Treść opublikowana przez pila24
-
A4 b6 lewe światło mijania
Tutaj poczytaj,kliknij w spojler na dole pierwszego postu. Jeżeli nie masz bezpieczników tzn. że moduł mce zasila światła mijania.
-
Montaż rekuktora
W niektórych autach wpina się w chłodniczkę oleju. W tym przypadku wpinany się w mały obieg,równolegle z nagrzewnicą.
-
Bi-xenon a halogen- różnica odbłyśników między lampami
Niedawno miałem taki odbłysnik z bixa b7,niestety wywaliłem do śmieci. A odbłysniki zostają okopcone po tym jak montuje sie żarówkę dotykaną palcami i nie wyczyszczoną przed montażem. Tłuszczyk z palców uszkadza odbłysnik.
- B6 DIVISION
-
Czasem nie zamyka i nie otwiera drzwi z przycisku kluczyka
Jeszcze jest instrukcja przy braku synchronizacji Platforma Audi A4 8E / 8H odnotowuje utratę synchronizacji zdalnego sterowania po warunkach niskiego napięcia, jak wyjaśniono w kilku TSB. Jeśli piloty nie działają po przeprowadzeniu dopasowania zdalnego sterowania, konieczna może być następująca synchronizacja: Naciśnij dowolny przycisk na pilocie zdalnego sterowania. Jeśli pojazd nie reaguje na zablokowanie lub odblokowanie: -Zablokuj i odblokuj pojazd w ciągu 30 sekund za pomocą zamka po stronie kierowcy przy zamkniętych drzwiach. -Otwórz drzwi i włóż kluczyk do stacyjki, ustawiając go w pozycji On. -Wyjmij kluczyk ze stacyjki. -Naciśnij dowolny przycisk na pilocie zdalnego sterowania. -Teraz sprawdź funkcję zsynchronizowanego zdalnego sterowania.
-
Czasem nie zamyka i nie otwiera drzwi z przycisku kluczyka
Adaptacje kanał 0 usuwanie pilotów ,kanał 21 dodawanie pilotów
-
Czasem nie zamyka i nie otwiera drzwi z przycisku kluczyka
Nie pamiętam jaki numer kanału w blokach odpowiada za odczyt przycisków pilota,okolice 20,21 Zrób test mk i zobacz czy nowe błędy nie pojawią się.
-
Brak światła drogowego (długiego)
Tutaj masz w pierwszym poscie opisane piny mce
-
Czasem nie zamyka i nie otwiera drzwi z przycisku kluczyka
Ja Ci podpowiadam co zrobić by zdiagnozować usterkę ,jak nie chcesz to nie musisz podłączać pod kompa. Możesz wymienić od razu.
-
A4 B6 Mingblau AVF'ant TDI by kamil-vag (Continued by kosik25)
Trzeba było na te z b7 wymieniać,te z b6 dziadkowe są ☺
-
Montaż spryskiwaczy mgiełkowych
U mnie jest na 2/3 wysokości bez podcinania a jak dam wyżej to również o maskę haczy strumień. Aczkolwiek do 130km/h pryska odpowiednio wysoko. Myślę że gbyby cześć spryskiwacza od strony szyby była by niżej o kilka mm to można by było ustawić wyżej zasięg spryskiwaczy bez haczenia o maskę.
-
Brak światła drogowego (długiego)
A kolega to pyta o b5 czy b6/7? W sygnaturze jest b5 a zapytanie w dziale b6/7 a elektrycznie to te auta zgodne nie są w ogóle.
-
Czasem nie zamyka i nie otwiera drzwi z przycisku kluczyka
Możesz wejść w bloki pomiarowe mk i sprawdzić czy w ogóle wykrywa wciskanie przycisków pilota.
-
Czasem nie zamyka i nie otwiera drzwi z przycisku kluczyka
Te błędy sygnalizują niesprawności mikrostyków w zamkach,brak sygnału zwrotnego iż drzwi zostały odblokowane po otwarciu. Zainteresuj się wzmacniaczem anteny,on odbiera sygnał z pilota.
-
Błędy silników klap nagrzewnicy, rozmieszczenie, opis i nastawy podstawowe w Audi A4 B6 i A4 B7
Najlepiej jest wymienić wszystkie potencjometry na raz,trzeba sprawdzić czy mają po 4,7Kohma by zbyt dużych odchyłów nie było bo silniczki zaczynają wariować.
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Ok dziś przejechałem kilkadziesiąt kilometrów przy różnym stopniu zachmurzenia,przełączyło mi na światła mijania a po kilku minutach jak chmury lekko odpuściły (słońce nie wyszło) to mijania zgasły i wystartował drl. Więc trzeba przy takiej pogodzie odczekać dłużej,pewnie przy słonecznej pogodzie trwa to sekundy.
-
Naprawa czujnika od samopoziomowania świateł
Przelotki sprawdzasz czy mają przejście z jednej na drugą stronę płytki. Te dziurki
-
Podłączenie nie ori radia - plus po stacyjce
Odkręć osłonę nad nogami kierowcy i zobacz gdzie się wpiął poprzednik. Ale sądząc po tym iż stopiło izolacje to pewnie stały plus zza pedałów,bez bezpiecznika.
-
Multitronic wymiana na skrzynie z innym oznaczeniem
Możesz zadzwonić do forumowego speca od tych skrzyń z tego tematu,według mnie powinna podejść.
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
Możliwe że tak będzie,zaobserwowałem że muszą być spełnione 2 warunki by zapaliły się światła mijania-zaciemnienie czujnika zmierzchu oraz czujnika światła w liczniku. W ciągu dnia samo zakrycie czujnika zmierzchu nie odpala świateł(w octavii 2 takie zakrycie wystarczy by odpalić światła mijania).
-
Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6
A ja mam zagwostkę z modułem mce F i pozycją auto. Może to przez tą pogodę brzydką i pochmurną tak się dzieje za dnia... dołożony mam moduł drl i w pozycji przełącznika na auto czujnik zmierzchu daje sygnał do wygaszenia świateł i uruchamia się moduł drl w H7. Gdy jadę po tunelem to odpalają się xenony,ale gdy z pod niego wyjeżdżam nie wraca na drl i ciągle się palą xenony. I zastanawiam się czy tutaj jest problem jakiś czy po prostu przy takiej pogodzie to norma (pochmurno i sygnał na pograniczu uruchomienia świateł mijania). Nie było słońca od kiedy mam ten mod i nie mogę sprawdzić jak się zachowa podczas ładnej pogody. Ktoś już o to pytał ale nie kojarzę odpowiedzi.
-
Swap z 2.0 ALT na 1.8T bex
Wiązkę dawcy wykorzystać musisz.
-
Jak z ksenonu a4 b6 zrobić bixenon z a4 b8
To już lepiej kupić jakieś angielskie lampy za grosze i je przerobić. To nie takie proste jak Ci się wydaje,rozklejać te lampy bez demolki to trudna sztuka bo są na twardym kleju. A kolejna sprawa to taka iż projektor z b8 nie bardzo się nadaje na przeróbkę w lampach zwykłych,poszukaj projektorów hella 3. Świecą podobnie a montaż dużo łatwiejszy. Jest temat z b5 o tym,ogólnie przeróbka wygląda podobnie jak w b6
-
Jak z ksenonu a4 b6 zrobić bixenon z a4 b8
Chodzi Ci o montaż projektorów bix z b8 do lamp bixenon z b6? Czy o montaż tych projektorów w zwykłych xenonach? Bo w tym drugim przypadku zaczynają się schody ☺
-
Swap z 2.0 ALT na 1.8T bex
Kup sobie angola jako dawce,ogólnie to buda,zawiesznie i środek zostaje z Twojego ?