Treść opublikowana przez pawelwor
-
[B6 AVB] Zablokowany odpływ skroplonej wody
Jeśli chodzi o B5 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/359f6e95ade90565.html
-
[B5 AFF] Prośba o pomoc, sporo blędów
Nadal stawiam, że gdzieś - z + się styka na przewodzie i robi zwarcie. Miałem mniej więcej te same błędy i palił się bezpiecznik właśnie przez to.
-
[B5 AFF] Prośba o pomoc, sporo blędów
Dochodzą do niego wężyki podciśnienia, więc to musi być N75
-
[B5 AFF] Prośba o pomoc, sporo blędów
Dodam, że u mnie było to samo i wkońcu znalazłem, że przewód składający się z dwóch kabelków dochodzący do pompy (n109 lub n108) był przelutowany, niezaizolowany i oba kabelki się stykały ciągle powodując spięcie. Zaizolowałem i problemu już nie było. Posprawdzaj wszystkie zaworki wymienione w błędach i przewody dochodzące do nich czy przewody są całe itp.
-
[B5 AFF] Prośba o pomoc, sporo blędów
Bezpiecznik Ci się przepalił w tej czarnej skrzynce co ECU (masz tam duże i małe, chodzi o mały, powinien być gdzieś przy ściance, chyba niebieski, choć pewności nie mam). Coś musi zwarcie robić, więc posprawdzaj czy gdzieś nie ma gołych/przetartych kabli, szczególnie przy pompie.
-
[ALL B5] Listwy dolne z allegro zamienniki ala RS :)
Podsumowaując: Listwy od s4 są równo z rantem, bo progi są inne (bardziej wystające) niż w zwykłej a4, której listwy idą sobie trochę niżej, aby przesłonić szczelinę między drzwiami, a progiem. Więc jak kupować te listy to tylko z progiem
-
[ALL B5] Listwy dolne z allegro zamienniki ala RS :)
Ja bym raczej twierdził, że są za wysoko przyklejone...
-
[B5 ADP] Odgłos stukniecia przy skręceniu
Tak dla pewności, krzyżak to ten przegub zaznaczony na niebiesko na fotce? http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ec449c9ad54c645.html
-
[B5 AJM] Zmiana kierownicy od eSy
Wszystko pasuje
-
[B5 ADP] Odgłos stukniecia przy skręceniu
Sprawdzać na włączonym silniku czy wyłączonym? Jeśli wyłączony to stuka, włączony nie pamiętam
-
[B5 ADP] Odgłos stukniecia przy skręceniu
Czy poza stukaniem są jakieś inne objawy, jak np. dziwne zachowanie w zakrętach? Można wymienić sam krzyżak, czy trzeba całą maglownicę? Tyle pytań, bo nie chcę się dać worolować mechanikowi...
-
[B5 AFN] Wtryskiwacze bosio 216 czy 230 bez programu
Dzięki za info Jeszcze pytanko dodatkowe. Jak mocno dokręcać wtryskiwacze? Na forum golfa pisali o momentach, a ja mam tylko zwykłą grzechotkę. Ktoś tam pisał, żeby ile sił, ale go zjechali. Jak to jest wkońcu?
-
[B5 AFN] Wtryskiwacze bosio 216 czy 230 bez programu
Jakiś tam dym zniosę, ale brak mocy i dziwne zachowania silnika - nie Ja mam wtryski 216 bez programu. Dymi jak cholera ale tylko przy mocnym dodawaniu gazu. Mam też nową pompę 11 i zauważalny przyrost mocy. Nie wiem czy to głównie zasługa pompy czy wtrysków. A i dawka paliwa jest dostosowana do zmiany wtrysków ale programu nie ma. Teraz pewnie bym kupił 230 ale przestraszyłem się słów fachowca, że "230 leją jak z wiadra". Wystraszyłem się spalania, dodatkowo przy mojej mocy docelowej ~170-180KM wtryski 230 nie są wymogiem. Na jaką dawkę zmieniłeś po wymianie wtrysków? Czy po tej zmianie zwiększyło Ci się bardzo spalanie?
-
[B5 AFN] Wtryskiwacze bosio 216 czy 230 bez programu
Jakiś tam dym zniosę, ale brak mocy i dziwne zachowania silnika - nie
-
[B5 ADP] Odgłos stukniecia przy skręceniu
U mnie jest podobnie, mechanik posprawdzał coś tam (jeden kręcił kierownicą na wyłączonym, a drugi coś tam dotykał czymś i jak czegoś dotknął to głośniej stukało) i powiedział, że to coś na kolumnie kierowniczej, narazie nie kazałem mu nic zrobić, wolę poczekać do wypłaty..... Płynu od wspomagania nie ubywa... Ten krzyżak jak jest uszkodzony to maglownica cieknie, czy nie?
-
[B5 1Z] Dziwne zachowanie silnika
Jak często wymieniasz filtr powietrza?
-
[B5 AFN] Wtryskiwacze bosio 216 czy 230 bez programu
Dziękuję, o to mi chodziło
-
[ALL B5] Zdemontowanie deski rozdzielczej oraz dmuchawy
Dodam tylko, żebyś pamiętał, że trzeba spuścić cały płyn z klimy, można umówić się w jakimś zakładzie, żeby spuścili i po robocie napełnili - taniej wyjdzie. Po odłączeniu nagrzewnicy trochę płynu uleci, ale nie dużo.
-
[B5 AFN] Wtryskiwacze bosio 216 czy 230 bez programu
Chodzi o to, że wymienię wtryskiwacze, ale przez jakiś czas nie będzie żadnego programu. Gdzieś przeczytałem, że na 230-ach mniej kopci? Co lepiej się opłaca kupić?
-
[B5 AFN] Odwrotnie działające przyciski nawiewów
Po wciśnięciu przycisku nawiewu górnego, powietrze leci nawiewem dolnym i na odwrót. Czasem też nie działa centralny nawiew (chyba zależnie od uruchomienia samochodu). Ktoś się z czymś takim spotkał i wie co mu dolega?
-
[ALL] Dywaniki welurowe - orginał, a zamienniki
Rozumiem, że kupiłeś PETEX'y? Nie wspomniałeś, że trochę jedzie od nich gumą... :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Dziwne syczenie turbiny
a wiesz moze jakie wymiary ma ta guma :?: Oryginalnie 51mm średnicy. W swoim założyłem jakąś za parę złotych co ma 50mm i ciężko, ale weszła
-
[ALL] Intercooler z A6 do A4 ?
Czy ktoś próbował już zamontować centralny intercooler z A6 2,5 TDI do A4 ? Jeśli nie, to czy wiecie czy pasowałby on bez cięcia belki zderzaka? Jak z mocowaniami? Oglądałem sobie dzisiaj stukniętą A6 i bardzo mnie to zaciekawiło
-
[B5 AFN] Podłaczenie czujnika temp oleju - pod który pin?
Wcześniej miałem zegary UK-NSI, teraz VDO z wskaźnikiem temp oleju. Czujnik oleju w podstawie filtra oleju, jeden styk niebieski. Chcę podłaczyć go pod zegary, poczytałem trochę i nasunęło mi się jedno pytanie. Ktoś napisał gdzieś tam: "zielona kostka pin 21 odpowiada za temp. oleju, powinieneś to podpiąć do niebiesko-białego w kostce czarno-fioletowej, jeśli masz czujnik w podstawie filtra oleju." OK... Jednak zobaczyłem sobie tabelkę pinów i w zielonej kostce opisane są dwie pozycje, które nie dają mi spokoju: I moje pytanie: Jeśli podłączę pod pin 21 to będzie mi pokazywać temp oleju na wskaźniku? Nie powinien być może pin 18? Jak nie to od czego jest ten pin?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Z tego co tu wyczytałem, to wtyczka wycieraczek może się różnić, jeśli manetka jest po lifcie (wtyczka była jakoś tam dzielona). Tak poza tym to nawet jakby był avant, to do sedana by podeszla