Treść opublikowana przez Bogumił
-
[ALL B6] Gaz w silniku 2,0 fsi ??
Taki temat już na forum pojawił się - na chwilę obecną nie opłaca się montować tych instalacji. Po pierwsze podczas jazdy faktycznie jest "mieszanie" paliw (przełączanie benzyna/LPG), po drugie te instalacje są dość drogie. [br]Dopisany: 01 Lipiec 2011, 13:25_________________________________________________O ile się nie mylę nikt na Forum nie posiada takiego "tandemu".
-
[B5 AEB] LPG na dobrze rozgrzanym silniku przelacza sie na benzyne
wojtek26 a możesz powiedzieć więcej na temat "kabelka. Co to jest?
-
[ALL B6] Prośba o pomoc 1.8t 190km 6biegów czy warto zagozować ?
execuiter trzymaj język na wodzy bo ja ani nie naskakuje ani na ciebie nie szczekam, tylko podważam twoje argumenty.
-
[ALL B6] Prośba o pomoc 1.8t 190km 6biegów czy warto zagozować ?
Paliwo alternatywne??????? Kurcze ludzie LPG to nie jest wymysł polski - niestety, to nie lata 90 wprowadziły napędzanie samochodów gazem. Samochody z paliwem "gazowym" pojawiły się w okresie międzywojennym, były w większości montowane przez Włochów co prawda w ciężarówkach. "Stworzenie" LPG, które było bezpieczne (samoczynnie nie wybuchało) datuje się na okres 1910r. No tak bo olej z frytek nie jest alternatywnym paliwem, tylko podstawowy.
-
[ALL B6] Prośba o pomoc 1.8t 190km 6biegów czy warto zagozować ?
1. Krótki zasięg na baku: ile 100km? Chyba troszkę przesadzasz - ja na baku po trasie zatankuję się dopiero po 400km (czy jest to krótki zasięg - hmmmm...). 2. Fakt jest mniej miejsca w bagażniku - ale ja zakupiłem koło dojazdowe - problem troche się zmniejszył. 3. Kolejny element do serwisowania - ile taki filtr gazu kosztuje? Jak myślisz? Popatrz na Allegro zanim coś takiego napiszesz. 4. Większy koszt przeglądu - ile? Wiesz czy wypisujesz oklepane slogany? Ile, 100, 200 zł czy więcej? 5. Częstsze kontrole układu zapłonu - a co to ma się do gazu? Możesz wytłumaczyć, bo ja ani razu nie regulowałem zapłonu - kurna cuda. 6. Większe spalanie gazu - no tak tylko, że przy jego cenie to żadna różnica - 0,5l benzyny na rozruch o w mordę a co to za samochód? 7. Nie wiem nie jeżdżę. 8. Mniejsza moc - a jeździłeś samochodem z dobrze dobraną instalacją? Mniejsza moc o kilka procent - to znaczy o ile? 9. Powolne tankowanie - a ty co Kubica jesteś, że z pit stopu musisz szybciej wyjechać? To co poniżej piszesz, tak samo się będzie tyczyło samochodów, które nie zostaną przerobione na gaz - jak coś kulało to samo się nie naprawi. A kolega w ogóle posiadał samochód z instalacją gazową?
-
[ALL B6] Prośba o pomoc 1.8t 190km 6biegów czy warto zagozować ?
Abstrahując od kuchenek gazowych i od zamożnych ludzi jeżdżących kilkunastoletnimi używanymi samochodami z Niemiec, napiszę tylko tyle - na forum są samochody znacznie bardziej wysilone (niż te 190KM), które posiadają instalację LPG a użytkownicy nie narzekają. Wybór należy tylko do Twojego kolegi.
-
[B5 ANA] [B5 AHL] Dziwne odgłosy znad filtra powietrza; silnik 1,6
Najprawdopodobniej pytasz o zawór węgla aktywnego - normalnie podczas pracy powinien "cykać".
-
[ALL B5] Instalacja gazowa w 1.8T 180km AJL
Przez telefon to każdy samochód się zbiera i jest jak igła - najlepiej jest się nim przejechać i zobaczyć jak to jest w rzeczywistości a przy okazji zobaczysz papiery od instalacji i dowiesz się kiedy była zakładana.
-
[ALL B5] Instalacja gazowa w 1.8T 180km AJL
No ja mam takie graty tylko sterownik STAG300 i reduktor ZAVOLI N, który dla 180konnego silnika jest za słaby. Ale ogólnie ja (przy swoich 150KM) jestem zadowolony.
-
[ALL] Jak wyczyścić tapicerkę z plam i innych jogurtów ;)
Można kupić piankę do tapicerki - psikasz czekasz chwilkę aż piana się uaktywni i "wyrzuci" brud na zewnątrz, a następnie ściągasz wilgotną szmatką. Ale nie kupuj taniego szajsu za 12 zł bo po tych zostają plamy na materiale.
-
[B5 AEB] Paląca się kontrolka ABS
Aha, dzięki za odpowiedź. [br]Dopisany: 17 Kwiecień 2011, 15:58_________________________________________________Udało się zlutować wszystko działa - wątek można zamknąć.
-
[ALL B5] Instalacja gazowa w 1.8T 180km AJL
A jaki reduktor "N" czy "S"?
-
[B5 AEB] Paląca się kontrolka ABS
Tak jak pisałem było robione zawieszenie i przegub. Dzisiaj zdjąłem koło i zobaczyłem, że jakiś kabelek, który wchodzi w zwrotnicę (od "komory silnika" w kierunku koła przez zwrotnicę) jest przetarty. Czy przypadkiem to coś nie jest kablem od czujnika ABS? Jeżeli tak to w jaki sposób wymienić? Czy da się to polutować, żeby wszystko wróciło do "normy"?
-
[B5 AEB] Paląca się kontrolka ABS
Sit - a takie coś to droga rzecz?
-
[B5 AEB] Paląca się kontrolka ABS
Co znajduję się przy zbiorniczku do spryskiwaczy przedniej szyby? Bo jak dzisiaj dolewałem płynu, dość dużo wylało mi się na to coś metalowe (z napisem firmy Bosh) z plastikowymi wtyczkami i kiedy ruszyłem samochodem zaświeciła mi się kontrolka ABS. Wyłączałem zapłon, ostro hamowałem i nic, ciągle się pali. Czy zalanie tego czegoś, mogło spowodować zapalenie się kontrolki? Co prawda dwa dni temu miałem wymieniane kompletne zawieszenie z lewej strony i przegub zewnętrzny ale wczoraj i dzisiaj przed dolewką płynu wszystko było w należytym porządku.
-
[B5 AEB] Co to za stukające urządzenie?
baraka czytaj wątek a nie skupiaj się na zdjęciu. Wątek dotyczy zaworu a nie filtra (tak na marginesie filtry powietrza "nie stukają").
-
[B5 AEB] Co to za stukające urządzenie?
Nie, to jest zawór od filtra z węglem i faktycznie ma cykać.
-
[ALL B5] GAZ
Szanować to ja mogę nowy samochód a nie taki, który ma przeszło 10lat. No chyba, że kolega jest "melomanem" starych używanych niemieckich samochodów, to zwracam honor.
-
[B5 ADP] Ubywa powoli płynu w chłodnicy
A czy przy "minimalnym poceniu" 1litr by Tobie ubył przy 3000km? A sprawdzałeś prawidłowość montażu węży przy króćcach do reduktora gazu - może tam tkwi problem?
-
[B5 ACK] Stara instalacja Bigas z 2003 roku duże spalanie
A jak u Ciebie wygląda sprawa ze spalaniem BP i LPG - liczyłeś faktyczne spalanie nie korzystając ze wskazań FIS'a? OOOO_A4 podał Tobie (powiedzmy) "zasadę" jaką się przyjmuje przy porównaniu spalania BP/LPG, ale to nie jest sztywna reguła. Te "10-15%" będzie zależało wyłącznie od zestrojenia instalacji - może masz za "bogatą" mieszankę.
-
[ALL B5] Moje audi zdechło...?
A po przekręceniu kluczyka w stacyjce co się dzieje z kontrolkami? Czy gasną? Jak zachowuje się kontrolka od immo?
-
[B5 AEB] Audi A4 1.8 T AEB pytanie o instalacje LPG?
Hmmm..... ze względu, że nie mam porównania jaka jest różnica między N a S to nie będę się "upierał" - ale nie narzekam na moje "graty", dodam tylko, że udało mi się na nich rozwinąć prędkość 220km/h.
-
[B5 AEB] Audi A4 1.8 T AEB pytanie o instalacje LPG?
Ja mam STAG300 i reduktor Zavoli Zeta N i nie narzekam - nie widzę dużej różnicy między benzyną a lpg. Na tej instalacji jeżdżę 2,5 roku. Kiedyś pisałem do przedstawiciela Zavoli człowiek stwierdził, że reduktor zeta N jest wystarczającym dla 150 konnego silnika.
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
No i w końcu też i ja zacząłem "testować" MS - wymiana całego zawieszenia - zobaczę co są warte "niemieckie zamienniki"
-
[B6 ALT] LPG czy warto
Ja na dzień dzisiejszy śmignąłem na gazie w tym samochodzie 26.000 km i chwale sobie swojego STAG'a300. A gdy czytam dzisiaj że w przyszłym tygodniu ma podrożeć benzyna to coraz większy rysuje mi się na twarzy uśmiech.