Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B6 AVF] Uszkodzone pompowtryski
zanim się zabierzesz za wymianę proponuję zamienić pompki miejscami i zobaczyć jak za tą zamianą pójdzie korekcja na konkretnych cylindrach.
-
[B5 AFN] Odłączony wężyk od N75
domyślam się, że chodzi Ci o wężyk w Twoim AFN bo schemat, który wkleiłeś dotyczy zwykłej turbosprężarki z zaworem upustowym wastegate; oczywiście, że z odpiętym wężykiem nr 5 turbina VNT nie będzie miała sterowania łopatkami zmiennej geometrii i silnik będzie szedł mułowato, doładowanie uzyska dopiero po osiągnięciu wyższych obrotów bo łopatki turbiny znajdują się wtedy w pozycji minimalnego doładowania a co za tym idzie sterownik silnika, zanim silnik się rozkręci, może przejść w tryb pracy awaryjnej.
-
[B5 AFN] Opis kontrolek na liczniku
na przykładzie Passata ale to praktycznie to samo : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8172
-
[B5 AHH] Czy można odpalić na pych ?
z własnego doświadczenia dodam tylko, że raz odpalałem TDI na 3 biegu na holu i skończyło się na ułamanym kole pasowym wału, napędzającym pasek wielorowkowy - całe szczęście, że tylko na tym, zasada jest taka, że nie odpala się na pych żadnego samochodu wyposażonego w katalizator (choć jego wybuch to i tak pikuś w porównaniu z uszkodzeniem silnika po pęknięciu lub przeskoczeniu paska rozrządu - jedno jest pewne - każdy niech robi jak uważa, ja najpierw uważam a potem robię więc na pych lub na holu bym auta nie odpalał.
-
[B5 AFF] Problem z wchodzeniem na obroty (migająca kontrolka od świec żarowych)
skoro silnik nie łapie obrotów mimo dodawania gazu to wygląda to na usterkę związaną z potencjometrem pedału gazu - nieodzowny w takim przypadku jest jednak odczyt błędu Vagiem aby potwierdzić to przypuszczenie.
-
[B5 AFN] Auto samo przyspiesza
zapobiegawczo proponuję zdjąć (w celu sprawdzenia) wąż powietrza doładowanego wchodzący na króciec intercoolera i zobaczyć czy i ile wyleje się z niego oleju - jeśli wyleje się go zbyt dużo to jest to niestety niepokojąc objaw, w takim przypadku proponuję wypiąć wężyk odmy z rury idącej od filtra powietrza do turbiny, wlot w rurze po wężyku zaślepić a odmę (chwilowo) puścić pod auto lub do butelki i jeśli objawy samoistnego wkręcania się silnika na obroty będą się powtarzać to pamiętaj aby być w pogotowiu by zdusić silnik strzałem sprzęgła na najwyższym biegu przy jednocześnie wciśniętym pedale hamulca - lepiej dmuchać na zimne bo szkoda byłoby silnika gdyby okazało się, że to jednak oleum z turbo ciśnie w dolot.
-
[B5 AFN] Auto samo przyspiesza
a to ciekawe zjawisko ja raczej upatrywałbym winy w puszczającym olej turbo i uwaga przed "rozbieganiem" się silnika - sprawdzić trzeba przede wszystkim ilość oleju w wężu powietrza doładowanego przy wejściu do intercoolera.
-
[B5 AJM] Wyciek plynu chłodniczego (zdjęcie)
jego numer to 4A0 819 809 a nie ten, który podałeś i jest to zawór ogrzewania, którego koszt wynosi około 29 Euro.
-
[B5 1Z] Nierówna praca silnika
elektrozawór gaszący N109 nie ma nic do tych objawów - u Ciebie mjto winę za to ponosi albo "open or short to ground" na czujniku wzniosu iglicy rozpylacza trzeciego wtryskiwacza albo sam zawór N108 w pompie wtryskowej - sprawdź błędy zapisane w sterowniku silnika Vagiem.
-
[B5 AVG] Silnik ciężko oddpala gdy jest zimy
antoniantoniewicz nie przyrównuj kłopotów z odpalaniem zimnego silnika ADP do AVG bo to dwa różne światy, kolego adro13 zastosuj przed pompą wtryskową zaworek jednokierunkowy bo wygląda na to, że paliwo Ci się cofa.
-
[B5 AFN] Wąż gumowy do intercoolera
a ja na ETCE mam nr 8D0 145 840 M
-
[Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS
tu się zgadzam w całej rozciągłości, sam jeżdżę z tym silnikiem, skrzynią DQY i ZMS, przelatałem na nim już 177 kkm ale na fabrycznym sofcie i koło dwumasowe jak na razie daje rady ale z drugiej strony polecam to co podaje jaro4444 bo wielu z jego porad skorzystało z pozytywnym efektem. [br]Dopisany: 21 Maj 2009, 08:42_________________________________________________jaro4444 o ile dobrze pamiętam to miałeś taki silnik w Seacie.
-
[B5 1Z] Ciężko odpala
zawsze ale to zawsze, kłopoty z odpaleniem zimnego silnika wiążą się z albo zbyt opóźnionym kątem wyprzedzenia początku tłoczenia (początku wtrysku) albo z zapowietrzaniem się układu zasilania przez nieszczelności na wężykach i oringu przy samym filtrze paliwa. Wyeliminowanie jednego i drugiego zapobiega tej przypadłości.
-
[Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS
skrzynia w zasadzie o oznaczeniu DQY lub EGR, chodzi o to aby dobrać koło zamachowe z początku produkcji AGR bo potem o ile dobrze pamiętam w tym silniku również stosowano zweimassenschwungrad czyli dwumasowe koło zamachowe, nie jestem jednak w stanie podać od jakiego nr nadwozia stosowano ZMS.
-
[A6 C5 1.8T 99] Szalejacy centralny i alarm
wszystko wskazuje, że źródło usterki leży w zamku drzwi kierowcy i aby zobaczyć co się tam dzieje - a z pewnością będą tam albo zerwane luty od mikrostyków albo uszkodzony mechanizm sterujący mikrostykami czego przykładem są m.in. błędy : ponadto widać, że brak jest połączenia z syreną alarmu, rozkodował się klucz i dlatego ten pierwszy Ci nie działał a ponadto uruchomił sygnał alarmu (bez syreny) : świadczy o tym ten błąd - 00955 - Key 1 09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent i prawdopodobnie ktoś bawił się przyciskami pilota centralnego zamka będąc poza zasięgiem czujników w samochodzie i spowodował jego rozkodowanie. Cóż mogę poradzić w tej sprawie - rozbierz sam bok drzwi i dostań się do zamka, wymontuj go i rozbierz i zwróć uwagę na pęknięte luty, przerwy w połączeniach elektrycznych, zwróć uwagę czy przekręcanie zamka w pozycję otwarty/zamknięty powoduje sprawne wsuwanie i wysuwanie bolców mikroprzełączników, jeśli sam nie czujesz się na siłach to zleć to dobremu elektromechanikowi.
-
[Golf 4 ALH] Odchwaszczanie & tuning Gofla, seria 90PS
odnośnie tych przedmuchów to proponuję sprawdzić drożność zaworu regulującego ciśnienie skrzyni korbowej (czarny dysk na pokrywie zaworów) - w tym celu zdejmij wężyk z króćca rury powietrza idącej od filtra powietrza do turbosprężarki, wolny króciec w rurze powierza zaślep czymś chwilowo a następnie odpal silnik i sprawdź czy tak samo dmucha z tego wężyka wychodzącego z zaworu regulacyjnego ciśnienia, jeśli nie dmucha z niego wcale lub bardzo słabo to oznacza, że odma nie jest drożna i zawór należy wypłukać lub wymienić, sprawdź też po odkręceniu korka wlewu oleju czy widać pod nim zawory czy odolejacz bo możliwe, że nie ma tego odolejacza i dmucha prosto w otwór wlewowy.
-
[B5 1Z] Nierówna praca silnika, zarówno znimnego jak i ciepłego
najczęstsze przyczyny falowania obrotów i nierównej pracy to uszkodzenie czujnika G80 (czujnik wzniosu iglicy rozpylacza trzeciego wtryskiwacza) - jego uszkodzenie lub przerwy w połączeniu ze sterownikiem silnika powodują brak dynamicznej regulacji kąta wyprzedzenia tłoczenia realizowanej za pomocą sygnału płynącego do przestawiacza kąta wtrysku z ECU silnika, drugim najczęstszym powodem nieregularnej pracy silnika to zabrudzenie nastawnika dawki w pompie wtryskowej, usterka czujników temperatury jak i dość częste przerwy sygnałów z nich docierających do ECU z powodu śniedziejących złączek, pomijam tu oczywiście kwestię zapomnianych, przez niektórych właścicieli TDI i nie tylko, dawno lub wcale nie wymienianych filtrów paliwa i powietrza.
-
[B5 AFB] Silnik nie odpala
faktycznie a ja zasugerowałem się oznaczeniem silnika w prefixie tematu.
-
[B5 AFB] Silnik nie odpala
trzeba sprawdzić czy przekaźnik podający zasilanie na sterownik silnika jest sprawny - jego brak przewodzenia prądu można łatwo rozpoznać - podczas przekręcenia kluczyka w pozycję zapłon nie zapali się (wraz z pozostałymi) kontrolka świec żarowych - wtedy silnika nie uruchomimy bo sterownik silnika nie będzie zasilał elektrozaworów pompowtryskiwaczy - w tym przypadku Vag nie ujawni żadnego błędu bo sterownik bez zasilania nie jest go w stanie zapisać.
-
[B6 AKE] Czy ktoś wie co to jest za sensor (zdjęcia) ?
jest to czujnik ciśnienia powietrza doładowanego czyli MAP Sensor i w Twoim samochodzie znajduje się w górnej części intercoolera po stronie lewej samochodu przy wylocie węża idącego do kolektora ssącego.
-
[B6 AVF] Mrugająca kontrolka świec żarowych
ale najpierw Vagiem odczyt błędów a potem ewentualna wymiana a nie odwrotnie
-
[B5 AFN] Jak wymienić wirnik zasysający powietrze do turbiny ?
pewnie wirnik części zimnej dokręcił w imadle a szczotką drucianą czyścił wirnik części gorącej
-
[B6 AVF] Mrugająca kontrolka świec żarowych
u wszystkich ta kontrolka oznacza zapisany błąd jakiegoś podzespołu w sterowniku silnika ale nie każdy błąd dyskwalifikuje silnik i osprzęt od dalszej jazdy samochodem, nie ma co dramatyzować, z uwagi na słabe uruchamianie silnika u kolegi ar2rek podejrzewam, że kontrolki się zapaliły z powodu usterki w obwodzie czujnika G40 albo usterki jego samego - w takim przypadku silnik zimny będzie gorzej odpalał ale odpali i będzie pracował bez zarzutu w trakcie jazdy.
-
[B6 AVF] Mrugająca kontrolka świec żarowych
nie w tym silniku
-
[B5 AHU] Czyszczenie zaworu recylkulacji spalin
owszem, masz opis jego diagnostyki w tym linku - grupa 003 BS : http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html najlepiej zawór zaślepić w cholerę i puścić wężyk odmy pod silnik - wtedy mamy pewność, że silnik nie cierpi, mamy suchy dolot i nie przejmujemy się tymi pierdołami ale... zaraz mnie opiep....szy za te porady pewien forumowicz... ja wiem który a Wy koledzy albo się domyślacie albo kombinujcie albo zaraz się ujawni pisząc komentarz do mojej wypowiedzi