Treść opublikowana przez ALBINEK
-
[B7 BLB] Interpretacja historii naprawy
Nie mam ETKI bo sprawdziłbym wcześniej po numerach części.Zgadzam się z tym że powinien mieć koła nie łańcuch ale dlaczego tylko jedno wymienili , jak się to wymienia to nie powinno się wymienić tylko jednej zębatki ale zawsze kpl. taka jest zasada.Ale kto wie co szkopy zakombinowali Być może miał już koła zębate od nowości. Koledzy z forum wiedzą po numerze Vin które miały a które nie.Zresztą nie twierdziłem że on ma napęd na łańcuch tylko że mi to wygląda na coś innego cały czas myślę o naprawie powypadkowej. Może zahaczył dołem i narobił trochę szkód.
-
[B7 BLB] Interpretacja historii naprawy
Kolego tematu to ty nie ogarniasz i twoje posty nic nie wnoszą do tematu wiec daj już spokój z tą przepychanką słowną. Ja osobiście dokonałem kilka przeróbek kastracji wałków w silnikach BLB według systemu opracowanego przez Jaro4444 , ponadto robiłem też swap BLB na BKD .Zamianę napędu z łańcucha na koła zębate też. Więc mam coś do powiedzenia w tym temacie. Ponadto zwróć uwagę że te auto prawdopodobnie miało jakąś kolizję . Wymieniono stabilizator, łączniki stabilizatora, gumy, uchwyty , miskę olejową. Przy wymianie napędu wałków z łańcucha na koła zębate w ogóle nie trzeba zmieniać miski olejowej. Wymiana nie jest też konieczna przy swapie z BLB na BKD ja podciąłem przegrodę w misce i jest ok . . To tyle w tym temacie . Jesteśmy tutaj żeby dzielić się doświadczeniem a nie wymądrzać.Nie będę więcej reagował na twoje zaczepki. Raz jeszcze powtarzam najlepiej zajrzeć tam i wtedy będzie wszystko jasne jaki ma napęd pompy olejowej, bo z tego co przedstawia ten scan nic jest w 100% pewne.
-
[B7 BLB] Interpretacja historii naprawy
Nie widzę tego WOŁA nie znam niemieckiego. Wykaz wykonanych prac jest w języku polskim i niemieckim, a wykaz wymienionych części jest w języku angielskim. To dziwne. Ponadto przy wymianie napędu wałków nie jest potrzebna wymiana miski olejowej. Nie wiem dlaczego ją wymienili.Opis wymienionych części : 1. Flywheel - koło zamachowe 2.Screw- - Śruba , wkręt 3.Anti -roll -stabilizator poprzeczny 4.Bolt -śruba 5.Rubber bush -tuleja gumowa 6.Clamp -zacisk, klamra 7.Bolt -śruba 8.Housing -zestaw wałków wyrównoważających 9.Seal -uszczelniacz 10.Bolt -śruba 11.bolt -śruba 12.Seal -uszczelniacz 13.Bolt -śruba 14.Brakedisc -tarcze hamulcowe 15.Break lining -klocki hamulcowe 16.Bolt -śruba 17.Screw -wkręt 18.Bolt -śruba 19.Bolt -śruba 20.Screw -wkręt 21.Gear -koło zębate 22.Oil sump -miska olejowa 23.Bolt -śruba 24. Screw - śruba, wkręt 25.Seal -uszczelniacz 26.Bolt -śruba 27.Bolt - śruba Po zapoznaniu się z wykazem części wymienionych zastanawiam się nad tym jak mogli zmienić napęd wałków zakładając tylko jedna zębatkę. Przecież potrzebne są dwie , jedna na wał druga na wałek. Wydaje mi się że może to być naprawa powypadkowa. Uderzył miską i dlatego ją wymieniali . Mogę się mylić , najlepiej to zajrzeć tam .
-
[B7 BLB] Interpretacja historii naprawy
Ja patrzyłem na wykaz części wymienionych , nie na wykaz prac wykonanych.To że coś wyjęli i zamontowali ponownie nie znaczy że wymienili. To co wymienili jest na liście poniżej .Pod pozycją nr 8 w wykazie części jest zestaw wałków wyrównoważających. Możesz poprosić w tym dziale http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?board=137.0 o sprawdzenie tych części . Wtedy będziesz wiedział co wymienili.
-
[B7 BLB] Interpretacja historii naprawy
Mi to wygląda na co innego , według nazwy : No. 5 tuleja gumowa a No. 11 to śruba .
-
[B5 AFN] Zawieszanie się Klimatronika
Może miałeś ustawiony na AUTO .
-
[ALL B6] Radio gubi fale
Dzięki pójdę tym torem i sprawdzę.[br]Dopisany: 16 Listopad 2011, 20:07_________________________________________________No i sprawdziłem :gwizdanie: a raczej wymieniłem ten wzmacniacz antenowy co jest z tyłu na szybie.Już wszystko gra :> . Pomógł opis z góry , dzięki .
-
[B5 AFN] Zawieszanie się Klimatronika
To znaczy że sprawdzałeś według tego opisu podanego wyżej ? bo błąd sam z siebie się nie pokaże.Rozgrzej silnik do temp. 90 C* i wtedy sprawdż czy ogrzewanie działa. Po 10 km jaka masz temperaturę ?.
-
[B5 AFN] Zawieszanie się Klimatronika
Wtedy wyświetlą się kody błędów , zapisz je sobie gdzieś na kartce i później wpisz w szukaj lub google i tam znajdziesz odpowiedź co jest nie tak .
-
[ALL B5] Rozmiar klucza do przegóbów ?Moment dokrecenia?
Z tego wychodzi że nasad 27 mm. http://allegro.pl/przegub-zewnetrzny-audi-a4-a6-a8-passat-b5-duzy-i1922721973.html
-
[B5 AFN] Zawieszanie się Klimatronika
Dokładnie to .Ponoć w B5 klimatronik ma samodiagnozę . Nie potrzebny jest vag.Gdzieś o tym czytałem , kombinacją przycisków uruchamiasz diagnostyke klimatronika.Wiem że w Pasku jest to na pewno.
-
[ALL B5] Rozmiar klucza do przegóbów ?Moment dokrecenia?
Przy nowych przegubach powinienes dostać nowe sruby , więc sobie sprawdzi jaki jest tam imbus
-
[B6 AWX] Kontrolka ABS, ESP, hamulec
Przy wkładaniu nie naciskaj pedału hamulca. Po przekręceniu musisz usłyszeć kliknięcie.
-
[B6 AWX] Kontrolka ABS, ESP, hamulec
Mechanik nie ma racji. Ja go wkładałem z vagiem .Po to żeby sprawdzić czy jest dobrze. Stop też mi świecił. Jak go będziesz wkładał to chyba powinien być wciśnięty.
-
[ALL B5] Rozmiar klucza do przegóbów ?Moment dokrecenia?
Tam idzie duży imbus , mam go w garażu . Teraz nie jestem w stanie sprawdzić .
-
[B6 AWX] Kontrolka ABS, ESP, hamulec
Wymieniałem go kiedyś i dopiero za 3 razem zrobiłem to poprawnie. Pomogłem sobie WD40 , mocno go sp-sikałem przed montażem.
-
[ALL B5] Rozmiar klucza do przegóbów ?Moment dokrecenia?
O które śruby chodzi ? o te od przegubu wewnętrznego ? Jeśli tak to mogą być dwa rodzaje imbusy lub gwiazdka.Siła dokręcania to przy kluczu dynamometrycznym o takim kluczu chyba piszemy ?
-
[B5 AFN] Zawieszanie się Klimatronika
Chyba trzeba sprawdzić jakie błędy wywala.
-
[ALL B6] Radio gubi fale
Jest jakiś sposób na sprawdzenie tego ustroistwa ?.
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Tutaj wszystko dozwolone :gwizdanie:
-
[ALL B6] Radio gubi fale
Nic podobnego nie udało mi się znaleźć dlatego pytam . W audi kolegi jest problem z radiem . Nie wyszukuje fal , a jak znajdzie to zaraz gubi. Jest błąd 00858 - Connection; Radio ZF Output to Antenna Amplifier. O elektryce nie mam pojęcia . Sprawdziłem podłączenie do radia ok. I sprawdziłem czy podłączone jest to coś nad tylną szybą .Według tego błędu wychodzi że antena nie jest podłączona do amplifier . Nie wiem od czego zacząć i gdzie szukać.
-
[B6 BAU] Silnik nie kreci Help !
I dzięki Bogu !!! że na tym tylko się skończyło
-
[B7 BLB] Co to za błędy ? oraz logi
W związku z tym że logi nie wiele dały postanowiłem zmienić turbinę. Stara nie wyglądała źle , ale jak się później okazała była do . Po zamontowaniu nowej auto odżyło Wszystko jest już ok :>
-
Boks zawodowy w Polsce i na Świecie...
Wszystkie walki wygrane przez naszych . Jackiewicza walka nie podobała mi się. Pierwsza runda dla niego , ale później bym się sprzeczał . Szwab był aktywniejszy .Walka Wawrzyka trwała za krótko nie zdążyłem się nacieszyć !,
-
Spotkania w środkowej części Anglii-pogaduchy
Ponoć od 1 pażdziernika samolotem można zabrać tylko 4 wagony