Treść opublikowana przez storm37
-
[B6 AWX] Samoczynnie zamykający się centralny zamek
Jezeli przewody sa OK to pozostaje ci rozebrac zamek i go sprawdzic - moze gdzies woda sie dostaje i robi zware Wiekszych problemow z demontazem nie bedziesz mial jest to dosyc proste, w zamku nie ma zadnego silownika jest on sterowany elektrycznie silniczkami.
-
[B6 AWX] Samoczynnie zamykający się centralny zamek
sprawdz wiazke idaca od slupka do drzwi moze jakies zwarcie jest
-
[B6 AWX] Wymiana intercoolera i spadek mocy-czym może to być spowodowane?
czy muglbys mi to szerzej tak dla laika Tu masz wszystko opisane http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=18478.0
-
[B6 AWX] Jak ręcznie zakodować zaprogramować pilota w oryginalnym scyzoryku?
Pozostaje podpiac ci vaga, w programie bedziesz widzial czy kluczyk sie komunikuje.
-
[B6 AVF] Telepie przy gaszeniu
moze pompowtryskiwacze sie koncza podpinales vaga ?
-
[B6 AWX] Wymiana intercoolera i spadek mocy-czym może to być spowodowane?
zaloguj grupe 011 dynamicznie i wrzuc log
-
[B6 AWX] Obudowa filtra powietrza - dolot od nadkola
powinien byc gumowy kolnierz wychodzacy z filtra ktory zapobiega wlotowi cieplego powietrza z silnika.
-
[B6 AWX] Proszę o sprawdzenie logów (leje EGR)
Nie ma co powielac, banshee wie co pisze, nic dodac nic ujac. Turbosprezarka moze pompowac ladnie ale jezeli sa luzy osiowe to nie ma na co czekac -> regeneracja lub wymiana na nowa chyba ze chcesz sie nabawic choroby szalonych diesli
-
[B6 ALT] Problem z ustaleniem portu dla VCDS
No to na tym kabelku nie poszalejesz, sprobuj zainstalowac wersje vaga 311.2 lub polskiego vaga 4.9 powinny dzialac.
-
[B6 AWX] Proszę o sprawdzenie logów (leje EGR)
Jezeli chodzi o turbo odkrec rure ktora idzie od filtra powietrza i sprawdz czy na wirniku nie masz luzow wzdluznych, jezeli sa turbo nadaje sie do regeneracji, luzy poprzeczne beda poniewaz wokol wirnika tworzy sie film olejowy, ale musza sie miescic w swojej granicy. Jezeli chodzi o przewody podcisnienia to radze ci je wymienic na nowe (niewielki koszt a bedziesz mial pewnosc ze sa szczelne). w grupie 11BS sztanga turbiny wykonuje ruch w calym zakresie ale cisnienie jakie uzyskuje w niskich obrotach silnika wynosi przy zamknietym zaworze ponad 900 przy otwartym okolo 1200mbar i w tych granicach musi sie miescic. Zamiast EGR mozesz wstawic rure z flansza ktora zastapi EGR. Jezeli usuniesz EGR silnik napewno bedzie sie troszke dluzej nagrzewal, bedzie glosniej/twardziej pracowal ale napewno bedzie zwawszy w dolnych obrotach wiec decyzja nalezy do ciebie co z nim zrobic. Przy sprawnym EGR olej napewno tez bedziesz dolewal to nie jest wina EGR lecz padajacego turbo lub niesprawnego ukladu odpowietrzenie komory korbowej. olej poprostu wyplywa przez nieszczelny EGR a gdy jest sprawny olej trafia do komory spalania. Jezeli chodzi o mechanika to wcale nie musial ingerowac w ustawienie synchronizacji, jezeli podczas wymiany nic nie przestawil, wartosc bedzie taka jak przed wymiana.
-
[B6 ALT] Problem z ustaleniem portu dla VCDS
napisz jaki masz kabelek ?
-
[B6 AWX] Proszę o sprawdzenie logów (leje EGR)
Koledze chyba chodzilo o N18
-
[B6 AWX] Proszę o sprawdzenie logów (leje EGR)
Nestety musisz przygotowac sie na kupno nowego EGR innego rozwiazania nie ma chyba ze calkowicie go usuniesz. Jezeli zdecydujesz sie na kupno to przed zalozeniem przeczysc caly uklad dolotowy, olej prawdopodobnie jest z odpowietrzenia komory korbowej ale na wszelki wypadek sprawdz fizycznie luzy na wirniku turbo, z logow turbina wyglada w miare ladnie, troszke pozno wstaje - winne moga byc przewody podcisnienia, wywnioskowac to mozna z 11BS. Pozatym tak na szybcika to wyglada OK 1 blad to blad poduszki silnika, 2 drzwi pasazera (sprawdz przewody przy slupku), 3 wykasuj i sprawdz czy wroci (pewnie jakis sporadyczny)
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
raczej nie ma takiej mozliwosci
-
[ALL B7] Kluczyk
tzn. co ci nie dziala centralny czy nie mozesz auta odpalic ?
-
[ALL B6] Wyłączenie spryskiwaczy xenonów.
Niestety w B6 ta adaptacja nie dziala, 13-sty blok jest nieaktywny, moze jest jakis inny sposob na wylaczenie spryskiwaczy VCDS-em bo tez jestem zainteresowny tematem.
-
[ALL B6] Po diagnostyce Vag oszalał mi wiatrak ... Pomocy
Jezeli oprocz sprawdzenia bledow nic nie robiles to nie ma opcji zeby cos uszkodzic, jezeli cos nie tak to podlacz kompa moze cos powie.
-
[ALL B6] Brak oświetlenia schowka.
Sciagnij zaslepke konsoli z prawej strony, pod zaslepka bedzie plastikowy silowniczek schowka pewnie w nim tkwi problem
-
[B5 All] Centralny zamek+ori scyzoryk
Podaj jaki masz numer komfortu (mozesz to vagiem sprawdzic), wejdz w vagu w 46-Moduł komfortu - Adaptacja-10 i sprawdz kanal 21 czy jest aktywny, oczywiscie PIN do imo posiadasz ?
-
[B5 All] Centralny zamek+ori scyzoryk
Pierw musisz sprawdzic czy komfort osbluzy ci pilota w kluczyku, jezeli tak to wystarczy go zakodowac
-
Samoczynnie zamykający się centralny zamek w Audi A4 B6
Musisz rozebrac zamek w drzwiach kierowcy, od komunikatu na fisie o ile sie nie myle jest osobna krancowka, rozbierz zamek przelutuj sciezki sprawdz krancowki wewnatrz zamka i jezeli nie ma problemu z okablowaniem w drzwiach to powinnio wszystko dzialac.
-
Samoczynnie zamykający się centralny zamek w Audi A4 B6
Prawdopodobnie masz jakis zimny lut lub przerwana sciezke w zamku, proponuje zdemontowac caly zamek rozkrecic puszke w ktorej jest caly mechanizm zamka i posprawdzac/przelutowac sciezki, w samym zamku sa dodatkowo mikrostyki ktore mogly elec uszkodzeniu, w twiom przypadku komputer nie widzi otwarcia zamka i po 30sek automatycznie zamyka centralny. tu masz przyklad demontazu zamka tylko ze ten jest z passata, w a4 zamek jest podobny wiec powinno ci to naswietlic sprawe http://www.turbo-diesel.pl/zrob_to_sam/35/
-
[ALL B6] Renowacja plastików
Mi to wyglada na element po regeneracji, wywnioskowac mozna chociazby po trojkatach na przeciwmgielnych.
-
Samoczynnie zamykający się centralny zamek w Audi A4 B6
napisz jakie masz kodowanie, odepnij aku na chwile i je ponownie podlacz moze pomoze...
-
[ALL B6] EGR AWX / AVF 1.9 TDI 130km / Turbinki :)
Jak aktualne to biore go