Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pila24

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pila24

  1. Można to naprawić kosztem kilku złotych ?
  2. Lamy widzę ze parują nieco?o ile taki pasek mgiełki na dole który szybko znika to nie problem,to jak zaczyna parować prawie cały klosz to już nie dobrze.
  3. Jak z plastiku odbłysnik to może być problem. Normalnie to maluje się lakierem proszkowo,do pieca by się wytopił i zlał ładnie. A nastepnie do metalizacji próżniowej.
  4. Najlepiej na nową wymienić bo koszt i tak niski,a jak styki były czarne to wsuwki w kostce nie mają dobrego styku.
  5. Dzwonisz do nich i zamawiasz cały komplet,Pan tylko zapyta o rocznik bo te z b5/c5 miały inna średnicę sworzni. Tuleje wprasowuja ori/Lema a sworznie regenerują swoim patentem,siedzą ciasno aż nie każdy ma tyle siły by je ruszyć. Ja kilka tysięcy dopiero zrobiłem na ich wahaczach,dam znać w przyszłości jak się spisują. Sprzedający dorzucił mi jeszcze gratis śruby górnych wahaczy z Lema. Co do trwałości to niektórzy zrobili nawet po 100 tys na ich wahaczach i nadal ok,wiec w tej cenie nie ma konkurencji.
  6. Co do wymiany z przodu jeżeli jeszcze wszystko w oryginale to nie ma co się bawić w wymiany pojedyńczych wahaczy,od razu komplet. Inaczej co 3 miesiące będziesz jeździł na wymianę kolejnego wahacza. Tak jak trepek napisał najlepiej kpl wziąć od regum a swoje im odesłać i dostać zwrot 20 zł od wahacza.
  7. Każdy swoje chwali,ale 1.6 to auta o masie +-1500kg to tak średnio bym powiedział. W B7 alt to chyba pod względem ekonomii i możliwości wyprzedzenia czegoś to taki bardzo zbalansowany wybór. W b6 nie pykło z w/w powodów.
  8. Nie ma żadnej ruletki,oba są mineralne tyle ze różnią się higroskopijnością. Jak zmieniasz 002 nim zmieni kolor to będzie ok,004 to bardziej taki longlife z uwagi na to iż nie chłonie wody jak 002 i tym samym interwał jego wymiany jest wydłużony.
  9. Właśnie ten został wycofany i zastąpiony G004000 gdyż ten pierwszy miał zbyt dużą higroskopijność co doprowadzało do przyśpieszonej korozji układu kierowniczego.
  10. Osobiście też bym wybrał 1.8t,ale to nie znaczy ze nie ma w nim wad. Tez ma problemy z odmą,z zaworkami sterujacymi itd. Również napisałem powyżej iż w alt w b7 trzeba pilnować odmy... w zasadzie jak w każdym silniku w a4 b6/7. Pocztaj tematy podwieszone opiniach o alt i 1.8t,jak również o kosztach utrzymania. Na forum jest dużo tego
  11. A ja polecam poczytać dział cały o tym silniku,jakieś 99% problemów z nadmiernym poborem oleju (od 0,5L/1000km) mają użytkownicy b6. A opinie takich warsztatów mam w nosie. Znam przypadki remontów silników w których olej był pobierany tylko przez odme.
  12. Z odmy i pierścieni go głównie wynika,w b7 juz nie ma pierścieni eko o zmniejszonych oporach. Tam pobór oleju nie występuje już tak jak w b6.
  13. Tak,nieco lżej jest. Ale pompa przy skręcie na jałowych obrotach nadal nieco buczy,za długo ten płyn w układzie się znajdował. Jak po wymianie kiera u Ciebie ciężej działa to albo rzeczywiście miałeś czerwony,albo układ masz jeszcze zapowietrzony i musisz pojeździć by się odpowietrzyło.
  14. Owszem,rdza barwi na taki kolor. Przed wymiana na g0004 wypłukałem układ 2x
  15. W b7 2.0 alt mają zmienione pierścienie i nie ma tyle przypadków olejożłopania jak w alt b6. Co do 1.8T to cena wyższa i eksploatacja trochę drożej wyjdzie ze względu na dodatkowy osprzęt w postaci turbo. Sprawdź czy auto nie miało konkretnego dzwona,b7 to zmodyfikowane b6 wiec ogólnie te same wady i zalety auta.
  16. Po zakupie auta przez chwile miałem też taki ala czerwony,sam zmienił kolor jak poprzednik zapomniał o tym że trzeba wymieniać.
  17. Wala się gdzieś u mnie sztuka lub dwie.
  18. pila24 odpowiedział(a) na Machinarz temat w Audi A4 B6
    Tam coś źle zmontowane jest,przesłony nie tak zamontowane albo coś innego odwalone. Mi się nie chciało moich xenonów czyścić,mod na bixy z projektorami z 2015r i nowe palniki dał lepszy efekt ?
  19. pila24 odpowiedział(a) na Machinarz temat w Audi A4 B6
    Na płocie świeci wysoko i bez składu,nagle schodzi łukiem w dół z lewej strony. Na drodze to prawie że pod auto świeci,chciałbym zobaczyć co się dzieje w lampach i jak złożony projektor jest.
  20. pila24 odpowiedział(a) na Machinarz temat w Audi A4 B6
    Chce zobaczyć jak się wiązka rozkłada na ścianie,coś nie tak jest ze źródłem światła
  21. pila24 odpowiedział(a) na Machinarz temat w Audi A4 B6
    Podejdź do jakiejś ściany prostej i zrób zdjęcie z 5 metrów i 10 jak to wygląda na światłach mijania.
  22. 70 zl za 5 minut roboty?
  23. Też myślę że jakiś concert2 pasował by tutaj bardziej,z dobrą zmieniarka bt było by git. Aczkolwiek niektórzy przekładają walory dźwiękowe nad estetyczne,bo alpinka przetwornik dźwięku ma na pewno lepszy niż ori radio audi.
  24. pila24 odpowiedział(a) na Machinarz temat w Audi A4 B6
    Może ktoś chromem pomalował ? W moich starych xenonach wymiana palników dala dużo,stare pamiętał jeszcze fabrykę. Jak chcesz dużo światła to lampy na przeróbkę,albo zakup juz przerobionych. Żadne fabryczne nie świecą zgodnie z oczekiwaniami
  25. Tutaj masz instrukcje ale z z b6 high na b7 high,resztę musisz sam rozpisać na podstawie pierwszego postu tematu w którym teraz jesteś-jest rozpiska w pierwszym poscie

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.