Treść opublikowana przez arek87
-
[B5 AEB] Problemy z obrotami biegu jałowego, tryb awaryjny w trakcie obciążenia
temp silnika 99C- zdeka za dużo jak dla mnie, pozatym niech ktoś się wypowie nt sondy lambda
-
Spoty Olsztyńskie
A ja żałuje że musiałem spadowywać wcześnie ale przejażdżka fajna
-
Wyciągniecie turbosprężarki oraz ustawienie sztangi wastegate w Audi A4 B5 1.8T AEB
w etce jako całosc... więc zostaje szukanie chyba tylko okazji lub turbiny nowej choć szkoda zmieniać dobrą na dobrą z powodu gruszki...
-
Wyciągniecie turbosprężarki oraz ustawienie sztangi wastegate w Audi A4 B5 1.8T AEB
no ok ok. tylko że u mnie n75 jedzie na 99,6% non stop(mam 2, stary i nowy-oba sprawne). Pozatym gruszka to juz ostatnia rzecz która może nie działać i wg przez to mam otwarte od 0,3 bara a tym samym turbo nie może sie bardziej rozpędzić. Tu warto dodac ze bez podłączonej gruszki spokojnie dmucha 1 bar i więcej...
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
http://moto.allegro.pl/item649243298_zawor_turbosprezarki_turbiny_gruszka_1_8_turbo.html a taka podpasuje?
-
Wyciągniecie turbosprężarki oraz ustawienie sztangi wastegate w Audi A4 B5 1.8T AEB
OKi spróbuje - zobaczymy. dzięki
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Pomysł ciekawy ale ciut przydrogi a coś krajowego moze?
-
Wyciągniecie turbosprężarki oraz ustawienie sztangi wastegate w Audi A4 B5 1.8T AEB
To może jakiś numer tej gruszki ktoś ma?gdzie można ją kupić?
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
no to konkretnie ma ktoś może numer tej gruszki?lub jakieś namiary?
-
Wyciągniecie turbosprężarki oraz ustawienie sztangi wastegate w Audi A4 B5 1.8T AEB
Dzisiaj wyciągnąłem swoje turbo z powodu braku doładowania przy podłączonym wg. nie mam lpg ale wylotowa strona też jest u mnie biała... pozatym regulując na milion sposobów moje wg od 0,3 bara sie otwiera tym samym dając stałe doładowanie 0,25 bara itd -->elektronika--> a kończy sie na tym że auto na trójce ledwo 6000rpm wyciąga.(nie wspominam jak turbo dostaje przy takim afr) wg nie skręciłęm na maxa bo to nie ma sensu... gruszka się spsuła?? powoli rozglądam sie za inną turbiną...
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
no dobra sprawdzilem ustawienie wg po wyjęciu turbo. Skręciłem troche sztange ale doładowanie dalej jest 0,25 b. gruszka jest szczelna ale otwiera się za wcześnie bez wzgledu na ustawienie wg. jakies pomysly?
-
[ALL B5] Silnik z A4 do S4
dać się da ale ja bym polecał v8 4,2 albo 2,7 Bit reszta to po prostu nie pasuje
-
[ALL B5] Silnik z A4 do S4
z ciekawości zapytam: co byś chciał wrzucić do tej budy s4?
-
Spoty Olsztyńskie
A napewno w miarę możliwości
-
Spoty Olsztyńskie
Jedyne możliwe propozycje jakie przychodzą mi do głowy w tygodniu to wieczory okolo 20. ewentualnie poniedziałki lub czwartki ale i tak wiem że to nie wszystkim podpasuje. Również znajdą się tacy co będą woleli piwko przed tv chlapnąć po ciężkim dniu pracy :beer1: Jeśli chodzi o mnie to napewno bede wyjeżdżał w weekendy latem więc może być róznie. Napewno było by dobrze aby wypowiedziało się więcej osób a możę coś ustalimy
-
[B5 AAH] Mało mocy
Najwidoczniej AAH juz ma swoje lata za sobą widziałem na własne oczy na hamowni kiedyś jak wyszło typowi 138 km w takim silniku...a to jest ich częsta przypadłość. Dodam że miałem audi 100 c4 z takim motorem ale mój szedł łeb w łeb z astra gsi 2.0... i palił w mieście 14l gazu. trzeba by zaczać od pomiaru ciśnienia w cylidrach, jak rozrząd wygląda?
-
[B5 ABC] Błędy na VAG'u w silniku - brak mocy
I ja myśle że czujniki łapią błąd z jakiegoś powodu. Powodem może być nawet złej jakości paliwo. A przede wszystkim tak jak kolega radi pisał.
-
[B5 ABC] Błędy na VAG'u w silniku - brak mocy
Najprawdopodobniej czujniki spalania stukowego ale mogę się mylić.
-
[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?
Nie w każdym trzeba robić ale zawsze trzeba sprawdzić ja bym się rewelacji nie spodziewał tam gdzie blok juz pokrzywiło Głowica niesety obrywa zawsze najbardziej w przypadku niesprawności silnika lub złej eksploatacji( zle cisnienie oleju, zły olej, zbyt wysokie temp pracy-->termostat, itp). Oczywiście są auta które dożywają swojej starości bez zdejmowania głowicy i tu :oklaski: dla właścieli.
-
[B5 AWT] Klekotanie w silniku i świecąca się lampka oleju
Ja tam bym panewki wymienił od razu na zapas. Po co 2 razy ma być robota a nie są drogie. U mnie miałem ten sam problem dokładnie. Pompa oleju + panewki+czyszczenie i cisnienie sie znalazło. Chodzi cichutko i równiutko a dzieki szybkiej reakcji turbo uratowane.
-
[B5 AHL] Jak sprawdzić czy niezbędne jest planowanie bloku ?
spadek cisnienia na 2 garach rownomiernie wskazuje na walnietą uszczelke pod glowicą. Natomiast jeśli chodzi o powierzchnie styku blok-głowica: ja sprawdzam to takim dużym kamieniem szlifierskim o małym granulacie. po kilku przelotach widac czy rowno zbiera z całej powierzchni czy jest banan z bloku. jak jest to sie szlifuje dotąd aby cala powierzchnie delikatnie zebrać i zniwelować banan. Jest to standardowa robota tak jak sie planuje glowice przed montażem. i nie są to duże koszty. jaką robotę miał na myśli twój mechanik mowiąc o duzych kosztach?
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Na jedynce to cięzko rozpedzic te nasze pipidówki(k03). Wszelkie badania odbywają się na 3 biegu od 1500 do 6000 obrotów(lub do odcięcia jak kto woli ) tak jest właśnie na jedynce [br]Dopisany: 08 Maj 2009, 22:36_________________________________________________tym sprawdzałem WG. Manometr,trójnik,kilka wężyków(o odpowiednich średnicach) i oczywiście źródełko sprężonego powietrza z tzw pistoletem
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Obecna jest bardzo dobra bo jezdzi chyba dlugo tak juz wiec mało się zużyła będe regulował i oczywiście napisze o efektach. Pozdro
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Szczelność to chyba należy zacząć od manometru jakiegoś i sprawdzić ciśnienia w trakcie jazdy. Później oględziny przewodów. Jeśli chodzi o moje turbo to wydaje się że sztanga od WG jest za długa i ciągle otwarta. W sobote sprawdzę jej działanie albo od razu turbo z wozu [br]Dopisany: 07 Maj 2009, 23:51_________________________________________________Dzisiaj sprawdziłem WG . Sztanga zaczyna się otwierać przy 0,25 bara a przy 0,45 jest juz full otwarta. to chyba nie jest dobrze co? Myślę że powinna ruszyć się dopiero przy 0,55-0,6 bara więc jest źle wyregulowana. Jeśli się mylę proszę poprawić. gruszka szczelna.
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Ano mozna przeładować tylko na krótko. musi byc n75 odpiety z prądu a wulot do gruszki zaślepiony przynajmniej u mnie sie da przejezdziłem jakis 500 km bez wg w celu testów przy 0,6 bara to ma odejście nieziemskie w sobote chyba się za to biorę