Treść opublikowana przez kred
-
[B6 BFB] Jak się pozbyć tych błędów: 01539, 01593, 01039, 01406, 00532 ?
zeskanowalem autko i wyszły następujące błędy 01539 headlights not adjusted 35-00-- 01593 heated windshield (z2) 36-00- open circuit 01039 coolant temperature sensor (g2) 30-10 - Open or Short to + - Intermittent 01406 no flame 35-00-- 00532 supply voltage b+ 07-10 signal to low intermittent doradzcie jak je zlikwidowac
-
[B6 BFB] Tylna osłona siedzenia oraz cięgno od pompowania-nowatorska naprawa
dzisiaj zabralem sie za temat naprawy zaślepienia przedniego siedzenia. mialem wyrwany dół kosza. bardzo mnie to wpieniało. obadałem temat zestawu naprawczego i stwierdziłem, że nie bede go kupował-szkoda kasy pomyślalem. dorwalem blache 1,5 mm i postenowilem sam to zrobić. a wyszło tak dla chętnych do zabawy (prościzna około 20 min roboty) następnie montujemy nasze zaczepy w plastikach (ja swój zdemontowalem ale nie trzeba tego robić) wklejamy oba (najlepiej klejem w pistolecie) jeszcze pare poprawek co sie okazalo powodem tego ze oba plastikowe pękły było przerwanie sie pręta stalowego podtrzymującego pompowaną poduszke od siedzenia oczywiście dorobiłem pkknięty pręcik ( oj nie było łatwo - dodam ze jest to pręt stalowy !!!) urzyłem do tego preta od grila (bardzo dobry jest także od wózka z supermarketu ) montujemy pret w otworach zwijamy środek taśmą izolacyjną zeby sie nam nie rozłaziło i montujemy ori zaczepy oraz pokrywe z siatką wszystko pasuje w 100 %
-
[B6 AVF] Sprężyny -50/-30
mialem u siebie gwint supersporta i nie chce miec wiecej. okolo 4 razy go podnosilem do gory bo nie szlo na tym jezdzic. pomysl tylko co bedzie jak bedziesz mysial przewiesc 5 osob w samochodzie cale bebechy bedziesz ciagnac po ziemi. u siebie mialem taki przypadek ze zawisnelem na spiacym policjancie. i ludzie gdzie komfort jazdy jedziesz jak na wozie drabiniastym. u siebie mialem 17'' profil 40. zdecydowanie polecam zawias od s-lina. a co do lansu ?? to ok ale to nie niemycy !!!
-
[ALL B6] demontaż przedniego siedzenia w a4/b6 - denerwujące bujanie
jestem wlasnie po naprawie tego ustrojstwa. czas pracy okolo 4 godzin. troche sie naszarpalem z tymi zasranymi klinikami bez kątowki sie nie obyło. nity naprawde mocno siedza nie ma co pukac przecinakiem czy bawic sie brzeszczotem. trzeba podciac a nastepnie wyginac koncowke nita. bardzo sie zdziwilem bo po zdemontowaniu jednego okazalo sie ze ma pierscien wsrodku zastosowalem nastepujace rozwiazanie: - sruba 8 z koncowka torx zaokraglona - podkladka zwykla - nakredka (2mm trzeba zeszlifowac) to zostalo skrecone razem i wsadzone w otwory na prowadnicach z drugiej strony podkladka sprezynyjaca oraz nakredka samokontrujaca wszystko elegancko pasuje w ori miejsca satysfakcja w 99 % gdyz w oparciu sa jeszcze 2 nity i delikatnie siedzisko sie rusza(podejrzewam ze w nowych autach tez ten element ma delikatny luz). jednaqk dojscie do nich praktycznie niemozliwe trzeba rozbierac siedzenie. jutro dorzuce fotke jak to wyglada ogólnie robota na 6 wyszlo bardzo estetycznie
-
[ALL B6] demontaż przedniego siedzenia w a4/b6 - denerwujące bujanie
w sobote mam robote. dzieki za podpowiedz
-
[ALL B6] demontaż przedniego siedzenia w a4/b6 - denerwujące bujanie
powiedz mi jeszcze czy da sie je jakoś wyjąć czy zostaje tylko kątówka
-
[ALL B6] demontaż przedniego siedzenia w a4/b6 - denerwujące bujanie
wrzucam fotki: to właśnie te gówniane kliniki. zrobił sie tam luz i całe siedzenie chodzi przód i tył. poradzcie jak to naprawić
-
[ALL B6] demontaż przedniego siedzenia w a4/b6 - denerwujące bujanie
dzisiaj powysylam ci fotki
-
[ALL B6] demontaż przedniego siedzenia w a4/b6 - denerwujące bujanie
nie chodzi o prowadnice. ona jest ok. fotel buja mi sie do przódu i do tyłu. wyrobione sa kliny które łącza siedzisko z prowadnicami. powstal tam luz. bardzo to wnerwia. troche nie mam pomysłu jak sie za to zabrać dzis wrzuce fotke o co dokładnie chodzi
-
[ALL B6] demontaż przedniego siedzenia w a4/b6 - denerwujące bujanie
nie zacieszaj lepiej sie spytac niż coś spier....
-
[ALL B6] demontaż przedniego siedzenia w a4/b6 - denerwujące bujanie
troche sie mecze z przednim siedzeniem. a mianowicie nie mam pojecia jak je zdemontowac. trzeba sciągać z prowadnicami ???? w a4/b5 wysówało sie do tyłu sprawa oczywista a jak jest w b6. siedzenia kubełkowe manualne z pompowanym oparciem. dodatkowe moje pytanie ale wiążące sie z wymontowaniem siedziska kierowcy. otóz cale siedzenie mi lata przód i tył. jest wyrobione na tulejkach/klinikach laczacych siedzisko z lapkami od prowadnic. jak te tulejki zdemontowac. czy trzeba kupowac nowe zeby to naprawic nazywaj tematy poprawnie ! uzupełnij profil
-
[ALL] Jak sprawdzić/uruchomić spryskiwacze ksenonów ?
jak uruchomić to ustrojstwo w a4/b6 ?? na chlopski rozum to powinny sie same wysuwac co któreś spryśniecie na szybe. pomozcie bo już głupi jestem * uzupełnij proszę profil użytkownika
-
[ALL B5] Gdzie dostanę ten znaczek (fotka)
znajomy wyskubal mi z obudowy od a4 po dzwonie. znaczek sie uchował reszta nie
-
[ALL B5] Usunięcie zamków z drzwi - zabezpieczenie antykradzieżowe
niech ci sie pompka cent. zrypie lub aku zdechnie i sam bedziesz musial wchodzic szybą
-
[ALL B5] Gdzie dostanę ten znaczek (fotka)
naprawde nie potrafie sobie wyobrazic po co ktos te ringi wyrwał !?!
-
[ALL B5] Gdzie dostanę ten znaczek (fotka)
troche nie wiedzialem gdzie podczepic ten watek - jak źle to poprawcie poszukuje taki znaczek. nie bede kupowal calej obudowy moze sie ktos z czyms takim spodkał
-
[ALL] Co to za zderzak ?
no wlaśnie to tez mnie bardzo zastanawia ??
-
[ALL] Co to za zderzak ?
mam nr tego dolnego zderzaka moze to cos pomoże 8E5 807 301 Q
-
[ALL] Co to za zderzak ?
mam pytanko co to za zderzak od jakiego modelu ?? zauważcie ze zderzak jest w polowie dzielony ... ?? nie wygląda na b7 ale moze sie myle ??
-
[ALL B5] Pytanie o amortyzatory w zawieszeniu gwintowanym
te pierwsze to chyba do "q" na drugiej fotce tulejka jest dluzsza bo amorek trzepal by ci sie w tylnej belce
-
[INNE] jaki interface do a4/b6 2001 rok 2,5 tdi
jak w temacie. szukam narzedzia diagnostycznego do tego modelu i silnika. dajcie jakies linki aukcji
-
[ALL B5] Gośne stuki w tylnym kole
moze juz ktoś ten temat przerabiał. znajomy kupil wlasnie z niemiec a4 2000 r. i niby jest wszystko ok poza jedną rzeczą. na niewielkich nierownosciach nic nie slychac dopiero jak zapakuje sie w wieksza wyrwe slychac w tylnym kole lewym buum. jak mlotem o blache. dodam ze jak z tylu ktos siedzi to jest cisza. nie jestem w tych sprawach w ciemie bity i znam sie troche na mechanice ale z tym may problem. na szarpakach ok, tuleje w belce ok, amorki ok,odboje ok. pod amorami tuleje troche zuzyte ale raczej nie stawial bym na nie. dodam ze znajomy lata nia juz 1,5 miecha a stukot objawil sie 2 tyg. temu. skakalem po tylnym bagazniku i takze cisza dopiero objawia sie podcvzas jazdy czy to moze być zacisk?? łożysko ?? czy to moze tak walić ??
-
[B5 1Z] Co to za kabelki ?
spryski podgrzewane .przy wlaczeniu spryskiwacza powinny sie podgrzewac. w srodku sa grzalki
-
[B5 ADR] Problem z uruchamianiem silnika
moze ci immo nie zalapuje
-
[B5 ADR] Drgania i wibracje silnika
sprawdz rozrzad. ja u siebie mialem podobny objaw przed wymianka. pare wyscigow na lotnisku i caly silnik zaczal latac jak galareta dodatkowo znaczny spadek mocy. okazalo sie ze pasek przeskoczyl o 3 zeby !!! na szczescie nic sie nie stalo