Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sztomel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sztomel

  1. kąt synchronizacji do sprawdzenia, bo widzę, że ma problemy z odpaleniem, wartości powinny wynosić 0,0 z tolerancją +/-3 stopnie, jak masz Vaga to nie problem to sprawdzić.
  2. no to robią mechanicy kolegę persi w bambuko :
  3. zjawiskiem normalnym jest, że zawór ciśnieniowy w korku uwalnia zbytni nadmiar ciśnienia ale żeby sam się odkręcał to już nie, masz jakieś perpetum mobille
  4. w AFF jest turbo ze zmienną geometrią ? bo ETKA wybija, że ma gruchę ciśnieniową, więc jak to jest ? kolegę persi i mnie ktoś robi w bambuko ?
  5. na własnym przykładzie napiszę, że ssaki są OK bo wycyckał do cna stary olej (chłodnica oleju to już inna sprawa) a przy kolejnej wymianie uszkodzili mi gwint w misce olejowej (gwint śruby wytrzyma ale miski już nie) ale wymienili mi miskę (jak przystało na fachowy serwis). Jednym słowem jestem za ssakami.
  6. dzięki jaro4444 za wyręczenie, słuchajcie go koledzy bo większość ludzisk się od Niego uczyła w takich przypadkach !!!
  7. jeśli będzie podłączone podciśnienie to owszem ale musisz też wymienić zaworek N75 z tego jaki masz na ten plastikowy z białą główką bo Twój jest ciśnieniowy.
  8. trzeba zdjąć tapicerkę drzwi kierowcy i dostać się do mikrowłącznika zamka i wtyczki przy nim i wtedy sprawdzisz co jest nie tak.
  9. przyczyna może tkwić w czujniku temperatury albo chwilowym braku kontaktu na pinach wtyczki czujnika lub ECU, proponuję sprawdzić vagiem wskazania temperatur w grupie 007.
  10. u ciebie tak u mnie nie , ja mam go w rurze ale tej idącej od IC do kolektora ssącego
  11. to nie "cięgionko" się zapieka tylko kierownice powietrza ale koledzy czy nie zauważacie jednego problemu - moc nie powraca po ponownym odpaleniu silnika, więc jaki "notlauf" ?
  12. G71 zamocowany jest na przewodzie łączącym intercooler z turbiną (plastikowa rura za silnikiem z umocowanym od spodu czujnikiem)
  13. pytanie tylko, w której kwestii nie pomogło zgaszenie i ponowne odpalenie : brak mocy czy wzrost temperatury ? jeśli brak mocy to nie wskazuje to na tryb awaryjny gdyż po ponownym uruchomieniu turbo powinno pompować prawidłowo - ale tylko do momentu ponownego przeładowania lub niedoładowania, jeśli wzrost temperatury to tutaj żadnej nieprawidłowości się nie doszukałem, wręcz przeciwnie - wreszcie silnik załapał prawidłową temperaturę !
  14. dojdźmy najpierw do ładu z oznaczeniem silnika a wtedy łatwiej będzie zlokalizować czujnik G71
  15. gdybyś miał klapę gaszącą to silnikiem by nie telepotało przy gaszeniu ale Wy (czyli Pretor ora[dziuniek 79[/b] jej nie macie, więc jeśli telepie a w cześniej jej nie było to nie jej a poduszek sprawka.
  16. Sztomel odpowiedział(a) na turus123 temat w 1.9TDI
    sęk w tym, że ta usterka występuje niezależnie od przebiegu, możesz przejechać i 1000 km i eśli nie butujesz silnikowi to ona się nie pojawi, silnik wtedy odczuje notlaufa kiedy znowu przekroczysz około 3200 obrotów na ostatnim biegu.
  17. coś mi się zdaje, że jest to śruba mocująca przewód olejowy do turbiny, trzeba uważać bo łatwo ukręcić ten przewód, dwie siedemnastki tam chyba przychodzą i trzeba skontrować dolną nakrętkę ale po wcześniejszym dorobieniu specjalnego klucza bo normalny nie wejdzie pomiędzy gorącą i zimną część turbiny, jest fotoporada demontażu z Audi A3 kolegi o nicku "stopi" i ostatni post jest ważny, o ten : http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1091794&start=60&sid=
  18. na Vagu wyjdzie błąd potencjometru pedału gazu.
  19. he hee, wiedziałem [br]Dopisany: 18 Luty 2009, 08:52_________________________________________________marewel chyba siedzisz na forum : www.tdi-tunig.pl bo coś mi tak gdzieś mignął Twój nick ?
  20. oznaczenie silnika to zupełnie inna bajka niż numer VIN, jak otworzysz maskę komory silnika to (o ile się nie mylę) na kielichu amortyzatora (stojąc przed autem i patrząc na silnik to na lewym) masz naklejkę tzw. tabliczkę znamionową i na niej z prawej strony jest napisane oznaczenie silnika np. BLB, BMM - coś w tym stylu, zobacz i podaj na forum lub najlepiej dopisz pod Twoimi danymi w podpisie.
  21. jak silnik pracuje tylko na jałowym to wykręć z pompy wtryskowej elektrozawór N109 (start/stop), wypłucz go w benzynie ekstrakcyjnej, przedmucha a następnie ponownie wkręć - powinna usterka ustąpić.
  22. o "władco postów" wiesz dlaczego tak napisałem, bo Musashi odpowiadał na posta kolegi grzanek85, który ma silknik AHU i to mnie zmyliło. W PD nie ma wtrysku sterującego - no pewnie, bo są pompowtryskiwacze. Oj, będzie polewka, już wiem jakie kolega Musashi puści posty, ale cóż, mój błąd, do którego się przyznaję
  23. no to jest trochę dziwne bo przynajmniej powinno wskazać usterkę czujnika ciśnienia oleju zgaśnięcie silnika przy zapaleniu kontrolki oleju to normalny objaw i ustaje po otwarciu i podniesieniu maski (czujnik otwarcia klapy silnika) ale jeśli chodzi o pompę paliwa to takowej nie masz, jest tylko pompa wtryskowa z sekcją niskiego ((pompa ssąca) i wysokiego ciśnienia (pompa tłocząca) a wszystko w jednej obudowie))

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.