Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pawelwor

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pawelwor

  1. Tak być powinno.
  2. To i ode mnie pytanie do posiadaczy AFN. Czy wszystkim praca silnika zależy od pogody? Chodzi mi o to, że jak jest słonecznie, sucho to silnik chodzi grubo, słabiej się na obroty wkręca, itp, a jak deszczowa pogoda to wtedy ładnie, kulturalnie i lepiej się wkręca.
  3. I każdy będzie tak dopisywać, żeby sprawdzić coraz to następną rurę gumową dolotu... Nie prościej napisać, żeby sprawdził cały dolot? Baczes, zazwyczaj tam gdzie dziura to i olej
  4. Pierwsze co to powinieneś sprawdzić, czy gdzieś na dolocie nie ma dziury (gdzie nieszczelnośc to i olej), skoro masz takie objawy. Przepływomierz można zdiagnozować za pomocą vaga i ew. nieprawidłowości.
  5. pawelwor odpowiedział(a) na dzygit temat w 1.9TDI
    Czy dolot jest szczelny? Buczy/huczy coś podczas jazdy?
  6. Już to zrobiłem jakiś czas temu, nie było już tego szumu. Napinacz zamówiłem. Jeszcze raz dla pewności sprawdziłem szczelność dolotu i wydaje się, że jest szczelny. A zrobiłem to podpinając gruchę bezpośrednio do vacum, żeby pompowało ponad 2 bary i kolega trzymał na obrotach a ja po kolei sprawdzałem czy gdzieś syczy albo olej cieknie - brak. Ale coś i tak dolega temu silnikowi, bo jak to sprawdzałem to to strasznie grubo buczał silnik, a logi nie wykazują jakiś nieprawidłowości (poza przepływką w grupie 8, a którą przez to nadaremno wymieniłem) Co chwilę coś mi nowego się pojawia..... Powinienem sobie drugą pracę znaleźć, żeby nadążyć z naprawianiem go...
  7. Z klimatyzacją byłem już wcześniej, sprawdzili jakimś tam urządzeniem i wyszło, że jest tylko połowa czynnika, zalał z czynnikiem UV. Cieknie (chyba) gdzies przy łączeniu z osuszaczem (to już sam sprawdzałem). Także czynnika było full a i tak się nie załączała, podłączał na krótko wiatrak i kompresor i mówił, że działają, więc postawiłem na ten czujnik.[br]Dopisany: 30 Kwiecień 2010, 10:28_________________________________________________Wykręciłem napinacz i stwierdziłem lekki luz rolki. Ponadto kiedy chciałem ją zakręcić to się od razu zatrzymywała. Tak powinno być czy nie? Co do szumu to zapomniałem, czy szumiało na zimnym i ciepłym, czy tylko na ciepłym
  8. Po wymontowaniu na co powinienem patrzeć, żeby sprawdzić czy jest uszkodzony? Kręcić i słuchać czy coś nie szumi?
  9. Nie wiem. Jeśli nie jest zbyt drogi to go wymienię w ciemno..
  10. Na chwilę obecną klimatyzacja mi się nie załącza - prawdopodobnie czujnik (wymiana w ciągu tygodnia). Wchodząc na obroty nie szumi nic bardziej, grupa 11 wychodzi w normie (jak na niedostatek mocy - pisałem gdzieś o tym, były też logi). Na czarno nie kopci, dolot szczelny. Może tak szumić napinacz od paska klimatyzacji? Sam kompresor mam nadzieję, że nie? Jak można sprawdzić, że napinacz padł?[br]Dopisany: 29 Kwiecień 2010, 17:29_________________________________________________Mógłby ktoś napisać jaki powinienem kupić napinacz do paska klimy i jakie śruby do przykręcenia go (fajnie by było z orientacyjną ceną), bo d upa jestem i nie mogę w etce tego znaleźć
  11. W stosunku do mojej a4 masz bardzo dobre wyniki, ja 900 km na baku nie mogę przekroczyć...
  12. Nie będę się rozpisywał... Co może tak szumić? Audi A4 szum
  13. Kąt wtrysku ustawił tak jak powinno byc (49-51), czy tak jak jemu pasowało?
  14. Sam tak myślałem, wymieniłem czujnik temperatury i bez zmian, a po odpięciu od niego kostki zapala na dotyk. Sam też kombinowałem z różnymi ustawieniami kąta. Miałem dwie pompy zakładane (z czego jedna została), obie używane i się nadal zastanawiam czy to nie przez nią, ale logi w vagu świadczą, że pracuje prawidłowo. I wiem, że mam inny silnik, ale porobny problem
  15. A co ma wspolnego zaslepienie egr'a z gaszeniem auta?? Jego zaslepienie odcina doplyw czesci spalin z powrotem do kolektora, jednak klapa gaszaca w nim nadal gasi auto jak zawsze. Z ta uwagą, że Reniu nie ma klapy gaszącej, co nie znaczy że masz rację
  16. http://www.motoallegro.pl/item1012060694_wtryski_1_9_tdi_audi_vw_skoda_nowe_wtryskiwacze.html Znając życie to cena tylko za jeden, ale ciekawi mnie teraz ile normalnie kosztują
  17. Ile powinien (mniej więcej) kosztować nowy wtryskiwacz/komplet wtryskiwaczy do silnika AFN? Na Allegro widzę komplet nowych za ~1200 co mnie zaciekawiło..
  18. Najlepiej komplet.
  19. Dzisiaj sprawdzałem całe podciśnienie. Zrobiłem nawet mały eksperyment podłączając bezpośrednio przewód z vacum do gruszki turbo (pomijając n75). Spróbowałem zrobić na tym logi. Ładowało tak koło 2500 bara (szczegóły na załączonych logach), dolot strasznie pęczniał (więc jest szczelny) i ostatecznie nolauf. O dziwo wg. logów przepływomierz dopiero teraz normalnie mierzył. Później n75 zamieniłem z n18 (bez zmian, czyli sprawne). Dlaczego przy poprawnym podłączeniu wszystkiego takie marne wyniki??? Mam zacząć wszystko po kolei wymieniać? Co miałbym jeszcze sprawdzić? LOGI
  20. aby było jasno, miałes w sterowniku centralnego same zera - 00000 i Centralny dzialal bez problemowo? Dodales 32 czyli teraz masz 00032 i nic sie nie pomieszalo z centralnym, tylko doszlo Ci zamykanie po 15 sekundach? Centralny nic nie szaleje, wszystko dziala tak jak przed dodaniem 32 gdy miales 00000? dokładnie, tyle że nie po 15 sekundach , a przekroczeniu ok. 15km/h. Po zatrzymaniu i wyjęciu kluczyka samo się odryglowuje
  21. daj znac co z tego wyszlo Po dodaniu 32 (czyli teraz 00032) działa domykanie drzwi jak trzeba. Zastanawia mnie dalej ten kod w silniku, a boję się zmieniać wartości, bo jeszcze w ogóle nie odpalę...
  22. Engine 01 - tutaj rozumiem w soft coding powinien być jakiś tam sobie ciąg cyfr. U mnie tylko 00003. To normalne? Wg. tego co podał adadur powinienem mieć 1 na końcu (A4). Obok jest WSC 06325, ale tego jak rozumiem nie ruszać. Podobnie te same zera w Central lock (35), o których już wspominali co niektórzy, dodałem 32, ale jeszcze nie miałem okazji sprawdzić czy działa
  23. Czy ktoś mający pojęcie (a nie tylko domysły) mógłby zebrać info jaki kolor dymu na jaką okazję, itp.? Wydawało mi się, że jak turbo pada to niebieski dym, dlatego chciałbym ostatecznie rozwiać wątpliwości
  24. Jak już napisałem błędów brak, a sztanga przesuwa się płynnie góra dół.. Wężyki wymienione.[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2010, 18:44_________________________________________________Pytanie. Czy G71 z silnika AWX mogę włożyć do swojego silnika (bo tylko taką mam możliwość), żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie jest walniety mój, czy nie będzie pasować? Chociaż patrząc na log 010 nei wydaje mi się, żeby to było to....
  25. Jeśli miałbyś zaślepiony egr to mógłbyś z zaworkiem właśnie od niego podmienić, bo to praktycznie to samo

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.