Treść opublikowana przez wiki
-
[B5] korek zbiornika wyrównawczego a temp. silnika
czy uszkodzony zaworek podcisnienia w korku zbiorniczka wyrównawczego cieczy chłodzacej moze mieć jakiś wpływ na temp. płynu, jego wrzenia ?, co jest objawem jego niesprawności ?
-
[B6 3.0] PREMIERA Lukas cześć II
:eek: ale zamieszanie zrobiłes tym autkiem, brak mi słów tak mi się podoba, awansowałeś niesamowicie, ja też oczekuje na taki awans hmmm tylko kiedy ? GRATULACJE
-
Termostat i czujnik cieczy chłodzącej G2 G62 w Audi A4
no i wymieniłem termostat, teraz mam silniczek dogrzany, tylko tak sobie mysle czy nie za bardzo otóż, temp. na budziku sztywno 90 C a na klimatroniku pod kodem 49 oscyluje pomiędzy 100-103 C (ale przeważnie podczas jazdy w mieście trzyma 103 C), płyn nowy oryginalny G12+, czujnik temp. nowy oryginalny z ASO, termostat Wahlera Vaga jeszcze nie zapiąłem, moje pytanie to czy aby te 103 C to nie za dużo i co może być tego przyczyną, układ odpowietrzony bo wszystkie węże gorące ... hmmm
-
[AHH/1Z/AFN/AVG/AJM/ANB/ATJ] Wymiana termostatu - fotostory
powyższe czynności uważam za zbędne z 3 krotnej autopsji - pracownika ASO, wystarczy: na pusty układ zalewamy płynem do poz max - stopniowo, zakręcamy zbiorniczek i odpalamy auto, wyłączamy dmuchawę na zero, po jakimś czasie pracy na biegu jałowym zaczyna ubywać płynu - otwiera się termostat i układ się odpowietrza. Jeśli temp, wzrasta ponad 100 stopni, oznacz to że termostat się nie otworzył i układ jest zapowietrzony, gasimy silnik i czekamy pomagając rytmicznym uciskiem górnego węża od chłodnicy (pompujemy), po chwili powinien ubywać płyn ze zbiorniczka wyrównawczego co oznacza że układ się odpowietrza, ponownie uruchamiamy silnik dolewamy płynu do poziomu max., ustawiamy max. temp. i siłę nadmuchu i kontrolujemy temp. na liczniku i panelu klimatronika pod kodem 49. Jeśli temp. utrzymuje się w bezpiecznych granicach, leci gorące powietrze, wszystkiw węże w układzie chłodzenia są gorące i nie puchną kończymy robotę. Następnie na zimnym silniku dolewamy płynu do poziomu max. według potrzeb.
-
Klekotanie w silniku!!
klekoczą popychacze hydrauliczne, jak sporadycznie to daj sobie spokój a jak cały czas to do wymiany szklanki . temat zamykam bo jest o powielany mnóstwo razy :arrowr: FAQ
-
Co myślicie o DVD w A4?
widziałem JVC gdzie na czołowym panelu miał pięknie wyświetlający ekranik (kolory, ostrość - bomba)
-
Czy zna ktoś firme DEPO?
Bierz, ja nie narzekałem na tą firmę
-
[B5 1.9TDI] Padła skrzynia?
ogólnodostępne Sachs, LuK , tylko nie wiem czy wiesz ale w 1.6 występuja dwa rozmiary sprzęgła i prawdopodobnie bedziesz musiał wyjać stare i z tym lecieć do sklepu
-
[B5 1.6 ADP] Dlaczego zapala się kontrolka ABS
tak jak w temacie, otóż gdy miałem samochód na podnośniku i na biegu jałowym pracując koła się powoli kręciły - dlaczego ? i dlaczego po jakimś czasie zapaliła się kontrolka ABS, która zgasła dopiero jak samochód stanął na kołach i ruszyłem 2 metry, hmmm oświećcie mnie :redface:
-
[B5 AEB] Wahnięcie temperatury płynu chłodzącego
ja mam taka teorię ze gdzieś łapie w pewnym momencie powietrze, układ się zapowietrza, poziom płynu w zbiorniku się podnosi i nadmiar zostaje wypchnięty krućcem przelewowym (u dołu zbiorniczka) na glebę, następnie układ się odpowietrza i wraca do normy co skutkuje brakiem pewnej ilości płynu. ale to taka wrózba z fusów
-
Moja A4 Quattro 1.9 TDI
obie sztuki są ładniutkie, a to navi powala mnie zwłaszcza w tym srebrnym - nie ma klimy a navi ma, normalnie szok :eek: aż mi się wierzyć nie chce :eek:
-
[B5 1.9 TDI AFN + AFTOMAT] nowy grill SSSS
no ładnie, kolega w ASO pracuje
-
[B5 1.6] benzyna 1996
to żeś na egzemplarz trafił
-
Zerwany gwint w kole
nic sie nie stanie, tylko nie szalej ....
-
Zerwany gwint w kole
tylko jak zdejmie jak nie może jej wyjąć , obstawiam że gwint na śrubie poszedł bo jest wykonana ze słabszego materiału no ale wszystko się może zdażyć .... odkreć pozostałe i unieś koło tak żeby ta śruba była pod katem i wtedy sprubój ja wykręcic może załapie
-
[B5] Błędy klimatronika : silniczek i potencjometr
musisz zdemontować schowek od pasażera
-
[B5 1.6] moje a4
zastanawiałem się czy to napisać ale co tam .... to A3 miałeś o wiele ładniejsze i nowsze no ale ... ty sam wiesz co chciałeś a A4 jak A4 ładne , ale ja bym na taką zamianę nie poszedł
-
[B5 1.6 ADP 1995] Klekotanie jak w dieslu z paska klinowego.
rolki te można w całosci kupić, a ta oszczędność może się zemścić w późniejszym czasie bo występują luzy poprzeczne (efekt pływania napinacza) w mechaniźmie sprężyny, ale OK, z reguły wymienia sie cały ten element
-
Badanie termostatu ?
w benzynie też zamykam bo temat jest już wałkowany gdzie indziej :arrowr: FAQ Silniki Pb
-
[B5 95r.] Gdzie kupic zaślepke przycisku?
szrot, allegro, ASO
-
Philips Silvervision
jakby koledzy zajrzeli do działu FAQ w elektryce to już dawno by mieli ten adres
-
Zakodowanie klimatronika
a ja mam moze i trywialne pytanie ale zaciekawił mnie ten temat, więc kiedy trzeba kodowac climatronic tzn. co powoduje jego rozkodowanie np. odłaczenie aku. lub panelu klimatronika ?
-
Jak i czym nasmarować zawiasy w dzwiach ?
a lakier to od tego nie spłynie
-
B5 1.6 AHL 98r. Naciąg paska rozrządu.
pompę to co drugą wymianę wystarczy wymienić, a co za różnica czy AHL czy ADP w tym temacie ?
-
[ A4 1.8 125KM 97' ] Moja angielska lalunia :)
bardzo ładne autko, tylko tak dziwnie ten środek wygląda, streeeta idzie dostać, chciałbym się takim przejechać