Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Lovely Man

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Lovely Man

  1. A próbowałeś wykręcić świecę żarową?
  2. Na alledrogo jest np. 4l elf evolution 5w50 za 106 zł więc bez przesady z drożyzną, a lepkość kinematyczna spada znacząco dopiero po kilkunastu tysiącach. Żadne ryzyko i wydatek spróbować, a nóż widelec będzie pan zadowolony
  3. Testowałem na własnym sprzęcie takie rozwiązanie, olej o wyższej lepkości w wysokich temperaturach zmniejszał zużycie ale nie eliminował problemu, zużycie było tak czy inaczej. Tutaj już pewnie pierścienie mają luz w rowkach tłoka. Moim zdaniem możesz spróbować oleju 5W50 i zobaczysz co się będzie działo.
  4. zalanie silnika olejem o większej lepkości zmniejszy trochę zużycie ale na cuda nie ma co liczyć
  5. Tyle ile klient będzie chciał zapłacić To naturalne zużycie silnika, a kupujący 19 letnie auto będzie miał stan adekwatny do przebiegu
  6. No to masz odpowiedz, auto ma swój przebieg, jest już zużycie pierścieni, tłoków i pewnie tulei cylindrowych. Jak już pisałem wcześniej: eksploatowałbym dalej samochód i się nie przejmował Tylko nie wiem skąd wyszło ponad 18 bar na ostatnim, ale traktuję to jako błąd pomiaru
  7. Myślę że to też wpływ zimowych temperatur, to prawie 10% różnica
  8. Litr wiecej wow, myślisz że to tylko kwestia opon?
  9. Poszukaj w tematach bo ostatnio któryś z kolegów pytał jakie może węższe opony założyć od podanych przez Ciebie bo auto mu pływa na koleinach Moim zdaniem zakładanie takie felgi to bezsens na naszych drogach
  10. A jaką tam masz moc że chcesz zakładać takie naleśniki?
  11. I jeszcze Ci powiem co bym zrobił przy poborze ok. 0,6 - 0,7 l oleju na 2.500 km: NIC Szkoda kasy, lepiej lać od czasu do czasu olej i ewentualnie przy innej robocie typu wymiana rozrządu czy głowica zajrzeć i wymienić przy okazji niż w tym grzebać, skoro auto jeździ, ma moc i nie kopci, tym bardziej że ma 19 lat, swój przebieg i warte jest niewiele.
  12. To para wodna a nie dym, normalka przy niskich temperaturach otoczenia, znika w momencie
  13. I sprawdz tez powrót oleju z turbo bo lubi skorodować i cieknąć
  14. Jak zrobisz pomiar kompresji z próbą olejową to napisz jakie rezultaty. Uszczelnienia zaworów da się wymienić bez ściągania głowicy
  15. To puszczanie dymka przy zimnym rozruchu może wskazywać na uszczelniacze zaworowe ale zrób pomiar kompresji z próbą olejową, to Ci powie w jakiej kondycji są pierścienie. Generalnie to jezdziłbym dalej, pilnować tylko stanu oleju. Auto ma prawie 20 lat, nie ma co się za bardzo przejmować. a jak chcesz z niego zrobić igłę to możesz drążyć temat ale czy warto?
  16. Do tego auto ma przebieg i wiek, akurat zużycie pierścieni tłokowych można ocenić robiąc pomiar ciśnienia sprezania + próba olejowa, jednak uszczelniacze zaworów mogą być już popękane i stwardniałe, puszczać olej. A przy rozruchu też nie puszcza dymka?
  17. Na forum już wielokrotnie była dyskusja nt. tych silników i konsumpcji oleju, poszukaj.To co zeżarł na 2,5 Kkm to i tak niewiele, a na jakim oleju jezdzisz?
  18. Silnik już pewnie ma lekki przedmuch, przy jeździe miejskiej lub krótkich dystansach auto może być chronicznie niedogrzane i stąd kondensacja wody. Jeśli nie ma ubytku płynu chłodzącego to jest OK.
  19. To nie jest ekran dotykowy bo auto z 2016 roku. A próbowałes to zmyć alkoholem izopropylowym? Wygląda jakby coś napylone było
  20. Piękna Brakuje tylko jednej rzeczy, plakietki quattro
  21. A jeszcze jak się naczytałem o rozrządach w V6 TDI to mi zupełnie przeszło, za to mam benzynę Mietka 3.5 V6 306 KM i to zaspokaja trochę moje chucie bo gada pięknie i wkręca się jak szlifierka, jednak brakuje 4x4, choć z tylną ośką też jest niezła zabawa
  22. Możecie się śmiać ale cały czas marzę o manualu i starym, dobrym torsenie, ale to se ne vrati jak mawiał niejaki Havranek Chyba jedynie zostaje B9 V6 z innego rynku z Tiptronicem
  23. Niestety w Bolanda nie było takiej opcji w B9
  24. Wyboru za dużego nie było przy 2.0
  25. A po jakim przebiegu zalecacie zmienić olej w nowym 2.0 TDI 204 KM?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.