Treść opublikowana przez Bogumił
-
[B5 AFN] Stukanie po wymanie amortyzatorów
A co mechanik uważa za wymianę układu kierowniczego? Chce wyciągnąć maglownicę? Zanim zacznie to robić sprawdź w pierwszej kolejności gałki i wahacze.
-
[B6 AVF] Skrzynia 5 biegowa a szkrzynia sześcio biegowa?
Nie wiem jak jest w dieslu ale u mnie na V biegu przy 220 km/h obroty były bliskie 6000obr/min, a przy prędkości 140km/h hałas jest już znaczny - dlatego uważam, że VI biegów to dobry komfort na długie odcinki.
-
[B5 AFN] Czarna avangarda b y pixxip
Felgi brzydkie ale skórka na kierownicy pierwsza klasa
-
[ALL B5] Czy warto zakładać gaz do 1.6 ?
Fakt z zimą nie jest tak do końca jak się "pilnuje" dni z niską temperaturą, ale nie zaprzeczysz, że części do Twojego samochodu są znacznie droższe niż do benzyniaka (myślę o układzie paliwowym) - a już gwarancji na swój model pewnie nie masz.
-
[B5 ADP] Po wymianie stabilizatorów stuki w zawieszeniu
Jak nowe łączniki stabilizatora mogą stukać? Jeżeli są nowe to elementy "gumowo-metalowe" nie powinny być luźne. Łączniki są niesymetryczne więc lewy nie będzie pasował na prawą stronę i na odwrót - czy w związku z powyższym sprawdziłeś czy aby mechanik na siłę nie próbował zmienić właściwego montażu? Bo ten numer się uda zrobić (zamiana miejscami łączników) ale nakrętki mocujące będą niedokręcone - może to? Albo prędzej gałki. Napisałeś na początku cytuję "...dwa lewe stabilizatory..." ale na każdą stronę są po jednym stabilizatorze (odpowiednio na lewą i na prawą stronę samochodu) - czy aby faktycznie piszesz o łącznikach stabilizatorów?
-
[B5 ALL] Zgrzyt przy skręcaniu
A jak wygląda ilość płynu w zbiorniczku wspomagania?
-
[B5 ADP] Po wymianie stabilizatorów stuki w zawieszeniu
Możesz jaśniej się wysławiać (opisywać)?? O co chodzi?
-
[B5 AFN] Adi bryma
Drewienko jest znacznie lepsze niż pseudo karbon.
-
[B6 ALT] Bierze olej , zabrudzony zbiornik wywównawczy
Uszkodzona uszczelka głowicy spowoduje dostanie się oleju do zbiornika wyrównawczego? W jaki sposób?
-
[ALL B5] Stuki przy wolnej jeździe do przodu i cofaniu
Na łączniki bym nie stawiał a jedynie na zużyte gałki - one potrafią na nierównościach dość głośno tłuc.
-
[ALL B6] Bierze olej
A co z niego weźmiesz fotele, czy koła? A może tapicerkę? - może to jest sprawne Sorry.
-
[B5 ADP] Sprężyna czy amortyzator ?
Samochód musiał stać na krzywym podłożu. Sprężyna "rozciąga" amortyzator, natomiast amortyzator ma za zadanie tłumić sprężynę, która zaczyna drgać (na dziurach sprężyna zostaje "pobudzona"). Sprężyna by musiała pęknąć - ale wtedy byś to odczuł. Gdybyś miał uszkodzony amortyzator to samochód na dziurach by zaczął się "bujać" a na zakrętach raczej by "uciekał" z drogi.
-
[B6 AVB] Czy to jest część z zawieszenia?
Stawiam na szafkę. Abyś "zgubił" jakąkolwiek gumę z układu zawieszenia to w pierwszej kolejności powinno się ono wykręcić (zawieszenie). W związku z powyższym powinieneś słyszeć "niepokojące" stuki - słyszysz jakieś stuki?
-
[B6 AVF] Skrzynia 5 biegowa a szkrzynia sześcio biegowa?
Tak czytam te wasze wypowiedzi i zastanawia mnie jedna rzecz - z jaką jeździcie prędkością po mieście, że aż 6 wkładacie? Silniki benzynowe są wysokoobrotowe i nic im nie będzie jak na 4 będziecie jechali z prędkością obrotową 4000obr/min (czyli chyba coś 100km/h a w mieście jest dopuszczalne zgodnie z kodeksem 50km/h). Zresztą przy diesel'u też trzeba wkręcić się z obrotami aby włożyć bieg (bo nie wierzę że przy 1500obr/min wkładacie bieg wyższy). Ja osobiście chętnie bym brał samochód ze skrzynia 6 biegową - na trasę jak znalazł.
-
[B5 ADR] Brak mocy. przepływomierz?
A czy to zamulenie jest na benzynie czy na gazie?
-
[ALL B6] Bierze olej
Branie płynu chłodniczego może być związany z padniętą uszczelką pod głowicą. Jak pracuje silnik? Czy pracuje jak w silnik rzędowy - basowe brzmienie jak w silnikach samolotów tłokowych (no nie wiem do czego ten dźwięk przyrównać)?
-
[ALL B6] Bierze olej
Napisane zostało, że na przykład może trzeba wymienić uszczelkę pod głowicą, ale nie wierzę w to, że mechanik (nawet za granicą - mniemam po Twojej metryczce i głosów na filmie) wykona tą naprawę za darmo - trochę trzeba się namęczyć aby to zrobić.
-
[B5 ADP] Silnik nie chce odpalic
Ale kolega napisał, że odpala z kabli więc raczej bezpiecznik pompy tutaj nie ma nic wspólnego.
-
[ALL B6] Bierze olej
Te usterki oznaczają, że zostałeś nacięty przez sprzedającego kupując samochód z zarżnięty silnik.
-
[B5 ARJ] SZUM-KLEKOT Z TYLNEJ CZĘŚCI SILNIKA
U mnie na niepracującym silniku łańcucha nie dało się ugiąć, więc uważam, że w czasie pracy (kiedy jest podawane ciśnienie na napinacz) tym bardziej będzie napięty.
-
[B5 ARJ] SZUM-KLEKOT Z TYLNEJ CZĘŚCI SILNIKA
Jeżeli masz napinacz elektryczny to raczej "taniego" zamiennika nie kupisz - niestety nie ma. Mi też coś klekotało i stwierdziłem, że to łańcuch - więc się nastawiłem na wymianę. Ale na szczęście powstrzymałem się z zakupem części i najpierw zrzuciłem pokrywę zaworów aby stwierdzić czy aby faktycznie jest luźny łańcuch. Okazało się, że łańcuch jest napięty a klekotanie jest związane raczej z popychaczami. Więc zanim zaczniesz się brać za wymianę napinacza sprawdź czy aby faktycznie masz luźny łańcuch - bo klekotać to może raczej nienapięty łańcuch.
-
[B5 AFN]Czarna Perła
a nie boisz się, że ten "modzik" na migaczach nie spadnie razem z najbliższym opadem deszczu?
-
[B5 ADR] Silnik klekocze jak diesel
Może taki fachowiec, który się zna na wymianie oleju i klocków hamulcowych.
-
[B5 ARG] Problem z napinaczem
Ale wracając do "klekoczącego" napinacza - ostatnio zrzuciłem pokrywę zaworów i sprawdziłem napięcie łańcucha. Okazało się, że łańcuch jest napięty jak należy (nie daje się ugiąć), a na ślizgach napinacza nie widać żadnych zużyć. Klekoczą popychacze, dlatego proponuję zanim ktoś na słuch zacznie określać "zużycie" napinacza niech najpierw stwierdzi stan faktyczny łańcucha zdejmując pokrywę zaworów.
-
[B5 AEB] Silnik 1.8 T i gaz
moskal zamontowanie kontrolki gazu w "schowku" pierwsza klasa , że ja na to nie wpadłem - u mnie jest na widoku na maskownicy przycisków (po lewo od Twojego patentu).