Treść opublikowana przez pawelwor
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Tak, dokładnie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
ups przejęzyczenie Miałem na myśli taki dzyndzelek, którym się reguluje jak częstotliwość wycierania (dodane: co 3s, 6s, 12s, 18s) Widać go tutaj: http://allegro.pl/manetka-przelacznik-audi-a4-avant-98r-i1219122306.html
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Najprościej zapytaj się o numer tej manetki wycieraczek, bo z takiego zdjęcia to trudno wywnioskować cokolwiek... btw. w tych rocznikach nie było regulacji prędkości działania wycieraczek?
-
[B5 AFN] Po zmianie na pompę 11 błędne wskazania spalania na FIS
Kodowanie w vag jest poprawne. Czy pompa 11-stka ma inną elektronikę, że FIS mi zaniża spalanie? Pokazywało mi m.in., na prawie pełnym baku, że mogę przejechać 1500km (chciałbym w to wierzyć ) Ktoś już coś takiego miał? Coś trzeba było po wymianie przekodować?
-
[B5 AFN] Pytanie o pompe wtryskowa
Ten numer co podałeś to numer boscha. Drugi numer powinieneś mieć 028 130 115A lub AX i jest to numer audi/vw i głównie tym numerem się wszyscy posługują.
-
[B5 AFN] Problem z przewodem wtrysku
Tego się nie uszczelnia. Sprawdziłeś, czy jest poprawnie przykręcony?
-
[ALL B5] Czy mozliwa jest wymiana ''wypalonego" Fis-a ????
Jeśli licznik ma tylko wypalone linie i nie przygasa to naprawa kosztuje 100zł. Wykonuje ją m.in. krzychold www.aceef.pl
-
[B5 AFN] Po wymianie pompy 11mm nie chce zapalić
Zajrzyj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=123495.0 Może tak zapowietrza Ci się ta pompa? Sam niedawno wymieniłem na 11-stkę i gdzieś łapie mi lewe powietrze i zapowietrza się układ ....
-
[B5 AFN] Odwrotnie działające przyciski nawiewów
No to dzisiaj znalazłem czas, rozebrałem konsolę środkową wyjmując ten plastik z nawiewami na nogi (łatwiej mi było odkręcić silniczek od strony kierowcy) i zamieniłem miejscami silniczki: nogi/odmrażanie i ciepło/zimno (tutaj o dziwo działało wszystko normalnie). Nie wiem jak ja to kiedyś oznaczyłem, ale one były nie na swoich miejscach Teraz wszytko wieje jak należy. A i u mnie wszystkie silniczki są takie same, mają chyba trochę pod innym kątem ułożone te "bumerangi", do których przyczepia się sztangi klap.
-
[B5 AFN] Po wymianie pompy zapowietrza się układ paliwowy. Co wymienić?
Pompa 11-stka z demontażu, ma wszystkie oryginalne plomby. Czyli rozumiem, że ten zaworek, do którego idzie przelew od wtrysków nie ma z zapowietrzaniem nic wspólnego? To dlaczego jak go odkręciłem i przykręciłem to się tak zapowietrza, że żeby odpalić to muszę luzować nakrętki na wtryskach i długo kręcić? [br]Dopisany: 22 Wrzesień 2010, 20:30_________________________________________________Pomóżcie coś, bo głupio na mieście co chwilę odpowietrzać układ.... ;( Jeśli nie łapie powietrza od strony wysokiego ciśnienia, to gdzie może? Wycieków żadnych nie zauważyłem... Co mam sprawdzać/wymieniać? Często coś wspominacie o jakimś o-ringu na filtrze paliwa, czy aż tak przez to może się zapowietrzać, podpowiedzcie jaki to o-ring (wymiary)?[br]Dopisany: 25 Wrzesień 2010, 10:26_________________________________________________Doszedł mi nowy objaw, może to was naprowadzi... Dzisiaj odpaliłem, ze 2 sek kręciłem i załapał, po chwili zgasł, tak jakby wypalił paliwo, które gdzieś tam miał. Żeby znowu odpalić musiałem pokręcić trochę dłużej, w końcu zaczął łapać i już chodził. Coś wam takie coś mówi?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
http://www.a4 club.eu/index.php?topic=1215.0 Trzeba usunąć spację międzi 4 i c, bo inaczej pojawia się "trochę" inny adres
-
[B5 AFN] Wyświetlacz FIS z anglika ?
Tak, to to samo.
-
[B5 AFN] Wyświetlacz FIS z anglika ?
Jeśli będzie miał ustawione mile, to i spalanie pokaże na mile i raczej to będzie w okolicach 60 mil Jeśli nie przekodujesz to będzie działał, ale będzie źle wskazywał obroty, a na fisie wszystko w milach i pewnie też źle, bo będzie nieprawidłowo liczył spalanie..
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Oj przepraszam, to była odpowiedź na post MaxsteRR'a
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zanim zabrałem się za wymianę zrobiłem sobie instrukcję (dane zebrane z tego tematu). Głównie dotyczy liczników i samochodów po I lifcie. Wersja *.doc
-
[B5 AFN] Wyświetlacz FIS z anglika ?
Po przekodowaniu na km pokazuje w km. Kupiłem kiedyś licznik angielski z benzyny i się okazało, że nie miał diody w miejscu kontrolki grzania świec (wywalało m.in. błąd o spalonej "żarówce" na vagu). Także kupując do diesla taki licznik lepiej uważać
-
[B5 AFN] Zawór regulacji początku wtrysku?
Wtryski dzisiaj założyłem, jeszcze się dobrze nie dotarły, bo lekko stukają metalicznie
-
[B5 AFN] Zawór regulacji początku wtrysku?
Czy jeśli kąt wtrysku (grupa 000 BS) zmienia się w większym zakresie (potrafi skakać momentami nawet o 10) i w grupie 004 (statyczna) 3-cie okienko również kąt nie trzyma zadanej w okienku drugim znaczy to, że zawór regulacji początku wtrysku jest walnięty? Czy takie objawy coś innego może powodować? Dopiero co wymieniłem na pompę 11 i wtryski 216...
-
Montaż tempomatu A4 B5
Do a4 nie będzie pasowało, nie ma przełącznika świateł mijania.
-
[B5 AFN] Po wymianie pompy zapowietrza się układ paliwowy. Co wymienić?
Chyba wiem, gdzie łapie lewe powietrze, bo dzisiaj zruszyłem zaworek na górze przy nastawniku i jeszcze gorzej się zaczął zapowietrzać... Zauważyłem przy nim 3 miedziane(?) uszczelki. Mógłby ktoś podać ich wymiary? (numeru z etki nie chce, bo nie będę ich zamawiał w aso) Pomóżcie, bo na razie mam uziemiony samochód... Czy przez sam zaworem może się zapowietrzać? Ten zaworek rozumiem jest wymienialny? W razie co do kupienia w sklepie?
-
[B5 AFN] Po wymianie pompy zapowietrza się układ paliwowy. Co wymienić?
Stara pompa była już bardzo doje..na (bardzo kiepskie odpalanie, max prędkość 170, buczenie), więc nie wiem czy i tam się zapowietrzał. Jak postoi dłużej to muszę kręcić chwilę zanim załapie, choć nie zawsze. Jeśli chwilę pochodzi, zgaszę go i zapalę znowu to odpala na tyk. Podpowiedzcie co powinienem wymienić, aby wyeliminować przyczynę? I nie chodzi mi tu o uszczelki samej pompy W innym temacie kudłaty66 napisał o wymianie przelewów i 12-stu podkładeczek miedzianych. Jakich podkładek, bo nie mogę nic takiego skojarzyć...
-
Swap pompy wtryskowej 11 - Nr OE 038 130 107 J
Wkońcu to Quattro nie bedzie mułem Już po powrocie do zwykłej serii kuniów jakoś tak ciężka noga mi się zrobiła.... a tu jeszcze inne graty do zmiany w planach... A co ciekawe było buczenie, a teraz nie ma buczenia przy jeździe
-
Swap pompy wtryskowej 11 - Nr OE 038 130 107 J
Na wtryski już ponad tydzień czekam od cowboya, a wyśle mi je dopiero jutro...
-
Swap pompy wtryskowej 11 - Nr OE 038 130 107 J
Trzeba go najpierw mieć Ale dało radę. Pompa zamontowana, na początku strasznie mi się zapowietrzała jak postał dłuższą chwilę, po uruchomieniu chodzi pięknie i w końcu odzyskałem utracone konie Do końca dnia trochę pojeździłem i już odpala normalnie na tyk (wkońcu) :> Ta pompa, która jest na moich zdjęciach jest z passata, przynajmniej tak twierdzi sprzedający.
-
Swap pompy wtryskowej 11 - Nr OE 038 130 107 J
O tych rzeczach to ja wiem Pytam się o to czy pompy 11 wychodziły z takim kołem i właśnie z takimi wtykami, czy to nie jest jakaś hybryda, która ma tylko obudowę po 11-stce... [br]Dopisany: 14 Wrzesień 2010, 10:39_________________________________________________Przy montażu 11-stki napotkałem dodatkowy problem, o którym nikt nie wspomniał... Stojan wymieniony, jednak wymienić, albo przetoczyć/wyciąć trzeba jeszcze metalową osłonę rozrządu, bo tam też jest za mały otwór...