Treść opublikowana przez Sztomel
-
[ALL B5] Szarpnięcie, przerwanie podczas przyśpieszania
no to już zależy, czy Seatem wkupi się w grono A4
-
[B6 AWX] Zaolejony dolot powietrza od intercoolera do kolektora ssącego
no tak, to byłoby niemiłe doświadczenie he he !
-
[B6 AWX] Zaolejony dolot powietrza od intercoolera do kolektora ssącego
zgadza się.
-
[B6 AWX] Termostat otwiera obieg przy 73 stopniach
raczej tak, wszystko wskazuje, że się nie zamyka w porę, coś na jego temat : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=202618
-
[B6 AWX] Zaolejony dolot powietrza od intercoolera do kolektora ssącego
wystarczy, że rurkę idącą z dysku na pokrywie zaworów do rury z powietrzem (idącą od filtra powietrza do turbosprężarki) wypniesz, zaślepisz jej wlot w rurze powietrznej a następnie ją przedłużysz i walniesz do jakiejś butelki, to foto już zamieszczałem w podobnych tematach (ale dotyczy ono silnika VP, jednak w zasada jest tak sama i tak samo się to tyczy silników PD) : link do foto w pełnym wymiarze : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4dd6a64c03793bf2.html PS. ale mi się zjebka dostanie od Musashiego
-
[B7 BKE] Dymienie z rurki bagnetu oleju, korka wlewu oleju, metaliczne cykanie
objaw wskazuje na niedrożną odmę, wymiana silnika - pierdoły !
-
[B7 BRB] Prawidłowa wartość kąta synchronizacji
raczej jest spowodowana przez czujnik wtrysku sterującego 3-go cylindra, który daje odczyty dla ECU i wartość jest przyspieszana przy wzroście obrotów silnika a wszystko po to aby przyśpieszyć wtrysk paliwa.
-
[B6 AWX] Zaolejony dolot powietrza od intercoolera do kolektora ssącego
o jakim zbiorniku piszesz ?[br]Dopisany: 17 Luty 2009, 21:57_________________________________________________ masz zupełną rację ! z tą odmą podpiętą do dolotu to tylko i wyłącznie jest podyktowane normami czystości spalin - chyba teraz EURO4, czujniki i kontrolki niczego nie zasygnalizują a turbinka i dolot faktycznie odpoczną - co innego środowisko, którego czystością jest zwolennikiem kolega Musashi - racja, bo przecież należy dbać o to czym oddychamy i co jemy ale dla silnika to nic dobrego !
-
[B6 AWX] Dziwne objawy w czasie pracy silnika, brak mocy
zawór EGR jest otwierany przy pracy silnika na wolnych obrotach i w innych ustalonych mapami ECU warunkach - można to zobaczyć w dziale gdzie koledzy załączają na forum wykresy z logów - jest tam info na temat % otwarcia EGR (ostatnia podziałka z prawej strony logów).
-
[B6 AWX] Zaolejony dolot powietrza od intercoolera do kolektora ssącego
w pokrywie zaworów nie ma żadnego filtra a przynajmniej nie w naszych silnikach - filtr w separatorze oleju ma np. BMW w swoich silnikach, to co widać - ten dysk na pokrywie to zawór ciśnieniowy odpowietrzania odmy, niedrożność odmy w TDI a zwłaszcza w silnikach nowszych od 1Z i AFN to rzadkość a nawet jeśli do tego dojdzie to zgromadzone w skrzyni korbowej nadciśnienie samo znajdzie sobie ujście np. wydmuc**jąc bagnet z rurki, w której jest włożony.
-
[ALL B6] Co to za część silnika?
oczywiście, że przestanie ale najpierw trzeba rozebrać dolot począwszy od rury z filtra powietrza do turbiny potem rury od turbiny do intercoolera, wypłukać sam intercooler i dalej rurę oraz wnętrze obudowy EGR.
-
[B5 AHU] Jak to jest z luzem wirnika w turbo ?
z moich skromnych wiadomości jakie nabyłem czytając różne fora wiem, że jest dopuszczalny niewielki luz poprzeczny, natomiast jeśli chodzi o luz wzdłużny ośki turbiny to nie powinno go być a taki, który już ma skok 2,5 mm jest bardzo duży. Jeśli jednak turbo przy tych objawach nie pożera oleju to pewnie bym z tym jeździł dalej a ryzyko rozbiegania silnika przez zasilenie go olejem z turbiny zawsze istnieje.
-
[ALL B6] Co to za część silnika?
zaślepienie EGR nic tu nie poprawi w kwestii wycieku tego oleju, wyciek jest na tulei ośki obrotu klapy gaszącej, jeśli ktoś jest zainteresowany usunięciem wycieku to może sobie sprawdzić moje i Musashiego odpowiedzi na podobne tematy w moim profilu.
-
[B5 AFN] Problem z odpaleniem przy temp. poniżej 0 st.C
kąt wtrysku, jak piszesz, nie powoduje tego efektu bo jest lekko przyspieszony i tu bym nic nie zmieniał ale drugą przyczyną ciężkiego odpalania w niższych temperaturach jest brak prądu podawanego na świece - piszesz, że świece wymieniłeś - więc OK ale nie byłbym pewny co do rzetelności serwisantów odnośnie podawania na nie zasilania, sprawdź czy problem ustanie jak przed rozruchem zimnego silnika odepniesz wtyczkę od czujnika temperatury płynu chłodzącego czyli G62.
-
[B6 AWX] Dziwne objawy w czasie pracy silnika, brak mocy
możesz zdemontować obudowę EGR z kolektora ssącego i zobzczyć czy zawór EGR nie jest przycięty w pozycji na wpół otwartej - wtedy będzie cały czas dostawał spaliny wraz z powietrzem doładowanym co będzie zakłócało pracę silnika, zawór może być zawieszony z powodu osadzającego się na nim nagaru od przypalonego oleju.
-
[B5 AJM] Płyn chłodniczy z "czegoś" nad czujnikiem Cieczy;/ A Jednak To Paliwo;/
pewnie pod nim będzie uszczelka ale nie wiem czy można ją nabyć w zestawie naprawczym - można popytać w serwisie Skody - o dziwo u nich jest lepsze zaplecze jeśli chodzi o zestawy naprawcze i tańsze niż w VW/AUDI.
-
[B6 AWX] Zaolejony dolot powietrza od intercoolera do kolektora ssącego
w pokrywie zaworów nie ma filtra odpowietrzającego odmy tylko zawór ciśnieniowy odpowietrzenia odmy - ten właśnie czarny dysk widoczny u góry pokrywy, w silnikach VP ten zawór jest wymienny a w silnikach PD niestety nie i dlatego trzeba wymieniać całą pokrywę zaworów, ponadto do oddzielenia z gazów odmy drobin oleju służy odolejacz czyli separator oleju, którego w silniku PD nie ma; pokrywa silnika PD - http://motoallegro.pl/item545851064_pokrywa_zaworow_vw_audi.html, separator oleju w silniku VP - sama wymiana pokrywy zaworów nie wniesie zbytniej poprawy a zastosowanie oil catch tanka tak.
-
[B5 AJM] Płyn chłodniczy z "czegoś" nad czujnikiem Cieczy;/ A Jednak To Paliwo;/
z niej może ciec paliwo lub olej, płyn nie.
-
[B7 BRB] Prawidłowa wartość kąta synchronizacji
filtr powietrza mam nadzieję, że jest czysty, trudno w takim przypadku coś doradzić skoro się nie słyszy jego dźwięku a tym bardziej nie można go zza ekranu lapka zlokalizować.
-
[B6 AWX] Zaolejony dolot powietrza od intercoolera do kolektora ssącego
tak to jest jak się na nocne zmiany do pracy chodzi :>
-
[B5 1Z] Jak Zimny pali od strzala ale nierówno przez chwile chodzi i szary dymek puszcza
napiszę tak : z całą pewnością @rogal nie zostawił tego silnika z rozjechanym kątem wtrysku - tego jestem pewien - firma znana i poważana (nie tylko na forum A4), kąt wyprzedzenia tłoczenia troszeczkę bym przyspieszył, bo powinien być rzędu 46-51 jednostek a poza tym sprawdziłbym jeszcze przekaźnik świec żarowych.
-
[B5 AFN] co tak piszczy
piko-miko nikt zza monitora czy ekranu lapka nie powie Ci co jest przyczyną tego piszczenia jak sam tego nie zweryfikujesz, proponuję jeździć tak do kolejnej wymiany paska rozrządu - chyba, że jest Ci za te odgłosy wstyd, ale jak mamy obsłuchać Twój silnik, no powiedz ?
-
[B6 AWX] Zaolejony dolot powietrza od intercoolera do kolektora ssącego
niczym się nie przejmuj, olej w dolocie TDI to rzecz normalna, turbina jest OK tylko olej dostaje się do dolotu z odmy silnika (czyli odpowietrzenia skrzyni korbowej) tym oto wężykiem : u ciebie jest trochę inaczej bo masz silnik PD ale zasada jest ta sama, a skoro masz wycieki z obudowy zaworu EGR i klapy gaszącej : to nie jesteś osamotniony, nie tylko Ty masz z tym problem, faktem jest, że skoro wycieki są z EGR to albo trzeba się z tym pogodzić, albo wymieć obudowę wraz z EGR na nową (koszty są wysokie) albo zainstalować oryginalnego "oil catch tanka" (koszty też nie są małe) albo zastosować butelkę po Coca Coli przy silniku (koszty minimalne) : w tym ostatnim rozwiązaniu jak również przy oil catch tanku olej nie dostaje się do dolotu i wtedy mamy przynajmniej suchy dolot (bez oleju i nagaru na zaworze EGR) i nie trzeba czyścić co jakiś czas kolektora ssącego, który lubi zarastać nagarem (większość z nas zaślepia na stałe zawór EGR - jest trochę :> info na ten temat na forum A4 i nie tylko), dobrze, że trafiłeś na forum, przynajmniej mechanicy nie będą Cię naciągali na wysokie koszta naprawy (bo jak trochę poczytasz to się uświadomisz i będziesz wiedział co z czym się je). Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy !
-
[B7 BKN] Jak szybko silnik (płyn chłodzący) powinien osiagnać 90 stopni ?
to jest fakt stwierdzony ! świece podgrzewacza były i są 3 a nie 4 ! TDI nagrzewa się teoretycznie i w praktyce po około 8 km w obecnych temperaturach do 90*C. (przy wyłączonym ogrzewaniu wewnętrznym)
-
[B5 AFN] Olej silnikowy
pełen syntetyk ma to do siebie, że ma tendencję do wypłukiwania nagarów i nalotów ze starego oleju, Twojemu silnikowi (może a nie musi) zaszkodzić nalanie full syntetyka (wypłucze abo nie) stare osady. Proponuję nalać semisynthetic taki jaki masz obecnie i niczym się nie przejmować a przynajmniej będziesz miał głowę spokojną.