Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Bogumił

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Bogumił

  1. jacek ja posiadam w instalacji zawór VALTEK a resztę taką samą jak Ty i żadnych problemów nie mam, coś musisz mieć kiepsko skonfigurowane w układzie - albo już na samym początku przed założeniem LPG może miałeś problemy z benzyną i teraz zaczyna się wszystko chrzanić.
  2. Nie zaszkodzi jeżeli zielony zlejesz z układu chłodniczego i później wlejesz g12.
  3. Zgadzam się z marek34 mam instalację z jednostką STAG 300 przejechałem na niej 17 000km i jak dotąd (oby nie zapeszyć) nie miałem problemów.
  4. To jak "benzynowa" turbina zassie olej i będzie podawał go do cylindrów, czy może spowodować to jakieś konsekwencję inne niż kopcenie z rury wydechowej (np. uszkodzenie silnika - zakładam, że nie dojdzie do zatarcia bo w porę zostanie samochód zgaszony i turbina nie wyssie całego oleju)?
  5. Jakoś mnie nie przekonujesz, co ma wolna jazda do smarowania? Przecież pompa oleju pracuje niezależnie od obracających się kół. Mała prędkość obrotowa przy wolnej jeździe nie będzie mniejsza od prędkość obrotowej biegu jałowego. Co prawda ja za nim ruszę czekam tylko jakieś 2-3minuty a nie gdy złapie wyższą temperaturę. Co nie zmienia postaci rzeczy, że nie przekonałeś mnie do swojego zdania. Aczkolwiek usłyszałem, że takie postępowanie jest zalecane przy silnikach diesla (konkretnie piszę o silnikach Peugot'a 607 to jest chyba 2,2 hd) - tylko tego osoba, która to mówiła nie potrafiła jakoś rzeczowo objaśnić.
  6. A czy jest taka możliwość w silnikach benzynowych aby turbina "zassała" olej z miski i zaczęła "wtryskiwać" go do cylindrów? Moje pytanie wynika z zaistnienia takiego przypadku w Renault Megan (ale diesel) - mojemu tacie podczas jazdy turbina zaczęła zasysać olej z miski, silnik (bez dodawania gazu) sam się rozpędził zadymiając całą ulicę. Pomimo przekręcenia kluczyka w pozycję zgaszenia samochód dalej jechał (oczywiście samozapłon). Samochód udało się zgasić wkładając bieg V i starając się "przepchać" muldę śnieżną (zerwanie sprzęgła). Finał jest taki, że turbina jest do wymiany a silnik nie chce zaskoczyć, czyli i silnik jest do remontu. Dlatego moje pytanie: czy taki przypadek może się zdarzyć w silnikach Audi - AEB?
  7. U mnie też coś "klekocze" (i nie są to wtryski gazowe) z początku przymierzałem się do wymiany łańcucha ale jak teraz czytam to się wstrzymam. A czy przyczyną tego klekotania może być "wahaczka" czy jak to się nazywa?
  8. dritzdeurden czemu uważasz, że MATIUS zajeździ silnik odpalając w taki sposób? Rozwiń myśl.
  9. A próbowałeś awaryjnego odpalenia na gazie?
  10. Nic nie trwa wiecznie, zawsze musi się coś zepsuć bez względu na model, dodatkowo awaryjność wzrośnie jak będziesz się tankował na byle jakich stacjach, które będą oferowały kiepskiej jakości gaz.
  11. greghoryy ja miałem podobnie jak Ty, gdy przejeżdżałem do pracy 7km, teraz mam do przejechania 30km i od razu spalanie się poprawiło. Było 13,3l/100km a teraz mam 11,2 l/100km.
  12. Skoro nie odczuwasz różnicy między benzyną a gazem to po co chcesz cokolwiek zmieniać? A serwisowanie to powinieneś robić zgodnie z Twoją instrukcją.
  13. To jak jesteśmy przy wymianach z ciekawości zapytam, czy w moim przypadku rocznik 98 (po I lifcie) jest jakiś problem z przerzuceniem z kierownicy czteroramiennej na s -line? Problem w sensie kombinatoryki tak jak to opisał michal_s87.
  14. Należy uwzględnić też to po jakim czasie przełącza się samochód z benzyny na gaz. W moim przypadku przy takich mrozach jazda po mieście wynosi mnie 11,2l/100km gazu, ale potrzebuje około 3km aby przełączył się. Sebo1607 a dlaczego uważasz, że jest coś nie tak? Co samochód słabo przyśpiesza i na wyższych obrotach przerywa? To raczej greghoryy ma coś nie tak z instalacją.
  15. Jeżeli jak piszesz "podzespoły masz sprawne" to nie ma co robić przy nim. A co do tego kata to zdania są podzielone, ja na ten przykład nie wyciąłem go i przejechałem około 17.000 km na instalacji i jak na razie nie narzekam.
  16. Do montażu dobrze jest "przygotować" samochód pod względem technicznym, aby potem nie mieć problemów z pracą na LPG. Regulacja przy sekwencji polega w skrócie na "porównanie czasu" pracy wtrysków gazowych do wtrysków benzynowych, czy gazownik wyreguluje? No na pewno będzie miał łatwiej, przy prawidłowo działającym silniku przy zasilaniu na benzynie.
  17. Nie wiem, która wejdzie "tobie na gwint" ale ja osobiście bym polecił tą trzecią (trzyramienną - z wersji sportowej), co prawda takiej nie mam u siebie ale miałem przyjemność jeździć A6 s-line właśnie z taką kierą i muszę powiedzieć, że fajnie leży ona w dłoniach.
  18. Panowie a czy przypadkiem problem nie tkwi w samym zaworze, który zamyka butlę gazową kiedy jest za niskie ciśnienie w instalacji? Nie wiem jak to się dokładnie nazywa ale jak u mnie przełączał się w lato na benzynę to instalator podniósł mu ciśnienie przełączania i coś jeszcze pomajstrował i jest git. A, że teraz panują niskie temperatury to i gaz ma mniejszą objętość co za tym idzie i spada ciśnienie. Jak sądzicie?
  19. U mnie jest tylko jeden filtr a reduktor znajduje się w głębi komory silnika, od spodu trzeba do niego się "zabierać". U Ciebie jest w miarę rozsądnie rozwiązane.
  20. A te trzy "puszki" które są umiejscowione na rurze zasilającej wtryski to są filtry?
  21. Ja ostatnio dolałem 0,5L płynu chłodniczego i wymieniłem korek od zbiornika wyrównawczego na razie nie zaobserwowałem ubytków, ale jeszcze obserwuję.
  22. Ja uważam, że mam sprawne wtryski i je słychać przy zamkniętej masce - nie jest to klekotanie ale "przyjemne" cykanie (przejechałem ponad 16.000km na tych wtryskach).
  23. Jak "mruczenie" trwa przez cały rok to ja bym zaczął szukać przyczyn, ale jeżeli tylko zauważyłeś objawy przy niskich temperaturach to ja osobiście bym się wstrzymał z dochodzeniem co to może być. A tak na marginesie na forum też jest płeć przeciwna a nie tylko "Panowie" .
  24. GRYFI ty to wiesz z doświadczenia czy tak ci się wydaje? Bo mam gaz i ubywał mi płyn chłodniczy i postanowiłem wymienić korek od zbiornika wyrównawczego i jak na razie nie zauważyłem ubytków - czy ubywanie płynu może być spowodowane tym, że korek nie "upuszcza" ciśnienia, które wytwarza się w układzie i przez to na łączeniach rur z króćcami płyn jest "wyrzucany" na zewnątrz?
  25. Bogumił odpowiedział(a) na biahh11 temat w Audi A4 B5
    Na allegro znalazłem kiedyś różnego rodzaju "karbony" dla lusterek, chyba na zderzaki itp, tylko jak dla mnie to bardzo droga imprezka.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.