Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

mech15

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mech15

  1. Witam Przedstawiam golfa mojego znajomego. Czytać logi dopiero się uczę (podobnie jak je wykonywać) więc proszę o ocenę fachowym okiem (za uwagi co do wykonania będę wdzięczny). Zachęcam także do wyszczególnienia, czego brakuje, co warto by było dodać lub usunąć, aby analiza logów była optymalna. golf 1,9 TDI AHF, syk silnika powyżej 2000 obr./min., wskaźnik temp. na desce leży (węże ciepłe) na początek filmik z zarejestrowanym sykiem: Wynik auto scana: Address 01 ------------------------------------------------------- Controller: 038 906 018 GP Component: 1,9l R4 EDC 0000SG KD17 Coding: 00013 Shop #: WSC 00100 2 Faults Found: 17664 - Engine Coolant Temp Sensor (G62): Open or Short to Plus P1256 - 35-10 - - - Intermittent 17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer P1570 - 35-10 - - - Intermittent Readiness: N/A LOGI: dynamiczne 000-001-003 dynamiczne 004-008-010 dynamiczne 011 statyczne 000 statyczne 003 statyczne 004 statyczne 007-013-018 statyczne 023
  2. Pewnie kulek hmm tylko CB on nie ma ale na 100% czarny ? no nie jestem pewny koloru, ale ciemny sedan z naklejką forumową. W każdym bądź razie zachaczyłem o niego już kilka razy.
  3. Witam Kto to się buja po rzeszowie i na trasie rzeszów-łańcut, czarnym sedanem b5 z anteną cb na klapie bagażnika, balachami KNS ***** i nalepką A4-klub.pl ????
  4. Sory, nie jestem ekspertem, tylko pytam, bo myślałem, ze notlauf gdzies w specjalnym miejscu w VAGu się wyświetla. A to chodzi o jakąś niezgodność parametrów w logach
  5. co za dramat!! tak to (""forum to wedka ... rybe musisz zlapac sam ... ") napisałeś, że gęsiej skórki dostałem !!!! to nie sarkazm, tylko żarcik dzięki za podpowiedzi, pozdr
  6. myślałem ze rozjaśni mi się to zdanie jesli bede wiedział co to jest lmm. Ale dalej nic nie kumam. "turbo pompuje 1600mbar, a lmm 1000 i nie obcina dawek ... ?" turbo pokazuje 1600 mbar, a lmm 1000 i ta różnica powoduje, że być jedno z nich jest padnięte, albo ze po drodze jest dziura? no i co z tymi dawkami?
  7. Witam Gdzie widać, że jest notlauf, albo tryb awaryjny??
  8. turbo pompuje 1600mbar, a lmm 1000 i nie obcina dawek ... ? co to jest "Imm" ??
  9. Na razie przeczyściłem śrubę i nakrętkę na niej - pomogło na jedno odpalenie :/ (auto śmigało aż miło). Sprawdzę jeszcze wiązkę do czujnika, jeśli nie pomoże, to wymienię 109. Spanky, masz jakieś dodatkowe rady? Co myślisz o błędzie poduszki??
  10. Spoko już mam odp na moją największą bolączkę (błąd 01237), nie szukałem najpierw na forum bo moje wkurwienie tym, ze na ponad 100 km trasy powrotnej musiałem ustępować miejsca matizom, swiftom i wszelkim żęchom drogi, sięgnęło zenitu!!!!! Błąd poduszki wykasowałem i się nie świeci. Pozdr
  11. Cześć Mój problem wygląda tak: zrobiłem 100 km autem po górach, dojechałem na miejsce bez żadnego problemu 110 koników ciągnęło równo. Auto zaparkowałem pod gołym niebem, dziś cieplutko było nawet. Po 5-6 godz wróciłem odpaliłem auto. Pojawiła się kontrolka AIR BAG i auto było bardzo słabe. Zgasiłem, podczas ponownego odpalenia obroty podskoczyły do 2000 i opadły, wskazówka obrotów jeszcze drgnęła minimalnie do dołu. Powtórzyłem odpalenia wszystko tak samo: AIR BAG się świeci, skok obrotów przy odpaleniu, auto słabe że aż żal ;( W domu zrobiłem auto scana, oto wyniki: VAG-COM Version: Release 311.2-N Chassis Type: 8D - Audi A4 B5 Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56 Address 01 ------------------------------------------------------- Controller: 038 906 018 S Component: 1,9l R4 EDC 00SG 1621 Coding: 00002 Shop #: WSC 06325 3 Faults Found: 17978 - Engine Start Blocked by Immobilizer P1570 - 35-00 - - 00575 - Intake Manifold Pressure 17-00 - Control Difference 01237 - Fuel Shut-Off Valve (N109) 04-00 - Mechanical Malfunction Readiness: N/A Address 03 ------------------------------------------------------- Controller: 8E0 614 111 AB Component: ABS 5.3 FRONT D00 Coding: 0273004281 Shop #: BB 24548 No fault code found. Address 08 ------------------------------------------------------- Controller: 8L0 820 043 D Coding: 04143 Shop #: WSC 06325 Note: Excessive Comm Errors Address 15 ------------------------------------------------------- Controller: 8D0 959 655 L Component: Airbag 7 Audi 0503 Coding: 00106 Shop #: WSC 06325 1 Fault Found: 01217 - Side Airbag Igniter: Driver Side (N199) 32-10 - Resistance too High - Intermittent Address 17 ------------------------------------------------------- Controller: 8D0 919 861 A Component: B5-KOMBIINSTR. VDO D02 Coding: 00140 Shop #: WSC 00000 IMMO-IDENTNR: AUZ7Z0W0329232 1 Fault Found: 01176 - Key 07-10 - Signal to Low - Intermittent Address 25 ------------------------------------------------------- Controller: Bitte Adress Component: e 17 eingeben No Faults Found or DTCs not supported by controller or a communication error ocurred Address 35 ------------------------------------------------------- Controller: 8L0 862 257 K Component: ZV-Pumpe, Funk D05 Coding: 12864 Shop #: WSC 06325 1 Fault Found: 00955 - Key 1 09-00 - Adaptation Limit Surpassed End ------------------------------------------------------- Wykasowałem je wszystkie. Kontrolka AIR BAG zniknęła, ale błąd 01237 - Fuel Shut-Off Valve (N109) 04-00 - Mechanical Malfunction został. Nie wiem co te wszystkie błędy oznaczają. Auto ciągle słabe, przy odpalaniu skok obrotów do 2000. Czekam na podpowiedzi
  12. OK Dzięki Wam za odp. Byłem wczoraj u zaprzyjaźnionego agenta HDI i wszystko mi wytłumaczył. Za kolizję którą spowodowałem (wjechałem w tył Berlingo: zagięte, nie mogąca się otworzyć klapa bagażnika, tylny zderzak szarpnięty, lampa, nie mogące się otworzyć drzwi pasażera, pęknięta przednia szyba - takie były jego szkody), odjęto mi 10 % zniżki tak jak napisała arielka dodatkowo ubezpieczenie, zostało "zawieszone" na rok, tzn jest to taki rok próby, jeżeli nie stanie się, odpukać, kolejna szkoda to wszystko wraca do stanu sprzed wypadku. Z ciekawości zapytałem mojego agenta o ile maksymalnie wzrosła by składka gdybym naprawdę mocno zniszczył komuś auto, odp - max 30 %. Do tego, jeżeli szkoda jest niewielka (sołtys85: Mój brat ma ubezpieczenie w HDI asekuracja i w przeciągu 4 lat miał 2 stłuczki (koszt naprawy każdej z nich to jakieś 400-500zł) i żadnych zniżek nie stracił i nadal ma 60%.) to HDI nie zabiera żadnych zniżek! Może komuś przydadzą się te info. Pozdr
  13. Hmm 10%, bez względu na stopień w jakim zniszczyłem auto w które uderzyłem?? Te info masz z jakiegoś regulaminu, czy cennika HDI?
  14. Kupiłem miał na blacie 282 000 km, teraz 289 000 km, ale po drodze miał wymienione zegary i ponoć w momencie kupna miał tak na prawdę ok. 315 000 km. Stan wnętrza oceniam na doskonały, jedyny mankament to to, że kierownica wygląda jakby poprzedni właściciel kierował tylko jedną ręką - lewą. Jeździ super, szykuje się wymiana oleju. Tyle. Pozdr
  15. Witam Ubezpieczenia mojego auta to 1100 PLN,, bezszkodowy przebieg ubezp. to zniżka -60%, do tego dochodzą jeszcze 3 kategorie zniżek (ale nie mogę się doczytać za co) w sumie 20%. Jestem ubezpieczony w HDI. Jak zmienia się wysokość składki OC po spowodowaniu kolizji??
  16. Jakie możliwe konsekwencje, przychodzą wam do głowy w przypadku kiedy nic nie będę zmieniał z ubezpieczeniem, (żadnego zrzekania, przenoszenia, aneksów w umowie kupna auta), a minęło już 30 od daty zakupu???
  17. OK, mogę przepisać na siebie - czy to wiąże się z jakimiś dodatkowymi opłatami?? I jeszcze kilka pytań, mogę przepisać, ale czy muszę? Czy mogę jeździć na polisie poprzedniego właściciela?? Czy on może się zrzec tej polisy i czy zostanę o tym powiadomiony. Co w sytuacji, gdy spowoduję (nie daj Boże) jakąś kolizję, czy wypadek???
  18. Witam Pytanie jak w temacie: Jak długo mogę jeździć na OC poprzedniego właściciela??
  19. ''czujnik odcięcia paliwa w układzie wtryskowym'' to jest ten elektrozawór na pompie??
  20. Witam Mój wynik to: zalany po korek przejechałem 116 km i wróciłem pod ten sam dystrybutor wlałem 5,9 L; wychodzi 5,1 L na 100 km, z zachowaniem przyzwoitej dynamiki jazdy, klima kiedy była potrzebna chodziła z pełnego baku do pierwszego piknięcia rezerwy przejechałem 1140 km, na trasie, włączając w to "trasę" z Rzeszowa do Tarnowa krajową 4, (to co tam się teraz dzieje to skandal) i tu nie mam kompletu info żeby policzyć sobie średnie spalanie na 100 jaką pojemność ma bak w moim avancie, i przy jakiej ilości paliwa włącza się rezerwa??? pozdr
  21. Droga impreza!! ta firma -LUK- to chyba wyższa półka???
  22. Witam Wczoraj oglądałem A4 1998, 110ps AFN, przebieg ok 310 000 km. Moją uwagę przykuło buczenie na 4 biegu. dość rytmiczne no i jak dla mnie przeszkadzające w jeździe. Właściciel powiedział że trzeba wrzucić na luz, żeby to znikło. Spoko, na luzie nie słychać, na innych biegach też nic. Kiedyś słyszałem że na 4 biegu prędkości wału korbowego i skrzyni się wyrównują i "na wierz" wychodzą usterki silniki w postaci jakichś odgłosów. Na myśli przychodzą mi wywalone łożyska na wale korbowym. Auto sprawuje się w porządku, przyśpieszanie-nie ma problemu równo pracuje, tylko to buczenie na 4 biegu! Co o tym myślicie??? Co ewentualnie sprawdzić w warsztacie przed zakupem takiego auta???
  23. hmm, sory, ze zawracam glowe takimi pierdolami, ale co to jest icek?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.