Treść opublikowana przez jaro4444
-
[B7 BKE] Dzisiejszy mod u ROGALA 147.5KM / 348.7Nm
Fajnie, ale jak pomyślisz, że po zamontowaniu suszarki GT1749VA wyszłoby ok 165 KM to nagle się człowiek może zastanowić, czy nie warto doinwestować parę $ za suszarę Ale jak na te graty co masz, to naprawdę pięknie wyszło
-
[B7 BLB] Koncepacja na dłubnięcie parcha V2.1 216KM 432 Nm
Nic z tego. To jest absolutnie ostatnia modyfikacja mechaniczna w tym aucie. W planach mam jeszcze tylko uruchomić FIS. Muszę nim pojeździć jeszcze z kilka - kilkanaście miesięcy i będę zmieniał wóz.
-
[ALL B7] Montaż turbiny 03L145702E do silnika 2.0 TDI 16 V PD
Tak samo pojękuje i świszcze. Ale ładuje jak wściekła od samego dołu. http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=159133.0
-
[ALL B7] Montaż turbiny 03L145702E do silnika 2.0 TDI 16 V PD
Wynik na turbo CAHA po korekcie:
-
[B7 BLB] Koncepacja na dłubnięcie parcha V2.1 216KM 432 Nm
Czasami lubię coś pogrzebać w swoim aucie i nie tylko. Więc najpierw zrobiony został SWAP motoru, dodany drugi SMIC, turbo BRD i wybity kat. Wyszło tak: Później jeździłem sobie, jeździłem aż postanowiłem zamontować turbo CAHA (z modelu B8). Turbo zamontowałem, jeździłem dalej, aż szlag mi trafił pompę tandemową. Podawała olej do paliwa i diabli wzieli dwie pompki. Wymieniłem więc 4 pompki na świeże używki "G +". Silnikiem coś dziwnie poszarpywało więc wymieniłem wiązkę, później pompki przeszły kąpiel w ultradźwiękach. Jako, że spotkało mnie to we Wrocku, z pomocą przyszli Koledzy z Ecu Project (dawniej Dynosoft Wrocław), za co należą się im WIELKIE DZIĘKI. Auto połapaliśmy do kupy po tej serii małych, acz wqur.... awarii, więc przyszedł czas na moda. Nadwornym tunerem mojej fury jest Rogal więc do niego trafiła na korektę. Witek poczarował trochę, poturlaliśmy się na rolkach i jak na dziś jest to chyba najmocniejsze A4 2,0 TDI w kraju na małej turbinie i seryjnym wydechu. Początkowo było nawet więcej Nm, ale zdjęliśmy tak do rozsądnej granicy:
-
[B7 BKD] Po wizycie w EcuProject Wrocław(nowy wykres)
Eksploatacyjny i codzienny standard. Nie dymi, nie szarpie, płynnie chodzi, z zapasem wytrzymałości - czego chcieć więcej? Propagandowej 2XX - na codzień to nic nie zmieni. Turbo późno wstaje - owszem. Tylko nikt nie powiedział tego oficjalnie, więc ja sobie pozwolę - nie jest to oryginalne turbo KKK, tylko regeneracja. Przez kogo i jak zrobiona - nie wiem. Więc nie szukajcie dziury w całym i cieszcie się z właścicielem, że się odpycha od asfaltu
-
[B6 AVF] Opinie tarcz brembo z serii oro
:polew: Szyderca
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Z dzisiejszych ciekawostek - sam stabilizator "N" waży ok 5 kg, dla porównania zwykłe z 2.0 TDI (zawias 1BE) waży ok 4 kg. Mam zamówiony już przód. Teraz coś myszę o tyle pomyśleć Dla wzrokowców: http://www.ecstuning.com/Audi-B7_A4-FWD-2.0T/Suspension/Sway_Bar/ES7096/ Coś z cen na dziś: - przedni stabilizator od 3.0 TDI (ten z "N") - 100 zł za używkę - Allegro, - przednie poduszki stabilizatora Lemforder 10 zł/szt - Inter Team, - przednie łączniki stabilizatora Lemforder 53 zł/szt, - tylny stabilizator + gumy + obejmy, wszystko RS4 - 327 zł po rabacie - ASO, - tylne łączniki stabilizatora Lemforder - 64 zł/szt - Inter Team. Więc można zrobić moda za dużo mniej jak tutaj podajecie... [br]Dopisany: 18 Sierpień 2010, 00:20_________________________________________________No i założyłem komplet stabilizatorów z RS do mojego zawiasu 1BE. Oczywiście podpory stabilizatorów i łączniki też nowe (ori/Lemforder). Połączyłem to z wymianą amorów (tył Sachs Super Turing pod zawias sportowy, przód - oryginały Audi od 3.0 TDI, kategoria wagowa 5M, czerwone pod zawias 1BE), podkładek gumowych pod sprężyny tylne (góra i dół), podkładek gumowych pod przednie sprężyny (dolnych), górnych mocowań przedniego amora. O rzeczach oczywistych jak nowe odboje, osłony przeciwpyłow nawet nie wspominam. Przy okazji próby rozpięcia zwrotnicy poległy dwa górne wahacze. Zastąpiły je dwa nowe Lemy. Pierwsze wrażenia - komfort toczenia. Bez porównania lepszy jak na zużytej serii. Całość zawieszenia jest bardzo sprężysta i przyjemna, choć dość twarda. Teraz stabilizatory - zasuwałem dość ostro po zakrętach i teraz to auto trzyma się nawierzchni jak gokart. Warto było zainwestować tą kasę w te pręciki
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Olej IC Tu masz różne komplety, od BIG OM, po Stage 4 (max. 1850$ z dwuczęściowymi tarczami 355 mm i sześciotłoczkowymi zaciskami Porsche): http://www.ecstuning.com/Audi-B7_A4-FWD-2.0T/Braking/ECS_Stage_4/ES2538/
-
[ALL B7] Zamienniki podkładek sprężyn przedniego zawieszenia
Czy ktoś spotkał się z wyrobem uznanego producenta (np. Lemforder, Sachs, Boge, ...) zastępujące seryjny element: - 8E0412066B - dolna podpora sprężyny + podkładka gumowa, - górne mocowanie sprężyny i wahaczów Chodzi mi głównie o elementy gumowe, celem dokonania renowacji zawieszenia przedniego.
-
[B5 AFN] Kompletne amortyzatory firmy AL-KO
Który rodzaj amora? Stosowałem żółte gazówki w ojca Passacie B4 AFN. Doskonale trzymał się drogi, zawieszenie dość twarde, ale nie hałasujące. Przelatały w tym Passku 1,5 roku (prawie 50 kkm) i zero problemów.
-
[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?
Oryginały Audi przy zawieszeniu 1BE są Made by Monroe...
-
[B5 AFF] Jakie amortyzatory wybrać BILSTEIN czy KAYABA ?
Osobiście nie założyłbym ani KYB, ani Bilsteinów. Bilsteiny są za drogie w stosunku do swojej klasy i lubią się tłuc i hałasować. KYB podupadło jakościowo odkąd produkcję przeniesiono na Czechy, Słowację, Ukrainę, ... Osobiście z tańszych, a bardzo dobrych amorów polecam niemieckie Al-Ko - dość twarde, o sportowej charakterystyce, bardzo trwałe i tanie jak barszcz. Nieco wyższa półka to produkty grupy ZF - Sachs i Boge. To moje ulubione amory. Bardzo dobre połączenie ceny, jakości i parametrów jezdnych. Najwyższa półka to KONI. Wolę je od Bilsteina. Oczywiście to moje prywatne zdanie.
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Michał odnośnie stabilizatora z przodu to ETKA mi pokazuje 2 różne dla 3.0 TDI - 8E0 411 309 N dla zawieszeń 1BE i 1BV, oraz 8E0 411 309 P dla 1BA. Więc mam mętlik w głowie Tak samo jak było tu twierdzone, że przednie stabilizatory maja tą samą grubość zewnętrzną
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
Poczytałem trochę temat i mam dwa pytania: - czy stabilizator tylny 22 mm montowany jest gdzieś jeszcze poza RS4? - czy przedni stabilizator RS4 ma taką samą grubość jak ten z 2.0 TDI 1BE? - czy w B7 3.0 TDI z przodu jest ten sam stabilizator co w RS4?
-
[INNE] Pompa wspomagania passat 2.0Tdi
1. Sprawdzić płyn i dolać jak trzeba. 2. Pompa Vacum (w zasadzie tandemowa) umieszczona jest z tyłu głowicy. 3. Elektryczna pompa może być w module ABS/ESP.
-
[ALL B6] Jak wymontować tylny amortyzator ?
Dół przy zwrotnicy odkręcasz śrubę (19 albo coś koło tego), przy wyciszeniu z lewej strony odkręcasz dwa wkręty najbliższe amora (na torx), z prawej takie same wkręty + sruba 13 troche w tył od amora, odchylasz wyciszenie, z góry odkręcasz dwie śruby 13 i masz amor z górnym mocowaniem poza wozem. Tam kluczem 16 (jak dobrze pamiętam) okręcasz górną nakrętkę tłoczyska i masz amor oddzielony od mocowania i odbojnika.
-
Tylne zawieszenie w Audi A4 B6
Gumy wybijają się, ale sporadycznie pukają. Najczęściej pukają łączniki stabilizatora (nr 9 z ilustracji), górne mocowanie amorów (18), wytarte gumy pod spręzyną (4), albo tuleje w aluminiowym wahaczu (11) lub tylnym stalowym (brak na ilustracji). Zdarzają się wywalone gumy pionowe w tylnej ramie pomocniczej i uderza ona o podłużnice.
-
[ALL B7] Montaż turbiny 03L145702E do silnika 2.0 TDI 16 V PD
do jakiego turbo jest wąż o nr 8E0 145 790J ? nie jest taki sam jak 790N a mi wychodzi,ze tez jest od BRD ma ktoś możliwość sprawdzenia tego Bierzesz wąż 8E0 145 790N, rozpinasz zaznaczoną strzałką opaskę (ostroźnie, by nie uszkodzić węża!!!), odrzucasz to co jest przekreślone, zostawiasz to co z "V" i podłaczasz z jednej strony do tłumika szmerów przepływu, z a drugiej do IC.
-
[B7 BLB] Wadliwy egr zaślepienie w którym miejscu?
Najłatwiej tymczasowo zaślepić przy wejściu rurki recylkulacji spalin do zaworu EGR. Ale i tak będzie walił błędem. Jeździć za to da się bez problemu.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Jakie rok czasu na szukanie? Idziesz do ASO, kładziesz na stół ok 1100 zł i masz części na jutro (wszystko fabrycznie nowe). Zapytaj w Dynosofcie, są z Wrocka i masz blisko.
-
Likwidacja wałków wyrównoważających z silnika 2.0 TDI czyli SWAP pompy oleju
Po co skoro BPW mają identyczną głowicę jak 1,9 TDI PD? łatwiej wywalić tylko zębatkę z zału i przełożyć pompę oleju od 1,9 TDI o mocy 130 i więcej KM. Wał BPW ma 8 przeciwciężarów i przeróbka na zwykłą pompę to pikuś, Pan Pikuś
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Fly w Arkadi "biedronka" była ET42
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Kużwa każdy się przekrzykuje, nikt nie poda konkretów. Więc do A4 B6/B7 pasują heble od A4 C5 po lifcie, czy z tej na zwrotnicy aluminiowej. W A6 B5 tarcza 320 mm jest wysokości 46,5 mm czyli dokładnie ta sama co w A4 B6/B7.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
W którym roku była zmiana ze zwrotnicy stalowej na alu? 2001?