Treść opublikowana przez arek87
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Własnie tego nie umiem zrozumieć gdzie się podziewa te zassane powietrze... Na postoju widać ze WG rusza się juz dając gazu do 3000 rpm co jest dziwne... Ale gdyby była gdzies dziura to nie powinien byc błąd sondy ale że zła mieszanka czy cos takeigo?? A po 2 na jałowych by kulał ssając bokiem a ja mam -0,7 bara podcisnienia w kolektorze wiec jest chyba dobrze rozumiem ze szczelny jest. Po 3 bez WG jest w stanie utrzymać spokojnie ponad 1,2 bara. Chyba trzeba sie bedzie przyjrzeć z bliska mojej k03 Ktos moze wie ile zajmuje wyjecię turbo?(nie mam klimy)
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
No cóż więc trzeba sprawdzić przy ilu WG się otwiera przyznam ze niestety do 1,8 to chyba jeszcze troche mu brakuje
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
To ja przestaje to wszystko rozumieć już zobaczymy jak logi będą[br]Dopisany: 04 Maj 2009, 09:06_________________________________________________OK mam logi zrobione, wrzuce po 22. Doładowanie 1500-6000 około 0,25 bara i auto strasznie zamulone Przepływka dochodzi do 120 przy 6000 natomiast z resztą musicie pomóc [br]Dopisany: 05 Maj 2009, 21:06_________________________________________________Logi dynamiczne(tylko do 6000 bo dalej juz niechciałem męczyć silnika ) doładowanie 0,25 bara , błędów nie stwierdzono przed i po logowaniu Logi statyczne Jakby ktoś mógł ocenić
-
B5 ADR] Problem z pompką paliwa
A zaglądałeś do zaworka odpowietrzania zbiornika(węgla aktywnego czy N80 jak go zwą)?? taki czarny na puszcze od filtra paliwa z wtyczką i cyka sobie śmiesznie( jak jest sprawny). Z niego wychodzą przewody podciśnieniowe - warto sprawdzić drożność i podłączenie ... Myśle że pompa jest ok skoro się zasysa zbiornik
-
Spoty Olsztyńskie
Orneta.. myśle że spocik fajny bo się pościgac można było i poszaleć trochę. Pogoda gicior i różne autka miałem w planach oczywiście Ruś o 14.30 jednak z przyczyn prywatnych nie mogłem przyjechać
-
[B5 AEB] TIP + Pipercross - dziwny dźwięk
hehe DV-ke masz orginał? 710N robi to dyskretniej
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Narazie wyjęcie turbo i sprawdzenie regulacji zostawiam na koniec ale biore to pod uwagę. Ale wychodzac z zalozenia ze to cisnienie z turbo otwiera WG to bardzo mozliwe ze cos jest nie tak..--> 0,25 bara otwiera WG u mnie??
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Możliwe Sprawdziłem turbo pompuje spokojnie ponad 1 bar :gwizdanie: Nie wiem tylko czemu z WG jest 0,25bara... Zamula niesamowicie wtedy natomiast bez WG przy 0,6 bara rakieta normalnie Aha i naregulatorze nie znalazłem ani jednej cyfry "4" było coś "03" chyba ze nie dopatrzyłem...Jutro może uda się logi zrobić
-
[B6 BFB] Jak zablokować napinacz hydrauliczny paska rozrządu ?
pre_pl własnie o takie cus mi chodziło
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Hehe co do tego boosta bez wg to tak na maxa nie jechałem bo się boje z podłaczonym n75 cfaniak odcina po 0,7 bara Ciegno sprawdzałem -jest sztywne i na chodzie. O logach pamiętam tylko nie mam za bardzo czym zrobić(narazie). Myślałem też o wyjęciu turba i sprawdzeniu ale póki co czasu nie mam.
-
[B6 BFB] Jak zablokować napinacz hydrauliczny paska rozrządu ?
Do blokady tego napinacza sluzy blokada T10008. Taka płytka z wycięciem, niestety nie znalazłem fotek aby wkleic
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
A jakie są rodzaje tych regulatorów?? mogą się psuć? turbo bez wg pompuje cos pod 1bar(raz sprawdzilem) ale auto nie przerywa tylko chwile pozniej troche przymula zapewne dlatego ze nadmiar powietrza w spalinach -->sonda. A wogóle dlaczego po odpieciu wtyczki od n75 nic sie nie dzieje?(dalej 0,25bara) Stąd pytanie po co wogóle jest tam ten prąd?Jesli przepływka bedzie pokazywac za malo to mieszanka bedzie zubozona?? Niskie cisnienie paliwa tez bedzie to powodować...
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Hamownia była z Torunia i miała powiedzmy nawiew:) dodam ze po mnie AEB wjechał i było 160km na 220Nm kupiłem juz nowy N75 i czekam na przesyłkę. Następną rzecz jaką kupię to kabelek VAG przepływke mogę sprawdzić u siebie w pracy dodam ze błędów 0 mam więc usterka musi być raczej mechaniczna.[br]Dopisany: 28 Kwiecień 2009, 23:39_________________________________________________Dzisiaj podmieniłem N75 na nowy i dalej to samo czyli... sprzedam N75-niedrogo Ma ktoś pomysł dlaczego jest tylko 0,25 bara? przydałby się log przepływki... pompa paliwa pompuje na zaplonie 3,6 bar i nie spada. Trzeba sprawdzić jak w obrotach jeszcze... Aha i czy ktos moze mi powiedziec jeszcze taką rzecz: Ten dłuższy kruciec od n75 do dolotu czy do turbo?
-
Spoty Olsztyńskie
Jutro jak odbiore nowy n75 to będe mógł śmigać ciekawe ilu chętnych by było na wyjazd
-
Jakiej firmy wahacze polecacie do Audi?
Co do wachaczy to niestety odradzam TRW gdyż pękł mi takowy wachacz(długi dolny)-->laweta +olej do skrzyni itp... jak narazie lemki wsadziłem i gites jest. Wachacze wymieniam sobie sam bo miła robota a zwłaszcza odkrecenie długiej (13-to letniej) śruby od górnych A co do montażu dolnego długiego... nie rozumiem po co tam są te dwa miejsca na montaż wachacza... Na lemforderach kupowanych obecnie znaczek AUDI jest dyskretnie zeszlifowany
-
Spoty Olsztyńskie
Witam i powodzonka w rekordzisku Słyszał ktoś o jakiejś zorganizowanej(nielegalnej) akcji co ma byc 3-go maja na starym lotnisku za Ornetą?? Podobno mają być "golfiarze", bmw-olsztyn , nissany i coś tam jeszcze...
-
[B5 AJL] Modyfikacja puszki filtra powietrza
Własnie tez nad tym myślałem to dopiero dv-ke słychać
-
[B5 AJL] Modyfikacja puszki filtra powietrza
mysle ze to konkretna odpowiedz na temat dziurkowania puszki
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Od czegoś mam ten wskaźnik bosta wiecej jak 0,5 bara nie jeżdże właśnie z tego powdu Choc przyznam ze AEB to najodporniejszy silnik z jakim dotychasz sie spotkałem [br]Dopisany: 26 Kwiecień 2009, 23:24_________________________________________________Układ szczelny 100% utrzymuje obecne cisnienia
-
[B5 AJL] Modyfikacja puszki filtra powietrza
Tak tak ok.ale jeśli autko zassa powietrze z komory o temp 50C i je spręży to temp po intercoolerze bedzie wieksza niz po zassaniu powietrza o temp 15C przez puszke bez dziur chyba ze sie myle
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
DV-ki mam dwie. Orginał który juz się wykańcza i oczywscie 710N (nowa) Ale to oczywiste ze wastegate nie powinien sie otwierac po lekkim dodaniu gazu Jazda bez wg jest całkiem wypaśna
-
[B5 AJL] Modyfikacja puszki filtra powietrza
Moim zdaniem to szkoda niszczyc te puszki dla uzyskania dźwięku. Na upartego lepszy stożek już. Przynajmiej jakos wygląda A jak zasysa gorące powietrze z komory silnika tymi dziurami to nawet spadki mocy mogą być
-
[B5 AEB] Jaka wartość doładowania ?
No to wzorowo Hehe u mnie podcisnienie -0,75 bara
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
Przyznam ze przyszło mi to na myśl ,ale zeby taki złodziejstwo? W sobotę wezmę się za sprawdzenie układu dolotowego przy okazji rezania TIP'a [br]Dopisany: 21 Kwiecień 2009, 23:23_________________________________________________TIP zrobiony ale z 0,25 bara to ledwo słychać cokolwiek. Najprawdopodobniej padł n75. Turbo pompuje tylko 0,25 bara wiec auto slabe . Ciekawe ze WG otwiera się już na jałowych po lekkim dodaniu gazu(wątpie zeby miał juz 0,6 bara). Więc zdjąłem wężyk od sterowania WG i się przejechałem(oczywiście manometr od doładowania obowiązkowy)nie przekraczając 0,5 bara. Bost się znalazł i moc też. DV strzela nieprzyzwoicie głośno:naughty: W najbliżyszm czasie lookne za n75 i zobaczę wtedy.
-
[B5 AEB] Słaby wynik na hamowni
spalanie jest ok. 7 trasa, 11 miasto a wolno nie jezdze wiec trudno powiedziec co jest nie tak. chyba ze komp mnie tez oszukuje choc ostatnio na 50l zrobilem jakies 500km Aha i mała poprawka co do pomiaru cisnienia: max to 0,5 bara