Treść opublikowana przez Sztomel
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
Ja sądzę, że to kopcenie przy odpalaniu (na niebiesko) to nie wina uszczelki pod głowicą, skłaniam się ku wypowiedzi gościa, który sugerował Ci uszczelniacze zaworowe.
-
[INNE] Przedmuchy silnika
jestem przekonany, że Musashi napisał tak jak podają instrukcje serwisowe bo przypominam sobie, że pomiar przy takiej temp. oleju zaleca producent a jest to podane w zeszycie serwisowym dla silników TDI o oznaczeniu AGR, ALH, AHF, który ja posiadam w domu, jak wrócę po nocce do chaty to wkleję skan; co do pomiaru ciśnienia to faktycznie - prawidłowe wskazania w przedziale bodajże 25-31 a minimalne wymagane 19, poniżej tej wartości to już jest kicha.[br]Dopisany: 11 Kwiecień 2009, 01:09_________________________________________________u mnie jest napisane, że temperatura silnika ma być minimum 30*C a to, że pomiar dotyczy silnika diesla nie ulega wątpliwości gdyż wynika to z treści : a to materiał źródłowy :
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
teraz siedzę na nocce w pracy ale rano wkleję Ci skany z zeszytu serwisowego dot. diagnostyki sterowania zaworem wastegate bo mam to w kompie w domu, to będziesz miał fachową instrukcję. [br]Dopisany: 11 Kwiecień 2009, 08:06_________________________________________________wklejam skan (dotyczy on sterowania wastegate w silniku AGR ale to jest to samo co w 1Z) : [br]Dopisany: 11 Kwiecień 2009, 08:18_________________________________________________w rzeczywistości zawór wastegate wygląda tak :
-
[B5 AKN] Problem z odpaleniem silnika
to nie jest wina kąta wtrysku, gdyby tak było to kolega miałby problem z odpaleniem zimnego silnika, proponuję odpiąć wtyczkę od czujnika temperatury płynu chłodzącego i wtedy sprawdzić jak ciepły silnik będzie odpalał.
-
[B5 AJM] Syczy po wyłączeniu silnika
najprawdopodobniej syczy podciśnienie sterujące poprzez elektrozawór N239 klapą gaszącą znajdującą się w obudowie zaworu EGR, syczy bo w trakcie gaszenia silnika klapa jest zamykana na około 3 sekundy poprzez dźwignię siłownika sterowanego podciśnieniem a następnie ponownie się otwiera. wsłuchaj się w siłownik sterujący klapą gaszącą bo może być dziurka w membranie siłownika albo przetarty wężyk podciśnienia, chodzi o to ustrojstwo :
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
wiec skoro jeszcze żyga olejem od strony filtra powietrza na wlot turbiny znaczy, że nie został dokładnie z jego resztek wyczyszczony wąż idący do turbiny, innej możłiwości nie ma bo przecież wężyk odmy odłączony. przyczyn może być kilka : zawór upustowy turbiny (wastegate) nie jest do końca przymknięty (może być zacięty na ośce jego obrotu) i ciśnienie spalin ucieka do wydechu zamiast napędzać nominalnie wirnik części gorącej turbiny, sprężyna w gruszce sterującej zaworem wastegate nie cofa mambrany do końca, nieszczelność na wężu powietrza doładowanego wychodzącego z wylotu turbiny, wyłamane lub pogruchotane łopatki wirnika sprężarki. Czy silnik słabo przyspiesza powyżej 2000 obrotów i sterownik wchodzi w tryb awaryjny.
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
ale przed czy za turbiną ?
-
[B5 AHU] Czarny dym i notlauf po zmianie końcówek
jeśli masz na myśli mechaniczną korekcję dawki to tak jak tutaj : http://pl.youtube.com/watch?v=Te6FCJEqX7w&feature=related
-
[B5 AHU] Temperatura na VAG'u prawie 100 c
chyba odwrotnie : G62 - 01-Engine, grupa 007, pole 4 G2 - 17-Instruments, grupa 003, pole 1
-
[B5 AFN] Jak się nazywa ta część układu dolotowego (foto)?
w ASO można zapytać o cenę ale pewnie sobie będą życzyć za nią zbyt dużo, jest to gumowy łącznik rur powietrza doładowanego, proponuję rozejrzeć się po ofertach w katalogu firm w Twoim mieście albo zadzwonić do Fagumitu i zapytać czy mają w Twojej okolicy jakiegoś przedstawiciela lub punkt handlowy - z oferty tej firmy często korzystają Ci, którzy montują FMIC w swoich autkach a nie chcą wywalać sporo kasy na węże i łaczniki drogiej marki SAMCO itp. http://www.fagumit.com.pl/oferta.htm
-
[B5 AFN] Ciekawostka z EGR, na biegu jałowym pozostaje stale zamknięty
faktycznie ciekawe zjawisko ale jak najbardziej porządane - przynajmniej nie musisz zaślepiać EGRa aby nie syfił kolektora dolotowego nagarem
-
[B7 BRE] Nie przyśpiesza powyżej 120km/h, brak mocy
pewnie tak ale silniki w B7 a zwłaszcza turbiny w 140 KM nie należą do zbyt udanych tak, że w tym przypadku można się wszystkiego spodziewać - pomyślałby kto, że im nowsze tym większe badziewie? bo ja się tego nie spodziewałem !
-
[B6 AWX] Dziwny odgłos podczas pracy na biegu jałowym + filmik
rako1987 zdejmij w końcu tę plastikową górną osłonę silnika bo tak biegasz wokół niej jakbyś się bał jej dotknąć, przynajmniej poznasz osprzęt silnika pod nią i będzie wygodniej obadać i osłuchać silnik
-
[B5 AFN] Poziom oleju wzrósł
oleju nie przybędzie jak zawór odmy będzie zawalony, bo niby skąd ? raczej go ubędzie bo wyciśnie go w najsłabszym miejscu uszczelnienia silnika jeśli ciśnienie nie wypcha Ci bagnetu.
-
[B5 AJM] Co to jest (zdjęcie) ?
a numer i oznaczenie silnika szuka się na silniku (gdyby była taka potrzeba) w tym miejscu : i foto (miniaturka) otworzy się w dużym wymiarze - można odczytać oznaczenie ALH i numer : jest to foto z silnika VP czyli ALH ale w silnikach PD też jest w tym samym miejscu - dotyczy nowszych silników, następców AFN, 1Z, AHU itp.[br]Dopisany: 20 Marzec 2009, 16:50_________________________________________________ETKA wyraźnie podaje, że dotyczy to automatu:
-
[B5 AJM] Co to jest (zdjęcie) ?
już poprawiłem swego posta - to jest AJM automat.
-
[B5 AJM] Co to jest (zdjęcie) ?
to jest chłodnica spalin układu EGR w silniku AJM z automatyczną skrzynią biegów.
-
[B5 AFN] Nagle zgasł
ja o tym myślę, że problem będzie powracał i nadal twierdzę, że to wina przekaźnika zasilającego sterownik silnika, przy przerwach w zasilaniu ECU nie jest też zasilany N109 na pompie i silnik gaśnie a dodatkowo nie można silnika odpalić dopóki nie mignie na zegarach przy przekręceniu kluczyka kontrolka świec żarowych, nie jest to problem trwały gdyż przy którymś kolejnym przekręcaniu kluczyka kontrolka mignie i można wtedy silnik odpalić, rzadziej winą gaśnięcia silnika lub niemożności jego uruchomienia jest kostka stacyjki; proponuję wozić ze sobą profilaktycznie kawałek kabla aby w podobnym przypadku podpiąć N109 na "krótko" bezpośrednio do plusa akumulatora aby dojechać do domu.
-
[B5 AFN] Nagle zgasł
samdar jeśli masz jeszcze kogoś do pomocy to niech ktoś przekręci kluczykiem w stacyjce w pozycję ON (do zapalenia kontrolek na zegarach) a Ty w tym czasie słuchaj czy pstryknie N109 w pompie wtrsykowej - jeśli nie i nie zapali się nawet na moment kontrolka świec żarowych to masz tę usterkę, którą podał Ci w linku rikardo, wiem bo sam to przerabiałem i albo podasz plus bezpośrednio na N109 z akumulatora albo poprawisz przekaźnik. Pozdrawiam.
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
http://motoallegro.pl/search.php?category=3&string=%22oil+catch+tank%22
-
[B5 AFN] Kontrolka grzania świec szybko gaśnie
z całą pewnością nie w niej, kontrolka pali się do momentu kiedy ECU uzna, że można uruchomić silnik, mimo iż świece nadal są podgrzewane, więc morał z tego prosty - ECU decyduje o czasie świecenia kontrolki na podstawie danych z czujnika temperatury G62, nie wskazuje to na opóźniony kąt wtrysku, proponuję zvagować auto i sprawdzić najpierw odczyty Coolant temp. w grupie 007 przed odpaleniem silnika.
-
[ALL B5] Zapchana odma a wyciek oleju ?
mechanik, jak sądzę, zareagował poprawnie czyszcząc odmę gdyż jej zawalenie mazią - zwłaszcza zaworu - powoduje wypychanie bagnetu lub wycieki oleju w najsłabszych miejscach uszczelnień silnika, zwłaszcza spod pokrywy zaworów,
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
i z tym się z Tobą zgadzam - jeśli chodzi o olej w dolocie jaki wyciek ? przy takiej ilości (0,7 l na 10 kkm) to nie żaden wyciek tylko normalne i prawidłowe eksploatacyjne zużywanie oleju przez silnik i u Mariusza wszystko jest OK !
-
[B5 1Z] Obecność oleju od strony zimnej turbiny i kopci na NIEBIESKO
pewnie coś w tym prawdy jest ale te wycieki (jeśli nawet są) to w turbinie ani w dolocie ich nie znajdziesz ! jak myślisz jarku ?
-
[ALL B5] Jaki jest zamek - elektryczny czy pneumatyczny ?
ny znympowiedzcie koledze jak to jest z tym zamkiem, bo rozpisujemy się już na 2 stronę a dalej nic nie wiadomo, niezwłoczna reakcja rygla zamka przy sterowaniu elektrycznym i pewna zwłoka przy sterowaniu pneumatycznym, mam Golfa Mk4, zamek elektryczny i reakcja natychmiastowa a wiem, że kumpel z A38L miał zwłokę przy pmneumacie - zaprzeczcie albo potwierdźcie bo jest to proste sprawdzenie i nie trzeba szukać żadnej pompy - tylko szybkie odpowiedzi.