Treść opublikowana przez aramis
-
Ostrzeżenie - moja przygoda z zakupem turbosprężarki na naszym forum
Wg. mnie ( z tego co czytam ) sprzedający coś pokręcił, ale skoro się upiera że taką świetna turbinę sprzedał to powinien ja przyjąć z powrotem i oddać kasę. Bo dlaczego by nie ?????
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Po urodzinach no wątpię STO LAT!!! w zdrowiu i tylko z A4
-
GPS zabezpieczający przed kradzieżą
I pierwszy od góry co to kupił sprzedaje części do BMW
-
[ALL B5] Dziwne dzwieki z prawego koła :/
Jak się nasila w lewych łukach to lewe łożysko bym podejrzewał. Podnieś lewe koło na podnośniku odpal auto 5 bieg i puść go niech się kręci, dla porównania możesz to samo zrobić z prawym. Jeśli będzie słychać różnicę to na prawie pewne łożysko bo jak pada to bardziej huczy przy odciążeniu . A tylko żeby nie spadł Ci z podnośnika przy tych testach bo odjedzie no i może się zaświecić ABS ale po normalnym przejechaniu pewnego odcinka zgaśnie.
-
Kto miał pierwszeństwo?
Ja po takim mini rondzie jeżdżę dwa razy dziennie i to co się tam wyprawia , wszystko jest możliwe i trzeba mieć oczy dookoła głowy. Kierunkowskazy też są używane we wszystkich możliwych konfiguracjach. Niestety pseudo nauki jazdy także odwalają szopkę, bodajże raz widziałem jak e-L-ka wzorcowo przejechała rondo tzn. z kierunkowskazem, zmiana pasa i opuszczeniem ronda. Kiedyś czytałem takie wytłumaczenie co można zrobić na rondzie: 1. Na rondo można wjechać (zgodnie z przepisami) 2. Na rondzie można zmienić pas (zgodnie z przepisami) 3. I rondo można opuścić (zgodnie z przepisami) Powodzenia.
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
To "tamten" serwis tego nie zrobił??
-
[B5 AHL] Stukanie z kolektora dolotowego
Moim zdaniem w kolektorze nie ma co stukać, bardziej pasuje na stukanie zaworów, popychaczy. Bierze Ci olej??
-
Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Logi dynamiczne w centrum Rzeszowa to ciężko jest zrobić
-
[B5 AHL] Problem ze spalaniem
U mnie przy tym samym silniku - klima 90%, miasto 50% i żwawe poruszanie się doszedłem do 12L/100km, ale 15 to chyba trochę dużo. Dodam jeszcze że mapę mam prawie idealnie , bo zawsze mozna próbować poprawić.
-
Najmłodszy Klubowicz Michałek :)
Nooooo i pięknie. Pozdrowienia dla klubowej Rodzinki.
-
Konkurs PHILIPS
No i jesteś pierwszy
-
[B6 AMB] Jak używacie klimatyzacji
- [B6 AMB] Jak używacie klimatyzacji
fly07 Nie z wszystkim bym się zgodził. ad.1 To że sprężarka nie pracuje nie znaczy że klimatronik nie ma co robić, odpowiada on za utrzymanie zadanej temperatury i kierunku nawiewu. ad.2 Czasem w zimie, czy bardziej późnej jesieni by się przydała sprężarka bo ona nie tylko schładza powietrze ale też osusza co się przydaje jak parują szyby. ad.3 Przy funkcji Auto silniczki klap wcale nie są w jednym położeniu , przestawiają klapy w zależności od zaistniałych warunków. Co zaś do temp. to ja mam taką zasadę że im zimniej to ustawiam niższą a im cieplej wyższą. Pomiędzy 18st. zimą a nawet 24st. w czasie upałów. Przy dłuższej trasie można stopniowo schodzić w dół, choć generalnie chłodzić z umiarem - lepiej dla zdrowia.- [B6 AMB] Jak używacie klimatyzacji
1. W zimie poniżej +4 sprężarka się nie załączy a poza tym AUTO 2. Nie ma sensu nic wyłączać bo przy odpalaniu i tak większe odbiorniki są odcinane od prądu a sama sprężarka łapie dopiero po kilkunastu sekundach po odpaleniu. 3. 99% AUTO po to jest klimatronic i po co poprawiać fabrykę, czasem tylko jakieś odszranianie szyby.- [ALL] Brak możliwości zrzucenia koła mimo odkręconych śrub
Czasem wystarczy popuścić śruby i opuścić z podnośnika, a jak nie ruszy to przepchnąć lub przejechać parę metrów z hamowaniem - tylko bez szaleństw żeby śrub nie zmasakrować.- [B5 1Z] Szyby same jadą w górę
To wygląda że ginie gdzieś napięcie i głupieją , sprawdź czy wtyczki dobrze wtyknięte.- [B5 1Z] Szyby same jadą w górę
Jeśli było odpięte zasilanie to jakby szyby gubią punkt stopu. Wystarczy zamknąć szyby i przytrzymać guziki na zamykaniu przez kilka sekund.- [B5 AFN] Tylny zacisk puszcza płyn na ręcznym.
Coś tu jest: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t10202.0.html- [B5 AFB] Zdjęcie ukladu wydechowego - katalizatory lub schemat ETKI
A może coś takiego: http://partmaster.com.ua/?action=catalog_show&cat=audi&t_id=57952&id_pic=33745- [B5 AHL] Jaka śruba na wale ?
Przymierzam się do zmiany rozrządu i przy okazji uszczelniacza na wale bo mam tam lekki wyciek. Po prześledzeniu materiałów mam pytanie jakiej śruby mam się spodziewać żeby odkręcić koło bo tego nigdzie nie znalazłem. W dieslach jest jakaś taka : 14 N 90577101 12-point head bolt M14X1,5X47 / AFF,AHU,AHH, AFN (14) N 90367001 12-point head bolt M14X1,5X39 / ADR,AFY,AEB, AJL Wiadomo jest tam dziwny łeb tej śruby taki 12-kątny, ale jaka jest w moim AHL to tego już nie wiem, a chciałbym się przygotować żeby nie było niespodzianki. <a href="http://picasaweb.google.com/lh/photo/VHTZ4bCz1VPD0eWiKKMhrg?authkey=Gv1sRgCLag47SCjJPn7wE&feat=embedwebsite"><img src="http://lh5.ggpht.com/_KuRwU3g6_iE/SkCGWFI0naI/AAAAAAAAABY/hbKQYp91064/s144/1_9.jpg" /></a>- Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Jak masz życzenie to będzie konserwował nawet jak nie trzeba to jego chleb. Zrobisz oczywiście jak zechcesz.- Spoty Rzeszowskie - Zapraszamy Niedziela Parking Kryty PODPROMIE
Nie bardzo wiem co chcesz konserwować w audi, przecież to pełny ocynk. Ewentualnie można uzupełnić jakieś ubytki, odpryski w konserwacji podwozia. Chyba że był spawany z kilku to może lecieć rdza ale wtedy to jest walka z wiatrakami.- [B5 ADP] Wymiana oleju w manualnej skrzyni
Ale jak byś bardzo chciał to korek spustowy od spodu skrzyni, a wlewowy z boku po lewej stronie koło półosi. Potrzebny klucz sline M16 z dziurką i 2.35L oleju.- [ALL B5] Dziwne terkotanie po zmianie łożyska
Bardzo śmieszne Ja jak zakładam temat to znaczy że podstawowe rzeczy już sprawdziłem a przed grubszym rozbebuszaniem wolę zapytać czy ktoś nie miał podobnej przypadłości. Oczywiście wcześniej przekopałem forum i objawy mi nie pasują do niczego konkretnego. Czekam na dalsze propozycje.- [B5 AJM] Uszkodzona uszczelka przedniej szyby
Bratu udało się tą uszczelkę wysunąć bez wycinania szyby, zsunął ją ciągnąć wzdłuż krawędzi. Jest ona nasunięta na górną krawędź szyby ma tam kształt ] (ceownika). Na razie nie zakładał nowej, no i radzę uważać żeby nie poleciała szyba. - [B6 AMB] Jak używacie klimatyzacji