Treść opublikowana przez arek87
-
[B5 AEB] Szarpane przyspieszenie między 2-3 tys obrotów, 1.8T AEB, proszę o pomoc!
Na gazie czy na benzynie?
-
[B6 ALT] Remont silnika, bierze olej ... :(
litr na 400 km bez porządnego dymienia z rury oznacza najpewniej wyciek. coś musi kapać pod auto po przestanej nocy
-
Spoty Olsztyńskie
Marian, corsa moja , fajnie widać było te 380Nm jak wgniatało tylny zawias na hamowni :gwizdanie:
-
[B5 AWT] Turbo, świst, dym z wydechu.
Nie polecam dalszej jazdy po takiej akcji auto na hol i do warsztatu. Turbo wymień i wstaw sprawne, zmierz ciśnienie oleju po montażu i wtedy dopiero zajmij sie katem
-
Spoty Olsztyńskie
Chyba jak byłem później to było ciekawiej:) dwa wirusy w paskach zrobili na ~170km i 380 NM Jednego z 135km na 170, drugiego 155 na 177. Oba seria niby 130 miało być :gwizdanie: Chlopaki jak wrócili z jazdy próbnej to aż im się ręce trzęsły z wrażenia swojego pierdzika zhamowałem również (118 km opel corsa )
-
Spoty Olsztyńskie
Co tam ci Adrian naprawili?
-
[B5 AAH] Brak iskry po wymianie rozrządu
Polecam sprawdzenie wszystkich wtyczek od czujników
-
[B5 ADR] Dziwne zachowanie silnika
(nie mam pojęcia dlaczego)Moja a4 zgasła kiedyś na przejeździe kolejowym i poza tym 0 problemów. Śmiga do tej pory
-
[B5 AEB] Chwilowy brak mocy
A boost jak sie zachowuje?
-
[B5 AEB] Problemy z zapłonem
Popieram sołtysa
-
[B5 AEB] Problemy z zapłonem
Niech zmierzy ciśnienie paliwa
-
[B6 AVJ] Padające cewki zapłonowe
U siebie miałem NGK co prawda ale jakieś zwykłe. AEB chodził na nich poprawnie, po zmianie na platyny miodek różnice było czuć
-
[B6 AVJ] Padające cewki zapłonowe
Najważniejsze że działa przypuszczam że platynowe świece bez gazu 150k max przebieg
-
[B6 AVJ] Padające cewki zapłonowe
Nie znalazłem żadnego info o stanie świec zapłonowych... Jakie masz założone? kiedy wymieniane ostatnio?
-
[B5 AJL] Silnik drży, kopci na biało, turbina w oleju 1,8T FILM, FOTKI
należy zmierzyć : A- kompresje na cylindrach, B- ciśnienie oleju w układzie, i oczywiście turbo sprawdzić luz na wałku.
-
[B5 AEB] Uszczelka pod głowicą - koszta
uszczelka pod napinacz łańcucha , filtry i nowy olej ewentualnie nowe świece(only platyna )
-
[B5 AEB] Turbina po regeneracji dodaje mocy, a za chwile szarpie autem.
n75 - nastawnik elektro-pneumatyczny tu używany do wysterowania wastegate na turbo. znajduje sie na dolocie do turbo(ta czarna rura idąca do turbospręzarki) . 3 wyjscia na wężyki ciśnieniowe i 2 styki elektryczne. + po kluczyku(12v), sterowany masą z ecu. opór 25-30 omów. overbost : źle podłączone wężyki ciśnieniowe do n75 lub brak podłączenia(nieszczelność), zacięty wastegate na turbo w pozycji 0 (100%zamknięcia).
-
[B6 BEX] Nastawnik wałka rozrządu
AEB ma zmienną fazę rozrządu tylko komp ją nie steruje.Sterowana jest tylko ciśnieniem oleju. AEB jest ubogi w elektronikę i wszystko opiera się w nim na sterowaniu mechaniczno-hydraulicznym. Napinacz jest ten sam tylko o wiele tańszy Ogólnie napinacze 200k bez problemu robią, choć słyszałem że przy 2 wymianie rozrządu należy go wymienić. łańcuch nie tyle się zużywa co ślizgi na napinaczu.
-
[B5 AEB] k03s + tip+fmic+test pipe+wtryski
wg mnie za mały bost powyżej 3500 rpm, ecu próbowało ratować co możliwe dlatego tylko 225 niutona, wynik prawie standard po strojeniu ~200
-
[B5 AEB] Czasy 3 i 4 bieg 60-140km/h i od 0 do 100km/h
gruszkę wsadziłem po prostu nowszą i była o niebo sztywniejsza Sprostowanie do ukręconej półosi --> to nie ja Nm ukręcają półosie
-
[B5 AEB] Czasy 3 i 4 bieg 60-140km/h i od 0 do 100km/h
ja wymieniłem gruszkę na sztywniejszą (woloniej reagowała) podobno następny właściciel mojego auta ukręcił półoś
-
[B5 AEB] Czasy 3 i 4 bieg 60-140km/h i od 0 do 100km/h
Moja miala 0,7 bara przy 1800 a przy 6000 jakieś 0,25 bara
-
[B6 ASN] Po nocy dymi mocno z wydechów
myślę że pomiar kompresji na cylindrach na zimno może coś powiedzieć o stanie silnika. jeśli wszystko ok będzie to zostaje tylko woda. aczkolwiek nie wiem czy taki wynik będzie obiektywny.
-
[B5 AEB] Czasy 3 i 4 bieg 60-140km/h i od 0 do 100km/h
gaz w podłodze od 2 sec filmu 1,8 t aeb . Tip+pipercross . 0,7 bar peak@1800rpm 0,25bar@6000rpm 60-140 na 3-ce wychodziło jakieś 13,5 sec. nie wiem jaką mocą dysponował niestety:\
-
A4 1.8T 201,5KM i 281,6NM by EgOn Elyta SG
na serii dmuchawa zaczęła wymiękać przy 5200 rpm dopiero... pozazdrościć wydajności (k03s chyba co?)