Treść opublikowana przez Lovely Man
-
Zwarcie na pierwszym cylindrze w Audi A4 B7 2.0 TDI BRD
A próbowałeś wykręcić świecę żarową?
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
Na alledrogo jest np. 4l elf evolution 5w50 za 106 zł więc bez przesady z drożyzną, a lepkość kinematyczna spada znacząco dopiero po kilkunastu tysiącach. Żadne ryzyko i wydatek spróbować, a nóż widelec będzie pan zadowolony
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
Testowałem na własnym sprzęcie takie rozwiązanie, olej o wyższej lepkości w wysokich temperaturach zmniejszał zużycie ale nie eliminował problemu, zużycie było tak czy inaczej. Tutaj już pewnie pierścienie mają luz w rowkach tłoka. Moim zdaniem możesz spróbować oleju 5W50 i zobaczysz co się będzie działo.
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
zalanie silnika olejem o większej lepkości zmniejszy trochę zużycie ale na cuda nie ma co liczyć
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
Tyle ile klient będzie chciał zapłacić To naturalne zużycie silnika, a kupujący 19 letnie auto będzie miał stan adekwatny do przebiegu
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
No to masz odpowiedz, auto ma swój przebieg, jest już zużycie pierścieni, tłoków i pewnie tulei cylindrowych. Jak już pisałem wcześniej: eksploatowałbym dalej samochód i się nie przejmował Tylko nie wiem skąd wyszło ponad 18 bar na ostatnim, ale traktuję to jako błąd pomiaru
-
Opinie na temat felg Arceo Valencia 19"
Myślę że to też wpływ zimowych temperatur, to prawie 10% różnica
-
Opinie na temat felg Arceo Valencia 19"
Litr wiecej wow, myślisz że to tylko kwestia opon?
-
Opinie na temat felg Arceo Valencia 19"
Poszukaj w tematach bo ostatnio któryś z kolegów pytał jakie może węższe opony założyć od podanych przez Ciebie bo auto mu pływa na koleinach Moim zdaniem zakładanie takie felgi to bezsens na naszych drogach
-
Opinie na temat felg Arceo Valencia 19"
A jaką tam masz moc że chcesz zakładać takie naleśniki?
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
I jeszcze Ci powiem co bym zrobił przy poborze ok. 0,6 - 0,7 l oleju na 2.500 km: NIC Szkoda kasy, lepiej lać od czasu do czasu olej i ewentualnie przy innej robocie typu wymiana rozrządu czy głowica zajrzeć i wymienić przy okazji niż w tym grzebać, skoro auto jeździ, ma moc i nie kopci, tym bardziej że ma 19 lat, swój przebieg i warte jest niewiele.
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
To para wodna a nie dym, normalka przy niskich temperaturach otoczenia, znika w momencie
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
I sprawdz tez powrót oleju z turbo bo lubi skorodować i cieknąć
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
Jak zrobisz pomiar kompresji z próbą olejową to napisz jakie rezultaty. Uszczelnienia zaworów da się wymienić bez ściągania głowicy
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
To puszczanie dymka przy zimnym rozruchu może wskazywać na uszczelniacze zaworowe ale zrób pomiar kompresji z próbą olejową, to Ci powie w jakiej kondycji są pierścienie. Generalnie to jezdziłbym dalej, pilnować tylko stanu oleju. Auto ma prawie 20 lat, nie ma co się za bardzo przejmować. a jak chcesz z niego zrobić igłę to możesz drążyć temat ale czy warto?
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
Do tego auto ma przebieg i wiek, akurat zużycie pierścieni tłokowych można ocenić robiąc pomiar ciśnienia sprezania + próba olejowa, jednak uszczelniacze zaworów mogą być już popękane i stwardniałe, puszczać olej. A przy rozruchu też nie puszcza dymka?
-
Audi A4 B7 1.8T BFB bierze olej
Na forum już wielokrotnie była dyskusja nt. tych silników i konsumpcji oleju, poszukaj.To co zeżarł na 2,5 Kkm to i tak niewiele, a na jakim oleju jezdzisz?
-
Krople wody pod korkiem olejowym w Audi A3 8P 1.6 MPI
Silnik już pewnie ma lekki przedmuch, przy jeździe miejskiej lub krótkich dystansach auto może być chronicznie niedogrzane i stąd kondensacja wody. Jeśli nie ma ubytku płynu chłodzącego to jest OK.
-
Usunięcie rys ze środkowego wyświetlacza w Audi A4 B9
To nie jest ekran dotykowy bo auto z 2016 roku. A próbowałes to zmyć alkoholem izopropylowym? Wygląda jakby coś napylone było
-
A4 B9.5 sedan - 35 TFSI / S-tronic / matrix / B&O
Piękna Brakuje tylko jednej rzeczy, plakietki quattro
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
A jeszcze jak się naczytałem o rozrządach w V6 TDI to mi zupełnie przeszło, za to mam benzynę Mietka 3.5 V6 306 KM i to zaspokaja trochę moje chucie bo gada pięknie i wkręca się jak szlifierka, jednak brakuje 4x4, choć z tylną ośką też jest niezła zabawa
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
Możecie się śmiać ale cały czas marzę o manualu i starym, dobrym torsenie, ale to se ne vrati jak mawiał niejaki Havranek Chyba jedynie zostaje B9 V6 z innego rynku z Tiptronicem
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
Niestety w Bolanda nie było takiej opcji w B9
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
Wyboru za dużego nie było przy 2.0
-
Serwisowanie w ASO vs poza ASO
A po jakim przebiegu zalecacie zmienić olej w nowym 2.0 TDI 204 KM?