Treść opublikowana przez MARTiiii
-
Swiatla do dziennej jazdy
Jeśli masz xenony to rzeczywiśce warto założyć takie światełka, jak zwykłe to nie ma żadnego sensu - na normalnych dawaj. Valeo robi takie światełka inni też. Wsadza się je w zderzak... Ja w trasie poza miastem zawsze na światłach jeżdźe, uważam że tak jest bezpieczniej.
-
Wycieraczki - Valeo Xtrm, Bosch Aerotwin...
Czy masz na myśli to co robią w zakładach zakładających szyby np. u Jana, czy samemu?
-
Wycieraczki - Valeo Xtrm, Bosch Aerotwin...
Ja też zostałe przy normalnych nie ma sensu ładować 120zl w wycieraczki. Wolał już bym pokryć szybę tym jakimś preparatem by woda ładnie spływała.
-
[ALL B5] Sprzęgło wysoko bierze - czy to standard ?
Dopuki nie zacznie ci to przeszkadzać - kłopoty z ruszeniem - to nie ma czym się przejmować. Kończy się poprostu i tyle... żadna tragedia.
-
[B5 1.9 TDI 110KM AFN]
Zła dawka paliwa, kąty wtrysku może. Bez podpięcie pod Vaga się nie obędzie niestety, taka prawda :mrgreen:
-
[B5 1.9 TDI 110KM AFN]
Na zimnym i na ciepłym silniku? Zaraz po odpalniu tez nim telepie?
-
[ALL] Polerowanie lakieru, czyli jak pozbyć się drobnych rys
Ja dzisiaj się męczyłem na tylnią klapą. Jedyne bite miejsce w moim A4. Niestety fachowośc lakierowania pozostawia sporo do życzenia: ślady po oderwanych plastrach, zacieki, rysy, kilka zmatowionych mijsc (chyba po jakimś rozpuszczalniku) itp. Użyłem Polimury Regeneracyjnej z AutoLand - nie wiem czy to jest ścierne czy tylko maskuje, dopiero okaże się za jakiś czas. Plastry znikły, rys jak by mniej, i zmatowiała powerzchnia odzyskała blask.
-
Jak zdemontować zew. plastiki z drzwi?
Foty zawsze można wstawić, jak nie problem. Ja mam jedną do wymiany ale najpierw muszę gdzieś ją kupić zanim spróbuje to wymienić.
-
Jak zdemontować zew. plastiki z drzwi?
Jak te dolne plastiki na krawędzi drzwi się zdejmuje? Mam nadziej, że nie trzeba od środka.
-
[B5 AJL] na jaki kolor pomalowac zaciski?
Jakoś bez zdejmowania nie wyobrażam sobie malować. Przecież zaciski trzeba przygotować przed malowaniem, oczyścić, odtłuścić.
-
jak czesto myjecie swoje auto?
Mycie to raz na 2 tygodnie góra w ręcznej a tak to często podjeżdzam na myjke ciśnieniową by samemu spłukać kurz. No i raz na miesiąc czasami się zmuszę by go nawoskować. Lublin samoobsługa 3zł/3min (4 tryby) Hanesco na ul. Nałęczowskiej. A wy Lubliniacy gdzie?
-
[ALL] Polerowanie lakieru, czyli jak pozbyć się drobnych rys
Czy ktoś z was oddawał samochód do kogoś kto profesjonalnie wypolerował, pozbył by się tych drobnych rys z lakieru? Ile taka zabawa kosztuje? Czy efekt jest trwały, czy po paru myciach te rysy znowu będzie widać? No i druga strona medalu, czy warto samemu się bawić z pastami ściernymi np. tą K2 Tempo. Jak polerować by nie zniszczyć lakieru?
-
[B5 AJL] na jaki kolor pomalowac zaciski?
Jak kogoś razi czerwień to proponuje bordowy, będzie delikatniej. Jako laik zadam gułpie pytani. Czy trudno jest zdjąć/złożyć zaciski do/po malowania. Jako laik by pomalowac raczej bym musiał oddać do lakiernika żeby czegoś nie zwalić przy skłądaniu . Pomalowac to umiem, rozebrać rozbiorę, tylko czy później bym sie zatrzymał :mrgreen: ?
-
blenda
Ja do sedana teakiej blendy bym nie dał za cholere ale daszek, mini spojler czy jak to się nazywa na klapę Avanta to co innego.
-
Serwisy.Te dobre i te złe
NIE POLECAM Perfect Service na ul. Związkowej w Lublinie. Odrazu chcieli mi regenrować turbinę, a nawet nie zauważyli, że jedna z rura zaraz za przepływomierzem jest źle założona, a to była przyczyna problemów.
-
gdzie sie dokładnie znajdują "kierownie turbiny?
SPróbuj ostro przegonić wozik na trasie, czyli ciągle na wysokich obrotach. U mnie to pomogło . Po jakimś czasie przeszło.
-
Koło dwu-masowe - Wpadający w rezonans cały uk.wydechowy
A ja nadal nie wiem do końca o co biega i czekam az cos padnie :roll:
-
[ALL] Akumulator - co to za wężyk od niego odchodzi?
Może głupie pytanie ale nie mam pojęcia pocholere do akumulatora jest podłączony jakiś wężyk - wygląda jak taki akwariowy .
-
Jak uniknąć oszustwa ubezpieczycieli
Ja za klika dni wykupuje ochronę prawną w DAS i będę miał święty spokuj.
-
metaliczny terkot w silniku
Z tego co wiem to ten łącznik to niestety jedna całość. Jedyna metoda to chyba tylko przespawanie tego elementu, bo inaczej to nie wiem jak to wymienić. U mnie układ wydechowy na całej długości też wpada w rezoznans ale tylko przy niskich obrotach na luzie i przy zimnym sliniku lub czasami odzywa się gdy silnik jest bardziej obciążony (skręcanie kołami, włączenie klimy - tylko na chwile wpada w drgania).
-
Wymiana Głosników
A tam najlepsze, dużo jest dobrych. Ja tam polecam... Jeśli bez Suba i wzmacniacza to Helix Blue - alegro Jeśli będzie wzmacniacz to Hertza głośniki.
-
[B5 1,9 AFN] Podwyższenie obrotow biegu jalowego
W sumie może i tak Spanky. Nie wiem... :mrgreen: W tej chwili gdzieś są na 850rpm. Niektórzy wiedzą o co biega z tym układem wydechowym - inny temat niedawno zakładany przezemnie. To nie takie proste... w tej chwili to najprostsze rozwiązanie, bo nie wiadomo do końca dlaczego tak się dzieje. Wystarczy, że lekko dodam gazu i problem przestaje istnieć. Czyli minimalne obroty na luzie ustawiłbym trochę powyżej 900rpm i będę miał spokój na jakiś czas. BO czy to przez koło dmumasowe to do końca nie jestem pewien, a czy to przez tą siatkę przed katalizatorem też nie i ZONK
-
[B5 1,9 AFN] Podwyższenie obrotow biegu jalowego
Czy możliwe jest podniesienie obrotów z np. 850rpm na 920rpm. No może nie tak dokładnie ale mam taki problem, że układ wydechowy wpada mi w rezonans na zimnym silniku i przy skręcaniu kołami. Lekarstwo to dotknięcie lekko pedału gazu. Dlatego też pomyślałem o leciutkim zwiększeniu minimalnych obrotów na luzie. Czy to trudne, możliwe, co z sobą niesie?
-
Subwoofer oryginał w avancie
Czy zamontowanie tego Suba jest trudne? Samemu dam radę, czy jak nic trzeba jechać do speców?
-
Ustawianie daty i godziny po99r
Kurcze, a u mnie nie ma jakieś takiej antenki przy zegarze.