Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

lyku23

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez lyku23

  1. Podpinam się pod temat, gdyż mam ten sam problem historia bardzo podobna, również musiałem rozebrać cały mechanizm wycieraczki i go wyczyścić. Niestety płyn dostał się do środka napędu, myślałem, że przyczyna jest taka jak w b5, ale w b6 jest inne rozwiązanie. Płyn dostał się do środka, gdyż tak jak to kolega wcześniej opisał guma uszczelniająca była zbyt luźna. Również wsadziłem oring i pomogło. Tylko teraz obawiam się, że ta nieszczęsna elektronika padła Po podłączeniu pod kostkę w aucie, wycieraczka robi jeden pełny cylk w staje... po zmierzeniu napięcia w pinach wyszło, że w pozycji wyłączonej: zaczynając od kabla 1. brązowo-czerwonego - masa 2. +12 3. +12 4. +12 W pozycji włączonej 1. brązowo czerwony - masa 2. masa 3. masa 4. +12 Może ktoś już się uporał z tym problemem i pomoże
  2. zgadza się podpinasz pod to złącze na samej górze, a dokładniej w to miejsce gdzie masz nie doprowadzone przewody. Do emulatora dołączony jest kabel, można go nazwać takim małym rozgałęźnikiem wygląda on tak ( na zdjęciu ten środkowy). podpinasz go do tej fabrycznej kostki. Dołączony kabel różni się tym od fabrycznego, że końcowa kostka nie jest jednolita, tylko podzielona na 3 mniejsze kostki. Musisz wypiąć z tej przedłużki niebieską kostkę i w miejsce to wpiąć identyczną kostkę niebieską, która wychodzi z emulatora, 30 sek roboty U mnie śmiga aż miło również na radiu Chours 2
  3. byle wczoraj w ASO czlowiek odpowiedzialny za naprawy powiedzial: "przepraszam bardzo, ale przeoczylismy ten element" dziwne widac, ze nie zagladaja do protokolu ogledzin a co do odprysku nic nie mowil. Wyglada na to, ze w sobote niedoinformowany pracownik by zgonic wine na PZU na miejscu wymyslil sobie historie o sprzeciwie PZU do wyplaty odszkodowania za maske. Samochod nadal w serwisie...
  4. protokol wstepny podpisalem, zapis wygladal tak: maska do lakierowania, a w uwagach, ze na masce znajduje sie odprysk. Zobaczymy jutro co powie przedstawiciel ASO zajmujacy sie likwidacja szkod z ubezpieczenia.
  5. tak jak wcześniej napisałem na logikę maska powinna zostać przywrócona do stanu w jakim znajdowała się przed kolizją samochód zostawiłem w ASO. W poniedziałek pogadam z gościem, który zajmuje się w ASO naprawą z ubezpieczenia - dzisiaj niestety go nie było.
  6. Witam Jakiś miesiąc temu uczestniczyłem w kolizji, sprawca kolizji nie byłem także szkoda naprawiana była z OC sprawcy. Oddałem auto do ASO w Łodzi by naprawić je bezgotówkowo. Sprawca ubezpieczony był w PZU, ASO ma podpisaną umowę z PZU na naprawy bezgotówkowe także nie było żadnego problemu aż do dzisiaj... Pojechałem odebrać autko po naprawie i okazało się, że nie jest naprawiona maska, na której w skutek kolizji powstały zarysowania. Jak się dowiedziałem w ASO pzu nie chce pokryć kosztów malowania maski z powodu, iż na masce przed kolizja znajdował się odprysk... na zdjęciu odprysk zaznaczony na czarno, zarysowania na czerwono (sorki za kiepską jakość) Orientujecie się czy PZU faktycznie może nie wypłacić pieniędzy z powodu, iż maska posiadała wcześniejsze uszkodzenie (odprysk). Czy mogę domagać się, pomimo naprawy bezgotówkowej, zwrotu kosztów za nienaprawiony element ? Na logikę powinni przywrócić stan maski sprzed kolizji. Czekam na porady jak tą sytuacje rozwiązać
  7. lyku23 odpowiedział(a) na marcin1321 temat w 1.9TDI
    rowniez stawiam na kolo na alternatorze ze sprzeglem jednokierunkowym ostatnio sam to przerabialem. Identyczne objawy, tylko nie lekcewaz tego i staraj sie juz nie jezdzic jak Ci halasuje na wolnych obrotach, bo ja tak mialem i drugiego dnia cale kolko sie roztrzaskalo. Na sprzegle kolko sie rozwarstwilo i czesc poszla na wentylator uszkadzajac przy tym wiskoze ( cena wiskozy ori 360 + lozysko 107,- ). Cena kolka tak jak pisali koledzy nie duza, a ze wydales na napinacz paska wielorowkowego to sie nie przejmuj bo z tego co rozmawialem z mechanikiem, gdy kolko na alternatorze juz nie wyrabia to zazwyczaj psuje napinacz (tez go musialem wymienic).
  8. lyku23 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Łódzkie
    troche wymiana rozrzadu sie przewlekla, ale dzisiaj juz odebralem autko po wymianie w Diag-mech co moge powiedziec...hmm... goraco polecam ten zaklad, naprawde podchodza do tematu profesjonalnie, przy okazji "zrzucenia" przodu z autka sprawdzili wiele elementow i doradzili, ktore nalezalo by wymienic szczegolne podziekowania naleza sie szefowi, ktory widac ze jest zaangazowany w to co dzieje sie na terenie jego zakladu powiem szczerze, ze jeszcze nie spotkalem sie z taka sytuacja by szef wiedzial dokladnie co dzieje sie z kazdym samochodem, ktory u niego jest naprawiany wielki plus i brawa za to oraz za wysmienity kontak z klientem za wymiane rozrzadu, paskow klimy i wielorowkowego, napinacza paska wielorowkowego oraz kola pasowego ze sprzelem jednokierunkowym zaplacilem 480,- pln (oczywiscie bez czesci) jeszcze raz polecam
  9. mi ostatnio samochod wariowal po kompletnym rozladowaniu aku i ponownym naladowaniu, szczegoly w tym watku http://www.a4-klub.pl/smf/all_b6_problem_z_uruchomieniem_auta_po_ca322kowitym_roz322adowaniu_akumulatora-t70675.0.html moze aku, ktory kupiles nie jest tez prawidlowo naladowany i komputer w samochodzie wariuje, ja bym zaczal od doladowania aku
  10. wymiarow Ci nie podam bo nie znam, ale z tego co sie orientowalem to nie oplaca sie kupowac emblematow na allegro, gdyz w ASO sa zazwyczaj tansze znaczek na przod w ASO to koszt 73,- lub 83,- pln (dokladnie nie pamietam). Mysle, ze lepiej kupic nowy w ASO niz nabijac kase zlodziejaszka, ktorzy przez allegro sprzedaja zdobyte w nocy fanty.
  11. sprawa sie wyjasnila dzieki za porady winny byl zle naladowany akumulator, a w sumie to prostownik, ktorym go ladowalem podpiolem aku pod inny prostownik naladowal sie na fulla i wszystko smiga :> w sumie to nadal nie rozumiem czemu samochod odpalal, skoro byl niedoladowany akumulator jeszcze raz dzieki
  12. Witam Mam problem, ostatnio moje A4 stalo 3 tyg pod chmurka i kiedy wsiadlem okazalo sie, ze akumulator jest calkowicie rozladowany... Naladowalem akumulator podlaczylem i pojawil sie problem, z ktorym nie moge sobie poradzic, a mianowicie po przekreceniu kluczyka w stacyjce na liczniku zapala sie tylko kontrolka airbag i abs (brak podswietlenia, licznika, nie dziala klimatronic). Po chwili kontrolka airbag i abs gasna, a nastepnie airbag zapala sie ponownie. Po probie rozruchu autko zapala jednak tylko na ok 1 sek i gasnie. Nie mam vaga takze bledow nie szczytam. moze ktos z was mial podobny problem i podpowie co moze byc przyczyna takiego zachowania... prosze o pomoc, sprawa b.pilna... --------------------------------------------- po ponownym odlaczeniu akumulatora i ponownym podlaczeniu dodatkowo zaczela swiecic sie kontrolka esp
  13. Panowie dzisiaj bylem u poleconego mechanika w sprawie wymiany rozrzadu i zadalem mu pytanie odnosnie wymiany napinacza paska wielorowkowego. Jest to nieautoryzowany serwis, gosc powiedzial ze oryginal u nich kosztuje 570,- czyzby u mnie byl inny napinacz niz u was, czy gosc chce na mnie zarobic ? podam numer nadwozia, moze ktos podpowie numer jakiegos dobrego zamiennika i przyblizona cene: wauzzz8e63a201267
  14. zdecydowanie opcja 1 ale na calym autku sam o takim rozwiazaniu myslalem, ale kupilem autko z ciemnymi szybami z tylu i narazie tak smigam. Jak wiosna przyjdzie to bede myslal czy zrywac tyl i robic wszystko na twoja opcej 1, czy tyl zostawic, bo jest polozona dobra folia, i na przod wrzucic cos ciemnego.
  15. To jest raczej chorus I. A co z GALĄ w chorusie II? (). chorus jest uboższy niż concert i nie da sie ukryć że gra też nieco gożej jesli o tym juz mowa to wlasnie mam do was pytanie... czym w rzeczywistosci roznia sie te dwa radyjka chours II od concert II ? czy roznia sie tylko tym ze jedno jest na plyte, a drugi na kasete ? czy ich parametry np. moc tez jest inna ? moze ktos z was przesiadl sie na concert II z choura II i powie jaka slyszy roznice. Pytam bo podlaczylem pod chousa II zmienarke i w sumie dzwiek nie jest zly, czy przesiadajac sie na concetr II uslysze jakas roznice ??
  16. To jest raczej chorus I. A co z GALĄ w chorusie II? (). spojrz na moj poprzedni post zaraz nad twoim to sie wszystkiego dowiesz
  17. ja mam Chorus 2 i u mnie wchodzi sie w te ustawienia poprzez przytrzymanie przycisku menu. Mozna wtedy zmienic ustawienia Gala, glosnosc TP, glosnosc z jaka wlacza sie radio, na jakich glosnikach ma byc slychac zestaw glosnomowiacy (prawy, lewy). sprobujcie moze u was tez tak jest
  18. lyku23 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Łódzkie
    oczywiscie, ze sama wymiana 400,- czesci (rolka, napinacz, pasek, pompa) ok. 650-700
  19. lyku23 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Łódzkie
    za wymiane rozrzadu w b6 1,9 avf 400,- wybieram sie do nich w polowie lutego
  20. czekam z niecierpliwoscia na zdjecie moze ono cos wyjasni
  21. jak wymienisz to daj znac czy pomoglo
  22. szczerze mowiac mylalem ze wyjdzie z tego projektu jakis "badziew", ale milo mnie zaskoczyles pogratulowac inwencji
  23. to chyba faktycznie na jakies trefne trafiles bo moje sa cichutkie i jeszcze takich zimowek cichych nie mialem a cisnienie tak jak w naszych autkach podaje producent: przy zimowkach rozmiar 195/65/15 - 2,4
  24. moze i nie powstrzyma, ale o ulamek sekundy wydluzy im ''prace" a wtedy moze ktos ich wyploszy
  25. z nawiercaniem felg nic nie bede kombinowal myslalem nad zlapaniem ich na silikon moze przez to ze bedzie je ciezej zdjac powstrzyma zlodziejaszkow

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.