Treść opublikowana przez bin85
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A licznik założyłeś tez przed liftowy czy po ?
-
[ALL B5] Układ sterujący pompką spryskiwaczy reflektorów
Znaczy nie miałem jej podłączonej do dysz samą pompke sprawdzałem
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dobra skoro kodowaniem niechce po dobroci, chociaż pojąć tego nie mogę to zewrzyj pin 15 od wtyczki fisu do masy i zgaśnie ewentualnie możesz dorezać sobie czujnik w zbiorniczku. Wtyczkę przy radiu też miałem już ori ale włśnie nie udało mi się doszukać gdzie te kable idą bo łączą się w grubą wiązkę, a manetkę kupiłem za 70zł ori i to całość razem z przełącznikem od świateł i kierunkami.
-
[ALL B5] Układ sterujący pompką spryskiwaczy reflektorów
Nie pamiętam dokładnie czy jest tak samo jak od szyby ja po prostu przed zamontowaniem sprawdziłem sobie na krótko pompkę i wiem własnie ze na odwrót słabo pompowała
-
[ALL B5] Układ sterujący pompką spryskiwaczy reflektorów
To zamień + z - na początek właśnie na odwrót pompka licho pompuje.
-
[ALL B5] centralny zamek nie dziala z pilota a dziala z kluczyka
Miałem tak ostatnio z tym że przestał działać tylko jeden kluczyk - bateria również ok, pomogło zaprogramowanie od nowa kluczyka, przynajmniej to na początek przychodzi mi do głowy. Opis jak to zrobić http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t61610.0.html;highlight=kodowanie+kluczyka
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Teoretycznie pasuje też małem na uwadze te manetki tylko zauważ jedno ze ori manetka jest prosta a te sa podgięte do góry jak w b6
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
a nie dało by rady z dwóch zrobić jednej? :mysli http://moto.allegro.pl/item821935481_audi_a4_przelaczniki_zespolone_4d0953513d.html na zdjęciu środkowa chyba od kombi.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ale kolega napisał ze ma manetke z sedana a tam nieda się jej odepchnąć od siebie.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
A to już dokładnie nie wiem jak jest w przypadku 32 pinowej wtyczki a niema na niej opisu?
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
RDS miało być
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
powinny pasować lecz ja nie kupowałem bo w aso powiedzieli mi za jeden kabelek zakończony z dwóch stron pianmi czyli jak przetniemy będziemi mieli 2 - 15 zł, + ori wtyczka do fisy koło 40 więc dałem spokuj bo wyniosło by drożej niż licznik jest warty więc kupiłem w elektronicznym sklepie wtyczke 20pinowa za 1zł, inny robili ją z taśmy od dysku twardego, natomiast piny do wtyczki od manetki pasują z kosti iso z radia (zasilanie bądź głośniki), a wtyczke mini iso wraz z pinami czyli tą która jest odpowiedzialna za połaczenie z licznikiem aby red był wyświetlany rónwież kupiłem w sklepie elektronicznym za 15zł.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
To znaczy tylko te poniższe nie będa wyświetlane czyli pasy, klocki, płyn i navi inne funkcje fis-u zostaną ponieważ nieda się ich wyłączyć programowo.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
generalnie to kodowanie powinny być takie xx160 zamiast xx następujące możliwości: 00 - bez dodatkowych opcji +01 - kontrola zurzycia klocków hamulcowych +02 - kontrolka niezapiętych pasów +04 - niski pozom płynu w spryskiwaczach +16 - nawigacja aby właczyć kilka opcji naraz trzeba zsumować te wartości czyli np jeżeli chcemy kontrole zurzycia klocków i informację o niskim pozomie płynu to zmieniamy kodowanie na 05160, na początek zobacz u siebie 00160.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Dobra mam piny 14 i 16 we wtyczce od fisu, a masz ori nawigację bo przynajmniej tak wynika z kodowania? i najdziwniejsze jest to że na tym kodowaniu nie powinien sie pluć o płyn[br]Dopisany: 13 Grudzień 2009, 16:29_________________________________________________Jest możliwość zwierając piny 17 lub 18 do masy a pin 19 do masy to reset.
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Zaraz poszukam bo licznik z 2000 roku ma inaczej niz 99, a jakie masz kodowanie to podam ci na co zmienić
-
Montaż licznika z FIS w Audi A4 B5
Ostrzeżenie o niskim płynie zmieniasz kodowaniem licznika a o spalonych żarówkach trzeba zewrzeć odpowiednie piny do masy.
-
Info RDS z RADIA + FIS
No może, kiedyś zmieniałem kodowanie po kolei od 0 do 9 i wydawało mi sie ze rds zawsze był, ewentualnie jest różnica między zegarami przed i po lifcie.
-
Info RDS z RADIA + FIS
trzecia pozycja kodowania zegarów niema nic wspólnego i z fisem jak już to kodowanie radia, chociaz ja u siebie nie zminiałem i działa na symhony I ale spróbujcie 00xx?: konfiguracja radia +1 - ferngespeiste Antenne +2 - zmieniarka CD +4 - drugi wyświetlacz (Radio/Navigation)
-
[ALL B5] Padło podświetlenie i nie tylko
Witam, z góry mogę ci powiedzieć że możesz sobie darować te bezpieczniki jakby spalił się od podświetlania to całe zegary by nie świeciły raczej spaliła się żarówka w zegarach, co do kontrolki i brzęczyka to jeżeli masz możliwość to zrób test elementów wykonawczych vagiem. wtedy zobaczysz czy brzęczyk się odezwie.
-
[B5 AHU] Nie działający FIS
Z odłączoną wtyczką Fis i tak by działał, spróbuj spojrzeć na wyświetlacz pod różnym kątem może działa ale niema podświetlania, przydało by sie rozebrać zegary i przynajmniej wzrokowo ocenić czy wszytko wporządku.
-
[ALL B5] Układ sterujący pompką spryskiwaczy reflektorów
Spróbuj równelegle do kondensatora dać rezystor który będzie rozładowywał kondensator ale nie wiem jak to wpłynie na ładowanie kondensatora ewentualnie do testów potencjomert aby było łatwiej dobrać rezystancję.
-
Alarm - gdzie znajduje się moduł domykania szyb?
Były na allegro proste moduły domykania szyb, i chyba nawet na forum był prosty schemat takiego układu na popularnej kostce 555 jest to właśnie układ który przedłuża impuls pochodzący z centralki alarmu koszt takiego układu kilkanaście złotych.
-
[ALL B5] Układ sterujący pompką spryskiwaczy reflektorów
faktycznie jest błąd na schemacie jak kolega zauważył, podmieniłem już na poprawione.
-
[B5 AHU] Rozładowuje akumulator?
Czarny przewód miernika (COM) do minusa akumulatora, a czerwony (V,Ω,mA) do plusa akumulatora, miernik ustawiony na zakres 20V = można też na zakresie 200 lub 1000 wtedy wynik będzie mniej dokładny, oczywiście jeżeli przewody podłączysz odwrotnie czyli czerwony w mierniku do minusa akumulatora to nic się nie stanie na wyświetlaczu pojawi się minus.