i licznik pójdzie z dymem. Jak autor zrobi łatwiejszy i solidniejszy montaż to będzie to warte uwagi.
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B6 2.0 ALT?
Ok jak znajdę to zapodam,na pewno to było taxi 1.6+lpg. Nie pamiętam czy Rosja czy jakiś kraj z podobnym językiem,czy był remontowany to nie wiem bo nie zrozumiałem
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Myślę że moje 30% jest odpowiednio widoczne nawet z kilometra w dzień więc tak zostanie ?
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
A w opisie jest 30/40%...
-
Czyszczenie nagaru w TFSI bez zdejmowania kolektora
Dziś przy wymianach eksploatacyjnych został u mnie zastosowany antykoks. Mechanik trochę więcej zastosował bo poszło prawie całe opakowanie na 6 cylindrów a ponoć na 20 wystarcza. Po aplikacji ,wydmuchaniu z cylindrów i wkręceniu świec nie dało się odpalić auta-jakby w ogóle kompresji nie było. Aku padł,ponowne podładowanie i dopiero po półtora godziny udało się odpalić auto(stopniowo pojawiły się zapłony w cylindrach). Trudno stwierdzić dlaczego tak się stało,ale auto po tym traumatycznym przeżyciu ma się dużo lepiej,czuć że lepiej się zbiera. Spalanie również poszło w dół.
-
Kodowanie Przyuczenie Pilota od B7 w B6
Kluczyk od b7 to każdy podejdzie,z b6 wygląda jak z poprzedniej epoki. Transponder id48 ale nie tp25! Bo ten właśnie jest dla b7 a Ty masz mieć dla b6.
-
Wysoki pobór oleju
Troszkę jakby buja obrotami po odkreceniu korka,lekkie podciśnienie panuje w głowicach i czuć to jak się rękę przyłoży
-
Co ile wymiana rozrządu w A4 B6 2.0 ALT?
W alt nie ma napinacza ani łańcucha,jest wariator który może wymagać regeneracji. A co trwałości sprzęgła,dmuwasy i ogólnie silnika tego nie da się określić +- bo wszystko zależy od tego jak się użytkuje. Widziałem film o 1.6 mpi który przejechał milion kilometrów. Wiec ktos bardzo o niego dbał,inny mógłby go po 100 tys zajechać.
-
Wysoki pobór oleju
Ciężko bez ściągania głowicy zmienić uszczelniacze,trzeba po kolei każdy tłok w górnym martwym położeniu ustawić by zawór miał się na czym oprzeć. Poza tym przy mocno puszczających uszczelniaczach z rana puszczał by dymek po odpaleniu.
-
Wysoki pobór oleju
Przechodź na 5w40,polecam ten co ja używam. W tych pieniądzach ciężko o coś lepszego.
-
Sprężarka, klimatyzacja, hałas a4 b6
Sprężarka ciągle działa,elektromagnetyczne sprzęgło było na początku produkcji. U Ciebie jest sprzęgło zrywalne,zrywa w nim gumki kiedy na sprężarce pojawia się zbyt duży opór. Kompresor ma swòj zasobnik z olejem który wystarczy na jakiś czas nim zacznie się zacierać po rozszczelnieniu układu. Hałas może pochodzić z alternatora lub z rolki napinacza,kompresor jak generuje hałasy to zazwyczaj jest po ptokach.
-
Kodowanie Przyuczenie Pilota od B7 w B6
@Biggi połącz się z modułem komfortu i będziesz na 100% wiedział czy pilot z b7 433Mhz będzie pasował. Ale na 99,9% będzie. Kup czysty transponder do b6(jest inny niż ten z b7-inaczej zaprogramowany wstępnie). Groty od pilotów z b7 są krótsze niż te od b6 i maja węższe mocowanie do pilota.
-
Wysoki pobór oleju
Przy takim ubytku 1L/200 km to nie ma opcji ze silnik przepala tyle oleju,kopcił by jak lokomotywa tyle ze na niebiesko,albo olej wprost lał by się z tłumika. Mój po zakupie był rozszczelniony na górze,na drugiej głowicy to świece utoneły w oleju, brał wtedy 0,7L/1000km. Po uszczelnieniu brał około 0,5L na tysiaka. Po 2 zmianach oleju i płukankach przy wymianach pobór zszedł do 0,25L/1000km. Jutro kolejna płukanka+antykoks i znów synpower 5w40,zobaczę jaki będzie pobór po takim kombo. Silnik zasyfiony serwisem LL trzeba doprowadzić do ładu. Z Twoim poborem to powinno się lać dołem silnika(miski olejowe,chłodniczka oleju) lub uszczelniaczem wału. Górą by poszło tyle oleju to trzeba chyba jeździć bez pokryw zaworów... Smród spalonego oleju to wycieki oleju z tyłu silnika na zaslepkach wałków wydechowych,ale tam dużo oleju nie ubędzie i nie będzie widać wycieków bo olej spala się na kolektorach wydechowych.
-
Wymiana rozrządu i inne cena
Jaki olej zalał? Cena jak za taki z wyższej półki,cena za wymianę rozrządu zależy od warsztatu i miejscowości. Powiedzmy ze tanio za wymiane nie było,ale jeszcze jakoś ujdzie.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Chodziło mi o połączenie vcds z modułem 77 (telefon).... przed połączeniem z tym modułem wyłączałem stacyjke,próba połączenia z modułem i po włączenie po 5 sekundach stacyjki. U mnie to skutkowało natychmiastowym połączeniem vcds z bt,klima i radio wyłączone by zmniejszyć zakłócenia.
-
[B6] Szary Avant / Prawie wszystko mający ALTek ? :)
O mp3 na CD mi chodzi-zwykły rnse szybko przełącza utwory ,ledowy jakby lagi miał(laser był w super stanie,navi z 2015). Za to ledowy nie ukrywa utworów z długimi nazwami i dźwięk lepszy ma.
-
Lista modułów komfortu 46 w Audi A4 B6 i B7 z opisem funkcji
Ciężej muchę zabić jeżeli chodzi o fizyczne aspekty ? A tak na serio program sam podpowiada co masz wpisać za cyferki,Ty po prostu względem wyposażenia auta wpisujesz. A jak korzystasz z pomocnika długiego kodowania (bo tylko mk w b6 obsługuje ten tryb )to zaznaczasz ptaszki.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Tuż to samo co b7,tez mam z exeo wersje D.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
U mnie te cany poza ekranem znacznie poprawiły jakoś połączenia. A od kiedy zmieniłem moduł D na S to problemy z połączeniem z modułem skończyły się. Próbowałeś z tymi ustawieniami portu oraz z wyłączaniem stacyjki jak opisałem wyżej? Mi to pomogło na łączenie się z modułem D
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Poczytaj mój post #2777
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Ten drl masz dokładany? Fabrycznie to mce w b7 obsługuje drl. Przy instalacji high to zakres prac nie jest duży
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Sprawdź jaki masz moduł kompem ,potrzebne minimum to lusterko z czujnikami oraz przełącznik clh lub drl/clh jak chcesz dzienne fabryczne. Włącznik z auto przyda tez się bo automatyczne światła są bardzo przydatne. Mam clh i drl,ale szczerze clh to może się komuś przyda kto mieszka gdzieś w ciemnicy i wysiada z auta świecąc sobie telefonem by nie wpaść do biedaszybu
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Zainstaluj vcds lite 1.2 i latencje zmniejsz do 1 w ustawieniach portu com. Im słabszy kabel i starszy moduł tym gorzej z połączeniem. Cany puściłeś poza ekranem splecione? Ja robiłem tak-wyłączałem stacyjke i wybierałem połącz z telefonem,po 5 sekundach włączałem stacyjke i łączyło się. Radio i klima wyłączone.