Treść opublikowana przez nadybek
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
No nie no. Po logach na milion % problem z uszczelnieniem pompek. Jak oleju nie przybywa to problem tylko z podkladka termiczna i dolnym oringiem ale moze byc tak, ze pompki sie tak kiwaja w gniazdach, ze frezowanie przylgni i wymiana uszczelnien pomoze na krotka chwile. U siebie ogladalem cylindry przy 360kkm to wygladaly jak nowe. Piekne honowanie i zero rantu. Jak cos to mam regenerowana głowice- wstawione tuleje(0,1mm ciasniejsze), frezowane gniazda na 3 kąty, dotarte zawory, splanowana na lustro z osiowaniem pod wałek. Pzy montażu glowicy aby to zrobic zgodnie ze sztuka trzeba dorzucic gratow prawie za 1000zl plus robota...
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
Jednak z tego opisu ewidentnie problem z zasilaniem pompek. Jak masz powiedzmy 1/4 paliwa w baku to to zlej paliwo z filtra i zobacz czy nie jest czarne. Jak masz pelny bak moze byc czyste bo go duzo. A co do walka to zawsze warto tam zajrzec. Moze szklanki wystarczy wymienic bo walek tylko lekko podrapany. Pozniej moze byc z nim gorzej. Jeszcze zastanawiajaca jest ta wymiana pompy tandemowej. Czesc paliwowa rzadko sie tam psuje a u Ciebie wymiana tylko pogorszyla sprawe. Moze byc tak, ze ostatnia pokrywa panewki walka rozrzadu jest nieprawidlowo przykrecona i wystaje poza glowice co powoduje problem z uszczelnieniem plaszczyzny. Nie saczy sie olej lub paliwo pod pompa tandemowa?
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
Przez ile czasu po zgadnieciu nie chce odpalic? 10s? 1min? 10min? 30min? Jak auto gasnie po mocnym nagrzaniu, nie chce od razu odpalic a odpala po 15min. to padniety czujnik polozenia walu. W 99% przypadkow brak bledow w sterowniku.
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
I jest jeszcze pomoc w postaci Vag EDC suite.
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
Chyba ktos podciagnal tylko paliwo i cisnienie nie ruszajac zbytnio poczatku wtrysku. Paliwo jest wtryskiwane jeszcze dlugo po GMP. Na pewno ten program skroci zycie turbo ale nie przez podbite cisnienie a przez temperature spalin. Lepsze gotowce mozna w sieci znalezc no ale cóż...
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
Teraz mierzy ok. Dawka paliwa jest na okolo 165KM ustawiona. Z ciekawosci mozesz wrzucic kanal 11 to zobaczymy jak turbo duzo dmucha i kanaly gdzie jest aktualna dawka paliwa, kat poczatku wtrysku i katowy czas otwarcia wyrysku- nie pamietam ktore kanaly - 1?2?3?. Najlepiej plynnie od 1300 do 4500 obrotow na 3 biegu.
-
Szarpnięcie po odpuszczeniu gazu
Moze miec wplyw. Sterownik silnika mysli, ze ma wcisniete caly czas sprzeglo przez co zmienia sie charakterystyka pracy silnika- takie mądre a takie głupie to ecu.
-
Szarpnięcie po odpuszczeniu gazu
Musisz podpiac vcdsa i sprawdzic czujnik pedalu sprzegla. Nie pamietam w ktorym kanale ale gdzies na poczatku beda zera i jedynki. Mozna tez sprawdzic jak sie wkreca na obroty na luzie. Z puszcczonym sprzeglem powinien sie wkrecic na maxa a z wcisnietym sprzeglem tylko do 3000obr. Poduszki silnika nawet lmo slabo tlumia. Ok poszukalem: Vcds kanal 006 wartosc druga. Sa tam trzy zera 000. Pierwsze zero to czujnik sprzegla, a drugie i trzecie to pedal hamulca. Wciskajac pedal sprzegla powinno pokazac "100"
-
Szarpnięcie po odpuszczeniu gazu
Masz tempomat? Dziala? Takie szarpniecia wystepuja przy uszkodzonym czujniku pedalu sprzegla co najczesciej jest zauwazalne przez niemozliwosc zalaczenia tempomatu. Inna sprawa ze poduszki tylko i wylacznie oryginalne, a zeby sprawdzic czy sa sprawne trzeba je zdemontowac i zwazyc co nadal daje nam tylko polowiczna informacje czy sa ok czy nie. Nawet poduszka lemfordera pod skrzynie nie jest tak sztywna jak stara, 15-sto letnia poobrywana ktora wyjechala z autem z fabryki. Tak wiec: 1. Poduszki silnika 2. Poduszka skrzyni 3. Czujnik pedalu sprzegla 4. Dwumas- jak szarpniecia sa zalezne od temperatury/ przejechanej trasy to na 99% jego wina 5. Przeguby
-
[1.9 TDI AWX] Ciężko odpala, telepie - dużo wymienione, w czym problem? Głowica do regenracji?
Ucieka paliwo. Jak leje sie do cylindra przez podkladke termiczna i oring na PD to po postoju jest problem z pierwszym obrotem walu- odpalanie wyglada tak: yy...........yyyyyy brummmm... a jak zapowietrza sie przez górny oring to najczesciej rowniez przybywa oleju. Sprawdz szczelnosc w okolicach filtra paliwa. Polecam rowniez wymiane wezykow do/z pompy tandemowej na igielitowe. Bardzo ulatwia to diagnoze.
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
Jeszcze zerknij jak wygladaja temperatury po nocy. Grupa 007 bodajrze. Powoli kończą sie pomysły. Ewidentnie wyglada to na niesprawny/ nieprawidlowy przeplywomierz, nieszczelnosc przeplywomierz->turbo lub niesprawny/nieprawidlowy MAP. Ewentualnie: Auto bylo kiedys u jakiegos magika tjunera? Moze komus sie nudzilo i zrobil linearyzacje MAFa
-
Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD
Bierz. Najwyzej odeslesz i wystawisz odpowiedni komentarz. Nie zapomnij pomierzyć wznios krzywki i podzielic sie fotkami na forum.
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
Jak dla mnie to tnie pi razy drzwi tak samo. Pytanie dlaczego??? Przy pelnym bucie i tak ladnie ladujacym turbo przeplywka powinna spokojnie pokazywać koło 1000. Trzy przeplywki i kazda zaniża tyle samo. Podmien od kumpla przeplywke z cala obudowa. Sprawdzales czy nie masz dziury w rurce od odmy? Lubia pekac skubane.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Ze tu sie szybko zrzuca skrzynie to ją zrzucilem w celach diagnozy sprzegla. Lozysko jest wcisniete i nie da sie go wytargac bez uszkodzenia. Ze takiego nie mialem a na drugi dzien potrzebowalem auto to wyczyscilem, posmarowalem i hula juz z 20kkm.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Wymienilem olej - nie pomoglo. Auto na podnosniku z wcisnietym sprzeglem na 1 biegu krecilo kolami tak ze sie nie dalo ich zatrzymac reka. Wiec padlo na sprzeglo. Ale po zrzuceniu skrzyni okazalo sie ze smar w lozysku jest tak zbrylony ze waleczki nie chcialy sie obracac. Wyczyszczone zmywaczem, ponownie nasmarowane i problem z wrzucaniem biegow na zimno sie skonczyl. A ze nadal denerwowaly mnie luzy na lewarku to wymienilem jablko, przegub wybieraka i jego panewke.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Mialem dokladnie tak samo. Przy temperaturach minusowych bylo jeszze gorzej.
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
Jestes może z okolic Wrocławia? Dałbym Ci w prezencie 100% sprawna przeplywke.
-
Wymiana wybieraka skrzyni biegów w Audi A4 B6
Mi wymiana oleju na poranne problemy z 1 i 2 biegiem nic nie pomogla. Pomoglo dopiero wyczyszczenie i ponowne nasmarowanie lozyska noskowego w wale. Stary smar mial konsystencje smoly. Widocznie przez to walek nadal sie obracal po wysprzegleniu. Posmarowane smarem syntetycznym -50 do 210 st. C. Przyczyna moze byc rowniez slabe sprzeglo ale jak po nagrzaniu silnika jest ok to stawiam na to lozysko. Mozna zrobic test- odpalic zimne auto, sprawdzic czy jest problem z wrzuceniem 2 biegu. Jak jest problem to wrzucic 1 bieg wcisnac sprzeglo i potrzymac tak wysprzeglone ze 2 minuty. W ten sposob rozgrzejemy to lozysko a olej w skrzyni nadal bedzie zimny.
-
Biały dym z wydechu - pomoc w diagnostyce
Jak puszcza bąka po przejechaniu 500m i ruszaniu ze swiatel na 2-3 biegu to chlodnica EGR do wymiany.
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
Nadal przeplywka tnie delikatnie dawke paliwa. Sprawdzales jak wyglada plastikowa siatka przed przeplywomierzem? Mozesz sprobowac jaszcze zaslepic egra i wtedy zrobic loga 003+ 008
-
[1.9 AWX] Nierówna praca silnika po odpaleniu.
Raz czyscilem na aucie. Magiczne słowo: "plastelina". Zakleilem otwor na rozpylacz, przejechalem frezem a potem sprezone powietrze i wygrzebalem ile się dało. Frez 16 o ile dobrze pamietam.
-
Dziwny dźwięk podczas zdejmowania nogi z gazu
To jest BRD? Z tego co piszesz to moze byc jednak dzwiek z silnika. Harmonijka na wydechu cala? Z drugiej strony cos kojarze ze jak szukalem przyczyny problemow u siebie to czesto sie przewijalo na forach ze skrzynia 6b wyje lub wydaje z siebie dziwne dźwięki.
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
To pewnie jest skutek przenikania spalin do paliwa a nie czarnego oleju. Jak pada uszczelnienie w pompie tandemowej to paliwo jest dolewane do oleju. Nie odwrotnie. Prawdopodobnie padły uszczelnienia PD ale to nadal nie zmienia tego, że dawka paliwa jest cięta przez przeplywomierz. Edit: ALE... Możliwe jest, że jest problem z uszczelnieniami PD i to powoduje brak mocy a przeplywka jest tak czy siak lipna. Zaniża dawkę paliwa o 10% i tego już nie odczuwasz. Jak masz druga przeplywke pod ręką to ja delikatnie wyczyść, zamontuj i zrób na niej logi 003+008. Silnik nie ma tendencji do poszarpywania przez chwile po mocnym butowaniu lub zaraz po odpaleniu?
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
Olej czy paliwo jest po prostu ciemne?
-
Słabo zbiera się powyżej 150 km/h
Jak podmieniales czujniki to cos jest nie tak z przeplywka chociaz dziwne ze turbo trzyma idealnie cisnienie. Moze cos z obudowa przeplywomierza? Moze sama obudowa jest ryżowym zamiennikiem? Moze cos się przykleiło na siatce przed przepływką??? Spróbuj tez zaslepić egra.