Treść opublikowana przez pawelwor
-
[B5 AVV] Problem po wymianie licznika auto nie pali
Najprościej kupujesz taki kabel (na aukcji masz nawet część z instrukcji): http://allegro.pl/vag-tacho-2-5-korekta-licznika-pin-immo-srs-opisy-i1689917622.html jeśli nie znasz to wyciągasz pin i programujesz kluczyki. Szkoda tracić czas na zmianę stacyjki i zamka.
-
[ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
Wczoraj podłączyłem, schemat dobry, ale trochę mi zajęło znalezienie przewodów idących do lamp (szaro-biały i biało-zielony), które znalazłem w kostkach przy lewej nodze kierowcy.[br]Dopisany: 03 Lipiec 2011, 21:31_________________________________________________ Prościej się nie da
-
[B5 AHL] Folia carbon 3m -efekt
Pokażcie jak wygląda oklejona listwa po otwarciu drzwi - na drzwiach i konsoli środkowej
-
[B5 AVV] Problem po wymianie licznika auto nie pali
Trzeba zaprogramować nowy immo do kluczyków. Najprościej kupić/pożyczyć kabel "vag tacho", który ma też program i prostą instrukcję do tego. Zwykłym kablem pewnie da się też programować, ale to już sobie poszukaj na forum jak to robić.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Niebieska kostka, pin 10. Na pewno pod ten? Wg. oznaczenia pinów, które ktoś tam wcześniej zamieścił pod tym pinem jest ciśnienie oleju.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Pod który pin w której kostce podpiąć czujnik poziomu oleju licznik I lift. Da się w ogóle?
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów - czarna chmura bez deptania
Odma to w moim afn tylko przelotowa rurka, siateczek żadnych nie ma. Dzisiaj przy 14 stopniach i deszczowej pogodzie prawie nie zauważyłem dymienia. fmic jest, więc o co chodzi? Dymienie jest, ale ciut mniejsze. Mam jeszcze gdzieś starą przepływkę, zobaczę czy coś się zmieni.
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów - czarna chmura bez deptania
Kolektora nie ma po czym czyścić, bo od paru lat jeżdżę z zaślepionym EGR. Dymienie występuje jak przy każdych obrotach wcisnę więcej gazu, czyli pełny gaz m.in. Delikatnie baaardzo rzadko jeżdżę. Przepływkę wymieniałem jakiś rok temu, już by padła?
-
[B5 AHU] Jak dorezać spryskiwacze lamp
Na ile amper powinienem kupić przekaźnik? 12A wystarczy na ori pompkę?
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów - czarna chmura bez deptania
Czyli teraz najprościej znowu komplet wężyków ciśnieniowych do wymiany? Mimo braków błędów n75 mógł paść?
-
[B5 AFN] Proszę o analizę logów - czarna chmura bez deptania
- [B5 AFN] Proszę o analizę logów - czarna chmura bez deptania
Od strojenia nie robiłem logów To może być przyczyną? A to nie dlatego, że to turbo z brd?- [B5 AFN] Proszę o analizę logów - czarna chmura bez deptania
W ostatnim czasie zauważyłem, że za mnąrobi się straszna chmura czarnego dymu i to przy dosyć niskich obrotach (~2000obr), aż wstyd ruszać spod świateł... ;( Myślałem, że to wina rozszczelnionego ic z alfy, więc wymieniłem na fmic z a4/a5 (63mm) + dolot (sprawdziłem, szczelny) i mam wrażenie, że to się jeszcze bardziej spotęgowało, chociaż zrobiłem też końcówki na prosto i dlatego może się wydawać więcej... Silnik AFN, tubro BRD, FB 216, pompa 11, EGR zaślepiony i wyłączony przy strojeniu, fmic, katalizator wybebeszony. Uprzedzam, że program chciałem bezdymny i tak było od października, ale zaczęło się ostatnio... Statyczne: 000: 001: 003: 004: 007: 013: Dynamiczne: 000 i 001: 003 i 004: 008 i 010: 011: BS: 000: 003 pominąłem, bo jest wyłączony, więc wynik ciągle taki jak w statycznym. 004: 011:- [ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
Zmyliło mnie to S4- [ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
Możesz jeszcze napisać co to za bezpiecznik, jest w skrzynce bezpieczników?- [ALL] a4 1.8t aeb quattro.
Mój w upały trochę się jednak dusił, może to wina turbo BRD, 216, jakiś tam program, a może małego wlotu powietrza, ale jak zaczął puszczać olej to była wymiana na IC z A4/A5 No ale jak w upały jest u Ciebie dobrze to nie zmieniaj tego- [ALL] a4 1.8t aeb quattro.
Wlot powietrza, a nie miejsce przy samym ic Tutaj masz jak to wygląda: http://allegro.pl/chlodnica-intercooler-audi-a4-1-9-tdi-99-01-lift-i1644257477.html http://allegro.pl/audi-a4-1-9tdi-115km-intercooler-i1676103779.html http://allegro.pl/intercooler-ic-audi-a4-1-8t-1-9-tdi-i1688208911.html http://allegro.pl/intercooler-a4-2-5-tdi-98r-passat-b5-a6-i1644266058.html- Zmiana tunelu z PRZEDLIFT na POLIFT
Trochę Sqizzy z linkiem namieszał http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=209952.0- [ALL] a4 1.8t aeb quattro.
Do intercoolera z alfy trzeba było przerobić/poszerzyć kierownicę powietrza z polifta - tam masz większy wlot powietrza.- [ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
Ile chcesz za niego z instalacją?- [ALL B5] Podłączenie przycisków poliftowych w przedlifcie, bez użycia isostatów (jak ori)
MaxterRR, możesz podać numer audi tego przekaźnika? 8D0 ... ... Rozumiem, że w przedliftach kostki pod ten przekaźnik nie ma?- [ALL B5] Fotele z polifta w przedlifcie
Albo wykorzystaj starą wtyczkę 2 pin i dociągnij masę, albo dokup wtyczkę 3pin. Pompowanie lędźwi potrzebny + po załączeniu stacyjki najlepiej przez bezpiecznik i masa, która może być wspólna dla poduch i pompowania.- [ALL B5] Montaż zewnętrznej chłodnicy oleju- co i jak?
No właśnie lapek montował, ale nic nie pisał jak się sprawuje w gorące dni, a ta co montował jest dosyć mała... Tak super wielkiej nie mam na myśli, liczę, że o pojemności 200ml wystarczy.- [ALL B5] Montaż zewnętrznej chłodnicy oleju- co i jak?
Dlaczego uparliście się na chłodniczkę 120ml? Jak ma się w praktyce (do tych co zamontowali ją), daje radę bez problemu zbić temp do 90 - 100 st podczas szybkiej jazdy, bo jak dla mnie to ona jest za mała... Czy poza teorią ma to jakieś uzasadnienie w praktyce?- [ALL B5] Regeneracja zacinających się przycisków manetki tempomatu
Powinno - [B5 AFN] Proszę o analizę logów - czarna chmura bez deptania