Treść opublikowana przez MARTiiii
-
Ustawianie daty i godziny po99r
U mnie bez kompa to się przyciska to pokrętło i kręcąc nim następnie przestawiasz date, godzine.
-
[B6 1,9] Utrata mocy - rozwiazanie.
Dlatego nikt normalny nie jedzie z czymś takim do ASO :mrgreen: .
-
Wycieraczki - Valeo Xtrm, Bosch Aerotwin...
No właśnie, czy ktoś może z was posiada te wycieraczki albo ich odpowiednik Bosch Aerotwin. Czy rzeczywiście są one warte te 100zl kpl.? Lepsze niż te zwykłe?
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
No sprzeła to nie musisz koniecznie wymieniać. Koło dwumasowe to osobna rzecz. To ono zdycha i je trzeba wymienić. No chyba, że sprzegło tez już ci sprawia problemy ale w nim nie trzeba wszytkiego wymieniać odrazu tlyko część która jest zurzyta np. samą tracze lub docisk. Dwumasowe koło raczej z zużycia pada, a nie z powodu jakieś usterki. Także wątpliwe by do 250tys.km kiedykolwiek był wymieniany. Czy z padającym kołem dwumasowym można w ogóle dalej jeździć? U mnie jedyny minus tego to wpadający w wibrację układ wydechowy przy zimnym silniku i przy skecaniu kołami. Niechce żeby przez to coś innego się uszkodziło.
-
[B5 1,9 AJM] Nagly spadek mocy, drgania silnika i kopcenie
Rany a od czego coś takiego się robi, jakieś powody są czy o tak sobie?
-
[B5 AFB] Ciekawa przypadłość 2.5TDI
Niedługo co drugi temat będzie o Turbinie. Regeneracja z montażem do 1300zl. Poszukaj i poczytaj bo jest tego trochę na forum.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Sam z ciekawości przeglądałem i znalazłem coś takiego. Może źle rozumie co znaczy komplet... Nowy komplet za 999zl
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Firma to firma nie ma rozbijać. Skoro H4 ma do kitu to H7 będą nie lepsze. Ja też mam 4xH7. Jeśli o mnie chodzi to światła mijania brałbym jakieś lepsze, a na długie ciut może tańsze ale też nie te typowe z Supermarketów.
-
Panel od radia przeniesiony np na osłone przeciw słoneczną
Prosisz masz tylko czy potrafisz Jak zrobić panel w podsufitce
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
No to się zaczyna sypać pewnie. Cóż trzeba zbierać w takim razie forse, dobrze że jeszcze nie muszę wymieniać. Szkoda tylko, że cholera nie wiedziałem jak to rozpoznać przy kupnie. Wyglądało na błachostke. Pozsotaje czekać aż zacznie się coś więcej telepać... :roll:
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Wszyscy sobie kupmy na zapas :mrgreen: Dzisiaj się dokłądniej jeszcz przyjżałem, może coś pomoże... Gdy silnik już się rozgrzeje to układ wydechowy nie wpada sam w te wibracje na luzie przy niskisch obrotach. Jednak jak zaczne kręcić kierownicą stojąc, to przy kręceniu wpada w te wibracje. Tylko w momencie kręcenia kierownicą. Krece w lewo czy w prawo układ wpada w te wibracje, przestaje kręcić już jest cisza. Poza tym jak silnik jest zimny to wystraczy zwiększyc oboroty już do trochę ponad 900rpm (czyli wystraczy lekko dotknąć pedału gazu) i układ wydechowy przestaje się trząść. Silnik chodzi normalnie tylko uk.wydechowy wibruje. Przy skręcaniu kierownicą na zimnym silniku uk.wydechowy też wpada w wibracje tylko zwykle nie przestaje się trząść gdy przestane nią kręcić. Dodam gazu leciutko, dotknę tylnego tłumika i przestaje albo i nie bo to różnie bywa.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Na alegro, czy w sklepie kupowaliście? Ile robocizna kosztuje? U mnie to napewno nie koło dwu masowe i oby tak dalej, jak najdłużej.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
No w twoim przypadku Siwy to bym stawiał jednak na kolo dwu masowe. Hmm a co u ciebie alfuta znaczy troszke telepalo przy gaszeniu? A jak jest teraz u ciebie gasnie bez zadnych wstrzasow,zero? Czy przy gaszeniu jednak leciutko zatelepie? Bo ja za bardzo nie wiem jak mialo by to telepac przy kole dwu masowy, wyobrazam sobie ze dosc mocno. Oczywisce mowimy tlyko o telepaniu sie samochodu tylko przy gaszeniu silnika. Zreszta to i tak szukanie dziury w całym w moim przypaku, przynajmniej jak narazie.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Hmmm raczej nie. Tłuczenia jakiegoś to napewno nie słychać. Jak się gasi to się zatrzęsie nim ale leciutko, moim zdaniem normalnie. Przynajmniej, jak dla mnie to w normalny sposób gaśnie porównując z tymi innymi Audicami z jakimi miałem do czynienia od kwietnia (to A4 kupiłem z 5 tygodni temu). Nie gaśnie tak spokojnie jak beznzyna, to napewno.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
No to może jednak początek końca dwumasa - trudno, najwyżej. Bo już pytałem tutaj, czy to normalne że na pedale sprzęgłą czuć pracę silnika, takie lekkie pukanie? Pisaliście, że to norma. Naszczęście narazie silnik chodzi bardzo ładnie. Jedynie czego mógłbym się czepić to już trochę krótki skok sprzęgła. No ale nic narazie się nie dzieje szczególnego.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Tak jak pisałem, A4 nic nie dolega tylko układ się trzęsie, wchodzi w taki rezonans na luzie i tylko gdy silnik jest zimny - wystarczy że lekko dodam gazu i przestaje brzęczeć, odpuszcze znowu zacznie lub nie, różnie z tym bywa. Jeżdźe z tym już miesiąc ale zaczyna mnie to denerwować. Wiem, facet od któego go kupiłem też z tym jeździł. Poza tym silnik chodzi elegancko, cicho, lagodnie, nic się nie trzęsie, nie drga.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
To nie wieszaki, gumy w porządku, nic do niczego nie dotyka, wszytko dokręcone. Wchodziłem wczoraj pod samochód i cały układ się telepie na całej długości nie tylko tłumik, widac gołym okiem jak drga. Wystarczy przytrzymać i przestaje. Po rozgrzaniu telepanie ustaje w ogóle. Mechanicy - trzech dumało nad tym - stwierdzili, że to musi byc przez ten elastyczny łącznik przy silniku. Gdy się rozgrzeje, metal tej siatki robi się mniej twardy-sztywny i lepiej tłumi pracę silnika, lepiej tłumi drgania przenoszone na układ. No jak dla mnie to całkiem dobra teoria, zwłaszcza że przy moim A4 nie ma do czego się przyczepić. Oboroty sa oki prawie 900rpm na luzie jak dobrze pamiętam.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
Głowny problem to wpadajacy w drgania uklad wydechowy tylko przy zimnym silniku (wystyraczy dotnąc tłumika lub dodać gazu i przestaje). Tryb awaryjny jaki mi sie zdaza czasami przy b.wysokich >4200 obrotach (niezawsze) to tylko luźna hipoteza, że być może ... przez to. Bo nic innego nie dolega temu silnikowi, żadnych błędów, turbina przedmuchana.
-
Jakie żarówki polecacie do świateł mijania Audi A4?
Był test w Auto Świecie tydzień temu. Polecają Boscha, Philipsa, Osram (6/6 pkt). Hella średnio wypadła (3/6). A te wszytkie z supermarketów odradzają większośc ledwie (1/6) dostawały: pyle i inne. Piszą, że nie tylko słabo świecą, a wręcz potrafią uszkodzić reflektor (farba na szczycie H7 odparowuje i osadza się wew. reflektora) p.s Ktoś zna taką firmę Narva?
-
Zawieszenie w A4.Komfortowe czy nie ??
W podstawce jak najbardziej zawieszenie na plus. No ale co kto lubi, niekórym przypadnie do gustu tylko coś amerykańskiego lub francuskiego. Komfort jak dla mnie wystaczający, a i samochód pewny w prowadzeniu.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
EDIT: Miałem nadzieje, że to drobiazg niestety chyba jednak nie... Potrzebuje numera łącznika silnika z układem wydechowym (takie coś przy silniku z metalową siatką czy czymś takim,giętkie) przed katalizatorem, zaraz za turbiną. Mechanika mi wywnioskował, że to przez to cały układ wydechowy wpada czasami w wibrację na zimnym silniku i przy niskich obrotach <1000 i być może przez to też silnik może wpadać w tryb awaryjny przy b.wysokich obrotach.
-
tylni nawiew
No to ja się podłącze bo to moze to samo. Avant z tyłu za siedzeniem przy tylnych bocznych oknach są takie szpary ale nic z nich nie wieje - chyba. Powinno z nich coś wiać?
-
czy u was tez jest słabiutko z komfortem??
Opony tez mają wpływ na komfort, również na hałas. Ze swoich Kleber Dynaxer nie jestem zadowolony, głośne.
-
Co ile km wymieniasz olej w swoim silniku Audi TDI?
Jak dla mnie to tak 12-13tys w sam raz.
-
Skrzypiąca roleta bagażnika w Avancie
Można też owinąć trochę taśmą izolacyjna, może coś pomoże.