Treść opublikowana przez zbychzz
-
[B5 AVG] Pierwsze hamowanie po dlugim postoju - serce w gardle
u mnie też tak się zdarzyło ostatnie 2 dni ale to co zauważyłem to pedał hamulca był jakiś twardy pierwsze dwa hamowania a później ok i to mi dało do zastanowienia się nad pompą podniśnienia (z tym że później działa normalnie ).
-
[ALL B5] Dziwna praca tylnej wycieraczki
raczej tak być nie powinno- wyczyść i nasmaruj silniczek i będzie zachowywać sie normalnie
-
[ALL B5] Jak sprawdzic działanie EDS ?
ja tam tego eds-a niegdy nie odczułem (będę musiał sprawdzić jak się jeździ bez bezpiecznika)[br]Dopisany: 11 Styczeń 2010, 21:16_________________________________________________ A w swoim masz EDS bo ja mam ten sam rocznik/silnik i raczej takiego bayeru nie posiadam. Nie wiem czy to wina słabych opon zimowych czy tak w pierwszej generacji quattro tak ma byc bo jak dodam gazu to zaraz tył mi spiepsza na bok jak w tylnionapędówce. Nie masz EDS ?? a podnieś tylnią kanapę i sprawdź... chodzi oczywiście o oznaczenie 1AH, które znajdziesz we wnęce przy kole zapasowym w bagażniku
-
[B5 AFN] Ucieka mi prąd na postoju 5,4 A
tak jak napisałem masz bezpieczniki w obudowie komputera - pod maską (patrząc od przodu samochodu na silnk ecu znajduje sie w prawym górnym rogu przy podszybiu).
-
[ALL B5] Jak sprawdzic działanie EDS ?
devastation - a móglbys opisać co w ogóle ten eds robi ?
-
[B5 AFN] Ucieka mi prąd na postoju 5,4 A
a tak przy okazji masz jeszcze bezpieczniki pod maską w obudowie ECU
-
[ALL B5] Dziwna praca tylnej wycieraczki
dokładnie jak powyżej - najprawdopodobniej w końcu zapanował brud w niej (im szybciej tym lepiej, bo później może być za późno). http://www.a4-klub.pl/smf/all_b5_naprawa_tylniej_wycieraczki_avant-t4698.0.html
-
Spoty Olsztyńskie
ja tam bym takim niechciał jeździć - no chyba że tylko po torze
-
Spoty Olsztyńskie
trochę więcej niż ośka ale nie dużo - w większości różnica jest w napędzie więc tylko tego się tyczy (ogólnie kiszka bo większość części to tylko ori bo mało zamienników lub zamienniki mają podobną cenę). Ale że nie wiele też się przy tym psuje więc dlatego niewielka różnica a jaka radocha na zaśnieżonych drogach
-
[B5 AFN] Tylna wycieraczka avant problem
siedziałem z jakis rok temu przy mojej wycieraczce jak ją naprawiałem i nie pamiętam czy jest tam napięcie od razu czy tylko w momencie włączania wycieraczki. Wiem też że silniczek można łatwo zepsuć, a jego naprawa to nic ciekaweg (jest tam trochę elektroniki a co do szczotek to faktycznie kibel - szukalem po olsztynie i skończyło sie na dorobieniu z jakiegoś robota kuchennego). A reasumując po prostu napisz czy przekłada się 2 przewody czy wszystkie.
-
Spoty Olsztyńskie
dziś wybrałem się do gutkowa to w kilku miejscach to za pług robiłem
-
Spoty Olsztyńskie
jak masz Q to tylko przyjemność - ja po dzisiejszej jeździe nie tylko po mieście stwierdziłem, że tylko quattro i nic więcej innego !
-
Spoty Olsztyńskie
no właśnie - co taka ciszA ?
-
[B5 AFN] Hamulec ręczny, a napęd Quattro
jezeli auto masz na biegu to nie ma siły aby zablokowało tylne koła, za mała siła, poniewaz ta siła musiałaby blokowac poprzez Torsen-a również przód na powierzchni o dobrej przyczepności nie dasz rady, co innego na lodzie albo sniegu Delikatnie mijasz się z prawdą Zawróć na ręcznym i dopiero coś napisz Piszę to jako praktyk, nie filozuję nie mijam sie z prawdą, sprawa z recznym wyglada tak jak opisałem tu prawda po stronie devastation - jak na biegu zaciągniesz ręczny to zapomnij o zarzucaniu tyłkiem (to staly napęd toresen nie co innego). Nie pisz pierdół jak nie znasz się na rzeczy i NIE WPRWADZAJ W BŁĄD! tyłkiem to ci zarzuci przy ręcznym ale bez biegu (luz lub wciśnięte sprzęgło)
-
Spoty Olsztyńskie
no powiem że nowy rok się pojawił to i rs4 tańsze się zrobiły - jeszcze parę lat i będzie można kupić takiego avancika ze skrzelami z przodu
-
Spoty Olsztyńskie
no dobra to nie, ale zobaczymy na następnym spocie
-
[B5 AFN] Tylna wycieraczka avant problem
tak napisałeś że można zrozumiec to na dwa sposoby - nie wiem czy po wymianie popaliłeś wszystko czy popaliło się przez co innego. Jeżeli wiesz o co chodzi to napisz jaśniej które kabelki poprzemieniać.
-
Spoty Olsztyńskie
skrzypek przyznaj się o co chodzi - czyżby następna nowa fura się pojawiła
-
[B5 AFN] Rozsadzilo filtr oleju po mroznej nocy
no to ja bym sprawdził chłodniczkę oleju, bo tu może być problem z regulacją ciśnienia
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
no tak ale trzeba sobie przemyśleć sprawę bo w końcu ten zaworek miał czemuś służyć a jak tu wsadzimy taki trójnik to nie wiem jak będzie wyglądała sytuacja z uszczelkami (czy czasem coś nie zacznie przeciekać)
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
może być ciężko bo obudowa regulatora podtrzymująca tę okrągłą pokrywkę zaworka na obwodzie jest za mało odporny na siły jkiej trzeba użyć do jej wymontowanie tej górnej pokrywki. Możnabyłoby to przewiercić ale po środku jest ta sprężynka i moze być ciężko acz kolwiek można spróbować (ale przed próbą kup drugi zaworek )
-
Spoty Olsztyńskie
[br]Dopisany: 05 Styczeń 2010, 00:38_________________________________________________poczytajcie prawdę (tyczy się nie tylko vw niestety ;( ) http://vwszrot.pl/
-
[B5 AFN] Czy taki filtr na odmę podejdzie?
hmmm... dziś go rozłożyłem na części pierwsze (a nawet więcej ) bo wymieniłem na nowy a stary chciałem zobaczyć bo też się zaciekawiłem. Ogólnie to jest tam membranka, która jest regulowana ciśnieniem spod pokrywy zaworów i sprężynką znajdującą sie przed membranką. Szkoda bo myślałem nad zrobieniem fotek, ale tak to połamalem że ciężko byłoby dojść gdzie co było (bez kombinerek byłoby ciężko to rozebrać - no chyba że mlotek
-
Spoty Olsztyńskie
o i Michał sie odezwał :gwizdanie:
-
Spoty Olsztyńskie
a właśne ciekawy jestem - kiedyś widziałem jak na łyżwach tam śmigali - pomysł nie głupi