Treść opublikowana przez CoLo
-
[ALL B5] Bremse Licht
No dobra a ja zakupiłem auto i palił się cały czas komunikat. Gdy popatrzyłem na światła stopu rzeczywiście nie paliła się jedna żarówka. Przeczyściłem styki, wymieniłem żarówkę i teraz po naciśnięciu pedału hamulca znika komunikat i pojawia się OK. Ja widzę to tak, że jest to układ diagnostyczny bo gdyby coś było nie tak to na pewno coś by się pojawiało lub był by jakiś sygnał dźwiękowy. Pozdro
-
[B5 AEB] Niespodziewane - błędy po wymianie sondy na nową
Witam, Przed chwilą dzwoniłem do ASO AUDI (Szewczyk) i można dostać tą sondę 058906265 na zamówienie. Tylko jest jeden mały szkopuł CENA !!! 770zł :wallbash: Pozdro
-
[B5 AEB] Niespodziewane - błędy po wymianie sondy na nową
A co z taką sondą 0 258 006 014 :?: Na stronie Boscha wychodzi, że ta powinna pasować do 1.8t AEB 95r. Tu jest jej opis: Kod silnika: AEB do roku prod.: 06/1996 do nr. podw.: 8D-T 300 000 Sonda lambda: Sonda regulacyjna, Układ wydechowy: przed katalizatorem
-
[ALL B5] Bremse Licht
Dokładnie, mi też się tak wydaję. W ten sposób są sprawdzane światła stopu. U mnie tak jest i u mojego brata, który jeździ Audi 100 S4, po naciśnięciu pedału hamulca wyświetla się OK i znika.
-
[B5 ADP] Ubywa płynu chłodzącego
Masz LPG więc Ja na twoim miejscu posprawdzał bym dobrze przewody i opaski bo dość często tam ucieka płyn. Miałem nie tak dawno podobny problem i okazało się iż jedna opaska była luźna jak cholera...Dobrze popatrz...
-
[B5 AEB] Niespodziewane - błędy po wymianie sondy na nową
hmmm tu coś masz http://www.allegro.pl/item525019947_sonda_lambda_a4_a6_passat_058_906_265_b.html tylko jest na końcu B i niewiem czy to dużo zmienia
-
[ALL B5] Czyszczenie przepustnicy + adaptacja za 100 zł - czy to drogo ?
Czy ja wiem czy tu potrzeba być jakimś mechanikiem Ja nie jestem zbyt mocny wtym a sobie poradziłem bez większych problemów. Wystarczy zrobić tak jak jest napisane w dziale "Warsztat - Zrób to sam". pozdro
-
[ALL B5] Czyszczenie przepustnicy + adaptacja za 100 zł - czy to drogo ?
No ja Ci szczerze powiem, że robiłem takie właśnie czyszczenie (z wyjęciem oczywiście) właśnie na parkingu bo też mieszkam w bloku Ja wolałbym mieć 100zł w kielni, troszkę swojej pracy (naprawdę żaden wysiłek) i sprawa załatwiona. Zrobisz jak uważasz. Pozdro P.S. Tak jak kolega "Nosfer" napisał wszystko masz opisane w odpowiednim dziale.
-
[B5 AEB] Gdzie podłączyć wskaźnik doładowania ?
Tak to ten ale dobra bo już mały OT się robi
-
[B5 AEB] Gdzie podłączyć wskaźnik doładowania ?
No i ten silniczek to przełożony jest z innej furki
-
[B5 AEB] kopcenie z rury w 1.8T + Filmik
OK, dzięki wszystkim za pomoc...wygląda na to że jest okej PozdrO
-
[B5 AEB] kopcenie z rury w 1.8T + Filmik
Na rozgrzanym praktycznie tak samo...ALE któregoś dnia dałem bracholowi żeby się przejechał, Ja pojechałem za nim i nie widziałem jakiegoś dymka...nawet gdy troszku przycisnął
-
[B5 AEB] kopcenie z rury w 1.8T + Filmik
Silnik był tak pół na pół zagrzany... Właśnie troszkę taki zdezorientowany byłem bo jak go kupowałem ok. 4 miechy temu (trochę cieplej było ) to sprawdzałem czy kopci i nie było ani troszku dymka... Oka, uspokoiłem się i dziękuje wszystkim za zainteresowanie i pomoc Pozdrawiam
-
[B5 AEB] kopcenie z rury w 1.8T + Filmik
Heh to ja już sam niewiem. Mi też coś nie tak pasuje, że uszczelka po takim czasie by piardła ale specem nie jestem... A takie objawy jak się mają do pęknięcia głowicy ? Raczej było by widać coś w zbiorniczku lub oleju czy nie koniecznie ?
-
[B5 AEB] kopcenie z rury w 1.8T + Filmik
Filmik robiłem dzisiaj... (+4 oC - według kompa w aucie) Możliwe, że po tak krótkim czasie by uszczele wywaliło ?
-
[B5 AEB] kopcenie z rury w 1.8T + Filmik
No to ładnie... Po roku czasu... aż się nie chce wierzyć, że to możliwe...
-
[B5 AEB] kopcenie z rury w 1.8T + Filmik
Witam, Zastanawiam się czy mam się bać. Mianowicie, kopci z rury i fakt ubywa trochę płynu chłodniczego. Niema oznak przedostawania się oleju do zbiorniczka ani na odwrót. Bagnet i korek czysty. Niemam kata. Wszystko wygląda OK prócz tego ubytku... Te dymienie jest jeszcze w normie ? Chociaż w to wątpię. Uszczelka pod głowicą wymieniana rok temu więc CHYBA raczej nie to. Czyżby pęknięta głowica ? ;( link do filmiku: http://www.wrzuta.pl/film/eeEobO6Xab/ pozdrawiam P.S. Silnik odrazu po odpaleniu (póki jest zimny) trochę mniej kopci...
-
[ALL B5] Syczenie z otworu wlewu paliwa
koszt, 56zl z przesylka od kolegi z forum A wymiana banalna. Jest po lewej stronie pod maska, tu masz temat http://www.a4-klub.pl/smf/pukanie_pod_autem-t6021.0.html;msg78373#msg78373 Ten zaworek jest na 3 zdjeciu... A na przyszlosc bo ten temat to stary kotlet...A tu masz jeszcze jeden temat http://www.a4-klub.pl/smf/silniki_benzynowe/b5problem_z_odpowietrzaniem_baku-t1831.0.html Pozdro
-
[ALL B5] Syczenie z otworu wlewu paliwa
Przerabialem ten problem pare dni temu, wymienilem zaworek (uzywka) i jest OK
-
W co kto gra (X360 & PS3) ?
A ja od dluuuzszeeegoo czasu w Battlefield 2142, praktycznie jedyna gra do ktorej zawsze wracam
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
Dzieki za foto, znalazlem sam a tak ciezko bylo ze hej :gwizdanie: Mala korekta, dzisiaj popatrzylem a tu na blacie ladowanie ok. 13,5V. Nie za malo ?
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
Gdzie znajduje sie ten sterownik bo nie moge takiej informacji znalesc na forum
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
Wiesz, pisze tylko to co mi powiedziano w w/w warsztacie. Gdzie najlepiej przywrocic serie auta i czy ten blad moze powodowac takie dzialanie lambdy ?
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
tzn. jak to sprawdzic ? Co do sondy to robilem logi, caly czas wskazuje 1.1V
-
[B5 AEB] Jak bardzo poważne błędy ?
OK, dzieki wielkie, pojade na diagnostyke i zobacze co i jak...dzieki wielkie odezwe sie wtym watku[br]Dopisany: 25 Październik 2008, 22:08_________________________________________________Dzis dzwonilem do polecanego na forum warsztatu MEGACAR. Gosciu powiedzial, ze czeka mnie wymiana sterownika Wiaze sie to rowniez z kodowaniem IMO, ktory mozna wykonac tylko w ASO, prawda ? Czy ten sterownik musi byc o dokladnych oznaczeniach takie jak u mnie (chodzi mi o ostatnia litere bo sa rozne) ? Aha, czy da rade jakos uratowac program, ktory mam teraz wgrany ?