Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B5 AFB] Niebieski dym po regeneracji pompy
niebieski dym to przeważnie spalany olej ale i również powietrze w przewodach paliwowych, sprawdź wężyki, króćce, metalowe cybanty na przewodach i nakrętki na przewodach metalowych przy wtryskach i głowicy tłokorozdzielacza przy pompie czy dobrze dokręcone a przewody dobrze osadzone.
-
[B5 AFN] Czujnik otwarcia drzwi od strony kierowcy
dzięki za fotki, przyznać trzeba, że rozwiązanie techniczne lepsze niż w Passacie i Golfie IV, w tych ostatnich mikrowłącznikiem steruje plastikowo-gumowy mimośród, w którym po pewnym czasie żłobi się bruzda, w którą wpada bolec mikrowłącznika i trzeba z tym kombinować.
-
[B5 AFN] Czujnik otwarcia drzwi od strony kierowcy
bo to jest mikroswitch typowy dla Golfa IV i Passata, steruje on masą; możesz przy okazji wkleić foto Twojego - sam chętnie zobaczę jak wygląda to w A4
-
[B5 AJM] Zapalam samochód, ruszam: KOMPLETNY BRAK MOCY;/
wklej fotkę to zobaczymy co tam u Ciebie z tym podciśnieniem.
-
[B5 1Z] Czujnik temperatury paliwa
nic nie trzeba ustawiać, odkręcasz tylko sam dekiel nastawnika a nie cały nastawnik, wymieniasz czujnik i zakręcasz pokrywę nastawnika, tu masz fotoporadę jak się za to zabrać (na przykładzie Golfa) : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=135193
-
[B5 AFN] Jak podłączyć przewody podciśnieniowe ?
tu trochę innaczej rozrysowane schematy, trochę różni się rozwiązanie EGR i nie masz klapy gaszącej oraz pompa podciśnienia w innym miejscu ale reszta jest taka sama i zasada sterowania również (na schemacie z ETKI podanym przez karbonka jest błąd bo przewód 14 idący do siłownika turbiny nie posiada zaworka jednokierunkowego :
-
[B5 1Z] Czujnik temperatury paliwa
tak on wygląda w realu :
-
[B5 AFN] Jakie przewody podciśnienia ?
w ASO za metr przewodu podciśnienia liczą sobie 75 złotych więc od razu można to sobie odpuścić, faktem jest, że w grę wchodzą różne średnice przewodów od 3,2 do 4 mm (trzeba sprawdzić samemu jakie i w jakiej długości są potrzebne) ja proponuję zakup np. w tej firmie : http://www.re5pect.pl/index.php?products=product&prod_id=358 u nich można spytać o inne średnice, cena chyba atrakcyjna i kolor do wyboru a przy ewentualnym pęknięciu widać gdzie ono nastąpiło a nie jak w oryginałach trzeba się domyślać bo oplot jest zewnętrzny.
-
[B7 BRB] Szarpanie podczas przyspieszania
z całą pewnością nie jest to wina poduszek silnika ani skrzyni biegów - szarpania byłyby odczuwalne już przy samym ruszaniu lub gwałtownym przyspieszaniu, , co do gwizdania turbiny to wszystko zależy jaki to dźwięk ale gwizdać może (gwizd pojawił mi się po rozszczelnieniu plecionki na wydechu i nigdy własnego turbo wcześniej nie słyszałem, jeśli czujesz swąd sprzęgła to prawdopodobnie już się kończy - ja poczułem silny swąd jak byłem zmuszony 4 razy ruszać ze skrzyżowań z uwaga (piątego biegu - wina braku oleju w skrzyni biegów, która wyszła dopiero na trasie), sprzęgło śmierdziało przez 40 km ale do dziś chodzi jak ta lala, problem z Twoim samochodem jest trudny ale jeśli decydujesz się na wymianę sprzęgła to rozważ też wymianę koła dwumasowego a najlepiej na koło jednomasowe - jako zamiennik.
-
[B5 AFN] Czy mogę podmienić do sprawdzenia zaworek N75 z N18 ?
w przypadku Twojego silnika te zaworki są identyczne i ich zamiana jest pożądana - z powodzeniem możesz tak zrobić.
-
[B5 AFN] Migająca kontrolka świec żarowych
jest to sygnał wysyłany kierowcy przez sterownik silnika, który daje znać o niesprawnym działaniu któregokolwiek sensora badającego parametry pracy silnika i innych układów samochodu - konieczne jest odczytanie zapisanego w sterowniku kodu błędu za pomocą programu i interfejsu diagnostycznego VAG-COM.
-
[B5 AKN] Problem z odpaleniem silnika
a więc prawidłowy. Chyba jednak trzeba będzie się przyjrzeć pompie.
-
[B6 AVF] Kontrolka świec żarowych
istota problemu z tą kontrolką jest taka, że jeśli przy jej miganiu zauważymy, iż nie działa nam światło stop to w pierwszej kolejności szukamy przyczyny we włączniku tych świateł przy pedale hamulca oraz okablowaniu elektrycznym a jeśli po naprawie kontrolka dalej będzie mrugać to jedynie podłączając Vaga dowiemy się jaki zapisany w sterowniku silnika błąd powoduje sygnalizowanie go tą właśnie kontrolką - inaczej to bezsensowne i czasochłonne szukanie igły w stogu siana.
-
[B5 AVG] Kolejność gaśnięcia kontrolek
dobrze robisz, zgaśnięcie kontrolki świec żarowych jest sygnałem wysyłanym przez sterownik silnika dla kierowcy, że ten w tym czasie może uruchomić silnik, niepokoić się trzeba dopiero wtedy jeśli po uruchomieniu silnika jakaś istotna dla bezpieczeństwa jazdy i pracy silnika kontrolka nie zgaśnie lub się zaświeci.
-
[B5 AFN] Nie odpala, czarny dym
czy po przekręceniu kluczyka w stacyjce w pozycję "ON" zapala się na moment i gaśnie kontrolka świec żarowych oraz czy Twój AFN ma już klapę gaszącą wewnątrz obudowy zaworu EGR ?
-
[B5 AKN] Problem z odpaleniem silnika
jesteś pewien, że odłączyłeś wtyczkę właściwego czujnika - najlepiej wklej fotki tego czujnika bo coś mi się zdaje, że się pomyliłeś.
-
[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych
a więc tak : 1 - obroty silnika 2 - kąt początku wtrysku 3 - położenie pedału przyspieszenia 4 - dawka wtryskiwanego paliwa 5 - ciśnienie w kolektorze ssącym (bez znaczenia dla diagnozowania grupy 000 w silnikach na pompie wtrsykowej) 6 - ciśnienie atmosferyczne (bez znaczenia dla diagnozowania grupy 000 w silnikach na pompie wtryskowej) 7 - temperatura płynu chłodzącego 8 - temperatura w kolektorze ssącym 9 - temperatura paliwa 10 - masa powietrza (ta wartość obowiązuje tylko przy włączonej recyrkulacji spalin, recyrkulacja zostaje wyłączona po około 2 minutach, w razie potrzeby ponownego pomiaru należy zwiększyć obroty silnika lub ponownie go uruchomić).
-
[B5 AFN] Kontrolka świec żarowych
odpowiedź masz kilka postów wyżej, jak miga kontrolka to sprawdź czy świeci stop podczas naciskania na pedał hamulca, jeśli stop świeci to tylko odczyt Vagiem.
-
[B5 1Z] Kolejność odkręcania śrub głowicy
nie wiem czy to ważne ale przy dokręcaniu stosuje się klucz dynamometryczny
-
[B6 AWX] Wypięcie czujnika G62
oczywiście, że spowoduje wylanie płynu do poziomu na jakim czujnik się znajduje ale można przecież zlać płyn do kuwety z dolnego zaworu spustowego a potem ponownie wlać do układu i nic wtedy nam nie ucieknie bezpowrotnie, przy zlewaniu płynu pamiętać aby odkręcić korek ze zbiorniczka wyrównawczego.
-
[B6 AWX] Wypięcie czujnika G62
ja raczej polecam na początek wypiąć kostkę z G62/G2 i spryskać ją oraz wyjścia ww. czujnika spray'em do złącz elektrycznych a jeśli to nie pomoże to dopiero wtedy wymieniać.
-
[ALL B5] Olej na turbinie - czym to grozi i skąd ten wyciek (zdjęcia) ?
to nie jest właściwy nr części, Tobie potrzeba tych, które są na tym rysunku i te zaznaczone na żółto a najbardziej ten króciec śrubowy z pierścieniem uszczelniającym :
-
[B5 AVG] Trochę oleju na wtyczce przy filtrze
to jest czujnik temperatury płynu chłodzącego (podwójny) G62/G2 i widoczny na nim olej nie pochodzi z niego gdyż gdyby przeciekał to pojawiłby się na nim płyn chłodzący a nie olej i wychodzi na to, że olej skapnął (jak sam się domyśliłeś) podczas wymieniany filtra odmy.
-
[INNE] Czt blok silnika z 110 KM będzie pasował do 90 KM (Audi A3) ?
jeżeli chodzi o A3 to silniki 90-cio konne o oznaczeniu AGR i ALH są takimi samymi silnikami jak 110-cio konne o oznaczeniu ASV, AHF, AVG - jedyna różnica pomiędzy nimi to wydajniejsze wtryskiwacze i inne oprogramowanie sterownika; z powodzeniem możesz zastosować dowolny słupek z wymienionych wyżej silników.
-
[B5 AHH] Parę fachowych pytań do osób będących w temacie
do wykorzystania potencjału pompy "11" lepiej jak włożysz wtryski 230 i większe turbo aby z programem było w przedziale 190-200 KM, upewnij się jednak, że masz u siebie pompę "11" bo przypuszczam, że samochodu nie masz od nowości a nigdy nie wiadomo kto w nim wcześniej grzebał i co wymieniał, "jedenastka" ma nr 038 130 107 J" widoczny z boku jej korpusu : http://www.buytdi.com/images/TDI_injection_pump_automatic.jpg