Treść opublikowana przez pawelwor
-
[B5 AFN] Ostry zakręt przy dużej prędkości-coś "przeskakuje"
Chodziło mi czy to przegub zewnętrzny czy wewnętrzny tak walił Miałeś tylko jedno stuknięcie jak tak skręcałeś, czy kilka pod rząd?
-
[B5 AFN] Ostry zakręt przy dużej prędkości-coś "przeskakuje"
Tak dla jasności to który przegub?
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Jeśli chodzi o 1 DIN to wszystkie jakie były montowane w b5, rozmiar się tutaj nie zmienia.
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Mam nadzieję, że instrukcja "który żółty do którego" będzie?
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Przed II Liftem napięcie trzymał przycisk, więc (jak sądzę) nie było.
-
[B5 AFN] Ostry zakręt przy dużej prędkości-coś "przeskakuje"
Mam to samo już od ponad roku. Podejrzewam maglownicę, ale to tylko przypuszczenie..
-
[B5 AHU] Dziwny dzwiek podczas odpalania
Zdaje się, że mam podobnie. Rozumiem, że musisz trzymać zapłon, póki nie zacznie chodzić, bo jak puścisz przy tym tratratra to nie odpali? Męczę się z tym już od jakiegoś czasu, nadal to mam, a na chwilę obecną wymieniłem: rozrusznik, pompa paliwa, wtryski, czujnik temp płynu chłodzącego, turbo, świece, egr zaślepiony oraz wyłączony przy programie i pewnie coś jeszcze, ale teraz nie pamiętam. Sprawdzałem kompresję, gdzie wyszło 29atm, czyli niby w normie, jednak pełnego zaufania do tych mechaników nie mam. Sprawdzałeś u siebie?
-
[B5 AFN] Problem z pompą paliwa
Prawie że norma z tego miejsca, wymień uszczelkę i po kłopocie
-
[ALL] "TDI zapala z trudem" - porada z Motor Nr 10/2011
A świece żarowe ?? Co do tego artykułu jeśli chodzi o zimny silnik na mrozie np to u mnie przy słabym aku kiedy w tamtym roku stał kilka godzin na -30 st, wsiadłem włączyłem zapłon i wszystko przybledło więc myśle że pewnie będzie lipa... Zagrzałem świece, zaczął ledwo co obracać i chwycił... 250 obrotów to tam napewno nie było, może 25 ... Bardzo mnie to zdziwiło noi oczywiście mile zaskoczyło zapomniałem dopisać, świece i aku też wymieniłem
-
[ALL] "TDI zapala z trudem" - porada z Motor Nr 10/2011
fak, a już miałem cichą nadzieję na niewkurzanie się przy każdym uruchamianiu na zimno
-
[ALL] "TDI zapala z trudem" - porada z Motor Nr 10/2011
O takim rozwiązaniu z paleniem na ciepłym słyszałem, jednak w artykule piszą o kilku godzinnym postoju, więc już zimny. Wymieniłem wtryski, pompę, rozrusznik, zaworek zwrotny, sprawdziłem kompresję i na zimnym nadal odpala źle, więc chciałbym się dowiedzieć czy prawdę piszą o zmianie czegoś w programie..
-
[ALL] "TDI zapala z trudem" - porada z Motor Nr 10/2011
Czy ktoś coś takiego przerabiał, albo wie coś więcej o tym?
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Jak kolega wyżej
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Czyżby coś mu się sfajczyło?
-
[ALL B5] Dziwny licznik A4 96 rok
bo nie działa czujnik temp oleju, fis mocno blaknie i szybka zewnętrzna pęknięta.
-
[ALL B5] Dziwny licznik A4 96 rok
snicky25, sprawdź, czy przy podstawie filtra oleju masz luźną wtyczkę żeńską (zazwyczaj koloru czarnego). Jeśli tak to kupisz do licznika wskaźniki i czujnik temp oleju (ok. 20zł) i powinno działać. Co do części to mam z anglika licznik VDO fis na części, jednak z tych dwóch co potrzebujesz działa tylko voltomierz, ale nie wiem czy do UK-NSI pasuje...
-
[ALL B5] Dziwny licznik A4 96 rok
tego co czytałem to diody w zegarach były dopiero po 2 lifcie. Ja mam po pierwszym i miałem zarówki i zdrapywałem farbe. Po I lifcie miały już diody, miałem w swoim (98 rok) UK-NSI, przeszły przez moje ręce VDO z benzyny 1.8 98 rok i też diody.
-
[ALL B5] Dziwny licznik A4 96 rok
Jeśli w zegarku masz cyfry (3,6,9,12) i wtyki 2x32, to ktoś zmienił kiedyś licznik na ten po I lifcie.
-
[ALL B5] Nie zatrzaskuje się oparcie tylnej kanapy
Wczoraj próbowałem zamknąć i tak za którymś tam razem złapało z wciśniętą rączką do otwierania oparcia i na razie tak zostawiłem już nie sprawdzając dalej Jak będzie cieplej to się zabiorę za rozkręcanie
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
w ii lifcie idzie pewnie właśnie na przekaźnik...
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
...i na przyszłość na trzeci, żebym znowu nie szukał isostatu w tym sklepie internetowym robią na 12V? Pod podanym linkiem widzę tylko 5V...
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Dla mnie 3 isostaty na 3 przyciski
-
[ALL B5] Nie zatrzaskuje się oparcie tylnej kanapy
Po wymontowaniu boczka w bagażniku, późniejszym złożeniu i ustawieniu dokładnie tak jak wcześniej (~1 mm od zamka) nie chce mi się zatrzasnąć kanapa. Próbowałem bardziej wsuwać/wysuwać i nic. Ktoś przerabiał ten temat?
-
[B5 AFN] Podgrzewacz wody / płynu chłodzącego - jakie świece?
szukaj do 1.6 diesel
-
Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Jedynie mogę coś zasugerować... Coś mi świta, że kiedyś ktoś zmieniał ten pierwszy klimatronik (podświetlenie żarówkami) na ten po I lifcie (podświetlenie diodowe) i chyba tam też coś było grzebania z pinami, a wtedy już prosta droga do zmiany na II lift Dodam, że u mnie jest jeden błąd potencjometru silniczka klapy, ale mam go odkąd mam samochód