Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sztomel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sztomel

  1. wiem o co chodzi, tak jak pisałem jest to elektrozawór N75 sterowany nadciśnieniem, u jego góry przy wtyczce elektrycznej widać czerwony wężyk, ten widoczny u dołu wychodzący z boku mimo, że na zdjęciu jest czarny to jak go przemyjesz będzie niebieski a prawie całkiem niewidoczny a wychodzący pionowo w dół od spodu tego elektrozaworu będzie czarny. Już na pierwszy rzut oka widać, że różni się od tego podanego na mojej fotce wtyczką a dalej nie wiem bo go nie widać. PS. Zawór upustowy, o którym wspomnialeś to ta część wewnątrz części gorącej turbiny zaznaczona na poniższej fotce :
  2. jak na ironię kontrolka grzania świec jak zacznie migać wcale nie oznacza awarii zasilania świec żarowych tylko informuje, że sterownik silnika zapisał jakiś trwały błąd krytyczny i dodatkowo sygnalizuje ona niesprawność włącznika świateł stop - więc u Ciebie wszystko jest tak jak być powinno - poza włacznikiem stopu oczywiście
  3. dzięki za życzenia, mieszkam już w nim ponad rok a jeśli chodzi o zlot i parapetówę to ja nie miałbym nic przeciwko ale moja kobieta i dziecko raczej chyba tak :> sorry za OT.
  4. w moim Golfie Mk4 TDI jest to przekaźnik oznaczony na obudowie nr 109 - przekaźnik zasilania napięciem zacisku 30, no ale Golf to nie A4 B7 więc tu muszą Ci podpowiedzieć ci co mieli z tym problem i naprawiali ten przekaźnik od zasilania ECU lub wiedzą, który to, na vagu nic nie wyszło bo ECU nie mając zasilania nie zapisze błędu. w swoim w takim przypadku mogę sobie zawsze poradzić jak auto zgaśnie z tego powodu w trasie, gdzie nie mam ani w zapasie tego przekaźnika ani lutownicy, żeby w nim poprawić luty bo to one często się wygrzewają i czasami tracą przewodność, gdyż mając silnik na pompie rotacyjnej wystarczy, że tylko podepnę na krótko z plusa akumulatora napięcie na elektrozawór start-stop N109 na pompie wtryskowej i jadę dalej - tyle, że silnik wtedy pracuje w trybie awaryjnym i przyspiesza jak SDI ale najważniejsze, że autem jadę dalej.
  5. przez 2 godziny nie wystygnie, jak odpalam całkiem zimny silnik po całej nocy (auto stoi na wolnym powietrzu) to konrolka od świec świeciła przez około 6 s. a po 2 godz. jak znów odpalałem to tylko mignęła i zawsze tak mam a silnik pali od kopa.
  6. Sztomel odpowiedział(a) na leoncjo temat w 1.9TDI
    błąd 575 nie wskaże jednoznacznie co jest powodem przeładowania lub niedoładowania i dlatego przeprowadza się wtedy tzw. logi dynamiczne i dopiero na ich podstawie możemy zdiagnozować co szwankuje i uwalony N75 jak najbardziej wchodzi tu w rachubę, mimo, iż w AHU nie ma zmiennej geometrii to jest zawór wastegate, który jest sterowany gruchą z cięgnem za pośrednictwem N75.
  7. no to wymieniłeś właściwy (czteropinowy)
  8. he he, pewnie bym zakupił ale tylko TDI, benzyn już nie chcę, obecnie jeżdżę Golfem Mk4 TDI ale z nim to chyba długo pozostanę bo kupiłem mieszkanie M5 na kredyt więc chyba nic nie odłożę na boku ;(
  9. za każdym razem gdy przekręcimy kluczyk a silnik mamy już ciepły to kontrolka świec powinna tylko mignąć, jakie i ile masz czujników w tym króćcu wodnym ?
  10. bardzo prosto : przed wyjściem z auta klamką wewnętrzną odblokowujesz rygiel drzwi pasażera, wysiadasz, zamykasz z pilota drzwi kierowcy a następnie przechodzisz do drzwi pasażera, otwierasz je, ręką wciskasz rygiel tych drzwi i je zatrzaskujesz i auto masz pozamykane - trochę wyobraźni
  11. koledzy jeśli cieknie Wam tylko i wyłącznie spod nastawnika to jest to pikuś, nie trzeba wyjmować pompy, wystarczy tylko odkręcić 4 śruby i wymienić uszczelkę a następnie ustawić dawkę wtrysku i można to zrobić samemu jeśli ma się vaga aby dawkę prawidłowo ustawić, gorzej jeśli okaże się (co jest bardzo prawdopodobne) tak jak u kolegi grzes1150, że cieknie też przy głowicy tłokorozdzielacza - wtedy tylko wprawny pompiarz sobie poradzi ze zdemontowaniem i ponownym założeniem tej głowicy bez wyjmowania pompy - nikomu niewprawnemu nie polecam jej demontażu bo części z pompy mogą się posypać po garażu a złożenie tego do kupy to już ekwilibrystyka przy pompie w poziomie na silniku. Adamv ja jestem z Rybnika ale nie posiadam adresu pompiarzy bo nie musiałem jeszcze korzystać, podjedź do obojętnie jakiego mechanika od TDI u siebie w okolicy a z pewnością poda Ci adres takowego bo zazwyczaj sami nie biorą się za jej naprawę tylko wożą do speca od pomp.
  12. Sztomel odpowiedział(a) na grabson765 temat w 1.9TDI
    pewnie obawiał się, że jest napędzana paskiem rozrządu i obawiał się, że długo może nie wytrzymać i wtedy ponowny koszt rozbiórki całego przodu aby dojść do rozrządu - to zrozumiała obawa bo szarpie po kieszeni.
  13. tylko zabrudzi Ci olejem to na co ten olej będzie z niego kapał i ot cały problem
  14. Ok ! Czekam na fotkę bo Audicą nie jeżdżę więc nie wiem co tam jest, w którym miejscu upchane pod maską :>
  15. też to obstawiam a dokładnie to chodzi o przekaźnik zasilający sterownik silnika.
  16. tu masz na fotce (na przykładzie Golfa) ale zawsze jest w króćcu wodnym wychodzącym z głowicy :
  17. przecież pisałem, że steruje nimi sterownik silnika !!!
  18. b0cian w dolnym lewym rogu schematu na fotce poniżej jest obudowa zaworu EGR wraz z membraną i siłownikiem sterowania klapą gaszącą i z tyłu tej membrany biegnie wężyk - idąc za tym wężykiem trafisz do tego elektrozaworu N239 na schemacie, poza wejściem na wężyki ma on też gniazdko na wtyczkę elektryczną i to od niej właśnie musisz zacząć sprawdzanie braku zasilania lub zwarcia z masą :
  19. małe sprostowanie - powinien otworzyć drogę podciśnieniu (czyli aby membrana zassała siłownik sterujący dźwignią klapy) w momencie przekręcenia kluczyka w stacyjce w pozycję wyłączenie zapłonu a nie jego wyjęciu ze stacyjki) - taki mały niuans. Co do braku mocy to zupełnie inna brocha.
  20. tylno broń Boże nie z takim co elektrozawór N75 nazawał zaworem upustowym bo jeszcze gotów Ci gaźnika się w Twoim silniku doszukać i cewkę wysokiego napięcia wymienić albo silniczek krokowy [br]Dopisany: 07 Styczeń 2009, 16:20_________________________________________________rico11 uwierz mi, że jeszcze trochę poczytasz wiadomości na tym forum i to Ty będziesz zaginał tego mechanika - szkoda, miałeś pecha bo akurat trafiłeś na jakiegoś niemotę, z którego akurat przykładu nie ma co brać, nie martw się, dobrze myślałeś tylko akurat jego wieedza wprowadziła Cię w błąd. Pozdrawiam.
  21. więc załóżmy, że masz klapę gaszącą a wtedy błąd dotyczy usterki elektrycznej i albo jest przerwa w zasilaniu tego elektrozaworu albo zwarcie do masy, musisz zacząć oględziny od jego wtyczki i gniazdka i najlepiej wysuszyć suszarką a następnie przeczyścić styki i spryskać je spray'em do złącz elektrycznych oraz dalej sprawdzić wiązkę elektryczną czy nie jest gdzieś przetarta jej izolacja, zrobić sobie przejażdżkę i ponownie sprawdzić vagiem czy błąd się pojawi.
  22. jeśli masz vaga to podepnij jeszcze raz i podaj dokładnie jakie błędy wyrzucił i sprawdź przy okazji czy masz siłownik sterowania klapą gaszącą w swoim silniku przy obudowie zaworu EGR.
  23. jeśli paliwo zamarzło to raczej w filtrze paliwa więc albo go wymontujesz i ogrzejesz odkręcając od jego spodu korek odwadniający albo wstawisz nowy, następnie wlej do baku depresator i tankowanie do pełna. Oczywiście przy każdej wymianie filtra nie zapomnij zalać go najpierw paliwem przed uruchomieniem silnika bo zapowietrzony układ może Ci wykończyć akumulator.
  24. ale jeśli Twoje autko ma 90 KM mocy to albo masz silnik AHU albo 1Z a jeśli 110 KM to silnik AFN i w żadnym z tych wymienionych przeze mnie silników nie ma klapy gaszącej (no chyba, że producent zaczął ją stosować w AFN-ie po 1998 roku w co wątpię); jeśli nie wiesz jakie masz oznaczenie silnika to możesz je u siebie sprawdzić oglądając pole numerowe bezpośrednio na bloku silnika tak jak na załączonej fotce (foto dotyczy silnika benzynowego ale w Twoim jest oznaczenie i numer w tym samym miejscu i może go trochę przysłaniać króciec wodny wychodzący z głowicy) :
  25. zgadzam się z Tobą, że to elektrozawór - przecież też tak pisałem, elektrozawór to N75 (albo taki jak na pierwszej fotce jeśli silnik jest 1Z albo taki jak poniżej jeśli silnik AHH) a zawór wastegate nie jest elektrozaworem i to zupełnie inna para kaloszy

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.