Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Sztomel

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sztomel

  1. no to się mylisz - jest pompa niskiego ciśnienia, która podaje paliwo do pompowtrysków.
  2. Sztomel odpowiedział(a) na porter temat w 1.9TDI
    zanim zdecydujesz się na wymianę to sprawdź vagiem w grupie 007 i będziesz miał porównanie temperatury silnika odczytanej z ECU i tej z czujnika temperatury idącej na wskaźnik - jeśli nie będą zbieżne to wtedy czujnik do wymiany, jesli zbierzne to termostat.
  3. rycerz_83 to co opisujesz wyraźnie wskazuje na wyciek płynu z układu wspomagania, czy ta czarna belka to nie przekładnia kierownicza ?
  4. Sztomel odpowiedział(a) na wojtas78 temat w 1.9TDI
  5. Sztomel odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    nie jestem fachowcem ani nawet mechanikiem samochodowym ale wydaje mi się, że ta opcja dotyczy tylko gorącego silnika; zimny silnik nie odpali bo do zapłonu mieszanki jest potrzebne sprężone i rozgrzane do wysokiej temperatury powietrze w komorze spalania a przy zamknietej klapie tego powietrza tam nie będzie; dodam, że nie sprawdzałem tego doświadczalnie na własnym przykładzie ale przy pracującym silniku (nawet przy zwiększonych obrotach) zamknijcie klapę a zobaczycie czy silnik będzie kopcił czy zgaśnie bo ja obstawiam tą drugą opcję i tę akurat sprawdziłem na własnym aucie.
  6. Sztomel odpowiedział(a) na Dasiek temat w 1.9TDI
    no to już Ci pokazuję pod co trzeba podpiąć ten kabel (oczywiście jego drugi koniec należy połączyć z biegunem dodatnim akumulatora) : oczywiście kabel podłączamy do elektrozaworu N109 i jestem pewien, że przyczyną nieodpalania silnika w Twoim samochodzie będzie właśnie brak napięcia (po przekręceniu kluczyka w stacyjce) na tym elektrozaworze co skutkuje niepodawaniem paliwa do wtryskiwaczy, jeśli do N109 nie dochodzi prąd to winny temu będzie przekaźnik 109 - wystarczy go wyjąć z listwy przekaźników, zdjąć z niego plastikową obudowę i poprawić lutownicą luty na płytce drukowanej gdyż lubią się one wygrzewać co powoduje brak przewodzenia prądu. Odpowietrzaniem pomy nie zawracaj sobie głowy gdyż ona sama się odpowietrza.
  7. gdyby uszkodzone były przeguby wewnętrzne lub wyrównoważnik na prawej półosi to pukanie i temu podebne odgłosy bylyby słyszalne przy jeździe na wprost, skoro puka przy skręcie to odpowiedź nasuwa się sama -przegub zewnętrzny - jeśli strzela i puka przy skręcie w prawo to uszkodzony przegub lewy i odwrotnie gdyż zewnętrzny przegub zawsze przenosząc większe obciążenie będzie pukał.
  8. dwumas w tym silniku ?
  9. z tego co i ja wiem to w AHU nie ma dwumasa, a skoro szarpie przy ruszaniu to proponuję sprawdzić poduchy pod silnikiem i skrzynią, dla pewności zaciągnij reczny hamulec i wtedy próbuj ruszać - jeśli szarpaie się będzie wzmagać to tylko poduchy.
  10. i to właśnie się rozchodzi a skoro nie masz VAGa to dopuki go nie znajdziesz i nie podepniesz to się nie dowiesz - taka niestety jest prawda.
  11. u mnie w Golfie Mk4 klaksony są od dołu za przednim zderzakiem, kilka razy wyskrobałem z nich 0,5 kg syfu i zadziałały ale jak zaczęły nabierać wody wraz z piachem (co w tym modelu jest normalne) to padły całkowicie. Nie dziwię się, że elektryka tego nie wytrzyma, nie wiem gdzie są umieszczone w Audicy ale jeśli podobnie to albo padły całkiem albo są tubki zawalone na maxa, co do pozostałych pytań to udzielam pierwszeństwa posiadaczom Audi (wiadmo, nie dla psa kiełbasa :>)
  12. kuknij na swój silnik czy masz coś takiego na króćcu wodnym przy głowicy :
  13. a zdejmowałeś kiedyś tapicerkę drzwi ? bo na zewnątrz niej gniazdka nie znajdziesz !
  14. Z tym to bym się akurat nie zgodził gdyż nawet jak silnik jest zamrożony to wskazówka powinna się podnieść do pierwszej kreski na wskaźniku a tak to sobie leży poza skalą, ewidentnie brak sygnału na zegary, leoncjo podał najbardziej możliwą z przyczyn - stabilizator.
  15. Sztomel odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    jeśli czujnik G40 jest OK to trzeba sprawdzić kąt synchronizacji wałka rozrządu z wałem korbowym - ale to tylko po wymianie rozrządu przez jakiegoś partacza i tu pies pogrzebany. Kąt synchronizacji powinien wynosić 0 z tolerancją +/-2 jednostki. Jest też możliwość, że przycięła się klapa gasząca w obudowie zaworu EGR i wtedy silnika się nie odpali - trzeba zdjąć wąż z obudowy EGR i zaglądnąć w jakiej pozycji jest klapa.
  16. w kwestii EGR mogę poradzić - czyszczenie nic nie da bo olej z dolotu z intercolera ponownie zapaćka EGR tylko wymiana Cię ratuje. Co do tyrbo to jednym świszczy jednym nie (mnie nie świszczy przy przebiegu 170 kkm) zdjąć wąż idący do turbo od filtra powietrza i poruszać wirnikiem na boki - jeśli wyczuwalne są nadmierne luzy poprzeczne i wyczuwalne stykanie wirnika z boczną ścianką turbiny to nie jest dobrze, co do pozostałej kwestii to już niech znawcy tematu się wypowiedzą
  17. Sztomel odpowiedział(a) na Dev temat w Audi A4 B5
    pzecież diesel to nie benzyna żeby paliwo nie uległo dopaleniu np. z powodu braku iskry na świecy i braku katalizatora.
  18. Sztomel odpowiedział(a) na wojtas78 temat w 1.9TDI
    dziwiłbym się gdyby śmierdziała samą ropą ale spalinami z wydechu ? - to raczej normalne !
  19. Sztomel odpowiedział(a) na Radziu Police temat w 1.9TDI
    można ale takim domorosłym sposobem, który może dla niektórych być śmieszny i kojarzyć się z "druciarstwo by madafaka" ale wygląda to mniejwięcej tak - takie rozwiązanie a dowiesz się prznajmniej ile oleju ciśnie do dolotu przez odmę, przy okazji sprawdzisz też po dłuższym przebiegu czy turbina też ciśnie olej do dolotu :
  20. Sztomel odpowiedział(a) na wojtas78 temat w 1.9TDI
    z calym szacunkiem dla Twojej wiedzy Musashi ale skąd się bieże plamka "jakby" oleju skoro sam napisałeś, że w katalizatorze ulega on dopaleniu, nie zdziwiłbym się gdyby plecionka za kolektorem wydechowym była dziurawa i tamtędy by olej kapał (choć i tak w części gorącej turbiny by się już dopalał na rozgrzanym silniku) ale z wydechu ? Poza tym olej z dolotu, który w 90 % bierze się z odmy, raczej na wolnych obrotach (kiedy to zazwyczaj EGR się otwiera) waliłby do kolektora sącego (tak samo jak przy konkretnym doładowaniu turbiny) i objawem byłoby kopcenie na niebiesko z wydechu niż ciekł by pod prąd gazów spalinowych - tak mi to jakoś nie za bardzo pasuje (dodam, że kumplowi ciekła już olejem ze wszystkich możliwych nieszczelności obudowa EGR i klapy gaszącej a plam oleju z wydechu nie miał) ale chętnie i z pokorą przyjmę jak mnie w tym temacie uśwaidomisz
  21. dajcie znać chłopaki do jakich wniosków doszliście wspólnymi siłami bo szczerze powiem, że objawy są ciekawe z tymi postojówkami.
  22. zastosuj dodatkowy zaworek jednokierunkowy na wężyku zasilającym przed filtrem paliwa - koszt niewielki a zobaczysz czy poskutkuje.
  23. Sztomel odpowiedział(a) na bula_k temat w 1.9TDI
    mnie to wygląda na przycinający się N75 na granicy notlaufu, podmienić na inny od znajomego albo wymontować, rozebrać, przeczyścić i ponownie założyć a nóż problem ustanie - jeśli nie masz możliwości zrobić logów dynamicznych.
  24. a nie prościej podmienić na próbę w miejsce N75 elektrozawór N18 od EGR - powinny być identyczne - przynajmniej w Golfie tak jest.
  25. Sztomel odpowiedział(a) na pawelfalda temat w Audi A4 B5
    skoro wyciek zlokalizowałeś na łączeniu silnika ze skrzynią biegów to pewnie poszło uszczelnienie wału korbowego od srony skrzyni - czeka Cię jej demontaż a to już trochę zabawy z tym jest i koszta nie małe jeśli będzie to robił mechanik.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.