Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B6 AVF] Bardzo duże trudności w porannym uruchomieniu silnika
kąt synchronizacji do sprawdzenia, bo widzę, że ma problemy z odpaleniem, wartości powinny wynosić 0,0 z tolerancją +/-3 stopnie, jak masz Vaga to nie problem to sprawdzić.
-
[B5 AFN] Turbina po regeneracji - brak doładowania
no to robią mechanicy kolegę persi w bambuko :
-
[B5 AFN] Korek zbiorniczka wyrównawczego sam się odkręca
zjawiskiem normalnym jest, że zawór ciśnieniowy w korku uwalnia zbytni nadmiar ciśnienia ale żeby sam się odkręcał to już nie, masz jakieś perpetum mobille
-
[B5 AFN] Turbina po regeneracji - brak doładowania
w AFF jest turbo ze zmienną geometrią ? bo ETKA wybija, że ma gruchę ciśnieniową, więc jak to jest ? kolegę persi i mnie ktoś robi w bambuko ?
-
[B7 BKE] Wymiana oleju (korek spustowy a ssanie od góry)
na własnym przykładzie napiszę, że ssaki są OK bo wycyckał do cna stary olej (chłodnica oleju to już inna sprawa) a przy kolejnej wymianie uszkodzili mi gwint w misce olejowej (gwint śruby wytrzyma ale miski już nie) ale wymienili mi miskę (jak przystało na fachowy serwis). Jednym słowem jestem za ssakami.
-
[INNE] Zmiana turbosprężarki
dzięki jaro4444 za wyręczenie, słuchajcie go koledzy bo większość ludzisk się od Niego uczyła w takich przypadkach !!!
-
[INNE] Zmiana turbosprężarki
jeśli będzie podłączone podciśnienie to owszem ale musisz też wymienić zaworek N75 z tego jaki masz na ten plastikowy z białą główką bo Twój jest ciśnieniowy.
-
[B6 AWX] Centralny zamek - otwiera i zamyka auto
trzeba zdjąć tapicerkę drzwi kierowcy i dostać się do mikrowłącznika zamka i wtyczki przy nim i wtedy sprawdzisz co jest nie tak.
-
[B5 AVG] 1000 obrotów na biegu jałowym po odpaleniu na ciepłym silniku
przyczyna może tkwić w czujniku temperatury albo chwilowym braku kontaktu na pinach wtyczki czujnika lub ECU, proponuję sprawdzić vagiem wskazania temperatur w grupie 007.
-
[B5 AFN] Błąd i lokalizacja czujnika G71
u ciebie tak u mnie nie , ja mam go w rurze ale tej idącej od IC do kolektora ssącego
-
[B5 AHH] Spadek mocy silnika i wzrost temperatury
to nie "cięgionko" się zapieka tylko kierownice powietrza ale koledzy czy nie zauważacie jednego problemu - moc nie powraca po ponownym odpaleniu silnika, więc jaki "notlauf" ?
-
[B5 AFN] Błąd i lokalizacja czujnika G71
G71 zamocowany jest na przewodzie łączącym intercooler z turbiną (plastikowa rura za silnikiem z umocowanym od spodu czujnikiem)
-
[B5 AHH] Spadek mocy silnika i wzrost temperatury
pytanie tylko, w której kwestii nie pomogło zgaszenie i ponowne odpalenie : brak mocy czy wzrost temperatury ? jeśli brak mocy to nie wskazuje to na tryb awaryjny gdyż po ponownym uruchomieniu turbo powinno pompować prawidłowo - ale tylko do momentu ponownego przeładowania lub niedoładowania, jeśli wzrost temperatury to tutaj żadnej nieprawidłowości się nie doszukałem, wręcz przeciwnie - wreszcie silnik załapał prawidłową temperaturę !
-
[B7 BLB] Silnik zaczął szarpać przy ruszaniu z pierwszego biegu
a dlaczego ?
-
[B5 AFN] Błąd i lokalizacja czujnika G71
dojdźmy najpierw do ładu z oznaczeniem silnika a wtedy łatwiej będzie zlokalizować czujnik G71
-
[B5 AFN] Dragnia silnika po jego wyłączeniu - trzęsie autem
gdybyś miał klapę gaszącą to silnikiem by nie telepotało przy gaszeniu ale Wy (czyli Pretor ora[dziuniek 79[/b] jej nie macie, więc jeśli telepie a w cześniej jej nie było to nie jej a poduszek sprawka.
-
[B6 AWX] Silnik stracił moc
sęk w tym, że ta usterka występuje niezależnie od przebiegu, możesz przejechać i 1000 km i eśli nie butujesz silnikowi to ona się nie pojawi, silnik wtedy odczuje notlaufa kiedy znowu przekroczysz około 3200 obrotów na ostatnim biegu.
-
[B5 AKN] Pomoc przy odkręceniu turbiny
coś mi się zdaje, że jest to śruba mocująca przewód olejowy do turbiny, trzeba uważać bo łatwo ukręcić ten przewód, dwie siedemnastki tam chyba przychodzą i trzeba skontrować dolną nakrętkę ale po wcześniejszym dorobieniu specjalnego klucza bo normalny nie wejdzie pomiędzy gorącą i zimną część turbiny, jest fotoporada demontażu z Audi A3 kolegi o nicku "stopi" i ostatni post jest ważny, o ten : http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1091794&start=60&sid=
-
[B5 AFB] Silnik pracuje tylko na biegu jałowym
na Vagu wyjdzie błąd potencjometru pedału gazu.
-
[B7 BRB] Prawidłowa wartość kąta synchronizacji
he hee, wiedziałem [br]Dopisany: 18 Luty 2009, 08:52_________________________________________________marewel chyba siedzisz na forum : www.tdi-tunig.pl bo coś mi tak gdzieś mignął Twój nick ?
-
[B7 BLB] Silnik zaczął szarpać przy ruszaniu z pierwszego biegu
oznaczenie silnika to zupełnie inna bajka niż numer VIN, jak otworzysz maskę komory silnika to (o ile się nie mylę) na kielichu amortyzatora (stojąc przed autem i patrząc na silnik to na lewym) masz naklejkę tzw. tabliczkę znamionową i na niej z prawej strony jest napisane oznaczenie silnika np. BLB, BMM - coś w tym stylu, zobacz i podaj na forum lub najlepiej dopisz pod Twoimi danymi w podpisie.
-
[B5 AVG] Kontrolka oleju i dziwny przypadek
tak
-
[B5 AFB] Silnik pracuje tylko na biegu jałowym
jak silnik pracuje tylko na jałowym to wykręć z pompy wtryskowej elektrozawór N109 (start/stop), wypłucz go w benzynie ekstrakcyjnej, przedmucha a następnie ponownie wkręć - powinna usterka ustąpić.
-
[B7 BRB] Prawidłowa wartość kąta synchronizacji
o "władco postów" wiesz dlaczego tak napisałem, bo Musashi odpowiadał na posta kolegi grzanek85, który ma silknik AHU i to mnie zmyliło. W PD nie ma wtrysku sterującego - no pewnie, bo są pompowtryskiwacze. Oj, będzie polewka, już wiem jakie kolega Musashi puści posty, ale cóż, mój błąd, do którego się przyznaję
-
[B5 AVG] Kontrolka oleju i dziwny przypadek
no to jest trochę dziwne bo przynajmniej powinno wskazać usterkę czujnika ciśnienia oleju zgaśnięcie silnika przy zapaleniu kontrolki oleju to normalny objaw i ustaje po otwarciu i podniesieniu maski (czujnik otwarcia klapy silnika) ale jeśli chodzi o pompę paliwa to takowej nie masz, jest tylko pompa wtryskowa z sekcją niskiego ((pompa ssąca) i wysokiego ciśnienia (pompa tłocząca) a wszystko w jednej obudowie))