Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sztomel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sztomel

  1. Sztomel odpowiedział(a) na Dev temat w 1.9TDI
    zanim się zabierzesz za wymianę proponuję zamienić pompki miejscami i zobaczyć jak za tą zamianą pójdzie korekcja na konkretnych cylindrach.
  2. domyślam się, że chodzi Ci o wężyk w Twoim AFN bo schemat, który wkleiłeś dotyczy zwykłej turbosprężarki z zaworem upustowym wastegate; oczywiście, że z odpiętym wężykiem nr 5 turbina VNT nie będzie miała sterowania łopatkami zmiennej geometrii i silnik będzie szedł mułowato, doładowanie uzyska dopiero po osiągnięciu wyższych obrotów bo łopatki turbiny znajdują się wtedy w pozycji minimalnego doładowania a co za tym idzie sterownik silnika, zanim silnik się rozkręci, może przejść w tryb pracy awaryjnej.
  3. na przykładzie Passata ale to praktycznie to samo : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8172
  4. z własnego doświadczenia dodam tylko, że raz odpalałem TDI na 3 biegu na holu i skończyło się na ułamanym kole pasowym wału, napędzającym pasek wielorowkowy - całe szczęście, że tylko na tym, zasada jest taka, że nie odpala się na pych żadnego samochodu wyposażonego w katalizator (choć jego wybuch to i tak pikuś w porównaniu z uszkodzeniem silnika po pęknięciu lub przeskoczeniu paska rozrządu - jedno jest pewne - każdy niech robi jak uważa, ja najpierw uważam a potem robię więc na pych lub na holu bym auta nie odpalał.
  5. skoro silnik nie łapie obrotów mimo dodawania gazu to wygląda to na usterkę związaną z potencjometrem pedału gazu - nieodzowny w takim przypadku jest jednak odczyt błędu Vagiem aby potwierdzić to przypuszczenie.
  6. zapobiegawczo proponuję zdjąć (w celu sprawdzenia) wąż powietrza doładowanego wchodzący na króciec intercoolera i zobaczyć czy i ile wyleje się z niego oleju - jeśli wyleje się go zbyt dużo to jest to niestety niepokojąc objaw, w takim przypadku proponuję wypiąć wężyk odmy z rury idącej od filtra powietrza do turbiny, wlot w rurze po wężyku zaślepić a odmę (chwilowo) puścić pod auto lub do butelki i jeśli objawy samoistnego wkręcania się silnika na obroty będą się powtarzać to pamiętaj aby być w pogotowiu by zdusić silnik strzałem sprzęgła na najwyższym biegu przy jednocześnie wciśniętym pedale hamulca - lepiej dmuchać na zimne bo szkoda byłoby silnika gdyby okazało się, że to jednak oleum z turbo ciśnie w dolot.
  7. a to ciekawe zjawisko ja raczej upatrywałbym winy w puszczającym olej turbo i uwaga przed "rozbieganiem" się silnika - sprawdzić trzeba przede wszystkim ilość oleju w wężu powietrza doładowanego przy wejściu do intercoolera.
  8. jego numer to 4A0 819 809 a nie ten, który podałeś i jest to zawór ogrzewania, którego koszt wynosi około 29 Euro.
  9. Sztomel odpowiedział(a) na mjto temat w 1.9TDI
    elektrozawór gaszący N109 nie ma nic do tych objawów - u Ciebie mjto winę za to ponosi albo "open or short to ground" na czujniku wzniosu iglicy rozpylacza trzeciego wtryskiwacza albo sam zawór N108 w pompie wtryskowej - sprawdź błędy zapisane w sterowniku silnika Vagiem.
  10. antoniantoniewicz nie przyrównuj kłopotów z odpalaniem zimnego silnika ADP do AVG bo to dwa różne światy, kolego adro13 zastosuj przed pompą wtryskową zaworek jednokierunkowy bo wygląda na to, że paliwo Ci się cofa.
  11. a ja na ETCE mam nr 8D0 145 840 M
  12. tu się zgadzam w całej rozciągłości, sam jeżdżę z tym silnikiem, skrzynią DQY i ZMS, przelatałem na nim już 177 kkm ale na fabrycznym sofcie i koło dwumasowe jak na razie daje rady ale z drugiej strony polecam to co podaje jaro4444 bo wielu z jego porad skorzystało z pozytywnym efektem. [br]Dopisany: 21 Maj 2009, 08:42_________________________________________________jaro4444 o ile dobrze pamiętam to miałeś taki silnik w Seacie.
  13. Sztomel odpowiedział(a) na kłaja temat w Audi A4 B5
    zawsze ale to zawsze, kłopoty z odpaleniem zimnego silnika wiążą się z albo zbyt opóźnionym kątem wyprzedzenia początku tłoczenia (początku wtrysku) albo z zapowietrzaniem się układu zasilania przez nieszczelności na wężykach i oringu przy samym filtrze paliwa. Wyeliminowanie jednego i drugiego zapobiega tej przypadłości.
  14. skrzynia w zasadzie o oznaczeniu DQY lub EGR, chodzi o to aby dobrać koło zamachowe z początku produkcji AGR bo potem o ile dobrze pamiętam w tym silniku również stosowano zweimassenschwungrad czyli dwumasowe koło zamachowe, nie jestem jednak w stanie podać od jakiego nr nadwozia stosowano ZMS.
  15. wszystko wskazuje, że źródło usterki leży w zamku drzwi kierowcy i aby zobaczyć co się tam dzieje - a z pewnością będą tam albo zerwane luty od mikrostyków albo uszkodzony mechanizm sterujący mikrostykami czego przykładem są m.in. błędy : ponadto widać, że brak jest połączenia z syreną alarmu, rozkodował się klucz i dlatego ten pierwszy Ci nie działał a ponadto uruchomił sygnał alarmu (bez syreny) : świadczy o tym ten błąd - 00955 - Key 1 09-10 - Adaptation Limit Surpassed - Intermittent i prawdopodobnie ktoś bawił się przyciskami pilota centralnego zamka będąc poza zasięgiem czujników w samochodzie i spowodował jego rozkodowanie. Cóż mogę poradzić w tej sprawie - rozbierz sam bok drzwi i dostań się do zamka, wymontuj go i rozbierz i zwróć uwagę na pęknięte luty, przerwy w połączeniach elektrycznych, zwróć uwagę czy przekręcanie zamka w pozycję otwarty/zamknięty powoduje sprawne wsuwanie i wysuwanie bolców mikroprzełączników, jeśli sam nie czujesz się na siłach to zleć to dobremu elektromechanikowi.
  16. odnośnie tych przedmuchów to proponuję sprawdzić drożność zaworu regulującego ciśnienie skrzyni korbowej (czarny dysk na pokrywie zaworów) - w tym celu zdejmij wężyk z króćca rury powietrza idącej od filtra powietrza do turbosprężarki, wolny króciec w rurze powierza zaślep czymś chwilowo a następnie odpal silnik i sprawdź czy tak samo dmucha z tego wężyka wychodzącego z zaworu regulacyjnego ciśnienia, jeśli nie dmucha z niego wcale lub bardzo słabo to oznacza, że odma nie jest drożna i zawór należy wypłukać lub wymienić, sprawdź też po odkręceniu korka wlewu oleju czy widać pod nim zawory czy odolejacz bo możliwe, że nie ma tego odolejacza i dmucha prosto w otwór wlewowy.
  17. najczęstsze przyczyny falowania obrotów i nierównej pracy to uszkodzenie czujnika G80 (czujnik wzniosu iglicy rozpylacza trzeciego wtryskiwacza) - jego uszkodzenie lub przerwy w połączeniu ze sterownikiem silnika powodują brak dynamicznej regulacji kąta wyprzedzenia tłoczenia realizowanej za pomocą sygnału płynącego do przestawiacza kąta wtrysku z ECU silnika, drugim najczęstszym powodem nieregularnej pracy silnika to zabrudzenie nastawnika dawki w pompie wtryskowej, usterka czujników temperatury jak i dość częste przerwy sygnałów z nich docierających do ECU z powodu śniedziejących złączek, pomijam tu oczywiście kwestię zapomnianych, przez niektórych właścicieli TDI i nie tylko, dawno lub wcale nie wymienianych filtrów paliwa i powietrza.
  18. Sztomel odpowiedział(a) na wypsiu temat w Audi A4 B5
    faktycznie a ja zasugerowałem się oznaczeniem silnika w prefixie tematu.
  19. Sztomel odpowiedział(a) na wypsiu temat w Audi A4 B5
    trzeba sprawdzić czy przekaźnik podający zasilanie na sterownik silnika jest sprawny - jego brak przewodzenia prądu można łatwo rozpoznać - podczas przekręcenia kluczyka w pozycję zapłon nie zapali się (wraz z pozostałymi) kontrolka świec żarowych - wtedy silnika nie uruchomimy bo sterownik silnika nie będzie zasilał elektrozaworów pompowtryskiwaczy - w tym przypadku Vag nie ujawni żadnego błędu bo sterownik bez zasilania nie jest go w stanie zapisać.
  20. jest to czujnik ciśnienia powietrza doładowanego czyli MAP Sensor i w Twoim samochodzie znajduje się w górnej części intercoolera po stronie lewej samochodu przy wylocie węża idącego do kolektora ssącego.
  21. ale najpierw Vagiem odczyt błędów a potem ewentualna wymiana a nie odwrotnie
  22. pewnie wirnik części zimnej dokręcił w imadle a szczotką drucianą czyścił wirnik części gorącej
  23. u wszystkich ta kontrolka oznacza zapisany błąd jakiegoś podzespołu w sterowniku silnika ale nie każdy błąd dyskwalifikuje silnik i osprzęt od dalszej jazdy samochodem, nie ma co dramatyzować, z uwagi na słabe uruchamianie silnika u kolegi ar2rek podejrzewam, że kontrolki się zapaliły z powodu usterki w obwodzie czujnika G40 albo usterki jego samego - w takim przypadku silnik zimny będzie gorzej odpalał ale odpali i będzie pracował bez zarzutu w trakcie jazdy.
  24. nie w tym silniku
  25. owszem, masz opis jego diagnostyki w tym linku - grupa 003 BS : http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html najlepiej zawór zaślepić w cholerę i puścić wężyk odmy pod silnik - wtedy mamy pewność, że silnik nie cierpi, mamy suchy dolot i nie przejmujemy się tymi pierdołami ale... zaraz mnie opiep....szy za te porady pewien forumowicz... ja wiem który a Wy koledzy albo się domyślacie albo kombinujcie albo zaraz się ujawni pisząc komentarz do mojej wypowiedzi

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.