Treść opublikowana przez pawelwor
-
[B5 AFN] Ciężko pali zimny
Albo kompresja coś nie tak....
-
[ALL B5] Wymiana na pól FIS
Myślałem, że i spalanie pokazuje Jak nie, to pewnie wystarczy przełożyć tylko...
-
[ALL B5] Wymiana na pól FIS
Tylko zauważ, że półfis to koszt tylko licznika, zapewne nie duży, bo ludzie się ich pozbywają (na rzecz pełnego fisa) i dodatkowo (chyba) jednej kostki z podłączeniem spalania i może czegoś jeszcze. Natomiast pełny FIS to już koszt manetki, kostek, licznika - a jeśli dobry ekran to i znacznie droższy licznik. Znacznie więcej roboty, a jak ktoś nigdy tego nie robił to założenie nowej manetki trochę potrwa. Lutowania może w obu przypadkach być tyle samo, bo nie wiem co dokładnie pokazuje półfis
-
Swap pompy wtryskowej 11 - Nr OE 038 130 107 J
Pytanko do osób, które robiły swapa. Czy po wywierceniu większego otworu w metalowej osłonie rozrządu nie macie jakiś wkurzających dźwięków? Niestety u mnie to się pojawiło i mam ochotę coś podłożyć tam, ale boję się, że wypadnie i narobi więcej szkód niż pożytku... Niby wszystko jest przykręcone, a jednak hałasuje... Filmik poglądowy sound
-
[B5 1Z] Problem z prędkościomierzem
Dodam do pkt 4, że poza ciągnięciem dobrze jest sobie pomóc pchając do środka górną część licznika - o wiele łatwiej wychodzi
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Pisane już było - jeśli z A6 C5 to poza paliwem NIE. BTW. W 2000r. takiego silnika jak masz w podpisie jeszcze nie montowali, chyba że swapa robiłeś
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Nie no piłować nie będę, bo patent już wymyśliłem, chociaż słabo to widać na zdjęciu, ale zastanowiło mnie czy nowa nie pęknie tak jak stara po powyginaniu jej tak, żeby spełniała moje warunki Jak uda się zrobić to się okaże... :gwizdanie:
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Pękła stara sprężynka, nowej nie wyginałem. Jak na razie To jak montowałeś sprężynkę? Wyjąłeś to coś do którego przymocowana jest linka idąca do klamki, włożyłeś sprężynkę i włożyłeś z powrotem? Wkładając z powrotem pękł mi ten ząbek (z dwóch był tylko jeden...), więc pewnie już materiał był zmęczony...
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
VDO vag-tacho nie rusza? Od kiedy? Mój ładnie czyta liczniki VDO...
-
Naprawa luźnej klamki - wymiana sprężynki
Jak bardzo można wyginać tą sprężynkę, co nam powysyłałeś? Próbując ją zamontować pękły mi oba ząbki i starą sprężynkę trochę powyginałem, żeby to jakoś działało, ale po paru otwarciach drzwi pękła... A tak muszę powyginać:
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
kolego jesteś pewny, że jak licznik z innego modelu to trzeba nowe pastylki. Bo zastanawiam się nad licznikiem z A6 i nie chciałbym się jeszcze z pastylkami bawić Nie jestem pewny, bo nie robiłem tego. Powtórzyłem tylko to co wyczytałem kiedyś na forum
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Liczniki z audi A6 c5 pasują, jednak z tego co ja pamiętam, to nie w liczniku to się zmieniało, a w pływaku w zbiorniku paliwa (jakąś płytkę trzeba było odwrócić ,czy coś takiego). Ta płytka to zapewne chodzi o pastylkę immobilajzera. Są wielokrotnego zapisu (przynajmniej ja zapisywałem na swojej 3 różne piny), jeśli zapisuje się w licznikach tego samego modelu (czyli z a4 do a4). Jeśli bierzesz licznik z A6 to już musisz już kupić sobie nową. Kupisz tam gdzie dorabiają kluczyki do samochodu, choć sobie za nie liczą trochę... A i z tego co wiem to pastylka nie ma rodzaju
-
[B5 AFN] Nie mogę znaleźć wycieku płynu ze zbiorniczka-chłodnica???
To świadczy to o tym, że jednak masz gdzieś ten wyciek, bo im wyższe obroty, tym mocniej tłoczy płyn chłodniczy. Na postoju kręciłeś silnik wyżej (ciepły/zimny?), czy tylko sobie "tak chodził" ?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jak już to B i w takim razie masz wsad od benzyny z anglika, czyli jeśli 100 km/h masz na środku i tarczkę obrotomierza wyskalowaną do 7500 tys obrotów to wszystko OK No a jeśli A to wsad od diesla
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jak już pisałem wejdź w vagu do grupy 17 (instruments) i napisz tutaj jaki jest numer (8D0 xxx xxx x) to się okaże z czego jest wsad.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jeśli oryginalnie masz 100 km/h na środku i w tym z fisem to będzie ok. Co do obrotów to z wsadem od benzyniaka na tarczy od diesla będzie źle pokazywało.
-
[ALL B5] Podsufitka po praniu odkleiła się...
Rozumiem więc, że niczym się nie da tego przykleić tak żeby nie było później plam i zostaje tylko kupno całej podsufitki?
-
[ALL B5] Podsufitka po praniu odkleiła się...
Zaraz, zaraz, po co gąbkę mam ruszać, jak ona jest na swoim miejscu, a tylko materiał (poszycie) mi się odkleja?
-
[ALL B5] Pomocy. Problem z układem paliwowym.
Czy nastawnik ruszałeś przy wymianie tego oringa?
-
[ALL B5] Czy taki czujnik temperatury?
Czy ktoś dokładnie wie, co się stanie, jak się założy czujnik innego koloru?(np. zielony odcień) Będzie wpływał jakoś na rozruch/pracę silnika?[br]Dopisany: 05 Październik 2010, 21:31_________________________________________________UP, bo to ważne :gwizdanie:[br]Dopisany: 06 Październik 2010, 12:16_________________________________________________up
-
[ALL B5] Naprawa elektrycznie składanych lusterek - zapieczone tryby fotorelacja
Może było już rozbierane i zostało źle złożone, albo odłamało się coś w mechanizmie
-
[ALL B5] Podsufitka po praniu odkleiła się...
jakbym nie mial na co kasy wydawac
-
[ALL B5] Podsufitka po praniu odkleiła się...
Czyli z tego rozumiem, że trzeba wymienić cały materiał?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Jeśli wsad jest od benzyny, to musi być tarczka od benzyny, w przeciwnym wypadku będzie źle pokazywało obroty, nawet jak będziesz zmieniał kodowanie w vagu. Na pewno końcówka 033C? Na liście liczników nie znalazłem takiego Jeśli masz vaga to wejdź w grupę 17 (instruments) i zobacz jaki będziesz miał numer. BTW. Rozumiem, że licznik masz z zegarkiem bez cyfr?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Info o tym czujniku wyłącza się w vagu i nie trzeba go zwierać do masy, tak samo jak kontrola klocków hamulcowych.