Treść opublikowana przez ROBERT
-
[ALL B6] Świece Bosh Super Plus+9 -ingerencja w szczelinę
Ale przecież ja nie chcę robić nic z elektrodami, wręcz to odradzam autorowi postu
-
[ALL B6] Świece Bosh Super Plus+9 -ingerencja w szczelinę
Wykombinował... ale co ??? Ludzie potem mają takie wrażenie, że silnik lepiej chodzi bo zmniejszyli odstępy między elektrodami, a to wszystko (lepiej odpala,lepsze osiągi...) jest spowodowane po prostu wymianą świec :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Błąd 06.1
Przy temp. 0oC nie włączysz klimy. U mnie włącza się powyżej +2,5oC, w starszych modelach (przed liftem) wydaje mi się że powyżej +5oC
-
[ALL B6] Świece Bosh Super Plus+9 -ingerencja w szczelinę
Już nie jeden kombinował z odstępem miedzy elektrodami ... skończyło się to kupnem drugiego kompletu
-
E- papierosy ?? probowal ktos??
Jest ładowarka samochodowa..., nawet jest na USB jakby Ci baterie padły podczas czytania FORUM
-
[B5 ARG] Buczenie koło silnika
Albo jakieś nieszczelności w ukł. dolotowym ew. wydechowym ... albo wisko padło i jest cały czas "zasprzęglone" - zdarza się to często w zimie
-
[B5 ARG] Buczenie koło silnika
klima ma silnik ?
-
E- papierosy ?? probowal ktos??
dobre
-
[INNE] Zamarznięte paliwo
Najlepiej dowieź jeszcze w kanistrze paliwa i wtedy razem z nim wlej denaturat. Ile trzeba czekać ? Nie wiem, spróbuj po godz. ale jak nie da rady to nie próbuj za długo bo spalisz pompę
-
[INNE] Zamarznięte paliwo
Wlej 0.5 litra denaturatu i czekaj. Jak odpali to zaraz na stację zatankować do pełna
-
[B5 AVV] Spalanie oleju
A może po prostu spala olej i teraz w taką pogodę trudno to ocenić, najlepiej widać niebieskawy dymek w lecie, a teraz trudno powiedzieć bo z komina cały czas się troszkę kopci m.in. para wodna. Miałem taki przypadek, że nawet w lecie nie było typowej niebieskawej chmurki, a okazało się że silnik brał duże ilości oliwy przez pierścienie Jeżeli masz wyciek to może tylko podczas jazdy, obciążenia silnika. Wytrzyj silnik w miarę możliwości gdzie najbardziej jest upaćkany od oleju i pojeździj, jeżeli na nowo po paru km pojawi się tam olej to wiadomo że masz wyciek 0.5 l / 1kkm to nie tak źle, może uszczelniacze
-
[INNE] Zamarznięte paliwo
Z tego co słyszałem leje się w proporcji 1:100, czyli wlej ok. 200ml. Ale nie wiem czy to tak od razu pomoże,może paliwo być zamarznięte i w przewodach. Masz ogrzewany garaż? Jak nie spróbuj jakąś dmuchawą,farelką podgrzewać ostrożnie okolice baku,pompy paliwa. Jak się uda jedź zaraz na stację dolać do pełna.
-
[ALL B6] Popiskiwanie na zimnym silniku.
Rano jak odpalisz samochód i będzie piszczeć to po kolei polej wodą każdy pasek,wystarczy dosłownie kilka kropel. Jak piszczenie ustąpi natychmiast po polaniu na 100% będzie to ten pasek. Mi rano na chwilkę popiskuje pasek rozrządu niedawno wymieniany na Conti, a doszedłem do tego właśnie polewając go wodą. Pozdrawiam
-
[ALL B6] Świece Bosh Super Plus+9 -ingerencja w szczelinę
Czyli masz dokładnie między 0.9mm a 1.1mm A niby po co ? Zostaw tak jak jest i nic nie kombinuj.
-
E- papierosy ?? probowal ktos??
Ja też mam takiego e-papierosa i przez pierwszy tydzień wypaliłem 4-5 zwykłych fajek (normalnie paczka dziennie),niestety teraz coraz więcej palę "analogów" chyba lipa będzie. Mam takiego znajomego (który zresztą namówił mnie na to) który palił 2 paczki na dzień a teraz pali tylko e-pap. od kilku miesięcy. Na początek trzeba kupić ten tzw. "lkiquid" HIGH czyli mocny. Tak jak ktoś wspomniał trzeba jeszcze silnej woli, a mi chyba jej brak
-
[ALL] Podświetlane wnętrze kratek od nawiewów
W B5 II lift są podświetlane , oczywiście chodzi mi o podświetlanie regulacji kratek
-
[ALL B5] 3 paski w audi -do czego slużą???
Dokładnie
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
Nie wiem w każdym razie ja wymieniłem magiel (ale kupiłem używkę) z VW Passata FL i nic na razie (odpukać) się nie dzieje. A przez to kupiłem używkę bo po pierwsze nabyłem ją za fajną kasę i wiedziałem że jest w dobrym stanie (troszkę znałem tego paska) a po drugie bo siedziałem dość długo w tym temacie regenerowanych magli i często właśnie występują różne niespodzianki typu wycieki,źle działające wspomaganie w jedną stronę. Wymieniłeś przy okazji płyn ? Ja wymieniłem dwukrotnie żeby za pierwszym razem cały ukł. wspomagania przepłukać-leciał czarny jak smoła,a teraz jest zieloniutki FEBI[br]Dopisany: 14 Styczeń 2010, 21:42_________________________________________________Na dodatek starą sprzedałem do zakładu który regeneruje magle i dostałem jeszcze 150PLN,czyli tamten magiel wyszedł mnie 150PLN
-
[B5 AVG] Pierwsze hamowanie po dlugim postoju - serce w gardle
Taka pogoda tzn. wilgoć,mróz i wszystko zamarza,rdzewieje niestety taka kolej rzeczy. Pojeździj , pohamuj i powinno być ok. Tak jak mówiłem wcześniej może prowadnice zacisków już zaczynają rdzewieć i blokować. Po drugie kiedy wymieniałeś płyn hamulcowy? Może w nim być już znaczna ilość wody
-
[ALL B5] 3 paski w audi -do czego slużą???
Jeżeli tak masz to na pewno nie masz silnika [ANA]98-01r., najprawdopodobniej masz [ADP]95-97r.[br]Dopisany: 14 Styczeń 2010, 19:10_________________________________________________[ANA] , [ARM] , [ALZ] i chyba końcówka produkcji [AHL] mają 2 paski wielorowkowe + pasek rozrządu 138 ząbkowy-na nim jest też pompa wody, a [ADP] i chyba początek produkcji [AHL] mają 3 paski wielorowkowe (najkrótszy od pompy wody) + pasek rozrządu 121 ząbkowy
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
Czyli spaprali robotę, cieknie z uszczelniaczy. Albo założyli jakieś marnej jakości albo źle wyczyścili z rdzy,wżerów listwę - REKLAMUJ
-
[B5 AVG] Pierwsze hamowanie po dlugim postoju - serce w gardle
Mi wystarczy jak auto postoi jeden dzień/noc gdy jest wilgotno lub po myciu samochodu (tym bardziej) to na tarczach jest taki rdzawy nalot. Wtedy właśnie pierwsze hamowanie tak wygląda. Ewentualnie mogą już zacinać się co niektórym prowadnice zacisku
-
[B6 ATJ] Wyciek z maglownicy po regeneracji
Gdzie cieknie ? Pod tymi gumowymi osłonami(mieszkami) ? Jak tak to magiel źle "zregenerowany" - DO REKLAMACJI !!!
-
[ALL] Napięcie ładowania
Dzięki ale mam tą książkę Czyli według tego opisu było by wszystko OK. Na samych światłach drogowych 13.7-13.8V , a bez 13.9-14.0V. Możliwe że szczotki się jednak kończą. Muszę wyciągnąć alternator i obadać sprawę. Napiszę potem jak to wyglądało. Pozdr.
-
[B5 ADP] Problem z obrotami
Sprawdź sondę i czujnik temp. G2/G62